Winnipeg – Vancouver 5:4 (kon.) | Boston – Toronto 2:1 (1:0 po s.n.) | Florida – Tampa 0:4 (kon.)
NY Islanders – Buffalo 3:0 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 6:1 (kon.) | Minnesota – Detroit 2:3 (2:3 po s.n.)
Ottawa – Washington 4:3 (po pr.) | Nashville – Dallas 3:4 (po pr.) | Arizona – San Jose 5:3 (kon.)
Edmonton – Calgary 0:4 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:1 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Detroit – Washington 1:2 (kon.) | Florida – Montreal 1:4 (kon.)
New York Islanders
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Buffalo Sabres
Neděle 05.04.2015, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL
    Andrej Makarov ve svém prvním zápase v NHL pokryl 33 střel, dlouho držel naděje Buffala na body a vysloužil si chválu od svých spoluhráčů i kouče Teda Nolana.

Československá stopa
    Lubomír Višňovský (NYI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:35
    Jaroslav Halák (NYI) 60 minut, 21 zákroků, 0 gólů, 100%
    Andrej Meszároš (BUF) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:58 (03:44:36)

1. Jaroslav Halák (NYI) 21 zák., 0 gólů, 100%
    2. Kyle Okposo (NYI) 1+0
    3. Brock Nelson (NYI) 1+0

Dnešní utkání navštívilo 16170 diváků.

Je konec! Hokejisté New Yorku Islanders přehráli Buffalo 3:0 a podle očekávání si tak proti nejhoršímu týmu soutěže trochu vylepšili sebevědomí. Domácí však dlouho neměli nic jistého. V 7. minutě sice otevřel skóre Kyle Okposo, ale brankář Sabres Andrej Makarov pak při své premiéře v NHL klec Šavlí na dlouhou dobu uzavřel a pořádně tak napínal hráče i fanoušky soupeře. Jeho kouzlo zrušil až v 50. minutě Brock Nelson a o chvíli později ještě přidal třetí branku Isles Nikolaj Kuljomin, jenž svého krajana pokořil přesnou tečí.

Střely na branku ve 3. třetině – 15:4, celkem – 36:21.

60:00

59:25
    John Tavares jel sám na Makarova, zkusil zakončení mezi betony, ale brankář Sabres puk zastavil na brankové čáře!

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí části.

58:34
    Dvě minuty za nesportovní chování pro oba hráče. Bude se dohrávat ve čtyřech na obou stranách.

58:34
    Náznak bitky mezi Boultonem a Kaletou. Rozhodčí už si ale nechtěli přidělávat starosti a oba borce od sebe odtrhli dříve, než padla pořádná rána.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny i celého zápasu.

57:21
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Poslední reklamní brejk.

57:10
    Halák musel ven z branky proti dotírajícímu protihráči. Zvládl to a rozehrál puk na svého obránce.

56:18
    Zakázané uvolnění Buffala, hra se vrací před Makarova.

55:52
    Hamonic nahazoval puk před branku, Makarov hru raději přerušil.

55:33
    Ve třetí třetině jsou domácí jasně lepší, o čemž nejlépe vypovídá poměr střel 13:4.

55:33
    Straitovu střelu ukryl ve výstroji Makarov. Reklamní přestávka.

54:57
    Domácí už mohou hrát s klidem, do konce zbývá pět minut.

53:50
    Pokus Cizikase končí na výstroji Makarova.
    Nikolaj KULJOMIN - 3:0

53:13
    Islanders právě vstřelili branku!
    Je asi rozhodnuto! Od levého mantinelu vypálil Hamonic a jeho střelu před Makarovem tečoval NIKOLAJ KULJOMIN – 3:0. Asistence: Travis Hamonic a Lubomír Višňovský.

52:27
    Islanders se ubránili a jsou v plném počtu.

52:08
    Domácí se opět osvobozují.

51:45
    Bogosianovi na modré puk přeskočil hůl a hostující bek se pro něj musí vracet až do středního pásma.

51:04
    Domácí vyhazují.

50:26
    Frans Nielsen se hned po buly provinil proti pravidlům a Sabres čeká dvouminutová přesilovka.

50:21
    Brock NELSON - 2:0

49:32
    Teď už se Ostrované prosadili! Lee sice ztratil hůl, ale právě ta se napletla do rozehrávky hostujícího obránce Bogosiana. Ten tak poslal puk pouze na hokejku BROCKA NELSONA, který z levého kruhu prostřelil Makarova mezi betony – 2:0. Dvacátý gól Nelsona v sezóně. Bez asistence.

