5:7 (1:4, 4:1, 0:2)
FbŠ Bohemians
Úterý 10.02.2015, 20:00 • Aréna Sparta • Livesport Superliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:00

Příjemný úterní večer dámy a pánové. AutoCont extraliga se pomalu, ale jistě blíží do cílové rovinky své základní části. My dnes společně budeme sledovat předehrávku již jejího 20. kola z celkových 22 možných, kterou obstarají týmy Tatran Omlux Střešovice a FbŠ Bohemians Praha.

Shodou okolností právě duel těchto dvou týmů otevřel sezonu 2014/2015 a bylo to právě zde, v hale Sparty na Podvinném Mlýně 20. září. Od té doby už ale uplynulo mnoho času a oba soupeři se posunuly zase o nějaký ten krok dál.

Hostující celek se po nepříliš povedeném začátku, kdy prohrál šest utkání ze sedmi výrazně změnil a za posledních deset zápasů odešel poražen pouze jednou, když doma podlehl Chodovu v prodloužení. I díky této úspěšné sérii se zelenobílí vyšvihli na 4. místo a mají na kontě 32 bodů.

Tatran Střešovice

To Tatran, který se představí v roli domácího celku, je na tom mnohem lépe. Střešovický celek vede extraligu od začátku soutěže a na vedoucí pozici doposud nikoho nepustil a bude zřejmě i letos nejžhavějším kandidátem na mistrovský titul. 1. místo a 43 bodů hovoří za vše. K tomu musíme přičíst i nejlepší obranu v lize (63) obdržených branek) a také produktivní duo Natov – Vávra, které dohromady nasbíralo už 81 bodů (42 + 39).

Vzájemný zápas

Jak již bylo řečeno, tak oba týmy už se v probíhajícím ročníku střetly. Z výhry v úvodním kole soutěže se radoval nakonec Tatran, který si vypracoval třígólový náskok, jenž si pohlídal až do závěrečného hvizdu a vyhrál 6:3.

00:01

00:55
    Tatran v úvodu utkání zatlačil soupeře před jeho branku

01:51
    Střela Riebauera končí mimo.

02:25
    Hosté se zatím spíše brání a na útočné polovině tráví minimum času.

03:28
    Až nyní Bohemka zatlačila Tatran před Kafku.

05:10
    Zatím se hraje podél mantinelů a brankáři zatím nemusí zasahovat.

05:45
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Růžek předal míček MARTINU POLÁČKOVI, který oběhl branku i díky nedůrazu tatranské obrany a poslal míček za Kafku. Asistence: Adam Růžek.
    Martin POLÁČEK - 0:1

07:07
    Hosté odskakují na dvoubrankové vedení. David Šimek na polovině hřiště volného PAVLA ČIHÁKA, jehož přízemní střela příklepem skončila až v Kafkově svatyni. Asistence: David Šimek.
    Pavel ČIHÁK - 0:2

07:41
    Na druhé straněsi dobře naběhl Fridrich, ale jeho střela byla zablokována.

09:44
    Zelenobílí jsou v laufu. ČIhák našel parádní křižnou přihrávkou RADKA MANDÍKA, jehož střela našla pěkně mezírku mezi pravou tyčí a Kafkou, ke které se střešovický brankář nestihl přemístit nebo situaci podcenil. Asistence: Pavel Čihák.
    Radek MANDÍK - 0:3

11:05
    Tatran je jako opařený a kombinuje na vlastní polovině.

11:45
    Gruber se pokoušel překvapit výběhem z rohu Cimbálka, ale hostující gólman se překvapit nenechal.

13:40
    Tatran právě vstřelil branku!
    Střešovice se vrací částečně do zápasu. Po přihrávce Grubera se prosazuje urostlý MIROSLAV MAYER a snižuje tak na 1:3 z pohledo domácích. Asistence: Jakub Gruber.
    Miroslav MAYER - 1:3

14:47
    Další příležitost Bohemky, která je jednoznačně lepší v první třetině, tentokrát ji ale stačila zlikvidovat domácí obrana.

15:00
    Kindlovu nepříliš razantní střelu po zemi překvapivě Kafka neudržel a na brankovišti jej přes bezmocně ležícího překonal dorážející MAREK CHLUMSKÝ, kterámu stačilo pouze přizvednout svou střelu, aby skončila v brance. Asistence: Tomáš Kindl.
    Marek CHLUMSKÝ - 1:4

15:00
    Na straně Střešovic dochází ke střídání gólmanů. Kafku střídá Rebro.

17:00
    Bohemka je uklidněná a hraje na balónu.

17:38
    Další špatná rozehrávka Tatranu, kterou ale nevyužil Poláček, jehož střela místo v brance, skončila v rohu.

