Kladno – Zlín 7:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 5:1 (kon.)
HC Litvínov – Olomouc 2:1 (2:1 po s.n.) | Pardubice – HC Plzeň 6:4 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 4:3 (2:1 po s.n.)
Jihlava – Chomutov 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 1:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 15.01.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů

55:26
    Jedna z posledních jihlavských šancí. Václav Cestr (CHM) dostává dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 2-5.
    Vyšší tresty: 2-2.

50:35
    Jihlava půjde do čtyř. Lukáš Anděl (JIH) se chopil ve středním pásmu puku a šel do rychlého kontru, ale holí nechtěně zasáhl protihráče a dostává dvě minuty právě za vysokou hůl.

Na vyloučení: 2-4.

41:31
    Přesilová hra po domácí po tom, co to Jakub Hierman (CHM) přehnal s napadáním a podrazil soupeře. Již také míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 1-4.

34:32
    Jihlava měla opět kotouč ve své moci, ale tvrdá střela Anděla si cíl mezi tři tyče nenašla. Po odrazu puku od zadního mantinelu se v blízkosti jihlavské střídačky dostal k puku Miroslav Jirušek, kterého tvrdě narazil na mantinel Filip Dundáček (JIH). Ani toto nebyl příjemný zákrok a jako dostal 5 minut + do konce zápasu Antonín Drobný, tak stejnou výši trestu dostává i jihlavský bek. Jen provinění je jiné – zákrok do oblasti hlavy a krku. Trest za něj odpyká Vojtěch Balaštík.

32:03
    Antonín Drobný (CHM) nyní předvedl něco, co bychom asi v juniorském a potažmo mládežnickém hokeji nechtěli vidět. V levém rohu za brankou Dukly narazil Tomáše Střechu na hrazení a otřesený jihlavský forvard leží dlouho na ledě. Nakonec za velké pomoci svých spoluhráčů odjíždí na střídačku. Drobný si již v dnešním zápase nezahraje, dostává pět minut + do konce zápasu. Jeho trest odpyká Jiří Tupý.

30:03
    První přesilovou hru si vyzkouší také Chomutovští. Ján Mahút (JIH) dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 1-3.

26:27
    Třetí vyloučení hostí v dnešním průběhu zápasu. Za podražení usedá na trestnou lavici kapitán Martin Štovíček (CHM).

Na vyloučení: 0-3.

15:30
    Jihlava vyhrála buly a vyvážela puk, když se provinil Aleš Macháček (CHM), který u levého kruhu podrazil jednoho z domácích hokejistů. Druhá přesilovka Dukly v utkání.

11:03
    Jihlava si zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty míří za katr Miroslav Jirušek (CHV) – hákování.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 33. Anděl (Dundáček), 58. Jícha (Střecha) – 2. A. Macháček (Kellerstein, Černý), 26. P. Macháček (Kellerstein), 50. Strunz (Havel, P. Macháček)

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Vacek) – Hohl, Dundáček, Pospíchal, Tobola, Leština, Port, Kochánek – Anděl, Jícha, Marcilis – Beran, Střecha, Bambula – Mahút, D. Dvořák, Balaštík – Dufek. Trenér: Patrik Augusta
    Piráti Chomutov: T. Dvořák (Danylec) – Dubeň, Havel, Černý, Cestr, Szathmáry, Drobný, Hierman – Wágner, Sťovíček, Huňady – Strunz, P. Macháček, Jirušek – Kellerstein, A. Macháček, Bednář – Tatár, Tupý, Ringler. Trenér: Robert Kaše

Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír