Petrohrad – N.Novgorod 5:2 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 3:2 (kon.)
3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Severstal Čerepovec
Pátek 09.01.2015, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL

Dnešní utkání končí! Jokerit Helsinky v něm poráží Severstal Čerepovec 3:2!

První třetina škončila vcelku překvapivě výhrou hostů. Severstal vedl už od čtvrté minuty zásluhou Maxim Trunjov. Druhou branku přidal Ignat Zemčenko. Za domácí k závěru srovnal Niklas Hagman.

V druhé třetině jsme bohužel branku neviděli, ale Jokerit měl jasnou herní i střeleckou převahu, jen se nedokázal prosadit.

Ve třetí třetině Jokerit dokonal svůj obrat. Nejdříve vyrovnal po krásné přihrávce Lajunena Tomi Mäki. 56 vteřin před koncem zařídil tři body Linus Omark!

Jokerit si tak připisuje další body, ale zůstává na třetí pozici, neboť i Petrohrad dnes naplno bodoval. Čerepovec naopak přišel o šanci přeskočit osmé Soči a zůstává dále na deváté pozici.

Jakub Štěpának (CER) – 29 zásahů, 3 obdržené branky, úspěšnost zákroků 90,63%

To je z mé strany vše a u dalšího hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (19:53:46)

60:00

59:59
    Kapanen ale vhazování vyhrál a Jokerit v dnešním utkání zvítězí!

59:59
    Zakázané uvolnění! Ještě jedno vhazování před Heleniusem!

59:32
    Štěpánek na střídačce! Hosté to zkoušejí v šesti.

59:16
    Mohlo být hned vyrovnáno, ale Berdnikov byl ve finální fázi před Heleniuse podražen.
    Linus OMARK - 3:2

59:04
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Obrat dokonán! LINUS OMARK si vyjel z rohu kluziště do střelecké pozice, vyhnul se Stasenkovi a ranou na bližší tyč se prosazuje! Asistence: Petr Koukal, Steve Moses.

58:37
    Koukal posílal přihrávku před branku na Mosese, ten byl ale podražen Šininem a vyrazil branky z původního postavení. Rozhodčí ale za velké nevole domácího publika faul neodpískal.

58:19
    Hned po buly pálil Chochlov, jeho rána nebyla přesná.

58:13
    Trunjovovu ránu Helenius lapil a raději přerušil hru.

57:22
    Hosté rozehrávají svůj postupný útok ze své třetiny.

56:54
    Kagarlickij vypálil a Helenius jen vyrazil, k dorážce se dostla Berdnikov, ale gólman domácích puk lapil a přerušil hru.

56:27
    Rita mířil vpřed, ale razantní stopku mu vystavil Mons.

56:01
    Střela Thuressona byla sražená Omarkem do ochranné sítě.

55:27
    Linus Omark krásně obrkoužil branku a nechal "odjet" Kovyršina a vystřelil. Trefil pouze tyč branky Severstalu!

54:52
    Rozehrávka Šinina nebyla přesná, zřejmě ale došlo k teči jednoho z hráčů hostů, neboť se zakázané uvolnění nepíská.

54:24
    Hagman ani Mons dle hlavního rozhodčího nejevili vůli kotouč hrát, a tak rozhodčí raději hru přerušil. Vhazování ve středním pásmu.

54:02
    Severstal opět pouze odevzdává puk a Vaananen čeká na dostřídání spoluhráčů za svou brankou.

53:02
    Šinin nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se až před Heleniuse. Střílel ale z velkého úhlu a gólman domácích si střelu pohlídal.

51:44
    Rozehrávka Jokeritu přesná nebyla a je odpískáno zakázané uvolnění.

51:26
    Střela Kazakovceva byla zablokována Harjuem.
    Tomi MÄKI - 2:2

50:21
    Jokerit vyrovnává! Lajunen krásně našel na modré čáře TOMIHO MÄKIHO, který si proti Štěpánkovi věděl rady. Asistence: Ville Lajunen.

49:31
    Koukal pouze nahodil puk na Štěpánka, který ihned rozehrál.

48:13
    Sallinen krásně vysunul Aaltonena, který se hnal na Štěpánka, ten ale puk výborně vyrazil!

47:59
    Johan Harju teď byl podražen Monse, ale rozhodčí faul neodpískal.

