HC Plzeň – Sparta 10:0 (kon.) | Hr. Králové – Chomutov 3:2 (po pr.) | Poruba 2011 – Vsetín 1:2 (1:2 po s.n.)
Zlín – Třinec 3:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 1:8 (kon.) | Warriors Brno – Přerov 2:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 4:3 (2:1 po s.n.) | Č. Budějovice – Letňany 5:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Kometa Brno
4:3 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 30.01.2015, 18:00 • Hala Rondo • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný páteční podvečer vám při sledování online přenosu ze zápasu ELIOD extraligy mladšího dorostu mezi HC Kometou Brno a HC Olomouc vám přeje Miroslav Vozdecký a Václav Petrů.

Do utkání vstupují jako favorité domácí hokejisté, kteří svého rivala z Hané porazili letos již dvakrát. Modrobílí navíc nepoznali hořkost porážky již sedmkrát v řadě a dnes večer se v brněnské Rondu pokusí vítěznou sérii minimálně o další zápas protáhnout.

Olomoučtí Kohouti se naproti tomu výsledkově potácí. Vždyť z posledních deseti utkání zvítězili jen ve dvou případech. Právě proto se svěřenci trenéra Kamila Přecechtěla momentálně nachází až na poslední šesté příčce skupiny B, zatímco jejich rival okupuje místo třetí.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
    30. 11. 2014 Kometa – Olomouc 3:2
    3. 1. 2015 Olomouc – Kometa 1:6

HC Kometa Brno: Šindelka (Dostál) – Jeřábek, Zábranský, Kučera, Král, Buchal, Vašíček, Holemý, David, Mikyska – M. Novák, Klenec, Škvrně, Krejčí, Kavický, Kunc, Čajkovič, J. Novák, Nečas

HC Olomouc: Galuška (Škodová) – Rutar, Dajčar, Krejčí,D. Mader, Klesla, Galvas, Holiš, P. Mader – Pěcha, Skopal, Urban, Kret, Podlaha, Janečko, Palinek, Wolf, Spatharis

Rozhodčí: Honza – Čunočka, Musil.

00:01

00:32
    Petr Krejčí poprvé v utkání prověřil Galušku v olomoucké svatyni. Jeho střela ale trefila pouze výstroj hostujícího gólmana.

01:34
    Zábranský po nahrávce Krále pálil nedaleko od modré do připraveného Galušky.

01:56
    Olomouckým se podařilo nadvakrát z obranné třetiny. Jejich útočné snažení ale mělo pouze jepičí život.

02:23
    Rozhodčí udělují prví dvouminutový trest v utkání. Olomoučtí byli na ledě v šesti.

03:01
    Nečas se probíjel přes bránu hostů. Jeho snaha najít lépe postaveného spoluhráče ale ztroskotala. A tak se hosté osvobozují.

04:04
    Závar před olomouckou bránou gólem neskončil. Po střele Zábranského se z bezprostřední blízkosti jeho spoluhráči neprosadili.

04:29
    Hosté se uvolňují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

04:43
    Hosté z Hané si opět neporozuměli při rozehrávce a poslali kotouče přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

04:58
    Zábranský se v krátkém časovém intervalu dostal ke dvěma slibným šancím. Poprvé trefil tyč, podruhé pouze připraveného Galušky.

05:27
    Nečas mířil z blízkosti brány mezi Galuškovy betony. Olomoucký gólman však mezi nimi mezírku nenechal.

06:36
    Hosté se po delší době dostali do třetiny modrobílých. Jejich snažení ovšem střelou neskončilo.

06:52
    Dajčar nahodil ze středního pásma kotouč na Šindelku. Ten jej před dojíždějícími útočníky Olomouce pro jistotu schoval do lapačky.

07:15
    První důležitější zákrok si po závaru před vlastní bránou připisuje i Šindelka.

07:38
    Matěj Novák se ocitl sám před Galuškem. Mezi jeho betony ovšem mezírku nenašel.

07:56
    Kohouti zahrávají potřetí v krátkém časovém úseku přes všechny čáry.

08:16
    Mikyska poslal od modré nabídku na teč. Nikdo z jeho spoluhráčů však do jeho projektilu hůl nestačil vložit.

