Arsenal – Aston Villa 5:0 (kon.) | Southampton – Swansea 0:1 (kon.)
Arsenal FC
5:0 (1:0)
Aston Villa FC
Neděle 01.02.2015, 14:30 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League

Arsenal zvítězil naprosto zaslouženě a v tabulce se posunul na 5. příčku. To Aston Villa po dnešní porážce zůstává na 16. pozici. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne. (16:38:25)

Rozhodčí dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas 23. kola, ve kterém Arsenal porazil Aston Villu vysoko 5:0. Sledovali jsme zápas dvou různých poločasů. V první polovině zápasu příliš šancí k vidění nebylo a gólmani se moc nezapotili. Arsenal šel sice v 8. minutě do vedení, když z první střely na branku skóroval Giroud, ale pak už toho k vidění moc nebylo, snad jen Cazorlova prudká rána, která rozechvěla tyčku. Nicméně druhá polovina zápasu už byla mnohem zajímavější a k vidění byly hned 4 branky. Nejprve v 56. minutě skóroval Özil a poté v 63. minutě Walcott. V 75. minutě se trefil z penalty Cazorla a sladkou tečku za dnešním zápasem udělal v samotném závěru mladičký Bellerín, který se dnes radoval ze své první ligové trefy.

90+4
    První ligovou branku zaznamenal Bellerín.

90+3
    Z rohového kopu hosté nic nevytěžili a zápas se blíží ke konečnému hvizdu.

90+3
    Kosmeticky upravit skóre chtěl Westwood, ale gólman Ospina si s jeho střelou poradil fantasticky a vyrazil ji na rohový kop.
    Héctor BELLERÍN - 5:0

90+2
    Arsenal právě vstřelil branku!
    HÉCTOR BELLERÍN obdržel hezkou přihrávku od Cazorly a poté nádhernou trefou k tyči navýšil vedení Arsenalu už na 5:0. Brankář Guzan byl naprosto bez šance, protože BELLERÍN to trefil opravdu výtečně.

90+1
    Učebnicovou kolmici do velkého vápna dostal Akpom, avšak gólmana Guzana nepřekonal.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.

88
    Arsenal zahrával další rohový kop, ale tentokrát už branku soupeře neohrozil.

86
    Arsenal dostal výhodu rohového kopu, který si vzal na starost Cazorla, na jehož centr si vyskočil hlavičkující Akpom, avšak jeho pokus gólman Guzan parádně zlikvidoval. Akpom mířil skvěle pod břevno.

81
    S nepříznivým stavem se snažil něco udělat Gil, ale jeho pokus levačkou byl nepřesný, takže Ospina nezasahoval.

80
    Jako další fauloval ve středu hřiště Rosický a i jemu rozhodčí nedovolený zákrok odpískal.

78
    Akpom se provinil proti svému protihráči a rozhodčí mu odpískal faul.

77
    Na hrací plochu se dnes podívá i Flamini, kterému udělal místo na hřišti Ramsey.

76
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Carlos Sánchez, přichází Ashley Westwood.
    Santi CAZORLA - 4:0

Lucie Rapantová

Branky: 8. Giroud (Özil), 56. Özil (Giroud), 63. Walcott (Cazorla), 75. Cazorla (pen.), 90+2. Bellerín (Cazorla)

Karty:   57. Clark (ASV), 68. Gil (ASV)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 3:5.
    Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Coquelin, Ramsey (77. Flamini) – Walcott (70. Rosický), Özil, Cazorla – Giroud (70. Akpom).
    Náhradníci: Szczęsny – Gibbs, Rosický, Flamini, Chambers, Akpom, Paulista.

Aston Villa FC: Guzan – Hutton, Okore, Clark, Richardson – Delph (C), Gil, C. Sánchez (76. A. Westwood) – Cleverley (66. Agbonlahor), Benteke, Weimann (66. Sinclair).
    Náhradníci: Given – Baker, Bacuna, Agbonlahor, A. Westwood, Cissokho, Sinclair.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Bryan