Hr. Králové – Č. Budějovice 6:3 (kon.) | Přerov – HC Plzeň 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Sparta 2:5 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
HC Plzeň 1929
Neděle 29.03.2015, 11:00 • Malá hala, Hradec Králové • Mistrovství ČR - 8. třída

To je ode mě pro tuto chvíli vše, ale již za pár minut začíná další zápas osmých tříd, tentokrát mezi Vítkovicemi a Spartou. Já se s vámi loučím a u dalších zápasů mládežnického hokeje na počtenou. (13:28:38)

Parádní hokejovou podívanou nám předvedli osmáci Přerova a Plzně. Vyjma první třetiny, kdy Západočeši jasně dominovali, bylo utkání nesmírně vyrovnané a pro týmy bylo důstojnou tečkou za celým turnajem. Ve výborném světle se dnes předvedl přerovský brankář Rachůnek, který svými zákroky přiváděl plzeňské hráče až k zoufalství. Na druhé straně rovněž stojí za zmínku hattrick Martina Langa, přičemž do role dvorního nahrávače se dnes stylizoval Filip Přikryl, který Langovi asistoval a všech branek.

64:18
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Filip Přikryl si podržel kotouč za brankou Rachůnka a tak dlouho čekal na vhodný okamžik k nahrávce, až se zcela nehlídaný mezi kruhy objevil MARTIN LANG, který střelou pod víko zkompletoval hattrick a zajistil indiánům bod navíc. Asistence: Filip Přikryl.

63:45
    Střelu Matějčka skryl ve výstroji Rachůnek.

63:03
    Princl napadá rozehrávku Přerova až za brankou Rachůnka. Je evidentní, že Plzeň chce rozhodnout již v prodloužení. Vzhledem k tomu, v jaké formě dnes chytá přerovský brankář, se tomu nelze divit.

62:04
    Jen tak tak, že se do samostatného úniku nedostal přerovský Popelka. Plzeňská obrana zasáhla za pět minut dvanáct.

61:25
    Rachůnek podržel svůj tým při bekhendové střele Mužíka.

60:49
    Na steč vyrazil Indrák, o puk byl ale připraven a tak se hra stěhuje před Rachůnka.

60:29
    Do velké šance se probíjel plzeňský Lang, obrana Zubrů si však poradila i s tímto nájezdem.

60:01

Ve třetí třetině nám aktéři dnešního duelu nabídli nesmírně zajímavou podívanou, která ještě nekončí. Stav utkání srovnal již dvougólový Popelka a poslal tak zápas do prodloužení.

60:00

59:40
    Z ostrého úhlu pálil Přikryl. Rachůnek se však skvěle přitiskl na tyč a žádnou mezírku, kudy by bylo možné kotouč do brány propasírovat, plzeňskému útočníkovi nenabídl.

59:02

58:57

58:22
    Princl to zkoušel z pravého kruhu. Rachůnek byl ale pozorný a se střelou si poradil.

57:35
    Dokáže některý z týmů využít volného prostoru, který při hře 4 na 4 vzniká?

57:02
    Za nedovolené bránění vyloučen plzeňský Přikryl.

56:40
    Zubři se s vypětím všech sil brání tlaků Západočechů.

55:34
    Rachůnek skvělým zákrokem zlikvidoval střelu Langa.

54:57
    Za zdržování hry potrestána hráčská lavička Přerova. A to trestem 2+2.

54:57
    Rozmíška mezi hlavním trenérem Přerova a rozhodčími pokračuje.

54:57
    Emoce na lavičce Přerova. Trenérskému tandemu se nezamlouvá styl pískání posledních minut a dávají to rozhodčím důrazně najevo.

54:50

54:28
    Střelou z pravého kruhu mohl rozhodnout Mužík. Rachůnek zasáhl výborně vyrážečkou.

53:12
    Za hákování vyloučen přerovský Vohrabal.

52:50
    Za sekání vyloučen plzeňský Jarošík.

52:50
    Za sekání vyloučen přerovský Antoníček.

51:49
    Nepříjemnost pro přerovského Barveníčka. Tvrdý projektil sice zablokoval, nyní se ale jen stěží zvedá z ledu.

