Omsk – Novosibirsk 3:0 (kon.) | Barys – Novokuzněck 2:0 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 1:2 (0:1 po s.n.)
Toljatti – Magnitogorsk 3:4 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 4:5 (kon.)
Soči – Čerepovec 4:5 (0:1 po s.n.) | Minsk – Jokerit 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (po pr.)
Atlant – Petrohrad 1:0 (kon.) | Záhřeb – Riga 1:3 (kon.)
HC Dinamo Minsk
3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Jokerit Helsinky
Pátek 20.02.2015, 17:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Dnešní zajímavé utkání je u konce! HC Dinamo Minsk dokázalo otočit utkání s Jokeritem Helsinky a před zaplněnou Minsk Ice Palace zvítězilo 3:1!

První třetina nabídla zajímavý hokej z obou stran, aktivnější byli ale domácí, kteří do utkání vstoupili bez respektu a hned v první minutě byl ve velké šanci Szczechura. Hosté se dostávali ke střelbě sporadicky, ale v 16. minutě se dokázali gólově prosadit. Niklas Hagman využil přihrávky Kapanena.

Ve druhé třetině jsme viděli velký obrat Dinama! Ten nastartoval v 27. minutě Jonathan Cheechoo, o 27 vteřin později se prosadil Charles Lignlet a rázem vedlo Dinamo. Jokerit vůbec nevěděl, jak zareagoval a o tři minuty dostal třetí úder v podobě branky Charlese Lingleta. Dinamo tak má před třetí třetinou slibný náskok dvou branek.

Ve třetí třetině Dinamo zuby nehty hájilo svůj náskok. V posledních minutách měl Jokerit místy drtivý tlak a výborný výkon předvedl domácí gólman Milčakov!

V Minsk Ice Palace opět panovala výborná atmosféra a myslím, že právě diváci můžou hrát v play-off důležitou roli, neboť dnes bezpochyby byly šestým hráčem na ledě!

Ivan Švarný (MIN) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:45

To je z mé strany vše a u dalších (nejen) hokejových přenosů se těším brzy nashledanou! (19:20:16)

60:00

59:49
    Milčakov teď musel řešit další nepřehlednou situaci na brankovišti, ale dokázal si poradit a to už by Dinamo mělo zvládnout!

59:35
    Střelu Omarka teď zablokoval Meleško, který si dokázal puk zpracovat a vyjet s ním. Vypálil i na prázdnou branku, ale o kousek ji minul!

59:06
    Vaananen nabil Gundersonovi, jeho rána ale minula branku Dinama!

58:58
    Oddechový čas si bere kouč domácího týmu Lubomír Pokovič.

58:51
    Kapanen se dostal k dorážce před brankou Dinama, MIlčakov opět výborný.

58:33
    To co jsem avizoval je tady, Karlsson na střídačce!

58:13
    Na trestnou lavici míří domácí Kulakov a dá se předpokládat, že to domácí zkusí v šesti!
    Výborný zákrok Milčakova na brankové čáře!

58:13
    Zajímavá situace se udála před brankou Milčakova! Omark nahodil z rohu kotouč na Milčakova, ten jej pouze vyrazil k Hahlovi, který nepříliš razantně zakončil. Gólman Dinama ale i tuto ránu vyrazil, puk byl ale stále na brankovišti. Tam se nejlépe zorientoval Hahl a už to vypadalo, že puk skončí v síti, Milčakov ale výborně zasáhl svou lapačkou!

57:41
    Jokeritu se ale nedaří usadit v útočném pásmu, puk je u Todda, který míří rychle zpět do útočného pásma.

57:14
    Gunderson teď zachytil vyhození Dinama až ve vlastním pásmu a okamžitě obrací hru a míří do útočného pásma.

56:29
    Hodně nepovedená přesilovka Dinama končí, Wirtanen je zpět na ledě!

55:55
    Trojice hráčů Jokeritu se teď vydala do útoku, puk ale ztratili a domácí mohli jít do přečíslení čtyř na jednoho! Szczechura ale svou přihrávku na Lingleta pokazil a puk se doklouzal do rohu, mezitím už se hosté stihli vrátit.

55:28
    MInuta přesilovky je pryč a Dinamo stále nebylo schopné se dostat do pásma.

54:57
    Dinamo ale musí začít svou přesilovku z vlastního pásma, hosté výborně napadají.

54:29
    To je komplikace pro Jokerit! Wirtanen se teď dost nevybíravě sápal po Kulakovi a putuje na trestnou lavici.

54:15
    Domácí se teď velmi rychle dostali z vlastního pásma do útočného a z pravé strany střílel Kulakov. Ani v tomto případě nemusel Karlsson zasahovat.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 27. Cheechoo (Kaljužnyj, Bailen), 28. Linglet (Kulakov, Goroško), 31. Linglet (Kulakov) – 16. Hagman (Kapanen)

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Haugen) – Krajíček, Goroško, Šinkevič, Bailen, Lisovec, Švarný, Kaznaděj – Kaljužnyj, Szczechura, Cheechoo (C) – Meleško, Kulakov, Linglet – Stěpanov, Demkov, Matěruchin – Pavlovič, Drozd, Razvadovskij – Bujnickij
    Jokerit Helsinky: Karlsson – Korpikari, Gunderson, Jaakola, Vaananen, Todd, Ohtamaa – Hagman, Kapanen (C), Huhtala – Sallinen, Wirtanen, Pöisty – Moses, Hahl, Omark – Sillanpaa, Ben-Amor, Mäki

Rozhodčí: Gusev, Naumov – Lazarev, Nazarov