Prešov – Trnava 5:2 (kon.) | Detva – Michalovce 3:1 (kon.) | Bardejov – SR 18 6:2 (kon.)
Senica – Pov. Bystrica 8:0 (kon.) | Topoľčany – Spišská N. Ves 1:5 (kon.)
HK Detva
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 30.01.2015, 17:00 • ZŠ Detva • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Záver základnej časti 1. hokejovej ligy nezadržateľne klope na dvere.
    V 43. kole bude hostiť doma HC 07 Orin Detva nebezpečnú HC Duklu Michalovce. V poslednom vzájomnom stretnutí v Michalovciach vyhrala Detva 2:1, gólom z 59. min., ktorý dal Patrik Fekiač v oslabení.

Domáci celok má v tabuľke na druhom mieste náskok s dvojbodovým náskokom pred Bardejovom a trojbodovou stratou na prvú Spišskú Novú Ves, ktorú strácajú 3 body.

Michalovce sú na piatej priečke a na diaľku bojujú s Lip. Mikulášom o lepšie postavenie v play- off, kto bude mať ako prvý výhodu domáceho stretnutia v prvých súbojoch. Liptáci majú o dva body viacej, ale aj o jeden zápas naviac.

V poslednom kole zverenci Dušan Kapustu hrali v Trnave, kde prehrali 4:1. Hneď pri treťom striedaním prišla Detva o krídelníka Juraja Petra, ktorý pre zranené zápästie bude minimálne týždeň pauzovať. "Dostal som sekeru hokejkou od súpera. Mám rozťaté zápästie. Museli mi to šiť. Mám tam dva stehy a poškodený nerv. O týždeň mi vyberú stehy. Dúfam, že do play-off budem v poriadku." uviedol po zápase Juraj Petro. V spomínanom zápase okrem zranenia stihol Petro dostať aj dve minúty. Zápase v Trnave nedohrali Mačkovič a Sládok a v piatok v zostave Detvy budú pre tresty chýbať. Ešte v nedeľňajšom zápase v drese extraligovej Banskej Bystrice sa zranil aj ďalší obranca Jakub Predajniansky. V zápase bude mať tréner Kapusta k dispozícii len šesť bekov. Jedným z nich bude aj mladý odchovanec Detvy Radoslav Gábor.

Michalovce doma hostili naposledy silný Bardejov a dokázali v prvej tretine sním viesť 2:0.Lenže v ďalšom priebehu Bardejov stretnutie otočil a na Zemplíne vyhral 6:3.

Oba celky sa veľmi dobre poznajú aj z minuloročného play – off, keď Michalovce prešli cez Detvu do semifinále.

Priamy prenos z Detvy vám prinesieme v piatok už netradične od 17:00 hod.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Volentier – Hús, Pač, Nociar, Tupý,Pinka, Zorvan, Gábor – Říha, Srnka, Žilka – Parkhouse, Kanaet, Graham – Hájnik, P. Fekiač,, Buda. Tréner: D. Kapusta.

HK Dukla Michalovce: Okoličáni – Šterbák, Boboš, Kubát, Bednár, Tkáč, Briják, Buraľ, Šeliga – Drotár, Šechný, Podsedlý -Ćížek, Linet, Halás – Rožník, Majerník, Méry – Bánovský, Huňady, Kubiš. Tréner: Š.Tóth

Detva dala gól!

Domáci otvárajú skóre stretnutia, keď po Srnkovej prihrávke prekonal Okoličániho navrátilec LUKÁŠ ŘÍHA.
    Asistencia: Branislav Srnka.

01:29
    Brandon Parkhouse mohol zvýšiť vedenie Detvy. Lenže neuspel z dvoch streleckých pokusov.

01:56
    Zakázané uvoľnenie Michaloviec.

02:11
    Ďalšioa strela domáceho Budu. Okoličáni si poradil.

