Banská Bystrica – Trenčín 4:0 (kon.) | Zvolen – Poprad 2:1 (kon.)
sk Úterý 03.03.2015, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipsport Liga (SR) play-off

Presilovky: 1:0
    Oslabenia: 0:0
    Strely: 22:42
    Úspešnosť brankárov: 97.6%:90.9% (19:15:23)

Stretnutie je na konci. Zvolenčania to napokon s vypätím všetkých síl zvládli a dokázali doma ubojovať aspoň jedno víťazstvo. Séria sa teda presúva pod Tatry za stavu 1:1.

Ja sa s vami pre túto chvíľu lúčim a prajem príjemny zvyšok večera.

60:00

59:50
    Puk je v strednom pásme, domáci to zvládnu..

59:32
    Veľké boje v rohu ihriska!

59:20
    Hra je prerušená, bude sa vhadzovať pred Barošom a hostia budú hrať so šiestimi hráčmi v poli, Kostúr mieri na striedačku!

59:02
    Zvolenčania vyhrali vhadzovanie v obrannom pásme Popradu a získavajú cenné sekundy.

58:58
    Oddychový čas si zobral hosťujúci tréner Milan Jančuška.

58:15
    Neuveriteľný záver duelu priatelia! Teraz na opačnej strane opäť v permanencii Baroš, ktorý predviedol hádam tri perfektné zákroky.

57:53
    Michal Chovan netriafa úplne prázdnu Kostúrovu bránu!!!

56:52
    Stretnutie sa blíži ku koncu, dá sa očakávať zvýšený tlak hostí.

56:05
    Famózny Baroš, ktorý teraz na dvakrát musel zasahovať proti Popradčanom! Ja už ani neviem, čo napísať k výkonu tohto mladého gólmana, ktorý je dnes ozajstnou oporou svojho mužstva.

55:46
    Lukáš Jurík v obrovskej príležitosti, Matúš Kostúr chytá do lapačky a drží svoje mužstvo nad vodou.

55:36
    Dnes je to oveľa nervóznejší zápas ako ten včerajší. Teraz v konflikte Brabenec s Rapáčom, ani teraz sa ale vylučovať nebude.

55:10
    Dnešné stretnutie sleduje 1 762 divákov.

54:53
    Štefan Fabian na útočnom výlete, Barošov zákrok.

53:39
    Brabenec si už chytal hlavu po vyhodení puku na ochrannú sieť, ale rozhodca usúdil, že išlo o teč a tak sa vylučovať nebude.

53:08
    Pekný strelecký pokus Radovana Puliša, Kostúr chytá do lapačky.
    CHOVAN - 2:1

52:25
    Zvolen dal gól!
    Obrovská radosť na zvolenskom zimáku a domáci idú opäť do vedenia! Bombu Petra Obdržálka od modrej čiary tečoval tesne pred Kostúrom MICHAL CHOVAN! Asistencie: Petr Obdržálek, Peter Hraško.

52:02
    Juraškova strela končí stečovaná na ochrannej sieti.

51:55
    A už sú domáci v pásme.

51:40
    Popradčania vyhodili puk cez všetky čiary.

51:32
    Veľmi tvrdý a nešetrný faul na Emila Bagina, ktorým sa prezentoval Ľubomír Malina (2 min. – faul kolenom). Emil Bagin odchádza z ľadu len za pomoci spoluhráčov. Lukáš Jurík reklamoval ešte trest do konca zápasu, ale rozhodcovia jeho žiadosti nevyhoveli.

51:22
    Zvolenčania sa len núkajú jeden druhému, kto vystrelí.

50:48
    Ale teraz Kroták posiela puk cez všetky čiary.

50:08
    Domáci už sú usadení v pásme Popradu.

49:55
    Obrovská príležitosť pre domácich ísť opäť do vedenia. Na trestnú lavicu putuje Radoslav Suchý (krosček).

49:55
    Lukáš Jurík v obrovskej príležitosti, ale trafil iba Matúša Kostúra!

48:50
    Pekný strelecký pokus Lukáša Hvilu z pravého kruhu musel Baroš vyraziť.