47:19
    Huhtala teď vystihl rozehrávku Severstalu a vypálil z levé strany. Štěpánek puk vyrazil svým levým betonem.

46:27
    V rohu kluziště dobře bojovali Rita a Wirtanen. Prvně jmenovaný poté poslal puk mezi kruhy, kde střílel zápěstím Peltola, ale jen do prostoru, kde stál Štěpánek.

45:38
    Právě Chochlov se dostal k odraženému puku mezi kruhy, jeho tvrdá rána ale minula branku Heleniuse.

45:17
    Chochlov drží puk za brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Na ledě čtvrtý útok hostů.

44:51
    Ohtamaa od modré nemířil přesně.

44:22
    Thuresson pálil z pravé strany, puk se ale dotkl pouze boční sítě.

43:57
    Další ránu Peltoly zablokoval Kovyršin.

43:37
    Kombinace Hagmana a Huhtali přesná nebyla, navíc Peltola neudržel puk na modré.

42:56
    Útok Jokeritu zastavil odpískaný ofsajd.

42:33
    Severstal jen nahodil puk do pásma, Vaananen teď operuje s pukem za svou brankou.

41:53
    Puk v pásmu Severstalu a Mons s Antropovem rozehrávají.

41:24
    Sallinen teď omylem zajel do brankoviště, když couval. Štěpnáka povalil a něco hanlivého si vyslechl i od Stasenka.

41:11
    Jakkolovu střelu od modré Štěpánek vyrazil.

40:54
    Z pravé strany vypálil Kovyršin, Helenius měl sice zakrytý výhled, ale ránu vyrazil.

40:09
    Do první šance se hned dostali domácí. Huhtala prostrčil puk na Hagmana, který vypálil, ale jeho ránu přizvedl Arzamascev do ochranné sítě.

40:01

Druhá třetina byla jasně v režii domácího Jokeritu. Ten se sice byl aktivnější a měl více šancí, ale skórovat nedokázal. Hosty drží výborný Štěpánek a i do třetí třetiny půjdou s jednobrankovým náskokem.

Statistiky druhé třetiny

Střely na branku – 14 – 4
    Zablkované střely – 1 – 2
    Vhazování – 5/9 – 4/9
    Hity – 12 – 2
    Trestné minuty – 0 – 2

Poslední perioda začne přibližně v 19:07.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:47
    K bekhendové střele z levé strany se dostal Kapanen, Štěpánek pouze vyrazil. Dorážel ještě Hagman, ale i jeho ránu Štěpánek lapil.

39:16
    Kazakovcev se protáhl mezi dvojicí hráčů, byl ale lehce zahákován. Rozhodčí ale nic neviděl.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:19
    Severstal opět pouze vyhazuje a puku se ujímá Peltola a otáčí hru.

37:38
    Nikoncev teď udržel na zádech Lajunena a poslal puk Monachovi, jehož střela ale mířila mimo.

37:22
    Odpískáno je zakázané uvolnění a hra se opět vrátí před Heleniuse.

37:10
    Po delší době se teď i hosté na chvíli usadili v útočném pásmu. Berdnikov objel branku a vypálil bekhendem. Helenius švihl lapačkou a puk lapil.

36:35
    Moses chtěl křížnou přihrávkou vysunout Koukala, tu mu však vystihl Stasenko.

35:53
    Střelu Lajunena Štěpánek pouze vyrazil. Na brankovišti dorážek jak Koukal, tak i Moses. Ani jeden ale úspěšný nebyl, Štěpánek puk udržel před brankovou čarou.

35:11
    Teď vypálil Lajunen, ale nemířil přesně.

34:41
    Šinin se teď sice dostal k puku, ale opět jen vyhodil do středního pásma.

33:59
    I čtvrtá formace Jokeritu si vytvořila tlak v útočném pásmu, střelu Vaananena vyrazil Štěpánek.

33:05
    Harju prošel hezky kolem Trunjova. U mantinelu ale jeho cesta skončila, neboť mu puk sebral Arzamascev.

32:31
    Omark nabil na modrou Jaakolovi, jehož střela letěla těsně mimo.

32:03
    Střelu Gundersona Štěpánek chytil a přerušuje hru. Následuje vhazování po levici Štěpánka.