51:42
    Lang bekhendovou přihrávkou napříč brankovištěm našel úplně osamoceného Princla, který již střílel do prázdné brány. Kde se zjevil, tu se zjevil beton Rachůnka a zachránil Zubry od inkasované branky.

50:44
    Podstatně více práce měl Rachůnek o pár vteřin později, znovu při Mužíkově střele od modré. Proti tvrdému projektilu zasáhl betonem.

50:25
    Dělovkou od modré se prezentoval Mužík, Rachůnek skryl jeho střelu ve výstroji.

49:51
    Za podražení vyloučen přerovský Lukačka.

49:12
    Ve velké příležitosti selhal Popelka. Z pravého kruhu střílel do téměř odkryté klece, jeho rána šla jen těsně nad bránu.

48:22
    Tvrdým, ale čistým zákrokem, zastavil rozjetého Koláře přerovský Mlčák.

47:45
    Indiáni se po delší odmlce usídlili na delší časový úsek v pásmu.

46:42
    Popelka přihrávkou napříč brankovištěm hledal svého spoluhráče. Jeho myšlenka však nenašla pochopení s najíždějícími hráči.

46:08
    Z mezikruží pálil nepřesně Mužík.

46:04
    Vohrabalova střela od modré byla sražena plzeňským obráncem.

45:42

44:58
    Zubrům se přesilová hra nedaří podle představ a k vážnějšímu zakončení se nedostávají.

43:42
    Za faul kolenem vyloučen plzeňský Matějček.

43:11
    Přerov právě vstřelil branku!
    A je znovu vyrovnáno! Vohrabalovu střelu z pravého kruhu vyrazil Bruk pouze před sebe, kde už číhal důrazný ADAM POPELKA, který propasíroval kotouč za záda brankáře. Asistence: Denis Vohrabal.

41:39
    O jak rychlého bruslaře se jedná nám dokázal Dobša, který přebruslil plzeňské obránce, ač měl při rozjezdu velkou ztrátu.

41:05
    Mužíkovo nahození bekhendem skryl pod lapačku Rachůnek.

40:40
    Popelka drží kotouč za brankou Bruka. K ohrožení brankáře ho ale plzeňská obrana nepouští.

40:16
    Vhazování po levici Rachůnka.

40:01

Právě skončené druhé dějství nám nabídlo podstatně vyrovnanější hokej, než kterého jsme byli svědky v první třetině. A to se promítlo i do skóre, kdy oba týmy vstřelily shodně po jedné brance. Pokud Přerovští nastolené tempo utkání vydrží, čeká nás ještě velké drama. Nutno podotknout, že Zubři nastoupili k zápasu pouze se 13 hráči, což je oproti 20 indiánům na plzeňské straně obrovský rozdíl.

Další třetina začne přibližně v 12:33.

40:00

39:44
    A další "battle" v podání obou kotlů. Nyní byli o kapánek hlasitější příznivci Přerova.

39:28
    Vhazování po levici Bruka.

39:03
    Dorážku Princla z ostrého úhlu likviduje skvělým zákrokem vyrážečkou Rachůnek.

38:15

37:59
    Individuálně to zkoušel Mužík. Přes dva obránce dokázal přejít, třetí jej již o puk připravil.

37:10
    Mužíkovo nahození sráží Rachůnek vyrážečkou do rohu kluziště.

36:15
    Za podražení vyloučen přerovský Šimanský.

35:04
    Dvojice Přikryl Lang je dnes velice produktivní. Jsou to zatím právě tito hráči, kteří si z dnešního utkání v dresu Plzně připisují kanadské body. Přikryl posunul kotouč na MARTINA LANGA a ten si tváří v tvář brankáři poradil kličkou do bekhendu. Asistence: Filip Přikryl

34:45
    Indiáni se drží v pásmu, v posledních minutách jsou to právě mladí Plzeňáci, kteří diktují tempo zápasu.

33:32
    Jarošík nejdříve prověřil pozornost Rachůnka tvrdou střelou, který kotouč vyrazil pouze před sebe. Toho se snažil využít Lang, ale i s jeho dorážkou si dnes výborně chytající Rachůnek poradil.