09:06
    Josef Podlaha si hledal vhodnou střeleckou pozici. Než ji ovšem stačil najít, obrali jej o kotouč pozorní domácí beci.

09:16
    Zakázané uvolnění domácího výběru.

09:53
    Vašíčkovi nesedla střela od modré čáry. Skončila pouze na zadním mantinelu. Tam se kotouč ujali hosté.

10:43
    Martin Nečas hledal šikovně své spoluhráče před bránou. Jeho úmysl ale hostující beci přečetli výtečně.

11:15
    Galuška se po srážce s Králem zvedá těžce z ledu. Rozhodčí přerušují hru.

11:52
    Po Mikyskově chybě se kotouči propracoval Josef Podlaha. Bekhendovou střelou z bezprostřední blízkosti ale Šindelku nepřekonal.

12:22
    Obránci Komety jsou v dnešním utkání hodně aktivní. Tentokrát pálil od modré Filip Král, Galuška připraven.

12:57
    Další pokus od modré vyslal Zábranský. Minul však tři tyče.

13:15
    Po zakázaném uvolnění modrobílých se hra alespoň na malou chvíli přesouvá do obranné třetiny domácích.

13:44
    Martin Pěcha dobrým forčekingem zpomalil rozehrávku domácí pětice.

14:20
    Krejčí a Škvrně se řítili v situaci dva na dva do útočného pásma. Jejich snažení ale přerušil hvizd rozhodčích. Ofsajd.

15:09
    Velký závar před domácí bránou gólem neskončil. Od modré pálil z voleje Dajčar. Šindelka jeho pokus vyrazil pouze před Krejčího, který však ani z dorážky neuspěl.

15:35
    Modrobílí si zahrají druhou přesilovku v utkání. Na trestnou lavicí míří na dvě minuty Dajčar za podražení.

15:58
    Po Zábranského dělovce od modré se hosté s klidem osvobodili.

16:39
    Milkyskův projektil se odrazil pouze do rohu, kde se kotouče zhostili hráči Olomouce, kteří následně vyhodili.

17:34
    Nečas pálil po přihrávce Zábranského z mezikruží. Galušky nadále odolává.

18:09
    Počet sil na ledě je opět vyrovnaný, Kometa má nicméně stále znatelně navrch.

18:43
    Krejčí našel v situaci dva na dva dobře postaveného Klence, toho nicméně na poslední chvíli od kotouče odzbrojil jeden z hostujících beků.

19:15
    Král se po vhazování s kotoučem příliš nepomazlil a hned jej vyslal na Galuškovu bránu. Olomoucký gólman s přehledem zasáhl.

19:29
    Do samostatného úniku se propracoval Josef Podlaha. Vysoký olomoucký útočník zakončit nedokázal, přesto si vykoledoval alespoň faul. Dvě minuty si odsedí Matěj Novák.

19:55
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoučtí jdou po využité přesilové hře do vedení. Se střelou Podlahy z mezikruží si Šindelka ještě poradil, s následnou dorážkou TOMÁŠ DAJČARA z bezprostřední blízkosti však již nikoliv. Asistence: Josef Podlaha.

20:00

První třetina je tedy minulostí. Poměrně překvapivě po ní vedou jednobrankovým rozdílem hosté, když pět sekund před úvodní sirénou potrestal Novákovu nedisciplinovanost Tomáš Dajčar. Jinak ale mají modrobílí v brněnském Rondu znatelnou převahu. Aktivní jsou především obránci, žádný z pokusů Zábranského Či Mikysky ale za Galuškova záda prozatím nezaplul. Druhá třetina, v níž se pokusí Konečného svěřenci smazat náskok svého soupeře, začne přibližně v 18:46.

20:01

20:12
    Pěcha se hned po vhazování ve středovém kruhu probil do třetiny Komety a z levého kruhu prověřil Šindelkovu pozornost.

21:17
    Od té chvíle však opět útočí hráči Komety. Galuška zatím zasahovat nemusel.

21:53
    Matěj Novák udělal tři rychlé kroky, dostal se do pásma, obkroužil bránu a nahodil kotouč do ohně. Kotouč se od jedné z hokejek odrazil do ochranné sítě.

