Žilina – Nitra 4:3 (po pr.) | Trenčín – Skalica 3:2 (1:0 po s.n.) | Martin – Banská Bystrica 5:2 (kon.)
Zvolen – Poprad 3:2 (kon.) | Piešťany – Košice 3:4 (kon.)
MsHK Žilina
4:3 (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
HK Nitra
sk Pátek 09.01.2015, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Martin Groma (as. Trénera Žiliny): „Nitra hrala dnes veľmi dobre a dostáva nás pod tlak, ale inkasovali sme len jeden gól. Následne sme prevzali aktivitu a vynútili sme si presilové hry. V tretej tretine dala Nitra rýchly gól a vrátila sa do zápasu, pričom hosťom patrila celá tretina. V závere sme mali trochu šťastie. Dva body však veľmi tešia.“
    Andrej Kmeč (as. Trénera Nitry): „Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme šance, dali sme však iba jeden gól. Potom sme poľavili a Žilina sa dostala do hry. Vďaka nedisciplinovanosti sme boli vylučovaní a inkasovali sme góly. V tretej tretine sme dominovali, ale podarilo sa nám len vyrovnať. Zápas šiel do predĺženia a domáci v ňom mali navrch.“ (20:14:37)

BOBČEK - 4:3

61:24
    Žilina dala gól!
    Petr Kanko nabil v predĺžení IGOROVI BOBČEKOVI, ktorý triafa presne. Asistencia: Petr Kanko.

60:55
    Predĺženie začali oba tímy opatrne, viac z hry majú však aspoň opticky hostia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po tretej tretine máme stav 3:3, nasledovať bude predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:48
    Obrovská šanca hostí, prihrávka Urama na voľného Kanka bola v poslednom momente zblokovaná.

59:13
    Nuž, zdá sa, že dnešný zápas pôjde do predĺženia.

58:55
    Oba tímy urputne bojujú o puk.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé 2 minúty.

57:42
    O puk sa vedú skutočne zúrivé boje na oboch stranách.

57:01
    Hostia viac menej držia puk na svojich hokejkách, domáci však stále napádajú dvomi až tromi hráčmi.

56:36
    Vhadzuje sa po pravej ruke Igora Cibuľu.

55:55
    Dresler si obkorčuľoval bránku hostí, jeho následná prihrávka však bola nepresná.

55:01
    Máme pred sebou posledných 5 minút tretej tretiny.

54:26
    Domáci sa však tiež nevzdávajú, Dolinajec obrane hostí poriadne brnká na nervy.

53:48
    Viac z hry majú hostia z Nitry, zdá sa, že domáci sa sústredia na pozornú obranu.

53:11
    Nuž, v prvej formácii Žiliny nastupujú spoločne Marek Uram a Petr Kanko. Obaja dlhé brady, dlhé vlasy, tých bude veru ťažko rozoznať :).

52:55
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Tak čo poviete, uvidíme v riadnom hracom čase ešte nejaký gól?

52:02
    Nitra sa ženie dopredu, o puk sa vedú boje za bránkou Žiliny.

51:28
    Domáci hokejisti sa veľmi snažia, ale zdá sa, že hrajú v miernom kŕči.

50:59
    Tentoraz sa vhadzuje pred bránkou Žiliny, konkrétne po ľavej ruke Igora Cibuľu.

50:15
    Žilinský junior Dolinajec je síce vzrastom menší, ale o to väčší bojovník, v tomto momente zobral puk skúsenému Romanovi Tománkovi.

49:19
    Hra sa sťahuje pred bránku hostí. Domáci vyhrali buly a snažia sa ohroziť Lakosila.

49:04
    Skončil sa oddychový čas domáceho tímu, znovu budeme pokračovať v hre.

49:04
    Oddychový čas domácich.

49:04
    Počet divákov je pomerne nízky, ale atmosféra je skvelá.

49:04
    Dnešné stretnutie sleduje 1008 divákov.

48:49
    Dnes vidíme v Žiline skutočne skvelý zápas, kiežby takých bolo čo najviac.

48:23
    Ordzovenský našiel pred bránkou Žiliny voľného Tománka, ktorý sa snažil prekabátiť Cibuľu. Ten však vytiahol excelentný zákrok lapačkou!

