Detroit – Tampa 4:0 (kon.) | Toronto – Ottawa 4:3 (po pr.) | Carolina – New Jersey 3:1 (kon.)
Montreal – Florida 3:2 (po pr.) | St. Louis – Columbus 2:4 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 4:1 (kon.)
Colorado – Buffalo 5:3 (kon.) | Vancouver – Dallas 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Washington 2:5 (kon.)
Ottawa – Florida 2:4 (kon.) | NY Islanders – Detroit 5:4 (kon.) | Carolina – Boston 1:2 (po pr.)
Nashville – Calgary 2:5 (kon.)
Minnesota Wild
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Los Angeles Kings
Neděle 29.03.2015, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Pro dnešek je to všechno. Věřím, že jste si napínavý duel užili až do konce. Přeji vám dobrou noc a na shledanou. (04:46:29)

3. Nino Niederreiter (MIN) 2+0

Kings tedy nenavýšili jednobodový náskok, který mají před Calgary. Na postupovou pozici, kterou stále drží se navíc tlačí také Žraloci ze San Jose. Nu, čeká nás nesmírně zajímavý závěr základní části. Ať do bojů o Stanley Cup postoupí ten lepší!

Hosté byli od druhé třetiny lepším týmem. Darryl Sutter probudil ospalé Krále tím, že po první přestávce poslal do branky Martina Jonese. Tento impuls vlil jeho svěřencům krev do žil, ale zkrátka a dobře, co s tím máte dělat, když na druhé straně stojí zeď s nápisem DUBNYK na zadní straně...

Jednoznačným pánem ledu byl dnes Devan Dubnyk, který čelil 32 střelám. Pouze jednu z nich, z hokejky Dwighta Kinga, propustil za svá záda.

Je dobojováno. Minnesota Wild poráží Krále z druhého největšího města Ameriky 4:1.

60:00
    MIKKO KOIVU - 4:1

58:38
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Králům se výhodu jednoho muže v poli nepodařilo zužitkovat. Druhým dvougólovým střelcem večera se stává MIKKO KOIVU, který střelou do prázdné branky pečetí výhru Minnesoty Wild. Bez asistence.

57:58
    Hosté zkoušejí hrát v šesti! Martin Jones odjíždí na střídačku.
    NINO NIEDERREITER - 3:1

56:57
    Tak domácí si počkali. A kdo se počká, ten se dočká. Secvičenou akci, kdy si NINO NIEDERREITER sjíždí v přesilovce mezi kruhy a tečuje nahození spoluhráče do protipohybu gólmana, jsme v podání Minnesoty viděli nesčetněkrát. A když to vychází, proč to neopakovat. Asistence: Jared Spurgeon, Marco Scandella.

56:43
    Domácí se drží v útočném pásmu, a to je podstatné. Ke střele se neženou. A vteřinky ubíhají.

55:56
    Tyler Toffoli (LAK) velmi nešikovně podráží Ryana Sutera a dostává 2 minuty za podražení. To je nežádoucí komplikace pro jeho spoluhráče.

55:29
    Zach Parise se dostal po prapodivném odrazu puku od mantinelu do střelecké pozice. Martin Jones chytá.

55:10
    Do konce zápasu zbývá necelých 5 minut. Hosté jsou od druhé třetiny aktivnějším týmem. Na střely vedou 31:18. Leč na góly prohrávají 1:2.

54:32
    Anže Kopitar kroužil s pukem na holi skrz útočné pásmo, ale nic kloudného nevymyslel. Kotouče se ujímá Ryan Suter a vyhazuje do středního pásma. Chvilka odpočinku pro mašinku.

53:49
    Puk mezi diváky. Poslal ho tam Marco Scandella. Udělal tak ve středním pásmu, proto se vylučovat nebude.

52:11
    Na dálku chválím Andreje Sekeru, na něhož se v plné rychlosti řítil Nino Niederreiter. Slovenský zadák jej ale čistě odzbrojil a ještě založil útok.

51:52
    Charlie Coyle v souboji o puk s Anže Kopitarem nejevil zájem o pokračování ve hře. Trma vrma u mantinelu je přerušena hlavním sudím, vhazovat se bude v obranném pásmu Minnesoty.

50:49
    Jeff Carter se jako první zorientoval před brankovištěm. Už to vypadalo, že dorazí puk do odkryté branky. Kde se vzal, tu se vzal Dubnykův pravý beton. A bylo vyřešeno.

49:48
    Ani třetí přesilovou hru v dnešním utkání Králové nezužitkovali. Marco Scandella už je na střídačce. Hraje se v pěti na obou stranách.