22:31
    Petr Mader vypálil od modré. Šindelka měl ale dobrý výhled a tak předvedl mezi třemi tyčemi pohodový zákrok.

22:57
    Podlaha pálil z otočky do připraveného brankáře domácí Komety.

23:52
    V posledních dvou minutách mají olomoučtí více ze hry. Jejích útočná aktivita nicméně v druhý gól zatím nevyústila.

24:28
    Kometa právě vstřelila branku!
    Modrobílí z protiútoku srovnávají skóre zápasu. Libor Zábranský poslal kotouč pod sebe přesně na MARTINA NEČASE, který z mezikruží tvrdou ránou překonal bezradného Galušku v bráně. Asistence: Libor Zábranský, Matěj Novák.

25:19
    Hraje se nahoru dolů. Ani jeden z týmů se však zatím ke střele nepropracoval.

26:29
    Podlaha se protáhl kolem mantinelu a prověřil přízemní střelou Šindelkovu pozornost.

26:34
    Kotouč se z hokejek modrobílých dostal přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

27:05
    Ke střele z pravého kruhu se propracoval Martin Urban. Šindelkovi vypadl kotouč z náruče, nikdo z olomouckých hráčů se však k dorážce nedostal.

28:08
    Olomoučtí se s vervou pustili do dalšího útočného snažení. Jednomu z beků ale utekl kotouč

28:16
    Dvouminutový trest si za faul kolenem odsedí Patrik Vašíček.

28:39
    Domácí se s přehledem osvobozují.

28:55
    Tentokrát zapracoval v obraně výborně Filip Král, který vyhodil kotouč přes celé hřiště až za Galušku.

29:25
    Přesilovkové snažení Kohoutů přerušuje ofsajd.

29:39
    Tvrdou ránu od modré vyslal na Šindelkovu bránu Jan Janečko. Brněnský brankář neměl sice dobrý výhled, přesto dokázal reflexivně zasáhnout.

30:46
    Kometě se nedaří po vyrovnávací trefě Nečase přechod do útočného pásma. Tentokrát rozhodčí museli odpískat zakázané uvolění.

30:57
    Do dobré příležitosti se dostal hostující Miroslav Skopal. Osamocený z mezikruží jen těsně minul pravou tyčku Šindelkovy svatyně.

31:52
    Zábranský nezpracoval poskakující kotouč mezi kruhy.

32:26
    Obrovský závar před domácí brankou gólem zatím nekončí. Šindelka musel opakovaně zasáhnout, nejtěžší zákrok si připsal proti pokusu Martin Urbana, jehož projektil vyrazil ramenem nad bránu.

33:17
    Maxim Čakovič dostává dvouminutový trest za hákování.

33:47
    Nádherná hokejová akce na jejímž konci stojí JOSEF PODLAHA, jehož svižný pokus zaplul přesně k levé tyčce Šindelkovy brány. Asistence: Petr Madar.

34:22
    Hned vzápětí se olomoučtí hráči dostávají do dvoubrankového trháku. Po závaru před Šindelkovou bránou se kotouč odrazil mezi kruhy, kde stál osamocený PETR MÁDER, který přes hradbu těl dopravil puk až do sítě. Asistence: Anagnostis Spartharis.

34:22
    Šindelku v bráně modrobílých nahradí Lukáš Dostál.

35:22
    Olomoucké dva slepené góly nakoply a nadále hýří útočnou aktivitou.

35:52
    Dostál si připisuje první jistý zákrok. Pokus jednoho z hostujících hráčů skryl s přehledem do náruče.

36:27
    Petr Krejčí přišel v přechodové fázi o kotouč. Olomoučtí jej obrali ve střední třetině.

36:55
    Nejaktivnější hráč hostů Josef Podlaha vyslal na Dostála propagační projektil.

37:29
    Hosté nedokázali využít situace dva na jednoho. Dostál nemusel zasahovat.

38:02
    Matěj Novák se za Galuškovou bránou snažil, seč mu síly stačily. Přesto o kotouč přišel.

38:48
    Kohouti nepřešli přes útočnou modrou v souladu s pravidly. Ofsajd.