47:45
    Nitra pri puku a kombinuje vo vlastnom pásme, domáci forčekujú dvojicou hráčov.

47:01
    Hudec šikovne pálil z ľaveho kruhu, triafa spojnicu bránky hostí!

46:39
    Hostia nič neponechávajú na náhodu a pri každej možnosti sa ženú dopredu, obrana Žiliny v týchto momentoch pracuje kvalitne.

46:10
    Piačka sa snažil preštrikovať obranou Žiliny, pozorne ho však bránila dvojica hráčov.

45:24
    Lakosil je znovu na svojom mieste, Krajči sám neverí, že puk brankár hostí chytil.

44:52
    Domáci poriadne dupli na plyn, je jasne vidieť, že dnes chcú vyhrať.

44:05
    Nuž a zápas sa nám prakticky začína od začiatku, máme tu však ďalší tvrdý zákrok na jednoho z domácich hráčov. Vylučovať sa nebude.
    TOMÁNEK - 3:3

43:56
    Nitra dala gól!
    Hlavný rozhodca Novák sa dlho radil s videorozhodcom a napokon je to gól. Puk za Cibuľu prepasíroval Roman Tománek. Asistencie:

43:22
    Vhadzuje sa po pravej ruke Igora Cibuľu, hostia vyhrali buly a držia sa v tretine Žiliny.

42:33
    V týchto momentoch sledujeme v Žiline skutočne výborný hokej a to z oboch strán.

41:55
    Krajči sa po ľavej strane vrútil do pásma Nitry, zadovkou našiel Milovanoviča, ktorý z prvej napálil puk do Vlastimila Lakosila.

41:07
    Puk je za bránkou Nitry, hostia konsolidujú svoje rady a ženú sa dopredu.

40:39
    Nuž, tretia tretina začína zostra, oba tímy urputne bojujú o puk.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech domácej Žiliny.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 3:2. O vyrovnanie sa v 29. minúte postaral obranca Vlkov Jakob Milovanovič a v 39. minúte dostal Žilinu do vedenia Tomáš Demel. Tretia tretina sa začne približne o 19:10.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:50
    Ešte tu máme jedno vhadzovanie v strednom pásme.

39:36
    Hudec sa snažil dostať do útočného pásma, nakoniec je z toho postavenie mimo hru.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
    DEMEL - 3:2

38:50
    TOMÁŠ DEMEL sa dostal do úniku a blafákom si doslova vychutnal Vlastimila Lakosila! Bez asistencie.

38:17
    Hostia sa i po skončení presilovej hry snažia o zakončenie, všetko rieši pozorný Igor Cibuľa, ktorý puk podržal v lapačke.

37:55
    Domáci v plnom počte.

37:45
    Hostia v obrovskom tlaku pred Cibuľom!

37:09
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Vlastimila Lakosila.

36:45
    Lukáš Novák sa prebíjal s pukom pred bránku Vlkov, bol však bránený a puk smeruje von z pásma.

36:22
    Nitra už sa derie do útočného pásma, domáci sa však zatiaľ dobre bránia.

35:55
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Stanislav Hudec za držanie.

35:38
    Ďalší tvrdý zákrok pri mantineli na domáceho hráča, rozhodca nepíska a publikum je veľmi nahnevané.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, pod Dubňom zatiaľ tímy remizujú 2:2.

34:25
    Domáca Žilina však chytá druhý dych, pretože opäť zvyšuje tempo hry.

34:00
    Drábek vletel s pukom do pásma hostí, ale bol dobre bránený, následne si v kombinácii nerozumel s Tomášom Káňom.

33:13
    Rýchly protiútok Nitry, skvelý Cibuľa zachránil svoj tím od pohromy.

32:49
    Žilina znovu pred Lakosilom, brankár hostí je však dnes vo výbornej forme.

32:12
    Drobná kontroverzia pred striedačkou Nitry, rozhodcovia okamžite oddeľujú hráčov od seba.

31:36
    Vhadzuje sa pred bránkou hostí, ktorí však vyhrali buly a okamžite sa ženú dopredu.

31:01
    Hostia sa snažia predrať sa do útočného pásma, opäť vidíme viac bojovnú fázu stretnutia.

