Boston – New Jersey 3:0 (kon.) | Philadelphia – Washington 3:2 (po pr.) | Carolina – Buffalo 5:2 (kon.)
St. Louis – San Jose 7:2 (kon.) | Nashville – Dallas 3:2 (po pr.) | Minnesota – Chicago 2:4 (kon.)
Colorado – Ottawa 5:2 (kon.) | Arizona – Winnipeg 4:1 (kon.) | Vancouver – Florida 1:3 (kon.)
Los Angeles – NY Rangers 3:4 (kon.)
Boston Bruins
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
New Jersey Devils
Pátek 09.01.2015, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Ode mě to bude všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc! (03:39:34)

Střely: 43:14 (18:3, 11:4, 14:7)

Utkání skončilo, Boston získal dva body za zasloužené vítězství. Do vedení se dostal v 19. minutě, kdy se prosadil Milan Lucic. Druhou branku přidal ve 29. minutě Carl Söderberg. A pojištění výhry přidal gólem do prázdné branky v poslední minutě svým druhým gólem v zápase Milan Lucic.

Niklas Svedberg tak vychytal své druhé čisté konto v NHL.

60:00
    Milan LUCIC - 3:0

59:48
    Bruins právě vstřelili branku!
    A je tu definitivní potvrzení dnešního vítězství Bostonu! Greeneovu střelu zblokoval Chris Kelly, který do přečíslení 2 na 1 vyslal Bergerona s MILANEM LUCICEM, který přidal třetí branku domácích a pojistil tak dvoubodový zisk! Asistence: Patrice Bergeron a Chris Kelly.

59:32
    Lucicovi se to taktéž nepovedlo.

59:10
    Bergeron bekhendem puk přes obránce neprocpal.

59:08
    Oddechový čas pro domácí.

59:08
    Ofsajd Ďáblů z New Jersey.

58:59
    Po Židlického přihrávce střílel před brankou Jágr s Eliášem, Svedberg ale udržel puk!

58:32
    Marchand vyhazoval směrem k prázdné brance, Merrill ale v pohodě dojel k puku.

58:21
    Cory Schneider pochopitelně zůstává na střídačce.

58:21
    Oddechový čas pro hosty.

58:21
    Bruins vyhodili na zakázané uvolnění, to je prostor pro oddechový čas.

58:10
    Cory Schneider míří na střídačku, Devils to zkouší v šesti!

57:58
    Přihrávku Andyho Greenea srazil McQuaid do hlediště.

57:14
    Zubrus posílal kotouč před bránu, jenže tam nikdo ze spoluhráčů nebyl. A to bylo špatně, pochopitelně...

56:54
    Nyní se Dainius Zubrus dostal do ofsajdu.

56:37
    Marchand v útočném pásmu nahrával na Krejčího, ten si ale nedokázal zpracovat puk. Devils se snaží s utkáním ještě něco udělat, na obranu ale také nezapomínají.

56:06
    Po vhazování se ke střele dostal David Pastrňák. Schneider ho ale vychytal.

56:00
    Ďáblové nyní zahráli vysokou holí, hra je tak přerušena.

55:51
    Greene vystřelil z první, bránu ovšem trefit nedokázal.

55:27
    Židlický vymyslel velmi dobrou individuální akci, když chtěl ale nahrát na Henriquea, skvěle mu v tom zamezil Hamilton!

55:14
    Gomez nahrál do dobré pozice na Jágra, Svedberg ale jeho střelu vyrazil.

55:00
    Bostonští vyhodili na zakázané uvolnění.

54:54
    Jágr obkroužil k branku a ke kotouči se poté dostal i Židlický, český bek ale branku netrefil.

54:46
    Podobně dopadl i mladý obránce Jon Merrill, jehož pokus byl od brusle jednoho z protihráčů sražen až do ochranné sítě nad ledem.

54:41
    Havlát se pokusil poslat puk nad branku, ale nevyšlo to – střela byla zblokována.

54:27
    Střely: 42:11

54:27
    A máme tu prostor pro komerční přestávku.

54:27
    Greeneova přihrávka byla ztečována do ochranné sítě.