48:32
    Martin Ďaloga sa snažil zo všetkých síl zabojovať pri mantineli, ale puk nevybojoval.

46:49
    Kamil Brabenec posielal puk pred Kostúra, kde bol Jaroš, ale vážnejšia príležitosť z toho nevznikla.

46:13
    Popradčania sú pri chuti a neuveriteľne tlačia domácich, ktorí dnes nehrajú až na prvú tretinu vôbec nič.
    FABIAN - 1:1

45:24
    Poprad dal gól!
    Je vyrovnané a treba povedať, že úplne zaslúžene! ŠTEFAN FABIAN nahadzoval puk na zvolenskú bránu a ten skončil na prekvapenie všetkých za chrbtom Samuela Baroša. Asistencia: Samuel Takáč.

45:15
    Tomáš Sýkora vystrelil na Baroša, puk pred zvolenskou bránou poskakoval a hra je teraz prerušená.

44:21
    Skrumáž pred Barošom, zvolenský brankár napokon túto situáciu vyriešil ako zatiaľ všetky dnes.

43:41
    Radovan Puliš dobre vystrelil z otočky, ale netrafil Kostúrovu bránu.

43:07
    Konečne sa trošku prebrali aj domáci, ale vážnejšiu príležitosť si nevytvorili.

42:10
    Lukáš Hvila neustále provokuje, zatiaľ však po ňom nejak výraznejšie nevyštartoval okrem Hraška na konci druhej tretiny nikto zo Zvolenčanov.

42:01
    Nahodený puk na Baroša, zvolenský gólman ho chytá do lapačky a prerušuje hru.

41:00
    Zvolenčania ako zaspatí a úplne nechávajú svojho brankára napospas hosťujúcim hráčom.

40:50
    Bagin teraz môže byť rád, že si rozhodcovia nevšimli jeho úmyselné posunutie brány.

40:20
    Popradčania vyhrali úvodné vhadzovanie tretej tretiny a hneď sa usadili vo svojom útočnom pásme.

Úspešnosť brankárov: 100%:92.3%

Druhá tretina sa niesla v znameni tlaku Popradčanov a vynikajúceho výkonu zvolenského gólmana Samuela Baroša. Hostia sa nedokázali strelecky presadiť a tak sa skóre po druhej časti hry nezmenilo.

Ďalšia tretina začne približne o 18:33

Lukáš Hvila ešte po odpískaní opäť atakoval zvolenského brankára a už mu to tam Zvolenčania rázne vysvetľujú. Uvidíme, či sa bude aj vylučovať.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:56
    Hvila opäť prebehol Barošovi po lapačke, ale opäť sa vylučovať nebude.

39:50
    Samuel Baroš vytiahol efektný zákrok lapačkou a vyslúžil si potlesk zvolenských tribún.

39:32
    Obrovský tlak hostí v závere druhej tretiny!

38:36
    Lukáš Hvila mohol prekonať Baroša, ale zvolenský brankár je naďalej najväčšou hviezdou na ľadovej ploche. Popradský útočník trošku viac nervózny akoby bolo treba, ale vylučovať sa nebude.

37:26
    Opäť skvelý Baroš, ktorý vymrštil svoj pravý betón a zachránil už niekoľkýkrát svoj tím od vyrovnávajúceho gólu!

36:49
    Michal Juraško sa ocitol v priestore medzi kruhmi, ale jeho ťuknutie do puku nemohlo vážnejšie ohroziť Matúša Kostúra.

35:20
    A teraz puk končí na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude vo zvolenskom obrannom pásme.

34:53
    Jaroslav Kasík vypálil bombu od modrej čiary, Baroš puk veľmi nevidel, ale dokázal ho reflexívne vyraziť.

34:23
    Zakázané uvoľnenie Zvolena, hra sa presunie opäť pred Baroša.

33:32
    Stretnutie sa nesie vo svižnom tempe, viac z hry majú momentálne popradskí hokejisti.

32:20
    Škvaridlov nenápadný strelecký pokus tesne míňa ľavú tyčku Kostúrovej brány.

31:50
    Samuel Baroš dnes chytá vynikajúci zápas a aj teraz musel riešiť viacero nebezpečných príležitostí hostí.