49:05
    Bravo, pane Dubnyk. To je zeď v brance Minnesoty. Dustin Brown se natlačil do brankoviště a snad sedmkrát se pokusil dorážet puk za brankovou čáru. Bez úspěchu. Domácí fantom udržel sebe i puk před lajnou.

48:33
    Anže Kopitar nahazuje do pásma. Puk dojíždí Jeff Carter a servíruje jej Gáboríkovi. Slovenský sniper přestřelil.

47:59
    Mikko Koivu přetlačil na vhazování Anžeho Kopitara a domácí mají další možnost k vyhození puku do bezpečné vzdálenosti od Dubnykovy klece.

47:55
    Puk mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

47:42
    Domácí úspěšnější na bully a Ryan Suter vyhazuje po mantinelu až na druhou stranu kluziště.

47:38
    Marco Scandella (MIN) oslabuje svůj tým. Nešťastný zákrok vysokou holí je sudími potrestán. Hráč je zodpovědný za svou hokejku, přes to nejede vlak.

47:00
    Drew Doughty založil nečekané přečíslení 3 na 2, připravil následně palebnou pozici pro Tylera Toffoliho. Útočník s číslem 73 přestřelil!

46:39
    Robyn Regehr zpátky na ledě. Hosté jsou v plném počtu.

45:58
    Dwight King zapracoval na výbornou. Sám si vybojoval puk a napálil jej pryč z pásma.

45:09
    Jeff Carter řešil přečíslení 2 na 1 střelou švihem. Nebylo to šťastné řešení. Alespoň však našetřil pár vteřinek.

44:52
    Jason Pominville střílí od modré. Martin Jones se zpevnil tak, aby puk udržel v podpaží. Povedlo se.

44:38
    První přesilová hra pro domácí. Robyn Regehr (LAK) si přidržel Jasona Pominvilla a sudí nezaváhal – 2 minuty za držení.

44:11
    Například střela Jasona Pominvilla, kterou zastavuje Martin Jones výstavním semaforem.

43:46
    Domácí víceméně vyhazují z vlastního pásma. Co nejrychleji do pásma středního a tam už se pak třeba něco vymyslí.

42:35
    Trevor Lewis obral o puk Thomase Vaneka, namířil si to směrem k Dubnykovi a vypálil. Domácí strážce svatyně ale chytá ve velké formě.

41:49
    Justin Fontaine měl smůlu. Při pokusu o zakončení mu puk sjel z hokejky.

40:58
    Zpět v útočném pásmu Králů. Jeff Carter kombinuje s Williamsem, který ještě nestihl vystřídat.

40:23
    To se mu nepovedlo. Na zteč Jonesovy branky míří hokejisté Minnesoty Wild.

40:16
    Devan Dubnyk ukryl puk ve své lapačce. Jeff Carter se pokusí vyhrát následnou buly.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 4:01 .

Králové potřebují v dnešním utkání bodovat. Jednobodový náskok před Calgary Flames, které se nachází na nepostupové pozici je ošidný. Ve třetí třetině se rozhodně máme na co těšit, a proto zůstaňte u onlajnu.

Podaří se domácím uhájit jednobrankové vedení? Obětavost se jim rozhodně upřít nedá. Úctyhodných 18 zblokovaných střel mluví za vše.

Hosté se zásluhou Dwighta Kinga vrátili ve 24. minutě do zápasu. Darryl Sutter poslal od druhé třetiny do branky Martina Jonese a tento nečekaný tah měl na jeho svěřence blahodárný vliv, což dokazuje i poměr střel ve druhé třetině – 17:5 pro LA.

Domácí přečkali perný závěr druhé třetiny. Králové si vypracovali v početní výhodě řadu šancí, ale skvělý Devan Dubnyk odmítl změnu skóre. Po 40 minutách hry tedy 2:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:03
    Minnesota je v plném počtu. Hosté poznali, jaké to je hrát proti týmu, jehož úspěšnost oslabení je 86,9 %.

38:56
    A další vyhození puku z obranného pásma Minnesoty. Diváci uznale tleskají vestoje!

38:02
    Obrovský závar před Dubnykem. Erik Haula se dostal ke kotouči a vyhozením až k Jonesovi umožňuje střídání.

37:43
    Domácí jsou již ve čtyřech. Nicméně Králové je mačkají a mačkají.

37:09
    Drew Doughty pálí. Dubnyk zázračně kryje!

37:02
    Tak to je zapeklitá situace pro domácí. Ryan Suter (MIN) přepůlil hokejku Aleca Martineze a domácí jdou do tří!