30:37
    I po skončení série presilových hier pokračujú Žilinčania v tlaku, puk však končí v lapačke Lakosila, ktorý sa snaží upokojiť spoluhráčov.

30:01
    Hostia v plnom počte.

29:44
    Tlak Žiliny pokračuje, Jabrocký s Kankom tesne minuli bránku hostí.

29:20
    Domáci ešte pokračujú v presilovej hre o jedného hráča.

MILOVANOVIČ - 2:2

28:52
    Tak predsa sa domácim podarilo využiť presilovú hru o dvoch hráčov. Pred Lakosilom bolo klbko hráčov, no JAKOB MILOVANOVIČ švihom prestrelil všetkých, vrátane brankára hostí. Asistencia: Jan Dresler.

28:28
    Obetavý zákrok Ordzovenského, puk znovu smeruje k Cibuľovi.

28:08
    Tlak Žiliny je enormný, no puk smeruje k bránke Igora Cibuľu.

27:48
    Dresler pálil od modrej čiary, Lakosil vyrážal pred seba a Petr Kanko v dorážke poslal puk tesne vedľa!

27:25
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Marek Slovák za sekanie.

27:22
    Nitra so štyrmi hráčmi.

26:52
    Žilina pokračuje v obrovskom tlaku, hostia sa však skvele bránia.

26:34
    Uram šikovne našiel Hudeca, ktorý bombou od modrej takmer prizabil Vlastimila Lakosila.

26:00
    Žiline sa nedarí udržať v útočnom pásme, puk znovu mieri k bránke Vlkov.

25:30
    Puk smeruje von z obranného pásma hostí.

25:22
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Dušan Milo za nedovolené bránenie v hre.

25:01
    Kapitán hostí Branislav Mezei dostáva 5+DKZ za faul lakťom. Trest si odpyká Richard Mráz.

25:01
    Otraseným hráčom je Milan Procházka, ktorý sa len nedávno vystrábil z otrasu mozgu. Odchádza na striedačku po svojich, verme, že bude v poriadku.

25:01
    Nepríjemný atak jedného z hráčov hostí, jeden z hráčov Žiliny ostáva ležať na ľade.

24:45

24:17
    Miroslav Pupák sa šikovne natlačil pred Cibuľu, no jeho strela bola zblokovaná.

23:48
    Hostia však už sú v pásme, jedovka Dušana Mila bola nepresná.

23:25
    Žilina sa zatiaľ dobre bráni, puk je za bránkou Nitry.

22:50

22:45
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva hráčska lavica Žilina za veľa hráčov na ľade, trest si odpyká Jakub Drábek.

22:35
    Nebezpečný protiútok hostí, Roman Tománek švihom namieril vedľa pravej tyčky Igora Cibuľu.

22:10
    Domáci sú opäť v útočnom pásme, nevedia sa tak však udržať a puk berú hostia.

21:51
    Všetko napokon vyriešil Vlastimil Lakosil, ktorý čierne čudo skryl do lapačky.

21:37
    Žilinčania sú v útočnom pásme, no o puk sa vedú boje za bránkou hostí.

21:05
    Puk končí za bránkou domácich, ktorí zakladajú ďalší útok.

20:50
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Lukáš Novák za hákovanie.

20:31

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hostí.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Všetko je pripravené na úvod druhej tretiny, čochvíľa pokračujeme.

Po prvej tretine vedie Nitra v Žiline 2:1. O prvý gól hostí sa postaral Štěpán Novotný. Za domácich vyrovnával kapitán Milan Drevenák, no Nitru v závere tretiny dostal do vedenia Marek Slovák. Druhá tretina sa začne približne o 18:18.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.
    SLOVÁK - 1:2

19:33
    Nitra napokon presilovú hru o dvoch hráčov využíva. Kombinačnú akciu zakončil za chrbát bezmocného Cibuľu MAREK SLOVÁK. Asistencie: Lukáš Novák, Tomáš Nádašdi.

18:32
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Milan Procházka za nedovolené bránenie v hre.

17:54
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Juraj Ďurkech za podrazenie.

17:51
    Síkela nabil na modrú čiaru Bobčekovi, jeho delovka len tesne minula bránku hostí!

