Empoli – Udinese 1:2 (kon.) | Neapol – Janov 2:1 (kon.)
1:2 (1:1)
Udinese Calcio
Pondělí 26.01.2015, 19:00 • Stadio Carlo Castellani (Empoli) • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den, ještě jednou Vás vítám u dnešního zápasu. Dnes se mezi sebou utká Empoli FC a Udinese Calcio.

Hosté se v tabulce nacházejí na třináctém místě se ziskem 24 bodů. Mají záporné skóre 23:26. Šest zápasů vyhráli, šest remizovali a sedm prohráli. V posledním zápase remizovali doma proti Cagliari 2:2.

Empoli FC

Domácí tým je v tabulce na šestnáctém místě se ziskem 19 bodů. Má záporné skóre 17:23. Tři zápasy vyhrál, deset remizoval a šest prohrál. V posledním kole Empoli remizovalo proti Interu Milán 0:0.

Oba celky nejspíše nastoupí v těchto sestavách:

Domácí

Bassi – Hysaj, Barba, Rui, Bianchetti – Saponara, Maccarone, Signorelli – Vecino, Tavano, Laxalt

Hosté

Karnezis – Danilo, Widmer, Heaurtaux, Piris – Kone, Allan, Guilherme, Silva – Thereau – Di Natale
    Kabina hostů je již připravena k dnešnímu zápasu.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Empoli FC: Sepe – Hysaj, Tonelli, Rugani, Rui – Vecino, Valdifiori (C), Croce – Saponara – Mchedlidze, Pucciarelli.
    Náhradníci: Pugliesi, Bassi – Verdi, Laurini, Barba, Bianchetti, Laxalt, Tavano, Maccarone, Zielinski, Brillante, El Hadji El Hadji.

Udinese Calcio: Karnezis – Piris, Danilo, Heurtaux – Widmer, Dos Santos, Allan, Kone, Pasquale – Di Natale (C), Théréau.
    Náhradníci: Scuffet, Meret – Hallberg, Jádson, Jaadi, Bubnjič, Silva, Pinzi, Fernandes, Faraoni, Aguirre.

Rozhodčí: Ghersini – Tasso, Pegorin.

Hráči obou týmů jsou již na hrací ploše.

1

1
    Tak nám utkání právě začalo. Domácí tým nastoupil v modrých dresech. Hosté v bíločerných.

2
    Hned v úvodu zápasu se snažili domácí ohrozit branku. Kombinace však skončila nezdarem a bude se odkopávat od branky.

3
    Saponara se snažil probít až do vápna hostů. Byl však faulem poslán k zemi. Domácí budou zahrávat volný přímý kop zhruba ze třiceti metrů.

4
    Z volného kopu nakonec vypálil dělovku na bránu Mchedlidze. Jeho střela však mířila těsně vedle pravé tyče.

6
    Tak hra má zatím spád a nenudíme se. Oba týmy chtějí jako první vstřelit branku. Hraje se zatím útočný fotbal.

7
    I hosté si mohli zkusit volný přímý kop. Nic většího si nevytvořili a u míče jsou opět hráči Empoli.

9
    Saponara vybojoval pro svůj tým rohový kop.

10
    Centr z rohového kopu nikoho v modrém nenašel. Domácí jsou ale stále u míče.

11
    Hosté budou zahrávat volný přímý kop zhruba ze dvaceti metrů. Tohle je dobrá příležitost ke skórování.

12
    Z volného přímého kopu přišel centr do vápna. Míč odhlavičkoval jeden z domácích hráčů na rohový kop.

13
    Tak ani rohový kop nebyl určitě podle představ hostů. Vše se ještě snažil zachránit střelou ze čtyřiceti metrů Piris, ale ta šla hodně vysoko nad branku.

15
    Hráči Empoli jsou před vápnem hostů a zde kombinují. Uvidíme, jestli si vytvoří nějakou dobrou šanci.

15
    Hostující brankář teď musel poprvé zasahovat, a to když musel vyběhnout proti dotírajícímu útočníkovi domácích. Karnezis byl u míče dříve a odklidil ho do bezpečí.

17
    Hra je zatím poměrně vyrovnaná. Oba týmy mají zhruba stejné držení míče.

18
    Dobrý míč na Saponaru, ten se snažil ve vápně akrobaticky zakončit. To se mu moc nevydařilo a míč končí v náruči Karnezise.

19
    Další šance domácích. I teď byl Karnezis pozorný a chytil míč do své náruče. Saponara se totiž snažil o centr těsně před branku.

20
    Udinese právě vstřelilo branku!
    Tak to byla nádherná akce. Allan ocentroval do vápna a zde si míč našel ANTONIO DI NATALE. Tomuto velikánovi nedělalo žádný problém vstřelit branku. Míč poslal nádherně k tyči.
    Antonio Di Natale - 0:1

22
    Poměrně nečekaná branka. Byla to snad první šance Udinese. Uvidíme, jaký to bude mít vliv na průběh utkání.

24
    Hosté drží míč na svých kopačkách. Chtějí přenést klid do své hry.

26
    Domácí se dožadují odpískání pokutového kopu. Hlavní rozhodčí však nepíská a hra nám pokračuje dál.

28
    Domácí se snaží vstřelit branku. Obrana hostů je zatím však jasně proti.

29
    Rohový kop pro hostující tým.

32
    Hosté mohli jít do slibné šance, jeden z hráčů se však nacházel v ofsajdu.

33
    Hráči Empoli jsou u míče a kombinují na vlastní polovině.

35
    Dobrá šance Empoli končí střelou mimo branku. Domácí tým se teď dostává do hry a uvidíme, jestli se podaří domácím ještě do poločasu vyrovnat.