03:09
    V ďalšej skvelej šanci Detvy sa ocitol Lukáš Říha. Okoločáni puk zrazil na ochrannú sieť.

03:41
    Prvé vylúčenie stretnutie je na domácej strane. Dve minúty pre Radoslava Gábora za podrazenie.

04:41
    Patrik Fekiač vyhodil puk z obranného pásma a korčuľuje za ním.

05:41
    Domáci zvládli oslabenie na výbornú.

06:52
    Hostia vyrovnávajú nahodeným pukom od modrej čiary. Lenže celú situácia ešte konzultujú rozhodcovia.

06:52
    Dukla dala gól!
    Napokon po konzultácii rozhodcov gól platí.Autorom je ĽUBOMÍR BURAĽ.

08:57
    Ďalšie domáce vylúčenie. Na trestnej lavici ej Dominik Kanaet za hákovanie.

09:29
    Hostia sa postavili do presilovkového vzorca. Rožník strieľa mimo.

10:10
    Briják doráža puk. Volenbtier ho však zneškodnil.

10:57
    V závere oslabenie sa pokúšal presadiť Srnka, ale obrana Michaloviec ho odstavila od puku.

12:03
    Patrik Fekiač zakončil. Jeho strelku však obrana hostí zrazila k mantinelu.

12:57
    Kubiš zu blízska zakončil rovno do Volentiera,

13:31
    Rozhodca dnes zvolil zvláštny meter na udeľovanie trestov. Po faule na Srnku sa nebude vylučovať.

14:51
    Pinka vystrelil od modrej čiary, ale Okoličáni si poradil strelou po ľade.

14:51
    Prvé vylúčenie Michalovviec za hru z vysokou hokejkou dve minúty pre Lineta.

16:00
    Domáci zahodili momentálne tri čisté šance. Najprv to bol Srnka po ňom Žilka.Po Prihrávke Říhu opäť ŽIlka trafil rovno do lapačky Okoočániho.

17:01
    Zorvan dostal úpde do hlavy a krku pri mantinely ale rozhodca nič nevidel.

Zorvan zrejme stretnutie dohral. Opäť sa mu obnovilo zranenie ramena.

17:01
    Poznáme tresty po následnej bitke po faule na Zorvana.
    Brandon Parkhouse – 2. min. nbapadnutie
    Igor Halás – 2.min. napadnutie
    Peter Čížek – 2, min. hrubosť
    Detva bude hrať presilovke.

18:02
    Domáci v presilovke dobíjajú bránu hostí. Nedarí sa im však prekonať Okoličániho.

18:35
    Ďalšie mela pred bránou Okoličániho.Všetko však rozhodcovia ukľudnili.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:02
    Srnka z uhla minul bránu.

Skončili sa aj vzájomné tresty.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončilo sa úvodných 20. min. hry. Stav stretnutia je 1:1. Pre zaujímavosť Vám pripomenieme, kto chýba v domácom drese v dnešnom stretnutí: Hataš, Predajniansky, Sládok, Mačkovič, Hegyi, Petro,

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:46
    Dve minúty v druhej tretine dostáva Richard Šechný za držanie.

21:03
    Srnak trafil Okoličániho do ramena. Puk sa odrazil na ochrannú sieť.

22:16
    Domáci budú hrať presilovku 5 na 3,keď dve minúty dostal Martin Tkáč za napadnutie zo zadu plus osobný trest na 10. min.

22:23
    Domáci nedokázali dostať puk za chrbát Okoličániho a v oslabení mohol dostať hostí do vedenia Čížek.

22:28
    Dve minúty pre Martina Drotára a presilovke Detvy 5 na 3 bude trvať celé dve minúty.

23:16
    Zorvan je napokon v poriadku a vidíme ho na ľade.

25:44
    V po vzájomnej bitke Boboša s Parkhousem dostávajú obaja hráči tresty. Domáci hráč 2+2 min.za úderi a hráč hostí 2, min.tak isto úderi.