17:40
    Žilinčania sa okamžite hrnú dopredu, napokon je z toho zakázané uvoľnenie.

17:01
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Marek Slovák za podrazenie.

16:42
    Nepríjemná strela Mateja Valáška, za Lakosilom zazvonila tyč!

16:05
    Dnes sú žilinskí diváci znovu fantastickí, ženú svoj tím dopredu. Škoda veru, že sektor hostí je prázdny.

15:35
    Hudec príklepom pálil od modrej čiary, puk len tak presvišťal okolo bránky Vlastimila Lakosila.

15:03
    Stále sa hrá bez prerušenia. To prichádza práve v tomto momente, bude sa vhadzovať pred Igorom Cibuľom.

14:30
    V obrannom pásme domácich sa zrazili dvaja Žilinčania, hostia túto šancu nevyužili.

13:53
    Znovu sa vhadzuje pred bránkou hostí, Jabrocký nabil Milovanovičovi, ktorý príklepom tesne minul bránku Nitry.

13:09
    Vhadzuje sa pred bránkou hostí, buly však vyhrali hokejisti Nitry a okamžite posielajú puk von z obranného pásma.

12:41
    Oba tímy striedajú počas hry, hrá sa pomerne dlho bez prerušenia.

11:57
    Z dobrej pozície pálil Petr Kanko, Lakosil puk radšej podržal v lapačke.

11:29
    Prvý dotyk s pukom si pripisuje i ďalší nováčik v zostave Žiliny, Tomáš Káňa, ktorý dnes hrá vo štvrtej formácii.

11:01
    Matej Síkela sa cez trojicu hráčov hostí predieral do zakončenia, tesne pred Lakosilom ho obrana hostí odzbrojila.

10:36
    Demel za bránkou hostí bojoval o puk a Nádašdi ho tvrdo narazil na mantinel, zdá sa však, že Tomáš bude v poriadku.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny a v Žiline zatiaľ sledujeme kvalitný zápas.

09:32
    Oba tímy majú problém s prechodom do útočného pásma, viac pri puku sú však domáci Žilinčania.

08:59
    Vhadzuje sa pred Igorom Cibuľom, buly však vyhrali Žilinčania.

08:36
    Žilina v útočnom pásme chybuje, puk končí v strednom pásme, kde je oň pri mantineli doslova ruvačka.

08:02
    Domáci sú stále aktívnejším tímom, hostia však výborne bránia vlastnú modrú čiaru a vyrážajú do rýchlych protiútokov.
    DREVENÁK - 1:1

07:34
    Hudec našiel prihrávkou za bránku Nitry MILANA DREVENÁKA, ktorý si nakorčuľoval pred Lakosila a nechytateľne vymietol pavučinky v bránke hostí. Asistencie: Stanislav Hudec, Tomáš Demel.

07:02
    Žilina už v útočnom pásme, no Lakosil strelu Dreslera od modrej čiary vyrazil.

06:44
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Filip Kuzma za hákovanie.

05:58
    Arénou znie "My chceme gól."

05:36
    Domáci sa po góle znovu dostávajú do tempa, uvidíme, či sa im podarí vyrovnať.

05:01
    Máme za sebou päť minút úvodnej tretiny, Nitra vedie v Žiline 1:0.
    NOVOTNÝ - 0:1

04:49
    Nuž a Nitra z ničoho nič udrela. ŠTĚPÁN NOVOTNÝ vystrelil z ľavého kruhu a puk skončil v žilinskej sieti. Zjavne i sám strelec ostal prekvapený. Asistencia: Juraj Štefanka.

04:43
    Problém je vyriešený, hráme ďalej.

04:43
    V Žiline sa nehrá, technický personál rieši vzniknutý problém a hráči oboch tímov absolvujú rozkorčuľovanie.

04:43
    Vhadzuje sa pred Cibuľom, ale hra je prerušená. Za bránkou Žiliny sa uvoľnila jedna z reklám.

04:22
    K realizácii trestného strieľania sa postavil Štěpán Novotný, ktorý ešte nedávno obliekal dres Žiliny. Puk sa snažil poslať pomedzi betóny Cibuľu, ten bol však pozorný.