53:42
    Tootoo dostává dost prostoru na ledě, jeho nynější přihrávka na Henriquea ale neprošla.

52:49
    Svedberg, který bojuje o své čisté konto, nyní v lapačce ukryl puk po střele Tootooa.

52:26
    Havlátův bekhendový pokus od mantinelu jen proletěl před Svedbergem.

51:30
    Chára velmi chytře poslal puk na branku, Schneider ale střelu viděl včas a také jí vyrazil.

50:54
    Svěřenci kouče Juliena následně odpálili kotouč na zakázané uvolnění.

50:48
    Tootoo se Zubrusem nedokázali založit útočnou akci.

50:27
    Střely: 41:10

50:27
    A máme tu další komerční přestávku.

50:27
    Cory Schneider pokryl kotouč po Pastrňákově akci.

50:00
    Pokus Jona Merrilla od modré byl zblokován takovým způsobem, že nikdo nevěděl, kde je kotouč. Nakonec se vynořil na holích hráčů Bostonu.

49:20
    McQuaid si příliš neporozuměl se Smithem a domácí tak přišli na chvíli o puk.

48:52
    Kotouč skončil v hledišti, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

48:30
    Gomez zpoza branky velmi dobře našel Jaromíra Jágra, který v zajímavé příležitosti střelou z první ovšem netrefil prostor mezi třemi tyčemi!

47:55
    Chárovu střelu od modré čáry Schneider vyrazil.

47:49
    Střely: 40:10

47:49
    A přichází komerční přestávka.

47:49
    Krejčího střelu nyní Schneider lapil a přerušil tak hru.

47:22
    Od modré se nyní pokusil Schneidera nachytat McQuaid, obránci ale tento pokus zblokovali a tak z toho nakonec nic nebylo.

46:55
    A další zákrok pro hostujícího brankáře, tentokráte proti pokusu Millera.

46:38
    A nyní to platí dvojnásob, když dvakrát ve velmi dobré šanci vychytal dnes skvěle hrajícího Söderberga!

46:12
    Schneiderova vyrážečka zastavila pokus Toreyho Kruga. Brankář Devils drží hosty ve hře.

45:57
    A nyní do dobré šance dostal přihrávku Cunningham, Schneider stál ovšem na správném místě a puk vyrazil. Následně mu spadla helma a hra se tak přerušuje.

45:19
    Na druhé straně se do dobré příležitosti dostal Patrice Bergeron, který byl sám před Schneiderem. Jako formu zakončení zvolil bekhendovou kličku, brankář Devils jí ale vyrazil.

45:08
    Po vhazování nyní vychytal i Jágra.

45:05
    Nyní si zachytal i Niklas Svedberg, oba pokusy Ďáblů ale zneškodnil.

44:52
    Český útočník nyní obkroužil branku a nahrál na Cháru, jehož pokus byl ale zblokován.

44:29
    Pastrňákovu střelu směřující k pravé tyči Schneiderovy branky vyrazil hostující brankář za sebe.

43:38
    Smith zpoza branky našel Carla Söderberga, ten svou druhou branku ale zatím nepřidá. Jeho pokus byl totiž zblokován.

43:15
    Greene nahodil puk do útočného pásma a oba týmy tuto situaci využily k vystřídání hráčů.

42:25
    Židlický si o mantinel za brankou nahrál sám na sebe, poté předložil kotouč Tootoovi, který o něj ale přišel.

42:00
    Paille poslal puk před branku, Schneider ho ale dokázal betonem vyrazit do bezpečí.

41:26
    A na druhé straně to poté Eliáš svému mladšímu krajánkovi vrátil, když ho obral o puk.

41:06
    Eliáš prošel po levém křídle, Pastrňák ho ovšem dobře bránil a nic mu neumožnil.

40:15
    Nyní se pro něj ale Kevan Miller musel vracet až do vlastního pásma.

40:05
    Hned po vhazování napálili hokejisté Bostonu puk za branku Schneidera.

40:01

Dnešní utkání sleduje 17565 diváků.

Rozhodčí i hráči jsou již nachystaní a po ledě v TD Garden se už prohání.