35
    Byla nařízena penalta pro domácí tým.

36
    Danilo zahrál ve vápně rukou a vyfasoval žlutou kartu.

37
    Empoli právě vstřelilo branku! K pokutovému kopu se postavil RICCARDO SAPONARA. Ten svou střelou k tyči skóruje a vyrovnává stav na 1:1.
    Riccardo SAPONARA - 1:1

38
    Saponara vyfasoval žlutou kartu.

40
    Domácím se podařilo tedy vyrovnat stav a jsou stále u míče. Nyní kombinují ve středu hřiště.

42
    Hra byla chvíli přerušena. Toneli musel být totiž ošetřen.

43
    Pucciarelli se ve vápně dostal do velké šance. Skvělým zákrokem ho ale vychytal Karnezis!

44
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Lorenzo Tonelli, přichází Federico Barba.

45
    Každou chvíli hlavní rozhodčí ukončí první poločas.

45+1
    Tak nakonec se budou hrát dvě minuty nad rámec.

45+2
    Croce se dostal ke střele zhruba ze třiceti metrů. Jeho volej šel nad branku.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první poločas dnešního utkání. Ten byl poměrně vyrovnaný a nakonec vyrovnaně i skončil – 1:1. Oba týmy hrají slušný fotbal a na druhý poločas se můžeme jen těšit. Ten nám začne zhruba ve 20:03.
    Di Natale dnes vstřelil svou již desátou branku v této sezóně.

46

46
    Druhý poločas nám právě začal. U míče jsou hráči Empoli.

47
    Hned v úvodu druhého poločasu si hosté vytvořili šanci. Hlavička jednoho z nich však skončila v zámezí.

49
    Domácí jsou v druhém poločase aktivnějším týmem. Uvidíme, jestli to nějak využijí.

51
    Neskutečný závar před brankou hostů, brankou to však nekončí!

52
    Hra je vyostřená, bude to ještě zajímavé.

54
    Mchedlidze je ošetřován. Hra je na chvíli přerušena.

55
    Už se hraje. U míče jsou hosté a kombinují na útočné polovině.

56
    Domácí jsou lepším týmem. Snaží se vstřelit i vedoucí branku. Zatím se jim to ale nedaří.

59
    Skvělý centr před branku na Pucciarelliho. Ten hlavičkuje nad branku!

60
    Neskutečná branka. SILVAN WIDMER vyslal na branku takovou "polo" střelu, která končí až za zády Sepeho. Tohle byla fakt unikátní branka.
    Silvan WIDMER - 1:2

62
    Kone vyfasoval za svůj faul žlutou kartu.

63
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Levan Mchedlidze, přichází Massimo Maccarone.

64
    Maccarone se dostal do dobré šance. Jeho střela byla těsně před brankou zblokována.

67
    Hosté jsou u míče a kombinují na útočné polovině.

67
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Simone Verdi.

67
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Guilherme Dos Santos, přichází Melker Hallberg.

68
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Antonio Di Natale, přichází Bruno Fernandes.

69
    Do konce zápasu nám zbývá zhruba dvacet minut, hostující tým stále vede o jednu branku.

69
    Piris vyfasoval žlutou kartu za svůj faul ze zadu.

72
    Tak domácí tým je u míče a kombinuje před vápnem hostů. Uvidíme, jestli si něco vytvoří.

73
    Finální přihrávka, to je dnes největší problém domácích.

74
    Domácí se dožadují odpískání pokutového kopu. Hlavní rozhodčí ale jasně ukázal, ať hrají oba týmy dál.

74
    Velká nepříjemnost pro hosty. Kone vyfasoval druhou žlutou kartu a následovala tedy už karta červená. Byl to úplně zbytečný faul.

75
    Tak Empoli bude hrát patnáct minut v početní výhodě. Uvidíme, jestli se domácím podaří přesilovku využít a alespoň vyrovnat.

77
    Hosté zatím dobře brání a Empoli zatím nepustilo do šance. Uvidíme, jak hra bude pokračovat.

79
    Hosté se snaží udržet míč co nejdéle na útočné polovině, což se jim poměrně dobře daří.

80
    Ve vápně domácích nejspíše nějaký obránce zahrál rukou a hosté se dožadovali odpískání penalty. Hra však pokračuje dál.

82
    Podle opakovaných záznamů opravdu jeden z domácích obránců zahrál ve vápně rukou. Měla se tedy kopat penalta ve prospěch hostů.

85
    Hosté drží míč na svých kopačkách. Přesně tohle jim teď vyhovuje.

87
    Domácí kombinují před vápnem hostů.

88
    Domácí stále kombinují před vápnem hostů, ti stále dobře brání.

89
    Rohový kop pro domácí tým.

89
    Centr z rohového kopu chytá do své náruče Karnezis.

90
    Domácí hráči jsou stále u vápna a kombinují. Čas jim ale rychle utíká.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty.

90+2
    Zhruba tři minuty do konce, domácí mají míč na svých kopačkách a jsou na útočné polovině.

90+2
    Volný přímý kop pro domácí tým zhruba ze třiceti metrů.

90+3
    Útočný faul a hosté jsou opět u míče. S rozehrávkou moc spěchat nebudou.

90+4
    Barba vyfasoval za svůj faul před vápnem žlutou kartu.

90+4
    Volný přímý kop zhruba ze dvaceti metrů pro hosty. Domácí se již do šance nejspíše nedostanou.

90+5
    Střela z přímého kopu jde nad branku.

90+5

Dnes nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Hra byla poměrně vyrovnaná a mohli jsme sledovat zajímavý duel. To je dnes ode mne vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (20:52:32)