K. Vary – Liberec 6:2 (kon.) | Slavia – Třinec 5:4 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 8:1 (kon.)
Havířov – Jihlava 4:5 (kon.) | Vsetín – PZ Kladno 7:2 (kon.) | Poruba 2011 – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Chomutov – Sparta 5:4 (po pr.) | Olomouc – Kladno 7:0 (kon.) | Č. Budějovice – HC Litvínov 1:4 (kon.)
Písek – Letňany 1:6 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Hr. Králové – Zlín 3:5 (kon.)
HC Plzeň 1929
8:1 (2:0, 2:1, 4:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 27.02.2015, 15:00 • Malá hala • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásný den, vážení přátelé, vítám Vás u sledování přenosu z RAKO extraligy staršího dorostu!

V patnáctém kole nadstavbové části A se na ledové ploše malé haly střetnou týmy HC Plzeň 1929 a HC Vítkovice Steel

Forma týmů

Plzeňští indiáni se po kratší odmlce opět představí na domácím kluzišti. Svěřenci Petra Vojana a Jiřího Hanzlíka sehráli dva duely na venkovních stadionech a v obou schytali Plzeňané kruté debakly. Západočeši prohráli v Liberci, pod Ještědem inkasovali sedm branek, sami vstřelili jedinou. Ještě předtím plzeňské mladé pušky nestačily na pražskou Spartu, které podlehly 3:9. Poslední výhru si tak domácí připsali proti Zlínu, který přehráli 6:2.

Vítkovičtí hokejisté na tom také nejsou zrovna nejlépe, v posledních třech utkáních vyšli bodově naprázdno. Hosté v posledním zápase prohráli s Hradcem Králové 1:6. V předchozím duelu nestačili ani na Pardubice, které vyhrály jasně 6:2. V nejtěsnějším utkání Vítkovičtí podlehli Liberci 3:4.

Vzájemné duely

V nadstavbě se oba týmy utkaly jednou, Plzeň si z výjezdu přivezla všechny tři body, utkání vyhrála přesvědčivě 4:0. O branky indiánů se postarali Pokorný, Vracovský, Vavřička a Kantner.

HC Plzeň 1929: Zeman (Krasanovský) – Kačena, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Sedláček, Pokorný – Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Váňa, Kantner, Kodýtek "C", Kokoška, Vracovský "A", Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský "A"

HC Vítkovice Steel: Šimeček (Kardinál) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Šendera, Ďurkáč "A", Čechman, Krčmář, Slíž, Bartek – Pastor, Malina "C", Maxner, Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčák, Hartmann

Rozhodčí: Svoboda – Rubáš, Tvrdík.

00:01

00:21
    Hosté se hned v úvodu hnali do přečíslení, ale Gřesík nedostal přesnou přihrávku.

01:15
    Plzeňští nevěděli co s pukem, tak ho nahodili do útočného pásma a šli střídat.

02:13
    Z pravé strany to zkoušel Kantner, jeho pokus branku netrefil.

02:57
    Brankář Vítkovic Šimeček předvedl dobrou práci s holí a přesně rozehrál.

03:37
    V úvodních minutách zápasu jsou aktivnější domácí indiáni, hostující obrana funguje zatím spolehlivě.

03:56
    První těžší zákrok Šimečka po střele Kodýtka, buly po jeho pravé ruce.

04:33
    Vavřička s Kantnerem důrazně napadali, prvně jmenovaný však nedokázal včas vypálit.

05:48
    Štěpánek prokličkoval do útočného pásma, Zeman si ani teď nepřipsal první zásah.

06:56
    První puk, který musel Zeman vyrazit, na domácí branku vyslal Toman. Dopředu teď míří Plzeň.

08:05
    Utkání se zatím přerušovalo pouze jednou, probíhá devátá minuta.

08:21
    Za sekání je vyloučen hostující Josef Danielčák (VIT).

08:33
    Vítkovičtí se osvobozují.