39:00
    Krejčí hledal v situaci dva na jednoho lépe postaveného Matěje Nováka. Jeho prudká přihrávka však holi spoluhráče minula.

39:51
    Prostřední část se dohrává za Dostálovou svatyní.

40:00

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí hráči, kteří v pětadvacáté minutě zásluhou Martina Nečase vyrovnali. Olomoučtí se však zlepšené hry soupeře nezalekli a dvěma slepenými góly mezi čtyřiatřicátou a pětatřicátou se dostali do trháku. Zda-li jej dokáží mladší dorostenci Komety smazat, sledujte v našem online přenosu od 19:30.

40:01

40:08
    Hned na úvod třetí dvacetiminutovky poslali modrobílí kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

40:21
    Hráči Komety si zahrají v početní výhodě. Dvě minuty za vysokou hůl si vykoledoval Vítězslav Klesla.

40:36
    Zábranský vypálil tvrdě z levého kruhu. Galuška se stačil v bráně zavčas přesunou a jeho pokus zlikvidovat.

41:13
    Modrobílí snižují opět na rozdíl jediné branky. Po přihrávce Martina Nečase se nádhernou individuální akcí blýskl MATĚJ NOVÁK, který udělal rychlou kličkou a s velkým přehledem zasunul kotouč do brány. Asistence: Martin Nečas.

41:58
    Nečas hledal skulinku mezi Galuškovými betony neúspěšně.

42:36
    Dostál dvěma jistými zákroky podržel své spoluhráče.

43:06
    Podlaha vyslal z nulového úhlu kotouč na Dostálovu svatyni. Brněnský gólman skryl kotouč ve své náruči.

43:15
    Dostál je v ohni střel. Tentokrát odolal pokusu Martin Urbana z oblasti mezikruží.

43:20
    Hned po vhazování vypálil tvrdě Tomáš Dajčar. Jeho projektil však minul tři tyče.

44:10
    Spartharis se prokličkoval přes dva hráče, třetí již byl nad jeho síly.

45:08
    Urputný boj o kotouč v rohu kluziště skončil lépe pro olomoucké hráče, kteří se lehkým nahozením propracovali až do obranného pásma Komety.

45:46
    Obdobný scénář mělo i další útočné snažení Komety.

46:04
    Rozhodčí signalizují vyloučení. Domácí výběr půjde do čtyř.

46:20
    Maxim Čajovič míří dnes večer již podruhé do boxu časoměřičů. Od rozhodčích si vysloužil dvouminutový trest za hákování.

46:35
    Počet sil na ledě se vyrovná. V útočné třetině si nedovoleným způsobem počínal Martin Urban, který dostal taktéž dvě minuty za hákování.

46:40
    Hned po vhazování letěl kotouč na Galuškovu bránu. Olomoucký gólman si připsal jistý zákrok.

47:11
    Zakázané uvolnění hostujícího výběru.

47:26
    Roman Jeřábek vyslal tvrdou ránu od modré čáry, kterou vyprášil Galuškův pravý beton.

47:55
    Na druhé straně si Dostál připsal jistý zákrok proti Rutarově pokusu.

48:36
    Maderův lehký projektil se otřel o pravou tyčku brněnské branky.

49:25
    Hra je po delší době přerušena. Domácí pětice poslala kotouč až na zakázané uvolnění.

49:54
    Podlaha se snažil protlačit kotouč do sítě podél levé tyčky. Dostál si ji s přehledem pokryl.

50:43
    Jeřábek v závěrečné dvacetiminutovce hýří aktivitou. Dělovkou od modré rány opět zaměstnal Galušku v olomoucké bráně.

51:28
    Spatharis hledal marně někoho ze svých spoluhráčů.

52:05
    Šance Komety na vyrovnání se snižují. Na trestnou lavici totiž míří Libor Zábranský za podražení.

52:14
    Olomoučtí byli zásluhou Nečase vytlačeni z útočného pásma.

52:40
    Filip Král se utrhl v oslabení a směřoval sám na branku hostů. Bekhendovou kličkou ale na Galušky nevyzrál.