Na konci druhé třetiny si Ďáblové konečně dokázali vytvořit nějaké příležitosti. Mohlo by je to povzbudit do třetí třetiny? Nebo si Boston zkušeně pohlídá své vedení?

Střely: 29:7

Ve druhé třetině domácí díky brance Carla Söderberga z 29. minuty získali vedení 2:0. Hosté se do prvních šancí dostali až v závěru třetiny, Gomez napříkad trefil tyčku. Jinak je ale Boston stále lepším týmem.

Další třetina začne přibližně ve 2:55.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:43
    Do útoku se dostali také Bruins, ale branku Schneidera tentokráte neohrozili.

39:16
    Dobrý pokus Adama Larssona minul branku jen o milimetry.

39:00
    Poslední minuta ve druhé třetině.

38:44
    Andy Greene vystřelil od modré zápěstím, bránu ale netrefil.

38:16
    Zubrus se před brankou dostal k volnému puku a ihned ho nastřelil na Svedberga, ten ale kotouč vyrazil mimo.

37:55
    Fraserovu střelu ztečoval Cammalleri jen těsně vedle branky. Nyní ale hosté předvádí konečně sympatický výkon.

37:30
    Henrique se snažil do dobré pozice nahrát na Zubruse, tento pas byl ovšem zblokovaný.

36:48
    Pokus Scotta Gomeze skončil na tyčce branky Niklase Svedberga!

36:43

36:33
    Ten ve spolupráci s Chárou ušetřil poslední vteřiny v oslabení.

36:23
    Gomezův pokus byl zblokován Chrisem Kellym.

36:02
    Gomez ve velmi dobré šanci našel Jona Merrilla, ten odkrytou branku ale trefit nedokázal!

35:40
    A opět. New Jersey se stále vůbec nedaří.

35:19
    Patrice Bergeron poslal puk do středního pásma.

34:50
    Domácí ale hned dokázali vyhodit puk přes všechny čáry.

34:43
    Střely: 29:5

34:43
    Hosté šli do přečíslení 2 na 1, Ryder už dostal přihrávku do jízdy, jeho hokejku ale přeseknul jeden z protihráčů! Tento dřevorubecký počin bude oceněn dvěmi trestnými minutami hned po komerční přestávce. Vyloučeným je Daniel Paille (BOS).

34:09
    Kevan Miller za vlastní brankou dobře zvládl souboj s forčekujícím Zubrusem a nenechal se obrat o puk.

33:32
    Havlát byl obrán o puk, který byl následně vystřelen až do hlediště.

33:03
    A další zakázané uvolnění New Jersey Devils.

32:53
    Schneider si dnes opravdu nemůže stěžovat na nedostatek práce, nyní lapil pokus Seidenberga od modré.

32:35
    Icing Devils.

32:28
    Daniel Paille zůstal zcela osamocený mezi kruhy a dostal přihrávku, tváří v tvář Schneiderovi se ale přímou střelou na branku neprosadil! Tohle byla katastrofální chyba obrany New Jersey.

32:10
    Hamiltonův pokus byl naštěstí pro Schneidera zblokován. Byla to jedovatá rána.

31:58
    Nebezpečná a hlavně skrytá střela v podání Zdena Cháry nadělala Schneiderovi problémy, hostující gólman ale nakonec puk betonem dokázal vyrazit!

31:24
    Schneider nyní vytáhl dobrý zákrok ramenem proti střele Kruga.

31:16
    Proti dobře bránícím Bruins se ale opět neprosadili.

31:00
    Už se opět hraje. Ďáblové nyní nahodili puk do pásma a útočí.

30:32
    Střely: 25:4

30:32
    A následuje další komerční přestávka.

30:32
    Pokus švédského útočníka Söderberga lapil Schneider.

30:19
    Další akce Brada Marchanda, který posílal puk před branku, kde ho ovšem Schneider holí vyrazil do bezpečí.

30:05
    Marchandova střela se od brusle Marka Frasera odrazila do rohu.

29:50
    Jágr vybojoval puk a posunul ho na Sestita, který branku ale přestřelil.

29:20
    Jordin Tootoo (NJD) a Jordan Caron (BOS) pochopitelně dostávají pětiminutové tresty.