09:02
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Indiáni skvěle využívají přesilovou hru! Lukáš Kaňák si sjel od modré k mantinelu, mezi kruhy našel zcela volného PETRA KODÝTKA, který parádní střelou k tyči nedal Šimečkovi šanci! Asistence: Lukáš Kaňák.

09:25
    Po menší strkanici, kterou vyřešil hlavní sudí, se vhazuje před Zemanem.

09:57
    Dobrá střela Tomáše Kučery skončila těsně nad hostující brankou. Vítkovice vyhazují na icing.

10:31
    Sám před Šimečkem byl Váňa, branku však vysoko přestřelil!

10:45
    Další mela před vítkovickou brankou, vhazuje se v útočném pásmu Plzně.

11:03
    Hostující obrana srazila nahození indiánů, kotouč končí v ochranné síti.

11:57
    Plzeňané se opět drží v útočném pásmu a aktivně kombinují.

12:18
    Matouš Stupka jel sám na Zemana, branku však vůbec netrefil.

12:18
    Matouš Stupka (VIT) je navíc vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.

12:26
    A další bleskově využitá výhoda domácích! U pravého mantinelu dostal nabito MATYÁŠ KANTNER a přesnou bombou zvyšuje vedení indiánů! Asistence: Jakub Vavřička, Lukáš Kaňák.

12:31
    Za napadení inkasuje menší trest Tomáš Kučera (PLZ).

13:05
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

13:41
    Kodýtek jel s Vracovským dva na jednoho, domácím však puk ujel a ze šance nic nebylo.

14:31
    Domácí v plném počtu. Vítkovice v přesilovce nevymyslely zhola nic.

15:21
    V tlaku, který si hosté vytvořili díky přesilové hře, také nic nebylo. Domácí vyhazují do středního pásma.

16:08
    Indiáni v klidu vystřídali a ženou se před Šimečkovu branku.

16:49
    V dobré šanci se zjevil Váňa, Šimeček pozorný a puk odrazil hokejkou.

17:56
    Vracovský nahodil kotouč za vítkovickou branku. Domácí se nemohou dostat do pásma, hosté se jenom brání.

18:56
    Vítkovičtí mají s rozehrávkou velké problémy, indiáni důrazně napadají.

19:25
    Konec úvodní části je spíše opatrný, žádné šance k vidění nejsou.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:41.

První číst ovládli Plzeňští, kteří také zaslouženě vedou 2:0. Druhá třetina za moment začne.

20:01

20:12
    První střelu druhé části si připsal Stráský, Šimeček dobře zasáhl betonem.

20:48
    Jakub Ďurkáč (VIT) odpyká menší trest za nedovolené bránění.

21:01
    Z pravého kruhu to zkusil Kantner, rána šla těsně mimo branku.

21:40
    Vítkovičtí vyhazují.

22:02
    Indiánům se nedaří kombinace, hosté se v klidu brání.

22:48

22:51
    Zajímavá střela přes obránce v podání Maliny, Zeman puk chytil do lapačky a rozehrál.

23:09
    Na druhé straně zasahuje Šimeček, nahození ukryl ve výstroji a buly je po jeho pravici.

24:01
    Kučera se na levé kruhu dostal ke kotouči, z úhlu však Šimečka moc neohrozil.

24:35
    Před brankou bojoval Rubner, k puku se nakonec nedostal a dopředu míří hosté.

25:12
    Pastor tvrdě najel do Zemana, který v souboji ztratil lapačku a hra je přerušená.

25:33
    Plzeň rychle vyrazila na zteč, Sedláček ve skvělé šanci branku přestřelil.

26:29
    Domácí jsou i nadále aktivní, hosté se musí bránit. Další puk raději ukryl Šimeček v lapačce.

27:08
    Vítkovice se snaží něco vymyslet, nicméně všechny jejich útočné akce končí už ve středním pásmu.