53:45
    Urban si ukousl příliš velké sousto. Po přechodu přes útočnou modrou přišel o kotouč.

53:49
    Po Rutarově projektilu od modré se před Dostálem snažili olomoučtí hráči dorážet. Neúspěšně.

54:21
    Čajkovič se snažil pálit z voleje. Skákavý kotouč mu ale nesedl ideálně.

55:18
    Brněnští smazávají dvoubrankové manko a vracejí se do zápasu. Filip Klenec uvolnil MARTINA NEČASE, který tváří v tvář překonal olomouckého gólmana. Asistence: Filip Klenec, Filip Král.

56:34
    Zakázané uvolnění hostů. Tlak Komety nabírá na síle.

56:53
    Čajkovič i v tlaku tří bránících hráčů dokázal udržet pásmo.

57:29
    Podlaha se pokusil rozhodnout o osudu dnešního utkání. Jeho pokus však minul Dostálovu bránu.

57:58
    Na druhé straně mohl Kometu poslat do vedení Filip Král. Bekhendovou střelu si ale na Galušku nepřišel.

58:42
    Matěj Novák v situaci tři na dva namísto přihrávky vypálil. Jeho pokus, který mířil mezi betony, se však do sítě nedostal.

58:44
    Hostující trenér si vyžádal oddechový čas.

58:57
    Brněnští zakládají jeden z posledních útoků v základní hrací době.

59:21
    Král se dvěma pohlednými kličkami probil přes dva bránící hráče. Následnou přihrávku ale pokazil.

59:53
    Galuška pro jistotu podržel před dojíždějícím Novákem kotouč ve své lapačce.

59:53
    Jan Konečný si taktéž bere oddechový čas.

60:00

60:01

60:22
    Škvrně se zbavil ve střední třetině bránícího hráče, do útočného pásma se ale vřítil příliš rychle a tak rozhodčí museli odpískat ofsajd.

61:09
    Filip Král se prokličkoval až před Galušku. Z bezprostřední blízkosti ale mířil pouze do připravené náruče olomouckého brankáře.

61:39
    Dostál vyrazil pokus od modré čáry do ochranné sítě. Vhazovat se bude v obranném pásmu modrobílých.

61:58
    Kavický vypálil od modré nepřesně. Jeho projektil letěl vysoko nad břevno Glauškovy brány.

62:40
    Podlaha si našel cestičku do útočného pásma, Pěcha však následně za bránou přišel o kotouč.

63:21
    Olomoučtí na pár chvil zaměstnali Dostála. Brněnský gólman ale předvedl dva pohodové zákroky.

64:36
    Zábranského pokus byl ztečován vysoko nad branku.

64:50
    Olomoučtí ještě před koncem prodloužení nepřešli přes útočnou modrou v souladu s pravidly. Hra se vrací obranného pásma hostů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Novák zpomalil těsně před Galuškou. Forhendovým pokusem jej ale nepřekonal.

1. série
    0:1
    Olomoucký útočník vyzrál bekhendovým blafákem na Dostála.

2. série
    1:1
    Martin Nečas pozemní střelou překonal Galušku.

2. série
    1:1
    Pěcha trefil pouze náruč brněnského brankáře.

3. série
    2:1
    Filip Král překonává brankáře Olomouce střelou mezi betony.

3. série
    2:1
    Dajčarovi sjel kotouč. Dostál nemusel ani zasahovat.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
    Autorem vítězné branky je FILIP KRÁL.

Hráči brněnské Komety díky zlepšenému výkonu ve třetí třetině dotáhli zápas až do samostatných nájezdů, ve kterých zásluhou Martina Nečase a Filipa Krále přetlačili svého soupeře z Hané a prodloužili tak vítěznou sérii již na osm zápasů.

To je od nás z Brna pro dnešek vše. Přejeme vám pohodový zbytek večera i víkend. (00:09:13)

Václav Petrů

Miroslav Vozdecký

Branky a nahrávky: 25. Nečas (Zábranský, Novák), 42. Novák (Nečas), 56. Nečas (Klenec, Král), rozh. náj. Král – 20. Dajčar (Podlaha), 34. Podlaha (Madar), 35. Máder (Spartharis)