29:20
    A máme tu bitku! Jordan Caron se popral s Jordinem Tootooem, oba se ale spíše jen drželi a k žádným větším ranám se nedostali.

29:17
    Ruutu se dostal do ofsajdové pozice.

29:01
    Larssonova střela šla mimo, od zadního mantinelu se ale odrazila k Henriqueovi, jenž branku ale trefit nedokázal.

28:47
    Další brance v síti Devils zabránil Schneider dobrým zákrokem betonem.
    Carl SÖDERBERG - 2:0

28:31
    A domácí jdou do dvoubrankového vedení! Fraser v rohu zaváhal při rozehrávce v souboji s Kellym, kotouč se poté dostal ke CARLOVI SÖDERBERGOVI, jenž ho napálil směrem na branku a dal tak na 2:0! Bez asistence.

28:16
    Ta nakonec resultovala střelou McQuaida, jenž byla zblokována.

28:00
    Seidenberg se zmocnil volného kotouče a snaží se založit akci Bruins.

27:10
    A další práce pro hostujícího brankáře – tentokráte musel lapit pokus Kevana Millera.

27:07
    Střely: 20:4

27:07
    Toto přerušení dává prostor komerční přestávce.

27:07
    A o deset sekund později si obránce s číslem 27 zapisuje další střelecký pokus. Cory Schneider má puk v lapačce.

26:57
    Od modré opět střílel mladičký Hamilton, kotouč mezi tři tyče ale nezamířil.

26:29
    Tim Sestito se pokoušel vystřelit, jeho pokus byl ale zblokován. Obrana Bostonu Bruins dnes zatím pracuje výborně.

26:13
    Andy Greene od modré čáry mířil mimo. Ďáblové konečně vytváří útočný tlak.

25:30
    Gomez si narazil s Henriquem, jenže poslední přihrávku nezachytil nikdo z Devils, nýbrž Daniel Paille.

24:52
    Havlát objel branku a snažil se nahrát na své spoluhráče, jenže ti byli všichni obsazení.

24:34
    Kelly obral Frasera o puk a v útočném pásmu nahrával na Söderberga, tento pas ovšem neprošel.

24:15
    Nebezpečnou střelou Hamiltona od modré čáry kdosi dokázal zblokovat a srazit do rohu.

24:12
    Puk skončil na střídačce Bostonu, hra je přerušena.

23:37
    Schneider vyrazil Kellyho pokus od modré, následně zachytil i dorážku Carla Söderberga.

22:41
    Na druhé straně dostal dobrou přihrávku Jordan Caron, treifl ovšem pouze bránící hráče!

22:30
    Jágr se nedostal do útočného pásma přes modrou čáru.

21:43
    Další velmi špatně řešená situace hostů – Henrique mezi kruhy byl hlídaný a neměl tak šanci si Židlického přihrávku zpracovat.

21:00
    Eliáš se v útočném pásmu dostal k puku a pokusil se s ním obtočit okolo obránce, nakonec se mu to ale nepovedlo a o malého černého neposedu přišel.

20:31
    Rychlík Söderberg se s kotoučem dostal až na druhou stranu kluziště, kde obkroužil branku. Schneider si tuto situaci ale pohlídal.

20:25
    Zubrus zahrozil před brankou, ke kotouči se ale nakonec nedsotal.

20:01

A už je tomu tak. Bruins i Devils jsou připraveni na zahájení druhé třetiny. Zlepší hosté svůj výkon?

Na ledě už se prohání rozhodčí dnešního utkání. Brzy na něj vstoupí také hokejisté.

Poměr střel jen prokazuje převahu Bostonu. Hosté zatím mohou být rádi, že to je pouze 0:1 z jejich pohledu. Pokud by totiž prohrávali větším rozdílem, vůbec by se nemohli divit.

Střely: 18:3

První třetina je za námi. Boston se v ní zaslouženě dostal do vedení 1:0, když svou převahu přetavil v úvodní branku až během přesilovky v 19. minutě. Prosadil se Milan Lucic.

Další třetina začne přibližně ve 2:02.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:53
    Při pokusu o útočnou akci Ďáblů tu máme ofsajd.

