4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
HC Dinamo Minsk
Sobota 14.02.2015, 15:00 • Arena Mytišči - Ice Palace Mytišči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Atlant Moskevská oblast, kterí přivítá na svém ledě HC Dinamo Minsk. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.

Atlant je na deváté pozici v západní konferenci, když dokázal z šestapadesáti odehraných utkání vytěžit šestasedmdesát bodů, za dvacet výher, výhry po prodloužení, třech výher po samostatných nájezdech, pěti proher po samostatných nájezdech, třech proher v prodloužení a čtyřiadvacet proher.

Poslední tři odehrané utkání
    12.02.15 Dinamo Minsk – Atlant 2:3
    09.02.15 Atlant – Jugra 6:1
    07.02.15 Atlant – Jekatěrinburg 2:3

Hostující Dinamo má odehráno v letošním ročníku KHL již pětapadesát utkání s bilancí pětadvaceti výher, tří výher po prodloužení, čtyř výher po samostatných nájezdech, čtyř proher v prodloužení,prohry po samostatných nájezdech a osmnácti proher. S celkovým počtem čtyřiadevadesáti bodů se Minsk nachází na páté příčce západní konference.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Atlant Moskevská oblast: Engren (Krasikov) – Tjuljapkin, Novopašin, Korobov, Jarullin, Sorokin, Babčuk, Gilroy – Chlopotov, Kozlov, Potapov, Voronin, Junkov, Taraťuchin, Černov, Leščenko, Bodrov, Levitskij, Sošnikov, Jašin, Šmeljov

HC Dinamo Minsk: Taylor (Milčakov) – Šinkevič, Lisovec, Krajíček, Bailen, Kaznaděj, Švarný, Goroško – Linglet. Ellison, Kulakov, Drozd, Demkov, Meleško, Materuchin, Szczechura, Stěpanov, Razvadovskij, Pavlovič, Kitarov

Rozhodčí: Dejev, Ščenjov – Maitak, Šichanov.

00:01

00:22
    Taylor se poprvé dotkl kotouče po nahození Lisovce od modré čáry.

00:48
    Na druhé straně zasahoval i Engren po Lingletově pokusu.

01:07
    Za kruhy napřáhl jeden z domácích hráčů, kterého vychytal Taylor.

02:11
    Z nulového úhlu zkusil překvapit hostujícího gólmana Gilroy, ale Taylor se nenechal zaskočit a kotouč vyrazil mimo branku.

02:52
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Za držení si jde sednout Goroško.

03:32
    Atlant právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru. Potapov našel přesně u levé tyče volného ARŤOMA ČERNOVA, pro kterého nebyl problém zasunout kotouč do branky. Asistence: Maxim Potapov, Sergej Šmeljov.
    Arťom ČERNOV - 1:0

05:08
    Domácí jsou při chuti a snaží se vstřelit další branku. V cestě jim stojí ovšem pozorná obrana Dinama.

06:18
    Atlant je v útočné třetině, kde domácí svírají svého soupeře, ale ke střele se zatím nemohou dostat.

07:26
    Na druhé straně teď zahrozili hosté. Dinamo se osvobodilo pouze vyhozením do středního pásma, nicméně hosté zůstávají nadále u kotouče.

07:54
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Z tlaku Minsku pramení vyrovnávací branka. V útočném pásmu našel Szczechura volného CHARLESE LINGLETA, který měl dostatek času namířit kotouč přesně pod horní tyč. Asitence: Matt Ellison, Paul Szczechura.
    Charles LINGLET - 1:1

08:24
    Šinkevič vyzkoušel z levé strany pozornost Engrena, který měl lapačku na správném místě.

09:20
    Taraťuchin si pomohl nedovoleně a odchází na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

10:23
    Kotouč je ve středním pásmu. Dinamu se přesilová hra nedaří.

10:41
    Navíc v oslabení jeli domácí dva na jednoho. Šmeljov zvolil střelu, kterou vyrazil pohotový Taylor.

11:20
    Domácí hrají v plném počtu.

11:52
    Bude se opět vylučovat. Tentokrát na druhé straně. Přesilovou hru si zahrají domácí. Vyloučen byl Kaznaděj za podražení.

12:27
    Minsku se podařilo vyhodit kotouč až za branku Engrena.

13:03
    A opět jsou domácí s kotoučem ve vlastním obranném pásmu.

13:52
    Hosté se ubránili a hrají v plném počtu.

14:38
    Drozd vyjel od mantinelu na střed, odkud vypálil do připraveného Engrena. Vhazovat se bude v obranném pásmu Atlantu.

15:31
    Domácí jeli dva na jednoho. Junkov ovšem celou akci zbrzdil, následně přihrál dojíždějícímu Leščenkovi, který v tísni pálil bekhendem mimo branku.

17:38
    Odražený kotouč chytil do lapačky Taylor, který nechal raději přerušit hru, aby mohli jeho spoluhráči vystřídat.