36:26
    Andrej Sekera přiťukl Doughtymu, který nezahálel a vypálil z voleje. Devan Dubnyk výtečně!

35:53
    Domácí vyhazují. Králové se zatím nedostali ke střele.

35:22
    Hosté úspěšnější na vhazování. Sekera s Doughtym na modré udávají rytmus.

35:21
    Tak Minnesota má konečně příležitost ukázat, kdo je nejlepším celkem na oslabení v celé NHL. Erik Haula (MIN) hasil požár v brankovišti nedovoleným způsobem. Za hákování Justina Williamse odchází pykat na trestnou lavici.

34:37
    Hosté vyhazují přes všechny čáry na icing. Následuje vhazování před Jonesem.

33:52
    Hosté hráli nejspíše v šesti. Sudí přimhouřili oko a nevylučují.

32:40
    Mikael Granlund dnes patří k nejaktivnějším hráčům v zeleném dresu. Nyní vyzkoušel Martina Jonese solidní střelou. Pro pětadvacetiletého brankáře je to teprve třetí zákrok.

32:07
    Devan Dubnyk v problémech. Prudká střela mu vypadla z náruče. Sudí však s tímto vývojem situace nepočítal a hru přerušil.

31:35
    Polovina základní hrací doby je za námi. Věřte nebo ne, Minnesota zatím vystřelila pouze jedenáctkrát! Hosté mají ve statistikách o šest čárek víc.

30:51
    Robyn Regehr zkouší štěstí od modré čáry. Smůla.

30:40
    Oba kohouti Chris Stewart (MIN) a Jordan Nolan (LAK) tedy odchází na trestnou. Pokračuje se samozřejmě v pěti na obou stranách.

30:40
    Chris Stewart si to rozdal s Jordanem Nolanem. A na body jasně vítězí domácí forvard. Nolan nejevil o pěstní výměnu názorů přehnaný zájem a po pár inkasovaných úderech z bitky stručně odjel a zamířil na trestnou lavici.

30:40
    A máme tu bitku!

30:23
    Jake Muzzin pálí od modré čáry. Opět puk nedolétl k Dubnykovi.

30:08
    Hosté jsou nyní aktivnější.

28:51
    Trevor Lewis měl na hokejce vyrovnání. Nick Shore jej vybídl ke skórování přihrávkou zpoza branky. Jenže jeho zakončení ale bylo zblokováno.

27:53
    Jordan Schroeder míjí branku o dobré dva tři metry.

27:20
    Mikael Granlund měl dostatek času u kruhu pro vhazování, kde ho hezkým pasem našel Zach Parise. Finský šikula mířil dobře, ale Martin Jones se blýskl luxusní zákrokem. Štiplavý pokus navíc ani nevyrazil před sebe a eliminoval tím případnou dorážku.

26:46
    A právě zmíněný Drew Doughty ukázal, co je mu vlastní. Rychlá přesně mířená střela. Devan Dubnyk v problémech... S pomocí domácí obrany úspěšně vyřešeno.

26:29
    Zakázané uvolnění pískají čároví sudí. Domácím fans se jejich verdikt nepozdává. Je pravda, že Drew Doughty si dal na čas a puk se sotva došoural za čáru.

26:09
    Charlie Coyle se na modré čáře srazil s autorem první branky Los Angeles, Dwightem Kingem. Trochu vzrušení v hledišti. Vylučovat se nebude.

25:12
    Nino Niederreiter už mohl střílet. Na vrcholu levého kruhu se však rozhodl ještě přihrát Koivovi, což nebylo šťastné řešení. Zkušený dvaatřicetiletý útočník jeho pas nezpracoval.

24:38
    Mikko Koivu střílí zpoza obránce. Jeho projektil ale nenašel cíl.
    DWIGHT KING - 2:1

23:20
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí teď nabídli Králům gól na zlatém podnose. Snad třikrát v krátkém časovém sledu přišli při rozehrávce o puk. To potrestal DWIGHT KING, který překonává Dubnyka zakončením nad pravý beton. Asistence: Jeff Carter, Tyler Toffoli.

21:47
    Robin Regehr nahazuje od modré nepříliš ambiciózně. Dubnyk chytá bez problému do své náruče. S tím se ale nechtěl smířit Trevor Lewis a začal do domácího brankáře šťourat. No, může být rád, že sudí Dwyer neocenil jeho entuziasmus vyloučením za sekání.

20:04
    První přestávka začala v 1:46 a skončila ve 3:01. Trvala 15 minut. To je zajímavý večer. Doufejme, že chlapci na ledě nabídnou podobně zajímavou nevídanou podívanou.