31:58
    Zubři se dočkali vyrovnávací branky, nutno podotknout, že zcela zaslouženě. ADAM POPELKA nabral podél mantinelu rychlost, před bránou obelstil i dva plzeňské obránce a střelou nad vyrážečku prostřelil Bruka. Asistence: Tomáš Krupa

31:37
    Houdek se nechal ve vlastním obranném pásmu připravit o kotouč, větší šance z toho však nebyla.

30:42
    Přerovští se drží v pásmu a spřádají útočné plány.

30:04
    Tvrdým zákrokem počastoval u mantinelu Langa přerovský Antoníček.

29:25
    Mnoho nechybělo a do zcela odkryté klece mohl dorážet Lang.

28:13
    Pokud v první třetině platilo, že při hře 5 na 5 existovalo pouze jedno mužstvo, a to Plzeň, tak ve druhém dějství jsou Zubři západočeskému celku více než vyrovnaným soupeřem i při plném stavu hráčů na ledě.

27:53
    Zcela osamocený střílel z mezikruží Lukačka. Bruk zasáhl proti jeho ráně lapačkou.

27:15
    Lukačka se probíjel do šance, plzeňská obrana si s mladým Zubrem poradila.

26:00
    Oba kotle se nyní předhání ve skandování. Utkání má výbornou diváckou kulisu.

25:15
    Rachůnek se dokázal rychle přemístit a zlikvidovat tak střelu Mužíka.

24:33
    Brilantní techniku předvádí Přikryl, který motá v rohu kluziště přerovské obránce.

23:25
    Poprvé v utkání se probudila i početná skupina přerovských fanoušků, složená především z maminek a tatínků mladých hráčů.

23:18
    Plzeň kombinuje v útočném pásmu. Větší příležitost si však nevytváří.

22:55
    Rachůnek vyjel daleko z brány a pomohl tak své obraně.

21:30
    Tvrdý hit předvedl Mužík proti Mohaplovi.

20:20
    Skvělý vstup Zubrů do druhé třetiny. Popelka si vybruslil zpoza brány a prověřil Bruka. Plzeňský brankář měl s jeho zakončením spoustu práce, nulu však drží dál.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu, která přinesla pouze jednu branku, a to z hole plzeňského Langa. Západočeši jsou aktivnější a vedou zaslouženě, nicméně i Přerov měl své šance, a to především při hře v početních výhodách. Pokud si chtějí Plzenští i nadále udržet převahu, měli by se vyvarovat nedovolených zákroků.

18:54
    S vypětím všech sil odjíždí Princl na střídačku. Tohle bylo dlouhé střídání.

18:05
    Mužík hledal v mezikruží Princla, jeho přihrávka byla sražena a hrají Zubři.

17:35
    Za nedovolené bránění vyloučen přerovský Šafránek.

17:14
    Pokud si Přerovští vytvořili v první třetině nějaké šance, bylo to především v přesilových hrách. Dočkáme se vyrovnání?

17:01
    Za hákování vyloučen plzeňský Matějček.

16:44
    Jakmile se Škodovkáři dostanou do hry v plném počtu, mají na ledě jednoznačnou převahu.

16:15

15:29
    Tato přesilová hra se Zubrům nedaří, nejsou schopni usadit se v útočném pásmu.

14:36
    Střela Mlčáka sražena bránícím hráčem.

14:15
    Za nedovolené bránění vyloučen plzeňský Hosnédl.

14:01
    Houdek zkusil své štěstí ranou od modré, Rachůnek připraven.

13:26
    Velký tlak si vytvořili mladíci z Přerova, avšak kýžené vyrovnávací branky se při více jak minutu a půl dlouhé přesilovce 5 na 3 nedočkali.

13:26

12:42
    Přerovští svírají Plzeň, Šimanský trefil pouze helmu Bruka.

11:26
    Za úder do oblasti hlavy a krku vyloučen plzeňský Löffler na 2+10. Trest si odsedí De Sousa

11:03
    Za podražení vyloučen plzeňský Hacaperka.

10:08
    Šafránek se dostal do zakončení, s jeho pokusem si Bruk bez větších potíží poradil.

09:13
    Západočeši se přece jen dočkali. MARTIN LANG nabral rychlost, ujel přerovské obraně a krásnou kličkou do forhendu nedal Rachůnkovi ani tu nejmenší šanci zasáhnout. Asistence: Filip Přikryl.