31:28
    Kapanenovo nahození z pravé strany, Štěpánek pouze vyrazil a k dorážce se dostával Hagman, byl ale dobře bráněn Antropovem.

30:54
    Z levé strany pálil Hagman, ale přestřelil branku Štěpánka.

29:59
    Hosté mají konečně puk na svých hokejkách. Domácí ale dobře napadají a Severstal to s rozehrávkou nemá vůbec jednoduché.

29:34
    Aaltonen si chtěl elegantně narazit kotouč s Sallinenem, ten ale přihrávku pokazil.

28:53
    Puk mají na hokejkách v posledních minutách spíše domácí. Hosté zatím nedokázali navázat na výkon z první třetiny.

28:08
    Chochlov je zpět, Severstal v plném počtu.

27:39
    Rozehrávka se Jokeritu příliš nepovedla a Trubačjov se hnal na Heleniuse. Volil střelu a minul!

27:17
    Hosté se teď ale dostali k puku a vyhazují až k brance Heleniuse.

26:54
    Po Kapanenově střele z pravé strany zazvonila tyč!

26:31
    Kapanenovi nabídku tečoval Huhtala, ale puk prolétl mimo.

26:08
    Chochlov vyhodil puk mimo hrací plochu a půjde na trestnou lavici za zdržování hry.

25:29
    Nahození Lajunena tečoval Wirtanen a Štěpánek měl co dělat, aby kotouč vyrazil!

24:48
    Střela Marka Kvapila z mezikruží Heleniuse nepřekvapila.

24:11
    Gunderson teď nahodil puk do pásma, ten se odrazil podivně od mantinelu k Aaltonenovi, tomu ale bekhendový blafák nevyšel.

23:57
    Peltola puk neudržel na modré čáře a Nikoncev vyhodil do středního pásma.

23:43
    První formace teď zavřela Severstal v jejich pásmu. Kapanen poslal přihrávku na modrou, odkuď vypálil Vaananen. Štěpánek připraven.

23:15
    Rána Niklase Hagamna z levého křídla proletěla mimo tři tyče.

22:37
    Ohtamaa vypálil od modré, ale jeho střelu zablokoval jeho spoluhráč Mäki.

22:16
    Ville Lajunen to zkusil tvrdou ránou od modré, Štěpánek byl ale pozorný a puk lapil.

21:59
    Teď ale Jokerit zastavuje odpískané zakázané uvolnění.

21:26
    Domácí jsou teď v daleko lepší pohybu a hosté se vůbec nemohou dostat do hry.

21:08
    Gunderson našel krásnou přihrávkou Aaltonena, který byl osamocen před Štěpánkem, ale měl problémy se zakončení a nezakončil ideálně.

20:29
    Kapanen posílal krásnou přihrávku před branku na volného Hagmana, ten ale nedokázal puk trefit.

20:01

První třetina je za námi. Překvapivě po ní vedou hosté 2:1. Skóre otveřel už ve čtvrté minutě po přihrávce Kvapila Maxim Trunjov. Domácí byli obdrženou brankou evidentně zaskočeni a nehráli dobře. Skóre navýšil v 11. minutě Ignat Zemčenko. Po něm neproměnil samostatný nájezd Berdnikov. Ke konci třetiny se ale domácí přecejen prosadili, Niklas Hagman se trefil přesně pod břevno.

Druhá třetina začne přibližně v 18:24.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Koukal ještě ke konci třetiny vybízel k teči Mosese, ten ale puk nedokázal trefil.

19:14
    Huhtala dával z otočky puk před branku, Štěpánek byl ale pozorný a hokejkou puk vyrazil mimo.

18:44
    Jaakola udržel v rohu kluziště puk proti Monsovi a Jokerit může rozehrávat.

18:18
    Rozhodčí odpískal zakázané uvolnění. Později ale přiznal mylné rozhodnutí a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

17:34
    Po přihrávce Aaltonena páli od modré Saari. Štěpánek puk vyrazil.

16:48
    Jokerit kontaktní gól evidentně probudil. K další střele se dostal Jaakola, Štěpánek měl ale dobrý výhled a puk lapil.