30:47
    Popradčania spravili veľkú chybu vo vlastnom pásme, ale Zvolenčania ju nedokázali potrestať.

29:40
    Samuel Takáč výborne tečoval puk pred Barošom, ale iba nad zvolenskú bránu.

28:27
    Zvolenskí fanúšikovia si pýtali faul na Bortňáka, vylučovať sa ale nebude.

27:10
    Zvolen hrá v plnom počte.

26:45
    Teraz sa hostia nevedia dostať cez stredné pásmo, Zvolenčania výborne bránia.

26:15
    Medzičasom hrajú Zvolenčania so štyrmi hráčmi.

26:00
    Tomáš Sýkora triafa v čistej pozícii pravú tyčku zvolenskej brány! Tak toto mal byť jasný gól priatelia.

25:37
    Sýkora mohol strieľať do odkrytej zvolenskej brány, ale skvelý Baroš ho vychytal!

25:10
    A teraz Podkonický dokonca zbytočne oslabuje svoje mužstvo a Poprad bude hrať 48 sekúnd presilovú hru o dvoch hráčov (2 min. – podrazenie)!

24:52
    Nepochopiteľné, čo teraz urobil Andrej Podkonický. Namiesto toho, aby v pokoji vyhodil puk, trafil iba jedného z Popradčanov.

24:10
    Hneď v úvode presilovej hry posielajú domáci puk cez všetky čiary.

23:58
    Po druhýkrát v dnešnom stretnutí si odchádza na dve minúty oddýchnuť na lavicu hanby Martin Sloboda (sekanie).

23:46
    Avizované vylúčenie na strane Zvolena.

23:20
    Popradčania sú pri chuti a Zvolenčania majú čo robiť, aby ich ubránili.

22:15
    Arne Kroták si držal pri odchode na striedačku tvár, verme, že bude v poriadku.

22:06
    Famózna individuálna práca Arneho Krotáka a takmer bol z toho vyrovnávajúci gól, ale skvelý zákrok svojim pravým betónom predviedol Samuel Baroš!

20:45
    V úvode tretiny sme videli prvé pokusy o ohrozenie brán oboch gólmanov, ale žiadnu vážnejšiu príležitosť.

Úspešnosť brankárov: 100%:90.9%

Prvá tretina je minulosťou. Strelecký aktívnejší boli síce hostia (8:10), ale viac čistých príležitostí si dokázali vypracovať určite Zvolenčania. Gólovo sa však dokázali presadiť až 69 sekúnd pred záverom prvej časti hry, keď po peknej kombinácii otvoril skóre duelu Lukáš Jurík.

Ďalšia tretina začne približne o 17:48.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:39
    Útočnú aktivitu HKM zastavuje ofsajdový verdikt.
    L. JURÍK - 1:0

18:51
    Krásna spolupráca druhej zvolenskej formácie a hostia inkasujú nepríjemny gól do šatne! Michal Chovan našiel úplne voľného kapitána LUKÁŠA JURÍKA a ten prekonal bezmocného Matúša Kostúra. Asistencie: Michal Chovan, Petr Obdržálek.

18:32
    Domáci fanúšikovia ženú svojich dopredu.

17:59

17:47
    Mário Kurali vypálil od modrej čiary, Baroš musel na dvakrát krotiť puk.

17:06
    Radovan Puliš triafa pravú tyčku Kostúrovej brány a vzápäti neuspel ani Kamil Brabenec!!

16:40
    Početná výhoda Popradu zatiaľ nejde, hostia sa nevedia usadiť v pásme HKM.

15:59
    Svoju prvú presilovú hru si zahrajú aj hostia. Na trestnú lavicu odchádza Martin Sloboda (2 min. – hákovanie).

15:24
    Andrej Podkonický sa pekne uvoľnil od mantinelu, vystrelil švihom, ale Kostúr bez problémov chytá do lapačky.

15:05
    Prečíslenie dvaja na jedného, ale Jaroš sa rozhodol túto situáciu riešiť sám a urobil veľmi zle. Predviedol strelecký pokus ako nejaký prípravkár.
    Nepremenené trestné strieľanie Obdržálka.