18:34
    Hosté mají kotouč na svých hokejkách a kontrolují hru.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:33
    Paul Szczechura provětral betony Engrena z dálky. Domácí gólman vyrazil kotouč bez větších problémů.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je již minulostí. Domácí začali aktivně a již ve čtvrté minutě se ujali vedení 1:0, když se v přesilové hře trefil Černov. S postupem času přebírali iniciativu hosté, který se v osmé minutě podařilo vyrovnat zásluhou Lingleta. Do druhé třetiny půjdeme za nerozhodného stavu 1:1.

20:01

20:15
    Zkraje druhé třetiny se provinili hosté zakázaným uvolněním.

20:43
    Kulakov vypálil tahem ze levé strany, ovšem branku Atlantu minul.

21:36
    Dinamo je zatím lepším týmem na začátku druhé periody. Hosté si vytváření vcelku snadno dobré střelecké pozice.

22:48
    Goroško dorážel na brankovišti, ovšem kotouč se odrazil mimo tři tyče domácí branky.

23:01
    Drozd přišpendlil na mantinel Junkova, který zůstal ležet na ledě, ale vypadá to, že bude pokračovat ve hře.

23:28
    Potapov přidržel protihráče a je za to vyloučen na dvě minuty. Dinamo si tak zahraje v početní převaze.

24:10
    Engren musel krotit dvě rány od modré čáry, což se mu povedlo a navíc obránci Minsku neudrželi kotouč v útočném pásmu.

24:28
    Síly na ledě se vyrovnají. Szczechura si jde odsedět dvouminutový trest za hákování.

25:28
    Domácí jsou kompletní a budou pokračovat ve zkrácené přesilové hře.

26:05
    Domácí motali hlavy hostujícím útočníkům, ale nic z toho nebylo.

26:28
    Obě mužstva hrají opět v plném počtu. Szczechura je již zpět na ledové ploše.

27:09
    Ivan Švarný se dotkl kotouče v útočné třetině, přestože rozhodčí signalizovali ofsajd. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

27:24
    Razvadovskij se dostal do dobré šance po prihrávce od Bailena, ale svou šancí pohrdl. Engren nemusel ani zasahovat.

28:29
    Tempo hry viditelně opadlo. Momentálně nejsme svědky hokejové krásy.

29:03
    Třeba to změní vyloučení domácího Jarullina, který už sedí na trestné lavici za podražení.

29:34
    Kotouč mají na hokejkách hráči Dinama, ale jsou s ním ve vlastním obranném pásmu.

30:13
    Po teči jednoho z domácích obránců končí kotouč v ochranné síti.

30:34
    Minsk přeci jen využívá přesilovou hru. Od modré čáry vystřelil Lukáš Krajíček, jehož pokus zastavil Engren, ale na dorážku ALEXANDRA KULAKOVA byl již krátký. Asistence: Lukáš Krajíček, Andrej Stěpanov.
    Alexandr KULAKOV - 1:2

31:41
    Domácí budou mít příležitost ke srovnání skóre. Za podražení si jde odpočinout hostující Szczechura.

32:35
    Domácí se rozestavili v útočné třetině a rozjeli kolotoč.

32:44
    Domácí rychle vyrovnávají. Z levé strany našel Šmeljov volného ARŤOMA ČERNOVA, který svým druhým gólem v utkání vyrovnává na 2:2. Asistence: Sergej Šmeljov, Maxim Potapov.
    Arťom ČERNOV - 2:2

33:13
    Na půlce hřiště obral CHARLES LINGLET o kotouč obránce domácích a ujížděl sám na branku. Hostující útočník se trefil následně přesně mezi betony Engrena. Bez asistence.
    Charles LINGLET - 2:3

34:30
    Hra najednou nabrala na obrátkách. Dohrává se každý souboj.

35:38
    Dinamo je aktivnější, ale díky nepřesným přihrávkám končí útoky již v zárodku.

36:45
    Domácí se osmělili a zatlačili svého soupeře, ovšem k ohrožení Taylorovy branky se nemohou dostat.

37:10
    Nyní bude mít Atlant výhodu přesilové hry. Na dvě minuty usedá na trestnou lavici Drozd za podražení.

37:46
    Taylor vyrazil pokus jednoho z domácích hráčů do rohu kluziště. Atlant je stále u kotouče a kombinuje před brankou Dinama.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Dinamo Minsk hraje v plném počtu.

39:54
    Hosté jeli před koncem druhé části dva na jednoho, ale Engren nemusel ani zasahovat. Nepřesná přihrávka ukončila celou akci.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila nám druhá třetina. V první polovině druhé periody jsme neviděli nikterak pohledný hokej. Ovšem v druhé polovině se děli věci. Nejprve poslal hosty do vedení Kulakov. O dvě minuty bylo vyrovnáno z hole Černova, který se dnes trefil podruhé. Jenže o chvíli později svou druhou dnešní trefou převrátil misky vah na stranu Dinama Linglet, který ujel obraně Atlantu a skóroval mezi betony Engrena.