16:34
    K dorážce se před brankou dostal Petr Koukal, ale byl dobře tísněn Šininem a jeho zakončení nemělo dostatečnou razanci.
    Niklas HAGMAN - 1:2

16:03
    Jokerit dává kontaktní branku! Huhtala vybojoval kotouč za brankou a poslal ho na NIKLASE HAGMANA, který bekhendovou střelou pod břevno překonává Štěpánka! Asistence: Niko Kapanen, Tommi Huhtala

15:42
    Od modré pálil Berdnikov, Helenius pouze vyrazil. K dorážce do prázdné branky se mohl dostat Mons, ale Mäki mu ukazkově zablokoval hokejku!

15:39
    Sallinen je zpět na ledě a Jokerit je v plném počtu!

14:42
    Severstal opět kombinuje v útočném pásmu, ale zatím to k ničemu zajímavému nevedlo.

13:59
    Na modré čáře byl příliš nedočkavý Mons a je pískáno postavení mimo hru.

13:51
    Jako přes kopírák. Jokerit znovu vyhrál buly a bleskově vyhazuje.

13:39
    Další přesilovka pro Severstal! Vyloučen je Jere Salliven.

12:59
    Peltola teď rozehrává z pásma domácích, ale jeho přihrávku Kapanen špatně zpracoval.

12:11
    Domácí Jokerit je v útočné fázi absolutně bez nápadu a v útočném pásmu nemůže nic vymyslet.
    Neúspěšný nájezd Berdnikova

11:31
    Berdnikov už měl Heleniuse položeného, ale nestihl zasunout puk za jeho záda!

11:31
    Do samostaného úniku se dostal Vadim Berdnikov, který byl zahákován Vaananenem a je nařízeno trestné střílení!
    Ignat ZEMČENKO - 0:2

10:25
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Severstal přesilovku využívá a vede už 2:0! Z mezikruží vypálil Kagarlickij a jeho ránu tečoval za záda Heleniuse IGNAT ZEMČENKO! Asistence: Dmitrij Kagarlickij

09:48
    Jokerit opět vyhrál buly a Peltola chtěl vyhodit, což se mu podařilo, neboť na modré neudžel puk Šinin.

09:37
    Severstal si zahraje další přesilovku. Za hru vysokou holí je vyloučen Linus Omark.

09:23
    Gunderson opět střílel od modré po dobré práci Kapanena. Jeho rána ale Štěpánek dokázal lapit.

08:46
    Ohtamaa posílal zpětnou přihrávku na Kapanena, ta ale přesná nebyla a Stasenko vyhazuje do středního pásma.

08:27
    Jere Sallinen nabral rychlost ve středním pásmu a hned za modrou čárou vypálil, Štěpánek jeho střelu srazil do ochranné sítě.

07:53
    Na druhé straně se dostal do přečíslení Monachov s Nikoncevem, ale první jmenovaný zkazil přihrávku.

07:29
    Po krátkém tlaku Jokerit v útočném pásmu vypálil Ohtamaa, ale i jeho rána mířila mimo.

06:14
    Ohtamaa je zpět na ledě a Jokerit je v plném počtu.

05:53
    Střela Stasenka prolétla mimo branku Heleniuse.

05:20
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují. Do žádné vyloženě střelecké pozice se zatím nedostali.

04:53
    Trubačjov nepřesně přihrál a připravil tak svůj tým o pásmo.

04:26
    Jokerit ale vyhrál buly a vyhazuje.

04:14
    První vyloučení utkání. Na trestnou míří Ohtamaa za hru vysokou holí.
    Maxim TRUNJOV - 0:1

03:41
    Hosté dávají úvodní branku! Hráči Jokeritu ztratili puk v útočném pásmu a Seversal podnikl rychlý protiútok, který táhl MAXIM TRUNJOV, který střelou pod břevno nedal Heleniusovi šanci. Assitence: Marek Kvapil.

03:19
    Od modré to zkoušel Arzamascev, ale Helenius byl pozorný.

02:54
    Puk teď byl dlouho ve středním pásmu, odkaď ho dostal Kapanen, který rozehrál na beky.

02:24
    Nikoncev nabil na modrou Berdnikovi, který vypálil. Helenius si také připisuje první zákrok v utkání.

01:49
    Rozehrávka hostů přesná nebyla a Peltola může rozjet postupný útok domácích.

01:15
    Urbom pálil od modré, jeho rána byla zablokována.