13:48
    Petr Obdržálek ale ani netrafil bránu a tak sa skóre zápasu nemení.

13:48
    Bolo nariadené trestné strieľanie pre Zvolen!

13:30
    Jeden z popradských obrancov spravil obrovskú chybu, keď nahral priamo na hokejku Chovanovi ale ten zoči – voči Kostúrovi neuspel!!

12:22
    Slabučká presilovka Zvolena a zatiaľ aj slabučké stretnutie.

11:33
    Poprad hrá v plnom počte.

11:19
    Juraško teraz mohol minimálne desaťkrát buď vystreliť alebo kvalitne nahrať, ale namiesto toho stratil puk.

10:34
    Emil Bagin šikovne nahodil puk na Kostúra, ten ho skryl v lapačke. Samozrejme, myslím ten puk.

09:50
    Zvolenčania sa ale hneď v úvode početnej výhody sami dostali von z obranného pásma Popradu.

09:33
    Na trestnú lavicu odchádza ako prvý útočník Popradu Peter Boltun (2 min. – vrazenie).

08:32
    Príležitosť Arneho Krotáka, ale puk preletel len tesne vedľa pravej tyčky Barošovej svätyne.

07:24
    Pod Pustým hradom sleduje tento duel naozaj veľmi slabučká návšteva, odhadujem, že tu nie je ani 1 500 divákov, škoda.

06:19
    Trošku sa prebrali aj hostia, ale Baroša príliš neohrozili.

04:21
    Po miernom zvolenskom tlaku teraz Matúš Paločko preveril pozornosť Samuela Baroša strelou spomedzi kruhov.

02:59
    Tomáš Škvaridlo v obrovskej príležitosti a šťastie Popradčanov, keď puk len tesne prekĺzol popri pravej tyčke brány hostí.

02:23
    V úvodných minútach duelu aktivita na hokejkách domácich hráčov, Kostúr zatiaľ bez vážnejšieho zákroku.

01:09
    Propagačný strelecký pokus Arneho Krotáka, zákrok Baroša a prvé vzplanuté vášne na oboch stranách. Rozhodcovia však všetko včas upokojili, vylučovať sa nebude.

00:57
    Domáci hokejisti si nerozumeli v rozohrávke, plynie z toho zakázané uvoľnenie a hra sa presunie pred gólmana Baroša.

00:16
    Úvodné buly patrilo zvolenskému celku, ale k puku sa vzápäti dostali hostia.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Doznela štátna hymna Slovenskej republiky, všetko je pripravené na úvodné vhadzovanie.

Na ľadovú plochu nastupujú hokejisti oboch mužstiev.

Na Zimnom štadióne vo Zvolene sa zatiaľ príliš veľa fanúšikov nenachádza, verme, že sa to postupom času zlepší.

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Baroš (Šimko) – Bagin, Juraško ("A"), Hraško, Sloboda, Pichnarčík, F. Fekiač, Popela, Ťavoda – Jaroš, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík ("C"), Chovan ("A") – Podkonický, Bortňák, Škvaridlo – Ďaloga, Kentoš, Síkela

HK Poprad: Kostúr (Landsman) – Suchý ("A"), Kurali, Fabian ("A"), Dinda, Kasík, Malina, Makovský, Gáborčík – Sýkora, Paukovček, Gríger – Paločko, Takáč, Kroták ("C") – Hvila, Boltun, R. Rapáč – Štrauch, Stals, Matis

Rozhodca: Peter LOKŠÍK, Peter STANO – Peter ŠEFČÍK, Tomáš HOLIENKA.