49:18
    Andrej Makarov působí stále sebevědoměji! Teď vyjel daleko ze své branky a odpálil kotouč před Leem.

48:51
    Isles se snaží rozhodnout zápas druhým gólem, ale Makarov drží hosty ve hře.

47:39
    Zpoza klece si vybruslil John Tavares a natlačil se až do brankoviště. Makarov opět odolal.

47:28
    Hamonicovu střelu od modré vyrazil Makarov za branku.

46:29
    Výsledek zápasu je stále otevřený. Domácí se budou muset ještě hodně snažit, aby si vylepšili chabou bilanci z posledních týdnů.

46:08
    Šavle v plném počtu.

45:45
    Hosté vyhazují.

45:19
    Višňovský pálil od modré sice tvrdě, ale trefil pouze Kaletu.

44:58
    Hosté se zatím dobře brání.

44:07
    Hostující Tyson Strachan je vyloučen za podražení.

43:59
    Ani tohle není gól! Hamonic neprostřelil Makarova z mezikruží a hostující gólman následně vleže odolal i dvěma dorážkám Joshe Baileyho!

43:45
    Bailey posílal od mantinelu puk na zadní tyč, žádný z jeho spoluhráčů jeho nabídku netrefil.

42:57
    Makarov pokryl také střelu Cizikase.

42:05
    Další rána Višňovského, tentokrát ale nepřesná.

41:36
    Višňovský dostal přihrávku na pravý kruh, ale Makarov se stačil přesunout proti střelci a bombu slovenského zadála vyrazil!

40:32
    V úplném závěru čtyřminutové hostující přesilovky objel branku Ennis a předložil puk na kruh Bogosianovi. Ten mířil pouze do dobře postaveného Jara Haláka.

40:01
    V Nassau Coliseum dnes nechybí ani Pierre Turgeon, vynikající centr, který v dresu Isles nastupoval na začátku 90. let. Mimochodem, Turgeon svou kariéru začínal v Buffalu, které si ho v roce 1987 vybralo jako jedničku draftu.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:51.

Ve druhé třetině jsme gól neviděli a Islanders tak stále drží hubené vedení 1:0. Obraz hry byl podobný jako v úvodní části, domácí tedy začali aktivně, ale Sabres hru postupně vyrovnali.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:9, celkem – 21:17.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46
    Hosté zahráli v přesilovce na icing, což v ochozech Nassau Colisea vyvolalo jásot.

39:02
    V oslabení se dostal ke střele Cizikas a donutil Makarova k zákroku.

38:54
    Nepříjemnou střelu z pravého kruhu pokryl pozorný Halák.

38:33
    Na modré se dostal ke kotouči Bogosian. Halák jeho projektil zneškodnil a odražený puk přikryl.

37:53
    Dobrou práci odvedl Frans Nielsen, který vybojoval kotouč a odpálil ho až za branku hostí.

37:28
    První nápor soupeře domácí odrazili a vyhazují.

36:33
    Brian Strait zasáhl Deslaurierse vysokou holí. V obličeji útočníka Sabres se objevila krev a Strait tak dostává trest na 2+2 minuty!

36:14
    Zdálo se, že Tavares půjde do samostatného úniku, ale neměl dostatečnou rychlost a nechal se tak dobruslit obránci Sabres.

35:27
    Teč Nelsona si pohlídal Makarov. Je tu komerční přestávka, poslední v této třetině.

34:53
    Lee si vyměnil puk s Tavaresem a zkusil to z poměrně ostrého úhlu. Trefil rameno Makarova.

33:46
    Kuljomin se ocitl před svým krajanem v brance Buffala. Bohužel pro Ostrovany přestřelil.

33:34
    Domácí jsou v plném počtu.

33:25
    Z voleje pálil Bogosian, Halák puk drží na své výstroji. Tahle přesilovka Buffala není vůbec špatná.

32:47
    Ristolainen posunul puk na Giontu a Halák vůbec nevěděl, jak střelu hostujícího kapitna vyrazil! Kotouč je každopádně v ochranné síti.

32:08
    Ennis na pozici falešného obránce. Zkusil vystřelit, ale trefil jen protihráče.

31:40
    Domácí vyhráli buly a okamžitě vyhazují.

31:33
    Sabres si zahrají přesilovku. Za hákování je vyloučen Cal Clutterbuck.

31:21
    Nepříjemný pokus Bogosiana vyrazil Halák.

30:52
    Hosté, podobně jako v úvodní třetině, postupně srovnávají obraz hry.