18:33
    Tatranu vázne kombinace a to hodně. Cimbálek nemusel zatím předvést těžší zákrok.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:22
    Střešovice se zatím nemůžou dostat přes dobře postavenou bránící pětici Bohemky.

20:00

Pohoda Bohemky z posledních kol se dostavila i proti aktuálně vedoucímu celku tabulky, Tatranu. Bohemians přehrávali svého soupeře v první třetině ve všech aspektech hry a i proto zaslouženě vedou 4:1 po první třetině. Ta druhá začne ve 20:38.

20:01

20:53
    Mayer ze střední vzdálenosti našel Cimbálkovu ruku.

21:54
    Bohemka mohla přidat další branku, ale Bagin před Rebrem tečoval mimo.

22:22
    Zezulka hledal bekhendem opět Bagina před brankou, ten ale jeho přihrávku nezpracoval a míček tak lapil Rebro.

23:16
    Bohemka drží balónek a zatím tak brzdí očekávaný tlak Tatranu.

24:17
    Velice lacino se nyní dostává Tatran ke druhému gólu. Po chybě v rozehrávce Bohemky se k míčku dostal Beneš, jenž následně adresoval balónek MARKU VÁVROVI, jenž střelou ze střední vzdálenosti do horní poloviny branky překonal Cimbálka. Asistence: Marek Beneš.
    Marek VÁVRA - 2:4

25:05
    Nyní se bude muset ale Tatran bránit. Ullmann (STR) dostává menší trest za nedovolené bránění.

26:14
    Nyní už se hosté usadili na útočné polovině.

26:30
    Bagin našel před brankou Šimka, ten však z otočky trefil pouze boční síť.

26:47
    Souhru bratří Šimků zakončil Martin, ale svůj pokus namířil pouze do tyčky.

27:20
    Bohemka sice přeislovou hru nevyužila, ale z následného pokračujícího tlaku se přeci jen prosazuje. Kindl našel výborně postaveného PETRA TŮMU, jenž z první poslal míček do branky a připisuje si tak vůbec první branku v extralize. Asistence: Tomáš Kindl.
    Petr TŮMA - 2:5

28:22
    Kileler našel výborně na ose hřiště Čiháka, jenž měl sice dostatek času k přípravě střely, ale i tak tatranské zařízení netrefil.

29:03
    S nahozením Kindla nemšl Rebro nejmenší problémy.

29:36
    Natov se dostal ke střele z hranice brankoviště, ale našel pouze připraveného CImbálka.

30:45
    Pokus Vašíčka z poloviny hřiště viděla obrana Bohemky a jeho střelu srazila k mantinelu.

31:30
    Gruber se dostal ke střele z první, ale jeho pokus skončil v rohu.

31:41
    Nyní už ale děravý nesmysl skončil po střele JANA KOLÍSKA za zády Cimbálka, jehož našel perfektně Mayer. Asistence: Miroslav Mayer.
    Jan KOLÍSKO - 3:5

33:12
    Bohemka uklidňuje tempo hry kombinací před Cimbálkem.

33:42
    Bagin dostal více prostoru a otočil se kolem Rebrovy svatyně, ale poté zamířil mimo.

34:09
    Mayer nadvakrát nedokázala překonat hostující obranku k ohrožení Cimbálka.

34:33
    Za hru vysokou holí je nyní vyloučen Zezulka (BOH), jenž zcela zbytečně zahrál až moc svou florbalkou na vlastním brankovišti.

34:55
    Natovův úmysl přečetl Chlumský a dostal míček alespoň do rohu.

35:25
    Hráči Střešovic dostali až moc prostoru ke své kombinaci, čehož využil Richter, jenž našel krosovou nahrávkou MARKA VÁVRU, který z ostrého úhlu zamířil přesně do horní poloviny branky a snižuje již na 4:5 z pohledu Tatranu.
    Marek VÁVRA - 4:5

37:42
    Co se zdálo býti po první třetině nereálné se stává realitou. Tatran smazává manko z úvodního dějství a střelou JANA NATOVA srovnává na 5:5. Asistence: Marek Beneš.
    Jan NATOV - 5:5

38:45
    Natov mohl přidat další branku, ale nyní ho perfektně vychytal svým přemístěnín Cimbálek a ve vzájemném souboji tak srovnává na 1:1.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Jako mávnutím kouzelného proutku se změnil obraz hry ve druhé třetině. Tatran Střešovice smazal nepříznívý vývoj utkání, ve kterém již prohrával 1:4 a za dvacet minut dokázal srovnat na 5:5. Do závěrečné třetiny je tak stále o co hrát. Ta začne ve 21:21.

40:01

40:30
    Fridrich hledal před brankou Vávru. Jeho pokus ale vystihl Cimbálek.