27:45
    Parádní a obětavý zákrok Hajšmana, který vlastním tělem zastavil přihrávku a zamezil akci hostů.

28:35
    Kotouč se prazvláštně odrazil a končí za Šimečkem! MATYÁŠ KANTNER nahodil puk od modré čáry, ten byl tečovaný a obloučkem zapadl do hostující sítě. Bez asistence.

29:39
    Přesilovka pro hosty, Ondřej Váňa (PLZ) je vyloučen za nedovolené bránění.

29:45
    Indiáni kotouč vyhazují.

30:16
    A další poklidné vyhození přes všechny čáry.

30:25
    Vítkovicím výhoda opravdu nevyšla, navíc je vyloučen Matouš Stupka (VIT) za nedovolené bránění.

30:42
    Hraje se ve čtyřech a rozhodčí píská zakázané uvolnění Plzně.

30:53
    Týmům tento vyrovnaný stav hráčů asi nesedí, icing i na straně hostí.

31:22
    Pěkná akce Stráského, Šimeček si počkal na jeho pohyb a zkušeně zasahuje lapačkou.

31:31
    Pěkně to zkoušel i Kantner, hostující brankář vyrazil kotouč do ochranné sítě,

31:39
    Domácí v plném počtu. Začíná krátká přesilovka Plzně.

32:11
    Pokorný zaváhal na modré a puk mu utíká.

32:25

32:43
    Lehké nahození Stupky zastavuje Zeman vyrážečkou, puk je v rohu.

33:09
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté z dobrého pohybu snižují! Mezi kruhy byl nehlídaný DAVID GŘESÍK a pohotovou ranou střílí první gól Vítkovic. Asistence: Vlastimil Malina.

33:19
    PETR KODÝTEK však Plzni okamžitě vrací vedení o dvě branky, domácí kapitán zamířil přesně. To byla velmi rychlá odpověď! Asistence: Jiří Stráský, Dominik Sedláček.

34:55
    Hosté sice snížili, domácí se však nedali a ihned vstřelili další branku. Hraje se nyní nahoru – dolů.

35:49
    Za krosček míří na trestnou lavici Michael Čechura (PLZ).

36:16
    Indiáni hrají dnes v oslabení dobře, v klidu se brání.

36:41
    Tvrdá rána od modré čáry byla tečovaná, Zeman musel vytáhnout parádní zákrok betonem.

36:56
    Další faul Plzně, na dvě minuty usedne na trestnou lavici Marek Rubner (PLZ) za vražení na hrazení.

37:05
    Hosté mají výhodu 5 na 3, nicméně domácí opět vyhazují.

37:43
    A další vyloučení, za držení protihráče dostává menší trest Vlastimil Malina (VIT).

37:49
    Oba týmy jsou ve čtyřech.

38:20
    Zblokovaný puk se odrazil k Zemanovi, ten ho raději ukryl v lapačce.

38:49
    Kantnerův pokus šel zřejmě mimo branku, Šimeček však kotouč chytil do lapačky.

38:56

39:04
    Kaňákovo nahození tečovala hostující obrana a puk končí v ochranné síti.

39:36
    Bomba Pokorného a parádní zákrok Šimečka. Vítkovice měly i štěstí.

39:43

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:29.

40:01

40:33
    Ránu Rubnera obětavě zastavil vlastním tělem Stupka.

40:47
    Branka za Šimečkem je posunutá a hra se přerušuje.

41:38
    Vítkovice se do útočného pásma ještě nedostaly, domácí dobře brání modrou čáru.

42:18
    Kaňák vypálil těsně za modrou čárou, Šimeček puk drží a vhazuje se po jeho pravici.

42:39
    Domácím se teď ale nepovedla rozehrávka – zakázané uvolnění.

42:45
    Hosté buly vyhráli, Ďurkáčovi však kotouč utekl a musí spěchat do středního pásma.

43:59
    Za držení protihráče je vyloučen Matouš Stupka (VIT).