00:54
    Šinin posílal puk z pravé strany před branku, bohužel pro Severstal nikdo z jeho spoluhráčů puk nezasáhl.

00:34
    Jokerit si vytvořil tlak v útočném pásmu a první úspěšný zákrok si připisuje po střele Gundersona Jakub Štěpánek.

00:02
    Na úvodním buly byl sice úspěšnější Trubačjov, ale puk vylétl ze hřiště a vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01

Hráči obou týmů jsou již nastoupeni na ledě. Nyní zazní hymny Ruska a Finska.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Vaananen (A), Gunderson, Jaakola, Peltola, Lajunen (A), Ohtamaa, Saari – Hagman, Kapanen (C), Huhtala – Sallinen, Aaltonen, Harju – Moses, Koukal, Omark – Rita, Wirtanen, Mäki

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Smirjagin) – Arzamascev, Šinin (A), Urbom, Pyett, Antropov, Chochlov – Trunjov, Trubačjov (C), Kvapil – Kazakovcev, Kovyršin, Thuresson – Mons, Zemčenko, Kagarlickij (A) – Nikoncev, Berdnikov, Monachov

Rozhodčí: Beljajev, Ravodin – Pronšich, Majtak.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hezké páteční odpoledne! Hokejová KHL má dnes na programu pouhé dva zápasy. My se společně zaměříme na zápas Jokeritu Helsinky proti Severstalu Čerepovec. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Jediný zástupce Finska v KHL zažívá svou premiérovou sezonu v KHL. Zatím si vede velmi dobře, momentálně mu patří třetí příčka v Západní konferenci se ziskem 89 bodů. Účast ve vyřazovacích bojích by tak Jokerit měl mít prakticky jistou. V posledních zápase ale Jokerit spíše paběrkoval. Nejdřív prohrál na domácím ledě se silným Petrohradem 1:3 a v posledním zápase cestovali svěřenci Erkka Westerlunda do Rigy, kde prohráli 2:3. Jokerit tak bude chtít v tomto zápase odčinit tyto zaváhání a opět se předvést domácím fanouškům v lepším světle. Za Jokerit nastupuje momentálně nejlepší střelec celé KHL Steve Moses, který má na svém kontě už 28 zásahů. Nastupuje v úderném útoku společně s Linusem Omarkem a Petrem Koukalem. Český hráč zatím nasbíral slušných 25 bodů (9+16).

Nejproduktivnější hráči

Steve Moses – 43 zápasů, 46 bodů (28+18)
    Linus Omark – 43 zápasů, 39 bodů (14+25)
    Juhamatti Aaltonen – 38 zápasů, 26 bodů (8+18)

Severstal se zatím pohybuje na hraně postupu do vyřazovacích bojů. Momentálně je na deváté pozici se ziskem 58 bodů a na osmé Soči ztrácí pouhé dva body. Tým z Vologodské oblasti tak potřebuje každý bod, dnes to bude ale bude mít proti Jokeritu velmi těžké. Severstal po dvou prohrách v prodloužení konečně naplno bodoval, když zvítězil na hřišti Novgorodu 4:0. Výborné výkonu v brance Čerepovce předvádí Jakub Štěpánek , který je v této sezoně jasnou jedinčkou. V útoku nastupuje Marek Kvapil, který se v posledním zápase zapsal jednou mezi střelce. Zatím má na kontě 19 bodů (8+11). Za Severstal v letošní sezoně nastupuje i juniorský vícemistr světa Pavel Buchněvič, který zatím nasbíral slušných 21 bodů (10+11).

Dmitrij Kagarlitskij – 43 utkání, 30 bodů (8+22)
    Pavel Černov – 42 utkání, 27 bodů (11+16)
    Jevgenij Mons – 32 utkání, 21 bodů (11+10)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 17. Hagman (Kapanen, Huhtala), 51. Mäki (Lajunen), 60. Omark (Koukal, Moses) – 4. Trunjov (Kvapil), 11. Zemčenko (Kagarlickij)

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Vaananen (A), Gunderson, Jaakola, Peltola, Lajunen (A), Ohtamaa, Saari – Hagman, Kapanen (C), Huhtala – Sallinen, Aaltonen, Harju – Moses, Koukal, Omark – Rita, Wirtanen, Mäki

Rozhodčí: Beljajev, Ravodin – Pronšich, Majtak