28:11
    Po spolupráci Žilka – Říha – P. Fekiač nedokázal posledne menovaný poslať puk do brány.

30:11
    Tupý stratil puk. Hostia však chybu domáceho beka nedokázali potrestať.

31:52
    Zorvan pri mantinely dostáva hokejkou do tváre.

31:52
    Kubiš za hru z vysokou hokejkou ide na trestnú lavicu.

32:02
    Strela Patrika Fekiača tesne minula bránu Okoločániho,ktorý mal obrovské šťastie.

33:16
    Presilovke Detve nevychádza. Hosťom sa darí dobre brániť modrú čiaru.

33:52
    Hostia hrajú v plnom počte.

35:25
    Po ďalšom súboji pri mantinely je tu ďalšie napadnutie, keď Boboš podržal Srnku. Ten sa mu sa mu snažil vymyknúť, ale Boboš si ho chytil a padali úderi.

36:34
    Jakub Linet dostáva za sekanie dve minúty.

36:58
    Po strele Tupého sa snažil vypadnutý puk doraziť Pakrhouse, ale brankár Okoličáni si poradil.

Problémy s osvetlením na zimnom štadióne. V domácom obrannom pásme vypadlo.

Hráči odišli do kabín. Čas 2:39. min. sa dohrá v rámci tretej tretiny.

Pokračujeme v hre.

38:34

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Máme za sebou druhú tretinu hry, ktorá bol rozdelená technickou prestávkou a budeme pokračovať po zmene strán.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:21
    Hájnik sa dostál do výbornej pozície, ale nedokázal ju premeniť.

40:54
    Podsedlý korčuľoval za pukom, ale pri ňom bol skôr Volentier a ten ho lapačkou zakryl.

41:53
    Hra sa presťahoval pred domácu bránu. Domácim sa podarilo vyhodiť puk do stredného pásma, ale napokon skončil na zakázanom uvoľnení.

43:25
    Puk sa dostál k Šechnému,ktorý svojou strelou po ľade našiel pripraveného Volentiera.

43:47
    Po úmyselnom postavení mimo hry sa vhadzuje pred Okoličánim tak ukázal rozhodca Vojtek.

44:25
    Parkhouse nestihol vykorčuľovať a Tupý bol s pukom už v útočnom pásme. Postavenie mimo hry.

44:45
    Huňady nahral do dobre pozície Kubišovi,ktorý sa však sám vytlačil do uhla. Jeho strelu Volentier posiela vedľa brány.

46:12
    Gábor na kolenách odpaľuje puk.

46:54
    Hráči Michaloviec sa sami vystavili z útočného pásma.

47:31
    Žilka si obhodil obrancu dostával sa pred Okoličániho, ale jeho strelecký pokus skončil len na ochrannej sieti.

48:53
    Útoky sa striedajú hore – dolu. Chýba však strelecké zakončenie.

49:23

Kanaet vysunul do šance MARTINA HÁJNIKA. Domnáci krídelník sa natlačil pred Okoličániho a ukážkovým blafákom vykúpal brankára hostí a poslal Detvu do vedenia.
    Asistencia: Dominik Kanaet.

49:45
    Za faul kolenom dostáva Marek Pač dve minúty.

50:20
    Divákom sa predviedli v boxerskej vložke Tupý a opäť Boboš. Na vrh mal hráč hostí. Na trestnú lavicu však odchádzajú obaja kohúti.

50:20
    Tomáš Tupý – 2.min úderi
    Slavomír Buda – 2., min. – úderi.
    Martin Boboš – 2. min. sekanie. + 10 min. osobný trest.

50:53

Domáci v oslabení dokázali skórovať, keď Říha našiel voľného BRANISLAVA SRNKU a ten ponad Okoličáni posiela puk.
    Asistencia: Lukáš Ŕíha.

52:36
    Za hákovanie dostáva dve minúty Dominik Kanaet.

