Žilina – Nitra 4:3 (po pr.) | Trenčín – Skalica 3:2 (1:0 po s.n.) | Martin – Banská Bystrica 5:2 (kon.)
Zvolen – Poprad 3:2 (kon.) | Piešťany – Košice 3:4 (kon.)
MsHK Žilina
4:3 (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
HK Nitra
sk Pátek 09.01.2015, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Martin Groma (as. Trénera Žiliny): „Nitra hrala dnes veľmi dobre a dostáva nás pod tlak, ale inkasovali sme len jeden gól. Následne sme prevzali aktivitu a vynútili sme si presilové hry. V tretej tretine dala Nitra rýchly gól a vrátila sa do zápasu, pričom hosťom patrila celá tretina. V závere sme mali trochu šťastie. Dva body však veľmi tešia.“
    Andrej Kmeč (as. Trénera Nitry): „Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme šance, dali sme však iba jeden gól. Potom sme poľavili a Žilina sa dostala do hry. Vďaka nedisciplinovanosti sme boli vylučovaní a inkasovali sme góly. V tretej tretine sme dominovali, ale podarilo sa nám len vyrovnať. Zápas šiel do predĺženia a domáci v ňom mali navrch.“ (20:14:37)

BOBČEK - 4:3

61:24
    Žilina dala gól!
    Petr Kanko nabil v predĺžení IGOROVI BOBČEKOVI, ktorý triafa presne. Asistencia: Petr Kanko.

60:55
    Predĺženie začali oba tímy opatrne, viac z hry majú však aspoň opticky hostia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po tretej tretine máme stav 3:3, nasledovať bude predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:48
    Obrovská šanca hostí, prihrávka Urama na voľného Kanka bola v poslednom momente zblokovaná.

59:13
    Nuž, zdá sa, že dnešný zápas pôjde do predĺženia.

58:55
    Oba tímy urputne bojujú o puk.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé 2 minúty.

57:42
    O puk sa vedú skutočne zúrivé boje na oboch stranách.

57:01
    Hostia viac menej držia puk na svojich hokejkách, domáci však stále napádajú dvomi až tromi hráčmi.

56:36
    Vhadzuje sa po pravej ruke Igora Cibuľu.

55:55
    Dresler si obkorčuľoval bránku hostí, jeho následná prihrávka však bola nepresná.

55:01
    Máme pred sebou posledných 5 minút tretej tretiny.

54:26
    Domáci sa však tiež nevzdávajú, Dolinajec obrane hostí poriadne brnká na nervy.

53:48
    Viac z hry majú hostia z Nitry, zdá sa, že domáci sa sústredia na pozornú obranu.