04:22
    Bolo nariadené trestné strieľanie v prospech Nitry.

04:02
    Roman Tománek v prvej dobrej pozícii, z medzikružia pálil nad bránku Žiliny.

03:36
    Pomerne slušná skupina ultras fanúšikov Žiliny ženie svojich dopredu.

03:00
    Žilinčania sa derú do zakončenia, Róbert Krajči z ťažkého uhla brankára hostí neprekvapil.

02:27
    Ale pozor, rohy vystrčili aj Corgoni, Lukáš Novák nebezpečne pálil, Cibuľa mal plné ruky práce.

01:58
    Žilina je aktívnejšia, Procházka v dobre pozícii posúval puk na Petra Kanka, ktorý však bol bránený.

01:22
    Vyhraté buly pred Lakosilom posunul Demel na Valáška, ktorý z prvej preveril pozornosť Vlastimila Lakosila.

00:30
    Prvý rýchly útok domácich, z pravej strany pálil Jabrocký, Lakosil musel zasahovať.

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny v prospech Nitry.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Cibuľa (Križan) – Milovanovič, Dresler, Bajaník, Hudec, Bobček, Ďurkech, Niník, Dolinajec – Kanko, Jabrocký (A), Procházka (A) – Drevenák (K), Demel, Valášek – Kropáč, Síkela, Uram – Krajči, Drábek, Káňa.

HK Nitra: Lakosil (Valent) – Ordzovenský, Nádašdi, Milo (A), Bednár, Pavlíček, Mezei (K), Kuzma, Piačka – Tománek, Slovák, Novák L. – Ručkay J., Lelkeš, Ručkay H. – Novotný, Štefanka (A), Pupák – Mráz, Bajtek, König.

Rozhodca: Novák – Korba, Holienka.

Príjemný dobrý deň, vážení priaznivci slovenského hokeja, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 39. kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hráčom HK Nitra. Zápas má úvodné buly naplánované na 17:30, my si ešte predtým zhrnieme základné informácie o oboch tímov.

Žiline patrí v tabuľke extraligy stále deviata pozícia so ziskom 36 bodov. O bod menej stráca posledná Skalica. Na postupovú priečku do play-off Vlci aktuálne strácajú sedem bodov. V poslednom doterajšom stretnutí prehrali Žilinčania na ľade Popradu 1:3. O jediný gól Vlkov sa postaral Matej Síkela. Žilina sa v zápase predstaví s trojicou nových hráčov. Klub spod Dubňa posilnil skúsený borec Marek Uram, domácim fanúšikom dobre známy ostrostrelec Róbert Krajči a český útočník Tomáš Káňa. Pohyb nastal i smerom von. Útočník Adrián Lipovský posilnil prvoligový Prešov a do rovnako prvoligových Michaloviec zamieril ďalší odchovanec Žiliny Jakub Kubiš.

Hokejistom Nitry patrí v priebežnej tabuľke extraligy tretie miesto so ziskom 78 bodov. Štvrtý Poprad však stráca jediný bod. Na druhé miesto Banskej Bystrice strácajú hokejisti spod Zobora tri body. V poslednom doterajšom stretnutí Nitra porazila na domácom ľade Piešťany hladko 6:2. O góly "Corgoňov" sa postarali Filip Bajtek, Jakub Ručkay, Roman Tománek, Jozef Stümpel, Branislav Mezei a Richard Lelkeš. Práve dvojica Stümpel – Tománek patrí k naproduktívnejším hráčom extraligy a sú hlavnými ťahúňmi Nitry.

Zápas sa začína o 17:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 8. Drevenák (Hudec, Demel), 29. Milovanovič (Dresler), 39. Demel, 62. Bobček (Kanko) – 5. Novotný (Štefanka), 20. Slovák (Novák, Nádašdi), 44. Tománek (Ručkay H., Slovák)

MsHK Žilina: Cibuľa (Križan) – Milovanovič, Dresler, Bajaník, Hudec, Bobček, Ďurkech, Niník, Dolinajec – Kanko, Jabrocký (A), Procházka (A) – Drevenák (K), Demel, Valášek – Kropáč, Síkela, Uram – Krajči, Drábek, Káňa.

Rozhodčí: Novák – Korba, Holienka