53:00
    Srnka v oslabení získava puk a dokázal sním zájsť až do útočnej tretiny. Tam pobudol istý čas.

53:20
    Po strele Kubáta zasiahol vynikajúco Volentier.

55:03
    Graham z uhla zakončil puk prešiel cez bránkovisko.

55:57
    Pač dostal puk na modrú od Tupého. vystrelil a Okoličáni z námahou chytá.

56:16
    Postavenie mimo hry Michaloviec.

57:22
    Tupý zachyl puk na modrej čiare našiel voľného Parkhouseho, ktorý sa od mantinelu natlačil pred bránu, lenže puk do brány nepretlačil. Následne sa Graham k dorážke nedostal.

58:01
    Posledné dve minút tretej tretiny.

58:39
    Zakázané uvoľnenie Detvy.

Dnešné stretnutie sleduje 298 divákov.

59:01
    Diváci vstávajú a tlieskajú hráčom za predvedený výkon.

59:50
    Lukáš Říha v závere s úsmevom odchádza na trestnú lavicu za držanie.

59:50
    Oddychový čas Detvy.

59:50
    Hostia hrajú bez brankára.

60:00

Skončilo sa stretnutie 43: kola medzi Detvou a Michalovcami. Domáci v oklieštenej zostave zdolali Michalovce 3:1. V domácom drese si dva body do kanadského bodovania pripísal aj navrátilec Lukáš Říha.

Dušan Kapusta (tréner HC 07 Orin Detva): "Dnes sa naskytli okolnosti, že v Trnave dostali hráči vyššie tresty a tak dnes nemohli nastúpiť. Pred zápasom sa na tréningu zranil Hataš verím, že to bude len týždenná záležitosť. Predzápasové obavy vystriedala pozápasová víťazná radosť. Chlapci dokázali silu kolektívu a zabojovali aj za tých, ktorí dnes nemohli nastúpiť.Kabína sa zomkla a ukázala svoju silu. Škoda, že sme nedokázali využiť presilovku 5 na 3 resp. 4 na 3. Teraz sa pripravíme na predohrávku v nedeľu s 18-kou. Kabína prijala aj Lukáš Říhu, ktorý aj dnes dokázal, že má svoje kvality. Nebyť nejakých vecí v Martine mohol by tam pokračovať vo svojej kariére, ale ja som rád, že je tu. Verím, že do play – off sa dajú do kopy všetci zranení hráči. Spokojný som bol s výkonom Zorvan, ktorý ma v hre prehľad a aj na poste obrancu hral veľmi dobre. Hús urobil nejaké chyby a preto som ho neskôr stiahol. Dnes ukázali aj tí hráči, ktorí hrali v priebehu sezóny menej to detvianske srdiečko."

Štefan Tóth (Tréner Dukla Michalovce): " Videli sme bojovný hokej s množstvom osobných súbojov. V našej bráne predviedol veľmi dobrý výkon brankár. Miestami sme boli lepším mužstvom na ľade, ale v závere sme urobili školácke chyby, za ktoré nás domáci potrestali. V koncovke sme boli jalový. (19:55:54)

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 1. Říha (Srnka), 50. Hájnik (Kanaet), 51. Srnka (Ŕíha) – 7. Buraľ

HK Detva: Volentier – Hús, Pač, Nociar, Tupý,Pinka, Zorvan, Gábor – Říha, Srnka, Žilka – Parkhouse, Kanaet, Graham – Hájnik, P. Fekiač,, Buda. Tréner: D. Kapusta.
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Okoličáni – Šterbák, Boboš, Kubát, Bednár, Tkáč, Briják, Buraľ, Šeliga – Drotár, Šechný, Podsedlý -Ćížek, Linet, Halás – Rožník, Majerník, Méry – Bánovský, Huňady, Kubiš. Tréner: Š.Tóth

Rozhodčí: Vojtek – Kollár, Valko.