20:01
    Od druhé třetiny se objevuje v brance Králů Martin Jones. Těžko říci, co je důvodem této změny. Nevypadalo to, že by Quick byl zraněný.

20:01

Zároveň jsou ale hoši Mika Yeoa nejlepšími v celé soutěži, co se týká oslabení. Zkrátka a dobře: v přesilových hrách góly nedávají, v oslabení nedostávají.

V první třetině jsme neviděli ani jedno vyloučení. Otázkou je, zda by přesilová hra některému týmu pomohla. Minnesota má procentuálně jednu z nejhorších úspěšností v početních výhodách. Horší je v celé NHL pouze trio Florida, Colorado, Buffalo.

Respektive ve 3:02. Taháme čas... Jaro je tady!

Další třetina začne přibližně ve 2:02.

Pokud si někdo zaslouží za první třetinu pochvalu, pak je to domácí obrana. Devan Dubnyk musel sedmkrát zasáhnout proti střeleckým pokusům Králů. Hned 8 ran ale zblokovali právě jeho obětaví spoluhráči.

První dějství je minulostí. Minnesota si do kabin odnáší vedení 2:0, které zařídili přesnými zásahy ve 4. minutě Nino Niederreiter a o 10 minut později Mikko Koivu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Diváci aplaudují vestoje. Jejich miláčkům se první třetina vydařila na jedničku s hvězdičkou.

19:29
    Domácí chtějí dohrát třetinu v útočném pásmu. Dvoubrankový náskok je po dvaceti minutách hry žádoucí.

18:54
    A znovu Jake Muzzin střílí od modré čáry. A znovu neúspěšně...

18:00
    Nolan vybídl ke střele Jaka Muzzina. A zaduněl beton domácího brankáře následovaným uznalým povykem fanoušků.

17:43
    V závěru první periody hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň. Jejich střelecké pokusy jsou ale blokovány obětavými hráči Minnesoty nebo je kryje zatím bezchybný Devan Dubnyk.

17:15
    Jeff Carter to zkouší bekhendem z levé strany. Dubnykův beton byl připraven a použit.

16:43
    Další nahození, tentokrát z hole Andreje Sekery, neprošlo až k Dubnykovi.

15:39
    Trevor Lewis dvakrát nahodil puk od modré. Pokaždé vedle. Jeden z domácích obránců měl zlomenou hůl a byl tak téměř "nepoužitelný". Hosté ale krátké početní převahy nevyužili.

14:24
    Hosté ujížděli do přečíslení 3 na 2. Naději na úspěch ale zhatila nepřesná přihrávka Drew Doughtyho.
    MIKKO KOIVU - 2:0

13:39
    Domácí se po zásluze ujmají dvoubrankového vedení. MIKKO KOIVU si vyměnil puk s Chrisem Stewartem a precizní ranou bekhendem pod víko nedal Quickovi nejmenší naději. Asistence: Chris Stewart.

12:48
    Nenápadná akce domácích. K zakončení od levého mantinelu se dostal Thomas Vanek a zazvonila tyč!

12:18
    Matt Greene si sjel pro odražený kotouč mezi kruhy. Tipnul bych si, že zavřel oči a zkusil to napálit stylem buď – nebo. Výsledkem bylo nebo.

11:39
    Sekerova svižná střela od modré. Devan Dubnyk vyráží puk pravým betonem do bezpečí.

11:15
    Zach Parise byl čistě odzbrojen Justinem Williamsem. Dopředu se ženou Králové.

10:55
    Zakázané uvolnění, jímž se provinili hosté. Vhazovat se bude před Quickem.

10:43
    Sympatická akce Jordana Schroedera, který se vehnal do útočného pásma po levé straně. Zakončení bekhendem však postrádalo patřičnou razanci. Jonathan Quick si na puku smlsnul lapačkou.

10:16
    Jordan Leopold nahazuje od modré čáry. Puk si však cestu přes klubko hráčů neproklestil.

09:13
    Ryan Suter nahazuje z velkého úhlu. Jonathan Quick byl připraven. Vyrážečkou odráží puk do rohu.

09:06
    Icicng Králů z Los Angeles. Hra se stěhuje před Jonathana Quicka.

08:03
    Dustin Brown se nebojácně probíjel po levém křídle. AČ tísněn obráncem, natlačil se až před brankoviště. Pozorný Devan Dubnyk jeho pokus kryje ramenem. A stadionem už hučí "Duuuub."