Cesta Zvolena do štvrťfinále:
    Zvolenskí "Bryndziari" zažili v porovnaní s predchádzajúcou sezónou oveľa vydarenejšiu základnú časť. Kým v ročníku 2013/14 obsadili hokejisti HKM až konečné siedme miesto, teraz sa im podarilo prebojovať do prvej štvorky, aj keď takmer až do posledného kola o ňu zvádzali boj predovšetkým so svojím štvrťfinálovým súperom – Popradom.
    Treba povedať, že Zvolenčania nemali počas dlhodobej časti sezóny výraznejšie výkonnostné výkyvy.
    Pozitívom je aj skutočnosť, že vedenie nemuselo pod Pustým hradom ani jedinýkrát meniť trénerov a počas celého ročníka koučoval Zvolenčanov tandem Josef Turek – Ivan Černý.
    Ako som už spomínal, zvolenskí rytieri obsadili s 99 bodmi na konte dobré 4. miesto a navyše, ovládli individuálne štatistiky celej ligy. Najproduktívnejším hráčom a zároveň najlepším nahrávačom sa stal Kamil Brabenec, kráľom strelcov Radovan Puliš a ligovým obrancom vládol Peter Hraško.
    Čo sa týka pohybov v kádri, viac sa hovorilo o odchodoch ako príchodoch. Smerom dnu prišla pred sezónou dvojica Petr Obdržálek a Martin Sloboda. Ku koncu sezóny prišiel do Zvolena Lukáš Popela (Prešov) a formou striedavých štartov brankár Samuel Baroš. Naopak, počas sezóny opustili Zvolen dvojica Slovincov – Andrej Hebar a Damjan Dervarič. Pod Pustým hradom dlho nepôsobili ani Slavomír Tomko, či Tomáš Varholík. Matej Síkela absolvoval krátkodobé hosťovanie v Žiline, ale na konci prestupového obdobia sa vrátil späť pod Pustý hrad.
    Zvolenčania sa vyznačovali svojou obrovskou ofenzívnou silou, veď strelili až 175 gólov, čo ich radí za Nitru a Banskú Bystricu na tretie miesto. Treba však dodať, že naopak, veľkou slabinou je obrana, čo dokumentuje až 161 inkasovaných gólov. Viackrát ťahali puk zo svojej siete iba brankári Piešťan, Skalice a Žiliny.
    Výhodou pre Zvolen môže byť, že minimálne v 1. kole play-off bude mať výhodu domáceho prostredia v prípadnom siedmom dueli.

Cesta Popradu do štvrťfinále:
    Od prvej sezóny v extralige patria popradskí hokejisti ku každoročne postupujúcim tímom do vyraďovacej fázy. Nestalo sa tak iba jediný raz, a to v sezóne 2008/2009, keď kamzíci museli hájiť svoje pôsobenie v našej najvyššej súťaži formou baráže. Poprad však ešte nikdy nedvihol nad hlavu titul Majstra Slovenska v hokeji. Podarilo sa mu dvakrát dostať do finále, a to v sezónach 2005/06 a 2010/11, no vtedy ich dokázala poraziť Žilina, respektíve Košice. Podtatranci teda stále čakajú na svoj prvý triumf.
    Tento rok, rovnako ako predošlý, ukončili základnú časť na piatom mieste. Nazbierali dokopy 98 bodov. Pohybovali sa v tabuľke aj vyššie, dokonca v novembri sa na istý čas ocitli aj na prvom mieste, ktoré si delili s majstrovskými Košicami o skóre. Postupne však mierne upadala jesenná forma a Popradčania sa ocitli až na záverečnej piatej priečke. Najproduktívnejším hráčom základnej časti sa stal Tomáš Sýkora, ktorému sa podarilo nazbierať 47 bodov za 24 gólov a 23 asistencií. Medzi dôležitého muža v popradskom tíme sa považuje aj gólman Kostúr, ktorý patrí medzi najlepších v lige, aspoň v základnej časti tomu tak bolo. Podľa priemeru obdržaných gólov (2.11 na zápas) a úspešnosti zásahov (rovných 92%) sa ocitol na 5. pozícii, no napríklad podľa počtu shootoutov sa umiestnil na tretej priečke a najlepší bol v počte víťazných zápasov, keď ich v základnej časti nazbieral presne 26. Hokejisti spod Tatier sa nepovažujú za veľkého favorita na zisk pohára, ale so Zvolenom môžu odohrať zaujímavé a aj dobré zápasy.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní play-off našej najvyššej hokejovej súťaže! V štvrtom hracom dni sa v ňom odohrajú dva štvrťfinálové zápasy – Banská Bystrica nastúpi proti Trenčínu a Zvolen vyzve Poprad. V tomto textovom prenose sa podrobne pozrieme na duel pod Pustým hradom, kde štvrtý tím po základnej časti privíta mužstvo, ktoré skončilo piate.