08:28
    Lukačka vybruslil podél mantinelu a přihrávkou hledal volného Indráka, který jen o centimetry nedosáhl na kotouč.

08:12
    Střelu Houdka srazil vlastní clonící hráč.

07:36
    Hra se odehrává i nadále v obranném pásmu Zubrů. Plzeň by si za úvodní tlak branku zasloužila.

06:37
    Fantazie, co nám ukázal přerovský brankář Rachůnek. Zákrokem lapačkou zabránil jasnému gólu při střele Mužíka.

06:31

06:00
    Na steč vyrazil přerovský Popelka, plzeňská obrana však jeho průnik zastavila.

05:32
    Plzeň nezvládla přechod do útoku. Vhazuje se ve středním pásmu.

04:57
    Z mezikruží střílel těsně nad Přikryl.

04:31
    Za hákování vyloučen přerovský vyloučen Mohapl.

04:26
    Střelu Kováříka od modré se snažili ještě dorážet Lang a Přikryl. Rachůnek si však poradil.

03:53
    Západočeši kombinují v útočném pásmu, ke střele se prozatím nedostali.

03:13
    Dělovka Matějčka sražena do ochranné sítě.

01:59
    Pechrovo zakončení si pohlídal Rachůnek.

01:51
    Šafránek nedokázal dojet nahozený kotouč. Vhazuje se po pravici Rachůnka.

01:26
    Zubři se usadili v útočném pásmu, větší šanci si ale vytvořit nedokázali.

00:45
    Velká šance pro Plzeň. Lang přebruslil obranu Přerova, avšak svým zakončením nechal vyniknout lapačku Rachůnka.

00:01

HC ZUBR Přerov: Rachůnek – Lukačka, Mlčák, Vohrabal – Popelka, Šimanský, Dobša, Indrák "C", Mohapl, Barveníček, Krupa, Šafránek, Antoníček. Trenér: Petr Školoud.

HC Plzeň 1929: Bruk (Bielecký) – Houdek, Hosnédl, Löffler, Kovářík, Matějček "C", Jarošík, Hacaperka – Balín, Lang, De Sousa, Mužík, Staněk, Šeba, Pechr, Kolář, Přikryl, Karbulka, Princl. Trenér: Petr Kořínek.

Rozhodčí: Matúška – Zmeškal, Ovsík.

V nikterak dobrém rozmaru nezastihl závěrečný turnaj ani hráče Plzně. Ti jsou na tom oproti Přerovu ještě o trochu hůře, neboť bodovali pouze v utkání s Českými Budějovicemi, které zdolali 5:3. V ostatních zápasech tahali indiáni vždy za kratší konec, z čehož rezultovaly porážky 1:7 s Vítkovicemi, 3:4 se Spartou a 6:9 s Královskými lvy Hradce Králové. Chtějí-li si Západočeši napravit pošramocenou reputaci, musí mít jediný cíl – vítězství.

Zubři mají po čtyřech odehraných zápasech na svém kontě 4 body, a to za porážku 5:6 po samostatných nájezdech s Královskými Lvy Hradce Králové a za vítězství 5:2 nad Vítkovicemi. Jednoznačná záležitost, to bylo utkání s Českými Budějovicemi, které se Přerovu hrubě nevydařilo a prohráli 1:6. Naopak velký boj svedli mladí Zubři se Spartou, které nakonec podlehli 3:4. Pokud tedy budou Přerovští chtít nějakým výraznějším způsobem ještě promluvit do konečného pořadí tabulky, musí bezpodmínečně zvítězit.

Zdravím vás z Hradce Králové, který je hostitelem letošního Mistrovství České republiky 8. tříd a mladšího dorostu. Celý turnaj nám dospěl až do závěrečného dne a nechme se tedy překvapit, kterému z týmů zbylo více sil. Vítám vás u zápasu osmých tříd mezi Přerovem a Plzní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Radek Kozel

Branky a nahrávky: 32. Popelka (Krupa), 44. Popelka (Vohrabal) – 10. Lang (Přikryl), 36. Lang (Přikryl), 65. Lang (Přikryl)

Rozhodčí: Matúška – Zmeškal, Ovsík