19:40
    Bergeron pouze napálil puk ze středního pásma na Schneidera, aby domácí mohli vystřídat.

19:00
    Další šanci Bostonu zlikvidovali bránící hráči a Cory Schneider.
    Milan LUCIC - 1:0

18:49
    Další akce domácích už ovšem ano, je to 1:0! Krejčí předal kotouč na MILANA LUCICE, jenž si vybruslil do lepší střelecké pozice a využil toho, že měl Schneider zakrytý výhled! 1:0! Asistence: David Krejčí a Torey Krug.

18:35
    Krugova individuální akce a následná střela neslavila úspěch.

18:28
    Mnoho lidí očekávalo vyloučení Kellyho, nakonec jde na trestnou lavici ale Jaromír Jágr (NJD) za držení. Uvidíme tak další přesilovku Bostonu.

18:05
    Söderbergovu příhru před branku srazil Larsson do rohu.

17:26
    Po střele jednoho z domácích beků podržel Schneider kotouč ve své výstroji.

17:18
    Caron vyrazil do útočné akce, obráncem byl ovšem odstaven od puku.

16:27
    Lucic se pokoušel probojovat ke kotouči před brankou Devils, obránci tomu ovšem zamezili.

16:10
    Po Larssonově individuální akci se za brankou snažil prosadit Jágr, ale nedokázal to.

15:19
    Krug poslal puk před branku a k němu se poté dostal David Pastrňák, jenž ho ale za záda Schneidera nedokázal poslat. Brankář Devils byl proti tomu.
    Sedmisté utkání dnes nehraje pouze hostující Mike Cammalleri, ale shodou okolností i dva hráči domácích, útočníci Chris Kelly a Patrice Bergeron.

15:13
    Střely: 13:3

15:13
    A máme tu další přestávku sloužící jako komerční.

15:13
    A nyní měl dobrou šanci domácí forvard Chris Kelly, Cory Schneider ale proti jeho střele z první stál na správném místě a kotouč zachytil!

15:00
    Söderberg poslal puk před branku a bylo z toho pořádné trma-vrma, nikdo se ale neprosadil.

14:30
    I nadále sledujeme téměř stejný obrázek hry – Boston nedovoluje hostům tvořit v útočném pásmu.

13:45
    Paille vystavil svůj celek ofsajdu.

13:10
    Ďáblové nadále mají problémy a proti velmi dobře organizované hře Bostonu nemohou najít recept.

12:53
    Propagační střelu Pastrňáka vyrazil bez problémů Schneider.

12:13
    Nebezpečná střela Zdena Cháry byla dost možná i tečovaná, Schneider si s ní ale ve spolupráci se svým betonem poradil.

11:50
    Nyní s tím ale měl problémy i Boston, který svou další akci začíná zpoza své branky.

11:27
    Devils se opět nedostali do útočného pásma.

11:07
    Střely: 9:3

11:07

10:55
    Hamilton si sjel do útočného pásma pro odražený puk a napálil ho vedle brány.

10:42
    O puk následně přišli, ale o pár chvil později ho získali zpět do své moci.

10:27
    Boston pokračuje v aktivnějším útočení a obklopuje pásmo hostů.

09:59
    Pastrňákova střela z přečíslení byla Schneiderem sražena do ochranné sítě nad ledem.

09:45
    Caronovu přihrávku směřující před Schneiderovu svatyni zachytil Fraser.

09:13
    Židlického tvrdou přízemní střelu vyrazil Svedberg svými betony.

08:48
    Kotouč skončil opět na jedné ze střídaček, hra je tak přerušena a následuje vhazování ve středním pásmu.

08:38
    Eliášova střela z voleje šla mimo.

08:27
    Bergeronova přihrávka z otočky ke spoluhráčům nezamířila.

07:56
    Jágrův bekhendový pokus Svedberga neohrozil.

07:38
    Odpískáno nyní bylo ofsajdové postavení Bruins.

07:13
    Kotouč se nyní zajímavě odrazil od mantinelu, naštěstí pro Ďábly k žádnému z hráčů Bostonu. Schneider se ale hodně vylekal a do branky tak doslova pospíchal.