40:01

40:27
    Tak to byla nádhera, co předvedl Charles Linglet. Ten si v klidu objel čtyři hráče domácích. Před Lingletem byl už pouze Engren, který jeho kličku do forhendu přečetl a kotouč vyrazil.

40:53
    Šance pro domácí, kteří si zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty za hrubost byl vyloučen Šinkevič.

41:24
    Babčuk střílel od modré čáry, ale s jeho pokusem neměl Taylor sebemenší problémy.

41:59
    Taylor zázračně vyrazil kotouč, který směřoval do prázdné branky z hole Sošnikova.

42:27
    Hosté se osvobozují a vyhazují kotouč ven z pásma.

42:53
    Dinamo hraje v plném počtu.

43:27
    Ačkoliv jsou hosté v pěti, tak to vypadá, jakoby Atlant pokračoval v přesilové hře.

44:28
    Šinkevičovi se nepodařilo vyhodit kotouč ven z pásma a domácí toho hned využili. Atlant se usadil v pásmu, kde kombinuje.

45:35
    Na druhé straně uzamklo Dinamo svého soupeře. Střelecké příležitosti se ovšem hosté nedočkali.

46:08
    Od modré čáry vystřelil MICHAIL TJULJAPKIN, jehož rána skončila k překvapení všech v pravém horním rohu hostující branky. Bez asistence.
    Michail TJULJAPKIN - 3:3

47:19
    Domácí jsou rázem při chuti a je jich plný led. Dinamo se spíše brání.

48:21
    Atlant otáčí vývoj dnešního utkání. ANDREJ TARAŤUCHIN se trefuje přesně nad rameno Taylora. Diváci v hale explodovali nadšením. Asistence: Arťom Černov, Vjačeslav Leščenko.
    Andrej TARAŤUCHIN - 4:3

48:21
    Oddechový čas HC Dinamo Minsk.

49:25
    Kulakov zavezl kotouč do útočného pásma, ale tam o něj záhy přišel.

50:01
    Dinamo má před sebou posledních deset minut na to, aby s výsledkem něco udělalo.

51:45
    Čas běží pro hosty velmi rychle. Navíc Atlant se soustředí na defenzivní činnost a tak to mají hosté z Běloruska hodně těžké.

52:34
    Domácí čekají na protiútoky. Jeden z nich nyní zakončoval Potapov do hrudi připraveného Taylora.

53:13
    Černov pracuje s kotoučem za brankou Minsku, ale nemá vedle sebe nikoho ze svých spoluhráčů, kterému by mohl adresovat přihrávku.

54:36
    Střela Meleška končí, po teči jednoho z domácích obránců, v ochranné síti

54:51
    Taylor raději přikryl kotouč v lapačce po střele Jarullina z pravé strany.

55:23
    Dnešní utkání sleduje 6500 diváků.

55:35
    Domácí se dostali do protiútoku dva na jednoho. Gilroy dostal výbornou přihrávku, ale neměl dostatek času na zakončení a tak kotouč skončil vedle pravé tyče hostující branky.

56:46
    Hosté otevírají hru a to se jim nevyplácí. Hráči Atlantu využívají díry v obraně. Nyní ujel na pravé straně jeden z domácích hráčů, který nepřekonal Taylora bekhendem.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:36
    Dinamo bojuje o kotouč v útočném pásmu. Hosté se nemohou prosadit přes dobře pracující obranu Atlantu.

58:50
    Následně se Minsk provinil zakázaným uvolněním.

59:11
    Goroško je s kotoučem za svou brankou a čeká, až mu najedou spoluhráči.

59:30
    Hosté to zkoušejí v šesti.

59:54
    Engren podržel svůj tým dvěma zákroky proti střelám od modré čáry. Domácí si jdou pro vítězství.

60:00

Je dobojováno. Domácím se povedla poslední část dnešního utkání, ve které otočili nepříznivý stav z 2:3 na 4:2. Nejprve vyrovnával Tjuljapkin střelou od modré čáry a o chvíli později strhl vedení na stranu Atlantu Taraťuchin. Minsku nepomohla ani půlminutová hra v power play. S konstatováním, že Atlant poráží na svém ledě Dinamo Minsk 4:3, se s Vámi loučím.

Lukáš Krajíček (Minsk) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 21:25

Ivan Švarný (Minsk), 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:49 (17:17:28)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 4. Černov (Potapov, Šmeljov), 33. Černov (Šmeljov, Potapov), 47. Tjuljapkin, 49. Taraťuchin (Leščenko, Černov) – 8. Linglet (Szczechura, Ellison), 31. Kulakov (Krajíček, Stěpanov), 34. Linglet

Rozhodčí: Dejev, Ščenjov – Maitak, Šichanov