44:14
    Vracovský nahodil puk od levého mantinelu, ten však skončil hodně mimo.

44:38
    Dobrá rána Stráského, Šimeček viděl a puk ukryl ve výstroji.

44:47
    Kotouč vypadl mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.

45:10
    Kaňákovi touš utíká, hosté si mohou oddechnout.

45:41
    Další vyhození Vítkovic.

45:54
    Tak i tuto přesilovku nakonec domácí využívají! MAREK RUBNER byl aktivní před hostující brankou a v leže dorazil vyražený kotouč do sítě! Asistence: Jiří Stráský.

46:44
    Po ráně Hanzlíka předvedl dobrý zákrok lapačkou vítkovický brankář Šimeček.

47:25
    Da šance se dral Stráský, nicméně hosté mu puk sebrali.

47:50
    Další krásná akce domácích indiánů! Zpoza branky obdržel parádní přihrávku JAKUB VAVŘIČKA a zamířil přesně pod břevno! Asistence: Matyáš Kantner.

48:05
    Nádherný gól MARKA RUBNERA, který senzační individuální akcí přidává sedmý zásah indiánů! Asistence: Jakub Vavřička.

49:08
    Domácí si utkání vyloženě užívají, dokladem tomu je hlavně poslední gól Plzně, kdy Rubner dovezl puk po skvělé akci až do prázdné brány.

49:57
    Korigovat nepříznivý stav se pokusil Radim Toman, Zeman však dobře zasáhl lapačkou.

51:03
    Indiáni hrají v útočném pásma na krásu, hosté jim puk uzmuli a sami míří dopředu.

51:21
    Vhazování v obranném pásmu Plzně.

51:58
    MAREK RUBNER a jeho hattrick! Domácí útočník nahodil po ledě puk z hodně velké dálky a šel střídat. K překvapení všech skončil kotouč v síti! Asistence: Jakub Vavřička.

53:24
    Daniel Spratek (VIT) inkasuje trest pět minut + do konce utkání za vysokou hůl a čtyři minuty za hrubost, domácí Petr Kodýtek (PLZ) také dostává čtyři minuty za hrubost.

53:33
    Plzeň tak hraje pětiminutovou přesilovou hru.

53:55
    Kaňák nahazoval, hosté puk získali a vyhazují.

54:55
    Další vyhození hostů.

55:16
    Domácím se přesilovka nedaří, ale moc jim to nevadí, mají luxusní náskok.

56:01
    Tvrdá rána Čechury, Šimeček kotouč nachází ve své lapačce.

56:33
    Vítkovice se opět osvobozují.

56:55
    V pěkné šanci se v oslabení objevil Stupka, Zeman dobře zasáhl betonem.

57:45
    Další vyhození Vítkovic, domácí se nikam neženou.

58:24

59:10
    Utkání se dohrává, ani jeden tým se už nesnaží útočit.

59:30
    Zbytečný faul na konec utkání, Josef Danielčak (VIT) inkasuje pět minut + do konce utkání za vražení na hrazení. Michael Čechura (PLZ) dostává dvě minuty za hrubost.

59:30
    Nepěkný konec dnešního utkání, dva hráči hostí již dostali větší trest...

60:00

Z Plzně je to pro dnešek vše, u příštího přenosu se těší Jan Picka! (17:02:59)

Jan Picka

Branky a nahrávky: 10. Kodýtek (Kaňák), 13. Kantner (Vavřička, Kaňák), 29. Kantner, 34. Kodýtek (Stráský, Sedláček), 46. Rubner (Stráský), 48. Vavřička (Kantner), 49. Rubner (Vavřička), 52. Rubner (Vavřička) – 34. Gřesík (Malina)

HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Kardinál) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Šendera, Ďurkáč "A", Čechman, Krčmář, Slíž, Bartek – Pastor, Malina "C", Maxner, Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak, Hartmann

Rozhodčí: Svoboda – Rubáš, Tvrdík