07:03
    Střely: 9:2

07:03
    Komerční přestávka.

07:03
    Cory Schneider po dalším pokusu Brada Marchanda podržel puk.

06:58
    Po střele Marchanda se jeho spoluhráči snažili dorazit puk do Schneiderovy branky, ale neuspěli.

06:37
    Zajac střelou z otočky mířil mimo branku.

06:23
    Svedberg nyní musel pohotově zareagovat proti akci vytvořené druhým útokem hostů.

05:56
    Seidenbergův pokus z úhlu dokázal brankář hostí taktéž vyrazit.

05:00
    Nahození Cunninghama od modré čáry v poklidu vyrazil Cory Schneider do rohu.

04:38
    Přihrávka na modrou čáru na Seidenberga byla moc prudká, obránce Bostonu jí nezachytil.

04:15
    Jágr posílal puk před branku na Gomeze, ten ho ale ztečoval pouze mimo branku.

04:01

03:50
    Larsson vyhodil přes všechny čáry.

03:46
    A další nebezpečný pokus Kruga se do branky pokusil dorazit Milan Lucic, Schneider ale pevně zůstal na svém místě a puk pokryl.

03:26
    Střelu Toreyho Kruga Schneider moc neviděl, přesto jí vyrazil, z dorážky už se nikdo neprosadil.

03:09
    Hosté jsou už ve čtyřech, Ryder je zpět na ledě.

02:54
    A o další výhoz se postaral Mark Fraser.

02:38
    Henrique vyhodil kotouč přes všechny čáry, hosté zatím brání dobře.

02:16
    Chárovu střelu zblokoval Zajac, který následně vyrazil do protiútoku, ve kterém ještě předal puk Greeneovi, jemuž ale nebylo umožněno vystřelit.

02:01
    Ve středovém kruhu podrazil Tim Sestito (NJD) Krejčího a je tak vyloučen na dvě minuty. Uvidíme 68 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

01:44
    Devils se dokázali díky dobré práci Eliáše a Zajaca osvobodit.

01:23
    Hostující brankář nyní podržel puk po střele Davida Krejčího z pozice falešného obránce.

01:16
    Lucic posílal puk před branku, od Schneidera se ale odrazil do bezpečí.

01:09
    A máme tu první vyloučení. Michael Ryder (NJD) dostává dvě minuty za hákování.

01:01
    Nyní si zaútočili i domácí, jenže ani ti se nedokázali prosadit.

00:38
    Do prvního útočného tlaku se pouští Ďáblové. Proti obraně Bruins se ale těžce prosazují.

00:16
    A nyní byl odpískán ofsajd hostujícímu celku.

00:02
    Přerušení hned na úvod utkání – kotouč na střídačce Devils.

00:01

Brankáři jsou na svých místech, členové úvodních formací také. Začátek utkání je již otázkou vteřin!

Americká hmyna v TD Garden doznívá. A to značí jediné – hráči se rozdělí na ty, kteří usednou na střídačky, a na ty, kteří zahájí utkání na ledě.

Začátek utkání se trochu zpozdil, jako obvykle. Za pár minut bychom už ovšem měli začít. Přeji příjemné počtení!

V sestavě Bostonu dnes jako brankář číslo jedna nastoupí Niklas Svedberg, Rask bude odpočívat. V první formaci se dočkáme vedle Brada Marchanda a Davida Krejčího i navrátilce z MS juniorů Davida Pastrňáka.

V sestavě Ďáblů žádné větší překvapení, snad jen návrat Martina Havláta. Mike Cammalleri dnes odehraje zápas číslo 700 v NHL.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Boston Bruins: Svedberg (Rask) – Chára, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Krug, Miller – Marchand, Krejčí, Pastrňák – Lucic, Bergeron, Paille – Kelly, Söderberg, Smith – Caron, Campbell, Cunningham

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Fraser, Židlický, Helgeson, Merrill – Henrique, Gomez, Jágr – Eliáš, Zajac, Cammalleri – Havlát, Zubrus, Ryder – Ruutu, Sestito, Tootoo

Rozhodčí: Kimmerly, Watson – Brisebois, Murphy.