29:58
    Od levého mantinelu vystřelil Deslauriers, zaduněly Halákovy betony.

29:21
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2. Višňovský nahrál na osu hřiště Boultonovi, jehož rána byla sražena.

28:43
    Rána Strachana od modré domácí klec minula.

28:11
    Sražený puk se snážel před branku Buffala, kde ho ze vzduchu sebral lapačkou Makarov.

27:39
    Bailey se hezky vyhnul obránci Buffala a střílel z levého kruhu. Puk je na hrudi Makarova.

27:15
    Po buly se dostal ke střele Meszároš, klec svého krajana Haláka ale netrefil.

27:13
    Po zákroku Haláka následuje komerční přestávka. Domácí vedou na střely 18:9.

26:50
    Hosté špatně rozehráli a Nelson hned zkusil vypálit z otočky. Puk prolétl kolem tyčky.

26:01
    Larsson se tlačil před branku za Giontovou nabídkou, ale kotouč končí v rohu.

25:28
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

24:53
    Po Okposově přihrávce byl Bailey sám před Makarovem, ale puk končí pod betony hostujícího gólmana. Ten svůj tým drží.

24:32
    Islanders soupeře tlačí podobně jako na začátku utkání.

23:21
    Bailey protáhl Makarova jedovatou střelou zápěstím.

23:09
    Višňovský nastřelil kotouč před branku, kam si najížděl Kyle Okposo. Ten nedokázal usměrnit nabídku slovenského obránce do částečně odkryté branky!

22:21
    Nyní se bojovalo za domácí brankou, kotouč nakonec získali Ostrované.

21:27
    Leddy pálil od modré, kotouč až na hostující branku neprošel.

21:06
    Výborně Makarov! Ryan Strome střílel z pravého kruhu velmi přesně, ale ještě lepší byla Rusova lapačka.

20:01
    Andrej Makarov si při své premiéře v NHL zatím nevede špatně.

Další třetina začne přibližně v 1:58.

Po první třetině vedou Isles nad Buffalem 1:0. Domácí začali utkání velkým náporem a testovali debutujícího brankáře Andreje Makarova ze všech pozic. Rus však lovil kotouč ze sítě jen v 7. minutě, kdy ho v přesilovce překonal Kyle Okposo. Ve druhé polovině periody se Sabres začali stále více osmělovat a několik dobrých zákroků si tak musel připsat i Halák v brance Ostrovanů.

Střely na branku v 1. třetině – 13:8.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57
    V úplném závěru třetiny vypálil z voleje od modré Strachan. Povedená rána skončila ve výstroji Haláka.

19:46
    Domácí teď měli problémy s rozehrávkou a z toho mohl těžit Foligno. Ten si vyjel s pukem zpoza branky, ale jeho bekhendový pokus v síti neskončil.

19:00
    Už běží poslední minuta první části.

17:51
    Gionta našel najíždějícího Ennise, který z mezikruží nepřekonal Haláka.

16:51
    Dělovku Višňovského od modré vyrazil povyjetý Makarov.

15:49
    Ristolainenovu střelu vyrazil Halák jen před sebe a měl štěstí, že nikdo z dorážejících hráčů nedostal puk za brankovou čáru.

15:08
    Nyní Sabres vytáhli puk před branku a hned tam bylo horko. Deslauriers však puk za Haláka nedostal.

14:51
    Útočná snaha hostí je hodně nesmělá, vše končí v rozích.

14:24
    Icing Buffala.

14:17
    Hamonic si nedělal starosti a po přejetí modré čáry napálil puk na Andreje Makarova. Ten zasáhl úspěšně a přerušil hru. Následuje další komerční přestávka.

14:01
    Hosté v posledních minutách trochu otupili nápor Isles.

13:08
    Boychukovo nahození prolétlo těsně vedle hostující svatyně.

12:46
    Hosté se sami vyhodili z útočného pásma.

11:58
    Od modré pálil Bogosian, ale trefil pouze hůl bránícího hráče Islanders.

11:37
    Branka za Makarovem byla posunuta. Reklamní přestávka.

11:14
    Larssonovu střelu vyrazil Halák. Teprve třetí zákrok domácího brankáře v zápase.

10:25
    Ellis vybojoval puk za domácí brankou, ale Sabres kombinují jen po rozích.

09:39
    Kotouč byl sražen někam do hlediště a hosté si konečně mohou trochu odpočinout a vystřídat unavenou pětici.

