SK Karviná – Břeclav 2:0 (kon.) | SHK Hodonín – Přerov 0:5 (kon.) | Nový Jičín – Frýdek-M. 7:3 (kon.)
Technika Brno – Opava 2:1 (1:0 po s.n.) | Mor. Budějovice – Nymburk 7:1 (kon.) | Kolín – Vrchlabí 5:2 (kon.)
Vsetín – Val. Meziříčí 7:3 (kon.) | Pelhřimov – Jablonec n/N 1:8 (kon.) | Jindř. Hradec – Trutnov 4:2 (kon.)
Děčín – Bílina 7:3 (kon.) | Řisuty – Žďár n/S 4:5 (kon.) | Tábor – Klášterec nO 7:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Technika Brno
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
HK Opava
Sobota 14.02.2015, 17:00 • Sportcentrum Lužánky • 2. liga skupina Východ

V samostatných nájezdech zvítězil tým VSK Technika Brno.
    Autorem vítězné branky je ONDŘEJ STEHLÍK.

64:24
    Aktivní Maršálek dopravil puk až k Šafránkovi, kde se dostal ke střele Klimeš. Jeho střela ale nerozhodla.

61:47
    Síly na ledě se vyrovnají, Jakub Vítek (OPA) vyloučen za nedovolené bránění. Reklamace u rozhodčích mu není nic platná.

61:26
    Špatná zpráva pro příznivce domácích. Petr Jurča (TEC) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

59:54
    Pár vteřin před koncem základní hrací doby mohl rozhodnout Jurča, jeho střela nad Šafránkovo rameno ale nebyla přesná.

49:03
    Bustin projel až k bráně Šafránka, odkud vyslal velice jedovatou střelu. S notnou dávkou štěstí jí ale opavský gólman vyráží.

45:59
    Hosté hráli v šesti a budou zato pykat. Trest odsedí Lukáš svoboda (OPA).

45:38
    Vítek trefil z mezikruží tyč domácí svatyně!

41:55
    Zábranský s Hežou v přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný volil sobečtější způsob zakončení. Šafránek jeho pokus vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou.

37:39
    Karel Benýšek (TEC) nejspíše naschvál trefil hostujícího kapitána Měcha do obličeje, který se ihned svalil na led. Domácí hráč dostává trest na pět minut + do konce utkání a Brňané se musí chvíli bránit ve třech.

35:54
    Příležitost ke skórování mají nyní i hosté, Tomáš Klimeš (TEC) je vyloučen za podražení.

32:16
    A domácí budou mít šanci vzít si vedení zpět. Za podražení je vyloučen Petr Wolf (OPA).

30:56
    Opava právě vstřelila branku!
    Útočník Bohumil Herman vyslal parádní křižný pas přes celou třetinu od pravého mantinelu na sjíždějícího TOMÁŠE POLOKA, který pohotovou střelou nedal Novákovi sebemenší šanci na chycení kotouče. Opava tak vyrovnává. Asistence: Bohumil Herman.

28:37
    Zábranský se zcela osamocen mezi kruhy dostal ke střele, jeho ránu perfektním semaforem zlikvidoval Šafránek.

27:02
    Po uklidnění situace v obranném pásmu domácích se Novák zapotil znovu. Zákrok betonem uchránil Brno od vyrovnání, Svoboda nebyl daleko od gólu.

24:26
    Benýšek se Stehlíkem v přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný zvolil nahrávku a Stehlíkovi nestálo nic v cestě. Trefil však pouze Šafránka do betonu a sjíždějící Bustin se ještě snažil kotouč dorazit do brány. Obránci už však další potíže nepřipustili.

22:52
    Jurča střílel přes klubko clonících těl, volný růžek se mu ale trefit nepovedlo. Vhazování u Šafránka.

16:43
    Za nedovolené bránění půjde za katr Daniel Kysela (OPA).

14:10
    Jen co skončila přesilovka, hostující kapitán Měch napřáhl ke střele. Jeho dělovka sice měla gólové parametry, opavský forvard ale netrefil těsně bránu.

12:04
    O zbytek přesilovky domácí přijdou. Ondřej Látal (TEC) je vyloučen za nedovolené bránění a na chvíli se počet hráčů na ledě vyrovná.

10:17
    Brno má velkou možnost svůj náskok navýšit. Petr Chalupa (OPA) vyloučen na dvě minuty za podražení.

08:10
    Jurča se zmocnil puku, projel až k bráně Opavy, kde nahrával na clonícího Látala. Šafránek ale úspěšně šanci Brna pokryl.

06:10
    Technika právě vstřelila branku!
    Netrvalo dlouho a Brno svou početní výhodu využívá. Konkrétně ONDŘEJ STEHLÍK prostřelil Šafránka z pravého kruhu a Vysokoškoláci se ujímají vedení. Asistence: Karel Benýšek, David Havíř.

05:38
    První přesilovka, pro domácí. Filip Vaněk (OPA) je vyloučen za vražení na hrazení,Maršálek je v pořádku.

Dominik Turan

Branky a nahrávky: 7. Stehlík (Benýšek, Havíř), rozh. náj. Stehlík – 31. Polok (Herman)