41:28
    Bohemka se opět dostává do vedení. Šárka našel MARTINA ŠIMKA, který se střelou po zemi z předbrankového zápasu prosazuje a vrací tak svému týmu opět vedení.
    Martin ŠIMEK - 5:6

42:33
    Na protější straně zakončoval Beneš, ale jeho pokus mezi tři tyče Cimbálka nezamířil.

43:00
    Mayer operoval před brankou hostů, svou tečí však Cimbálka neohrozil.

43:20
    Řehoř se prokličkoval obranou Bohemky jako Šárka Strachová na horských svazích. Jeho konečná střela byla ale nepřesná.

44:40
    Tatranská kombinace měla skončit na Fridrichovi na hranici velkého brankoviště. Ostřílený útočník Střešovic byl ale včas zpacifikován.

45:33
    Martin Šimek hledal na středu Kisugiteho, jeho projektyl ale zamířil vysoko nad mezi příhležící diváky.

46:47
    Čihákova přihrávka na volného Bagina za obranou Tatranu byla příliš prudká a tak hostující útočník skončil v rohu.

48:15
    Čihák si naběhl na střed a chtěl vystřelit tahem, ale jeho pokus byl sražen do rohu.

48:31
    Mohlo být vyrovnáno, ale Bohemka odvrátila skákající balónek na malém brankovišti do zámezí.

49:00
    Stejně tak i nyní, ale Vávra promeškal ideální příležitost ke skórování a nechal tak vyniknout ležícího Cimbálka.

50:02
    Fridrich využil pomalého střídání soupeře a adresoval svou přihrávku Natovovi, ten ale střelu uspěchal a zamířil až příliš vysoko.

50:25
    Stejně tak na opačné straně Kindl.

51:40
    Šimek měl na holi gól, který by zřejmě rozhodl, ale míček mu sjel z čepele.

51:50
    Šimek dostal druhou možnost, ale tváří v tvář Rebrovi trestuhodně selhal.

52:13
    Bohemka navíc bude mít k dispozici po faulu na Kindla možnost trestného střílení.

52:13
    Kisugitemu ale v poslední chvíli ujel míček a tak k zakončení vůbec nedošlo. Přesto budou mít Bohemians přesilovou hru.

52:13
    Vyloučen je tak Natov (STR) za nedovolené bránění.

53:05
    Baginovi nesedla střela a Tatran se tak osvobozuje.

53:50
    Přesilovka se zelenobílým vůbec nedaří. Rebro zatím nemusel zasahovat.

54:13
    Natov se vrací zpátky na hřiště.

55:13
    Hosté odskakují v zápase opět na dvoubrankový rozdíl. Kisugite přenechal míček VOJTĚCHOVI BAGINOVI, jehož střela z poloviny skončila až za zády Rebra. Asistence: Martin Kisugite.
    Vojtěch BAGIN - 5:7

56:00
    Tatran si bere oddechový čas.

56:18
    Domácí celek to zkouší bez brankáře!

56:35
    Dalekonosná střela Richtera skončila na helmě Cimbálka.

57:01
    Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

58:00
    Tatran se ale zatím nedostal ke střele a čas se krátí.

58:21
    Natov si naběhl od mantinelu na střed, ale ze slibné pozice přestřeluje.

58:45
    Kindl fauloval Natova a Střešovice budou mít standardku.

59:00
    K zakončení se dostal Fridrich, ale také on přestřelil.

59:25
    Růžek ze své poloviny posílá míček pouze do tyčky!

60:00

Bohemka ustála závěrečný tlak Tatranu a dotáhla utkání do vítězného konce poměrem 7:5 a oplácí tak Tatranu porážku z úvodního kola tohoto ročníku.

Nejlepšími hráči jsou Vojtěch Bagin (Bohemians – 1+0) a Marek Vávra (Tatran – 2+0) (21:55:23)

Hledáme zpravodaje pro tým ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 14. Mayer (Gruber), 25. Vávra (Beneš), 32. Kolísko (Mayer), 36. Vávra (Richter), 38. Natov (Beneš) – 6. Poláček (Růžek), 8. Čihák (D. Šimek), 10. Mandík (ČIhák), 15. Chlumský (Kindl), 28. Tůma (Kindl), 42. M. Šimek (Šárka), 56. Bagin (Kisugite)

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Kafka (15. Rebro) – Nushart, Deutsch, Mayer, Fořt, Richter, Riebaurer, Vávra, Kolísko, Vašíček, Slavík, Gruber, Fridrich, Zavadil, Vaculčiak, Beneš, Řehoř, Natov, Rebro
    FbŠ Bohemians: Hyršl (Cimbálek) – Zezulka, Kisugite, Šimek, Bagin, Kordoš, Šimek, Bílek, Poláček, Kuncman, Čihák, Chlumský, Tůma, Kieler, Mandík, Höffer, Kindl, Růžek, Šárka

Rozhodčí: Jaroslav Furmánek, Vlastimil Šolc