NY Islanders – Nashville 5:2 (kon.) | NY Rangers – Vancouver 4:5 (0:2 po s.n.) | Pittsburgh – Columbus 1:2 (kon.)
Washington – Winnipeg 5:1 (kon.) | Montreal – Florida 2:3 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 2:3 (1:2 po s.n.)
Dallas – San Jose 2:5 (kon.)
New York Islanders
5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Nashville Predators
Pátek 20.02.2015, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Je zde konec! New York Islanders po výborném výkonu porážejí Nashville Predators 5:2!

První třetina nabídla výborný hokej! Domácí Islanders se zásluhou Briana Straita dostali již po minutě do vedení! Predators byli hodně zaskončeni a domácí ovládali hru a tvořili si další šance. V 11. minutě se prosadil tvrdou ranou Johny Boychuk a bylo to 2:0. Ke konci třetiny navíc využil přesilovku John Tavares. V samotné závěru vyrovnal mladík Filip Forsberg.

Ve druhé třetině jsme viděli také výborný hokej, předváděli se hlavně oba gólmani, jak Halák, tak i Rinne předváděli výborné výkony! Za Nashville dokázal snížil v 37. minutě Jasem Neal.

Islanders definitivně rozhodli o svém vítězství mezi 48. a 49. minuty, kdy vstřelili dvě branky. O ty se postaral Nick Leddy a Josh Bailey.

Lubomír Višňovský – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:20

Islanders tak vítězí ve velmi důležitém utkání, dostávají se tak prozatím na první místo Východní konference. Dnešní zápas měl určitě kvalitu a náboj play-off. Zkrátka reklama hokej, to je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového onlajnu se budu těšit brzy nashledanou! (03:48:44)

60:00

59:48
    Halák teď schytal ránu Neala do krku, kotouč se poté vrátil do brankoviště a rozhodčímu to chvilku trvalo, než hru přerušil. Halák byl teď lehce ošetřen a můžeme pokračovat.

59:36
    Fanoušci v Nassau Coliseum už pomalu vstávají a děkují svým borcům za dnešní výkon!

59:17
    Grabner teď přihrávkou našel Nelsona, který si položil Rinneho, ale nedokázal puk zasunout za jeho záda!

58:51
    Forsberg to teď zkusil hned po buly, jeho rána mířila mimo branku.

58:46
    Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen je domácí Clutterbuck za podražení Jarnkroka. 47 vteřin se bude hrát čtyři na čtyři a poté přijde na řadu přesilovka Nashvillu.

58:22
    Teď se ale předvedl Rinne! Hickeyho střelu výborně tečoval Martin, finský gólman i tak dokázal na skákající puk zareagovat a lapil ho do své lapačky!

57:54
    Islanders už jsou usazeni v útočném pásmu, teď pálil de Haan, jeho jedovka proletěla mimo branku Rinneho.

57:33
    Neal teď zcela zbytečně strčil McDonalda, který o nájezdu vůbec neveděl. Neal je tedy vyloučen na dvě minuty a je z toho další přesilovka pro Islanders!

57:14
    Ribeiro teď poslal puk až na obránce Bartleyho, který rozehrává.

56:41
    Postup Nashvillu teď zastavuje čárový rozhodčí, který odpískal postavení mimo hru.

56:12
    Nielsen vyhrál buly pro Grabnera, ten přenechal kotouč na modrou de Haanovi, jehož rána ale byla zablokována.

56:03
    Odražený puk se dostal do blízkosti Rinneho, ten neváhal a přikryl jej lapačkou. Následuje další komerční přestávka.

55:37
    Hickey teď přiťuknul do středního pásma Baileymu, ten puk jen protečoval do útočného pásma.

54:54
    Predators teď nasadili třetí lajnu, ta si dokázala vytvořit tlak v útočné třetině, zatím se ale k žádné střele nedostala.

54:29
    Clutterbuck teď našel na modré čáře Martina, ten měl prot sobě BItetto, který ho do zakončení nepustil.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 1. Strait (Nielsen, Grabner), 11. Boychuk (Leddy, Grabner), 19. Tavares (Leddy, Boychuk), 48. Leddy (McDonald, Martin), 49. Bailey (Tavares, Lee) – 20. Forsberg (Josi, Smith), 37. Neal (Ribeiro, Josi)

New York Islanders: Halák (Johnson) – Leddy, Boychuk, Višňovský, Hamonic, Hickey, de Haan – Lee, Tavares, Bailey – Grabovskij, Nielsen, Strome . Kulemin, Nelson, Grabner – Martin, McDonald, Clutterbuck
    Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Ekholm, Jones, Bartley, Bitetto – Wilson, Ribeiro, Neal – Cullen, Fisher, Smith – Forsberg, Jarnkrok, Beck – Nyström, Gaustad, Bourque

Rozhodčí: Skilliter, Rooney – Galloway, Knorr