08:38
    Elitní útok Ostrovanů doslova ostřeloval branku soupeře. Zkoušeli to Strome, Tavares nebo Hickey, ale skóre se nemění.

07:56
    Domácí pokračují ve velkém náporu a Makarov se musí neustále ohánět ve svém brankovišti.
    Kyle OKPOSO - 1:0

06:37
    Domácí přesilovou hru využívají a jdou do vedení. Mezi kruhy se dostal ke kotouči KYLE OKPOSO a jeho střela zápěstím zapadla kolem levé ruky Makarova do sítě. Ruský gólman měl zakrytý výhled a nemohl tak včas reagovat. Asistence: John Tavares a Frans Nielsen.

05:58
    Matt Ellis vyloučen za hákování.

05:58
    Ránu Hamonica ukryl ve výstroji Makarov. Bude se ale vylučovat.

05:20
    Nyní ho dokonce dostali před branku a zasahovat musel Halák.

05:12
    Hosté se teď trochu vymanili a drží puk za brankou soupeře.

04:01
    A následuje další zákrok Makarova. Ostrované jsou v náporu.

03:27
    Dělovku Boychuka vyrazil Makarov, přestože nemohl mnoho vidět. Domácí ruského debutanta v úvodu testují ze všech pozic.

02:57
    Akce Buffala skončila postavením mimo hru.

02:11
    Cizikas cpal z rohu puk před branku, kde byl Martin. Kotouč končí někde pod Makarovem.

01:21
    Domácí začali utkání náporem. Ten nyní přerušil Makarov, jenž skryl v lapačce střelu Boychuka.

00:01

Plánovaný začátek utkání se trochu opozdí. Na led Nassau Colisea přicházejí hvězdy historie Islanders. S hokejovými legendami se zdraví oba kapitáni, domácí John Tavares i hostující Bryan Gionta.

VIDEOROZHOVOR! Ondřej Palát se druhé sezóny v NHL nezalekl a řadí se mezi nejproduktivnější hráče Tampa Bay Lightning....

Posted by NHL.cz on 4. duben 2015
    Islanders dnes vzdávají hold klubovým legendám. Fanoušci mohli před utkáním získat autogramy mnoha hvězd Ostrovanů minulosti, mezi nimi i dvou členů síně slávy - Bobbyho Nystroma a Kena Morrowa.

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Boychuk, Leddy, Hamonic, Strait, Višňovský, Hickey – Strome, Tavares (C), Kuljomin – Okposo (A), Nielsen (A), Bailey – Clutterbuck, Nelson, Lee – Martin, Cizikas, Boulton. Trenér: Jack Capuano

Buffalo Sabres: Makarov (Lindbäck) – Bogosian, Strachan, Ristolainen, Meszároš, Benoit, Zadorov– Gionta (C), Ennis, Larsson – Foligno, Deslauriers, Grigorenko – Dalpe, Varone, Hodgson – Kaleta (A), Schaller, Ellis. Trenér: Ted Nolan.

Rozhodčí: McCauley, Morton – Amell, Knorr.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Svůj debut v NHL si dnes odbude brankář Buffala Andrej Makarov. 21letý Rus dosud nastupoval za Rochester Americans v AHL.

Československá stopa:
    Lubomír Višňovský (NYI) – 49 zápasů, 17 bodů (5+12)
    Jaroslav Halák (NYI) – 55 zápasů, průměr 2,43, úspěšnost 91,4%
    Michal Neuvirth (NYI) – 32 zápasů, průměr 2,98, úspěšnost 91,4%

Andrej Meszároš (BUF) – 56 zápasů, 14 bodů (7+7)

Vzájemné zápasy:
    28.12. 14: Buffalo – Islanders 4:3 po sn.
    08.02. 15: Buffalo – Islanders 2:3

New York Islanders:
    Islanders letos patřili k vůbec nejpříjemnějším překvapením sezóny. Vstoupili do ní skvěle a ještě v únoru útočili na pozici nejlepšího týmu Východní konference. Pak však přišel velký výkonnostní pokles a z posledních patnácti zápasů pouze čtyři výhry – z posledmích deseti duelů dokázali Isles vyhrát dokonce jen dvakrát. Newyorský celek se tak na Východě propadl až na páté místo tabulky s 96 body, ale v play-off by už chybět neměl. Ve zbytku základní části by se Ostrované určitě chtěli vrátit zpět na vítěznou vlnu, k čemuž by jim měl pomoci i zápas proti slabému Buffalu. Tým z Long Islandu se prezentuje obousměrným hokejem, který je založen na výborném bruslení.