1. zápas: HKM Zvolen – HK Poprad 3:4 (1:1, 2:1, 0:2), stav série 0:1
    Góly a asistencie: 15. Michal Chovan (Obdržálek), 25. L. Jurík (Michal Chovan, F. Fekiač), 33. Škvaridlo (Juraško, Bortňák) – 12. Fabian, 31. Matis (Štrauch), 44. Kroták, 45. Gríger (T. Sýkora, S. Takáč)

Úvodné stretnutie série medzi Zvolenom a Popradom prinieslo skvelé útočné predstavenie oboch mužstiev a 7 gólov.
    Prvá tretina bola vyrovnaná ako herne, tak výsledkovo. Skóre duelu otvoril v 12. minúte Štefan Fabian, keď vybojoval puk v strednom pásme a ľahkou strelou švihom spoza obrancu Ťavodu prekonal gólmana Šimka. O tri minúty neskôr však už bolo vyrovnané. Puk do jazdy dostal Michal Chovan a pekným forhendovým blafákom nedal šancu na úspech Kostúrovi.
    V úvode druhej tretiny prevzali do svojich rúk iniciatívu domáci, ktorí sa v 25. minúte zásluhou kapitána Lukáš Juríka dostali prvýkrát v zápase do vedenia. Po strelenom góle Zvolenčania ožili a vypracovali si viacero šancí na zvýšenie svojho náskoku, ale gólman Kostúr tlaku HKM odolával. Na opačnej strane sa však do jednej z mála šancí počas druhej časti hry dostali hostia a okamžite potrestali zmätky v defenzíve Zvolena, pred Šimkom sa najlepšie zorientoval Matúš Matis. Bryndziari však ešte raz do záveru druhej tretiny strhli vedenie opäť na svoju stranu. V 33. minúte nahodil puk na popradskú bránu Juraško a tesne pred Kostúrom ho tečoval Tomáš Škvaridlo.
    Tretiu tretinu naplno ovládli Popradčania, ktorí otočili výsledok vo svoj prospech a víťazstvo už do konca stretnutia nepustili z rúk. O vyrovnávajúci gól sa postaral výkonmi stále "mladík" Arne Kroták, ktorý sa v 44. minúte pri vlastnom oslabení dostal do úniku a prekonal zvolenského brankára. Netrvalo dlho (presne 83 sekúnd) a po ďalších zmätkoch vo zvolenskej obrane dostal popradských kamzíkov do rozhodujúceho vedenia Dávid Gríger. Zvolenčania sa nezmohli v závere zápasu na žiadny výraznejší tlak a tak si hostia pohodlne postrážili síce tesné, ale o to dôležitejšie úvodné víťazstvo celej štvrťfinálovej série.

13.3.2015 (ZŠ Zvolen): ZV – PP

Všetky štatistiky základnej časti, pravidlá play-off, zaujímavosti z histórie a ešte oveľa viac si môžete prečítať TU.

Z tohto zápasu vám v priamom prenose ponúkneme opis všetkého, čo sa udeje na ľadovej ploche i mimo nej, GIF-obrázky gólov a zaujímavých situácií, fotografie priamo zo štadióna a po skončení duelu aj ohlasy oboch trénerov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 19. Jurík (Chovan, Obdržálek), 53. Chovan (Obdržálek, Hraško) – 46. Fabian (Takáč)

HKM Zvolen: Baroš (Šimko) – Bagin, Juraško ("A"), Hraško, Sloboda, Pichnarčík, F. Fekiač, Popela, Ťavoda – Jaroš, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík ("C"), Chovan ("A") – Podkonický, Bortňák, Škvaridlo – Ďaloga, Kentoš, Síkela

Rozhodčí: Peter LOKŠÍK, Peter STANO – Peter ŠEFČÍK, Tomáš HOLIENKA

Diváci: 1 762