07:10
    Obrovská příležitost domácích. Thomas Vanek ujížděl sám na brankáře Quicka. Rychlou kličkou do bekhendu si ho položil na zem a pokusil se puk zasunout mezi betony. Devětadvacetiletý gólman ale prokázal, že v týmu Králů je velkou oporou.

06:30
    Marco Scandella plácl do puku, ten doputoval až za brankovou čáru na straně Jonathana Quicka. Píská se icing.

06:14
    Po odehraných 6 minutách mají oba týmy pouze po dvou střelách na branku.

06:08
    Charlie Coyle se odhodlal z zakončení. Jeho prudký projektil se ale od klubka hráčů odrazil ven z hrací plochy.

05:26
    Podobně to dopadlo s akcí Jordana Schroedera na druhé straně.

04:59
    Tyler Toffoli si na Jonase Brodina nepřišel. Zkoušel rychlou kličku po ruce, ale domácí obránce se nenechal ošálit.

04:10
    Mikael Granlund hledal přihrávkou k pravému mantinelu Pariseho, tomu se však nepovedlo prudký pas zpracovat.
    NINO NIEDERREITER - 1:0

03:15
    Klid na hokejce prokázal NINO NIEDERREITER. Nikým nehlídaný si položil brankáře Quicka a protáhlou kličkou do bekhendu posílá domácí tým do vedení. Asistence: Mikko Koivu, Chris Stewart.

02:04
    Thomas Vanek střílí švihem. Jonathan Quick měl však odkrytý výhled, to znamená, že to gól být nemohl. Americký brankář jeho kvalit takové střely za svá záda nepouští.

01:27
    Matt Dumba nahazuje puk za branku Quicka, ten vypomohl obráncům s rozehrávkou.

00:47
    Justin Williams nahazuje puk do útočného pásma a odchází střídat. Na led naskakují druhé lajny obou celků.

00:26
    Justin Williams hledal přihrávkou Anže Kopitara, ale ten byl v prostoru mezikruží pokrytý.

00:01

Oba celky jsou již na hrací ploše, za malý okamžik začínáme.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäkström) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Koivu, Stewart – Vanek, Coyle, Fontaine – R. Carter, Haula, Schroeder

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Sekera, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – King, J. Carter, Toffoli – Clifford, Richards, Nolan – Brown, Shore, Lewis

Rozhodčí: Dwyer, St. Laurent – Sharrers, Cvik.

Marián Gáborík (LAK) 61 zápasů, (23+19) 42 b.
    Andrej Sekera (LAK) 71 zápasů, (3+20) 23 b.

Nenechte si ujít souboj dvou celků Západní konference bojujících o účast ve Stanley Cupu. Začínáme 1 hodinu po půlnoci.

Vzájemné zápasy v této sezóně

27.11.2014 Minnesota Wild – Los Angeles Kings 0:4
    19.10.2014 Los Angeles Kings – Minnesota Wild 2:1

Minneosta Wild

Wild zažívají fantastickou druhou polovinu základní části. Po příchodu Devana Dubnyka z Phoenixu najeli na neuvěřitelnou fazonu a ve 33 zápasech prohráli pouze v 6 případech. Osmadvacetiletý rodák z Kanady si drží úspěšnost zákroků na vynikajících 93,8 %. Proti Králům z Los Angeles nastoupí již do 34. utkání v řadě! Představa, že by mu kouč Mike Yeo přiřadil roli náhradního brankáře v době, kdy vrcholí boje o účast v play-off a do konce základní části zbývá Minnesotě odehrát 7 zápasů, je nemyslitelná.

Hosté přijíždějí do Xcel Energy Center nabuzeni třemi výhrami z posledních 3 zápasů. Skalp Devils 3:1 nebyl vzhledem k letošní výkonnosti hokejistů z New Jersey žádným překvapením. Totéž se ale nedá tvrdit o dvoubodových zářezech proti favoritům z New York Rangers 4:2 a New York Islanders 3:2.

Kanadsko-americká NHL nabízí svým fanouškům v noci ze soboty na neděli bohatý program. K nejatraktivnějším duelům bezesporu patří souboj Minnesoty Wild a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Pavel Zeman

Branky a nahrávky: 4. Niederreiter (Koivu, Stewart), 14. Koivu (Stewart), 57. Niederreiter (Spurgeon, Scandella), 59. Koivu – 24. King (Toffoli, Carter)

Los Angeles Kings: Quick (21. Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Sekera, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – King, J. Carter, Toffoli – Clifford, Richards, Nolan – Brown, Shore, Lewis

Rozhodčí: Dwyer, St. Laurent – Sharrers, Cvik