Cambuur – Heerenveen 2:1 (kon.) | Utrecht – Dordrecht 6:1 (kon.) | Zwolle – GA Eagles 0:1 (kon.)
Ajax – Twente 4:2 (kon.)
Ajax Amsterdam
4:2 (2:1)
FC Twente
Neděle 15.02.2015, 16:45 • Amsterdam Arena, Amsterdam • Nizozemská Eredivisie

Utkání bohaté na branky je u svého konce. Hosté začali druhou půli velmi dobře, když se jim po pěti minutách hry podařilo vyrovnat krásnou střelou Ziyecha. Domácí se dostávali posléze do šancí a jednu z nich využil po centru El-Ghaziho domácí Kishna. O sedm minut centroval opět El-Ghazi, balón se dostal na kopačku Kishny, který podruhé v utkání rozvlnil síť hostujícího mužstva. Další branka nepadla a tak je tedy jasné, že Ajax Amsterdam poráží na své půdě FC Twente 4:2. (18:41:02)

90+3

90+2
    Na pravé straně se šikovně uvolnil El-Ghazi, kterému zbývalo překonat pouze Stevense, což se mu ovšem nepodařilo. Hostující brankář výborně zasáhl.

90+1
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Kamohelo Mokotjo, přichází Torgeir Børven.

90
    Rozhodčí Gözübüyük nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Střelou z první se prezentoval Kishna, ale rána mu nesedla a tak neměl Stevens mnoho práce.

88
    Ajax má míč na svých kopačkách a kontroluje konec dnešního utkání.

86
    Nyní měli ovšem hráči Twente k dispozici rohový kop. Z toho ovšem nezapršelo a míč je zpět na středu hřiště.

85
    Hosté jsou pravděpodobně smířeni s výsledkem, jelikož se směrem dopředu neženou.

83
    Moisander se snažil vysunout uličkou El-Ghaziho, ale k tomu přihrávka nedoputovala.

82
    Od vlastní branky bude vykopávat Cillessen.

81
    Domácí hrají v naprosté pohodě. Nikam se neženou a zodpovědně hrají zezadu.

79
    Hosté rozehráli rohový kop. Na ten si vyskočil Cillessen, jenž vyboxoval balón daleko od branky.

78
    Přímý kop Twente rozehrál Schilder, ale svůj centr nenašel ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů.

77
    Hosté vypadají odevzdaně. Domácí kombinují na půlce FC Twente.

76
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Hidde ter Avest, přichází Kyle Ebecilio.
    Ricardo KISHNA - 4:2

75
    Ajax právě vstřelil branku!
    Další povedený centr El-Ghaziho přiťukl ve vápně van der Hoorn RICARDU KISHNOVI, který vstřelil druhou branku v utkání.

74
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Thulani Serero.

Alan Šrámek

Branky: 11. Viergever, 15. Bazoer, 68. Kishna, 75. Kishna – 7. Corona, 50. Ziyech

Karty:   39. Bjelland (TWE)

Ajax Amsterdam: Cillessen – Tete, Veltman (26. van der Hoorn), N. Moisander, Viergever – Bazoer, Klaassen (74. Serero), Sinkgraven – El Ghazi, Schøne (67. Milik), Kishna.
    Náhradníci: Onana – Boilesen, Menig, Milik, Riedewald, Serero, van der Hoorn.

FC Twente: Stevens – ter Avest (76. Ebecilio), Lachman, Bjelland, Schilder – Mokotjo (90+1. Børven), Ziyech, Tapia – Corona, Castaignos, Ould-Chikh (64. Mokhtar).
    Náhradníci: Marsman – Bengtsson, Børven, Ebecilio, Engelaar, Koppers, Mokhtar.

Rozhodčí: Gözübüyük – Simons, Siebert