Winnipeg – Vancouver 5:4 (kon.) | Boston – Toronto 2:1 (1:0 po s.n.) | Florida – Tampa 0:4 (kon.)
NY Islanders – Buffalo 3:0 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 6:1 (kon.) | Minnesota – Detroit 2:3 (2:3 po s.n.)
Ottawa – Washington 4:3 (po pr.) | Nashville – Dallas 3:4 (po pr.) | Arizona – San Jose 5:3 (kon.)
Edmonton – Calgary 0:4 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:1 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Detroit – Washington 1:2 (kon.) | Florida – Montreal 1:4 (kon.)

Marek Židlický (DET) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:33
    Tomáš Tatar (DET) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:32 (01:50:32)

Hvězdy utkání

1. Holtby (WSH) – 35 zákroků, 1 gól, 97.2%
    2. Dacjuk (DET) – 0+1
    3. Green (WSH) – 1+1

V poslední třetině branka nepadla, a tak si Capitals odvážejí z Detroitu výhru 2:1. Velký podíl na tomto vítězství má brankář Holtby, který zlikvidoval nespočet gólových šancí domácích Red Wings.

60:00

59:45
    Holby vytáhl úžasný zákrok proti střele Sheahana, která mířila těsně k levé tyči!

59:10
    Hosté dostávají kotouč ven ze svého pásma.

58:27
    Kronwallova střela od modré byla zablokována bránícími hráči.

57:58
    Mrázek odjíždí na střídačku, domácí zkoušejí hrát v šesti!

57:01
    Hosté se prokombinovali krásnou kombinací až ke střele Kronwalla z bezprostřední blízkosti, kterou zastavil svým tělem výborný Holtby!

56:23
    Caps se snaží už spíše bránit, což se jim zatím daří.

54:58
    Ovečkin v přečíslení 2 na 1 přihrával před prázdnou bránu Wardovi, jemuž na poslední chvíli vypíchl puk vracející se Helm.

53:42
    Střela DeKeysera zasáhla do hlavy padajícího Wilsona. Hostující borec bude otřesen, ale vše by se mělo obejít bez vážnějších následků.

53:07
    Carlson napálil svojí střelou jen skvěle postaveného Mrázka.

52:25
    Holby musel svým spoluhráčům pomoci s rozehrávkou, vše se ovšem obešlo bez komplikací.

50:46
    Kuzněcov byl poslán na led Kronwallem, ale píšťalka sudího zůstává němá.

49:50
    A máme tu další zakázané uvolnění Caps.

49:32
    Útočnou snahu Chimery zastavuje ofsajd.

49:07
    Smith byl na čárkách dříve, než hostující útočník, což vedlo k odpískání icingu hostí.

48:49
    Oddechový čas pro hosty.

48:49
    Zakázaného uvolnění se dopouštějí i hosté.

47:36
    Dlouhá přihrávka končí icingem Detroitu.

46:57
    Tatar z pravého křídla přestřelil hostující svatyni.

46:05
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Mrázkem.

44:40
    Dacjuk se řítil z levé strany na Holtbyho, který jeho blafák tváří v tvář vyrazil svým betonem!

44:23
    Kuzněcov objel domácí klec, ale následně byl odzbrojen.

43:24
    Wilson z mezikruží minul tři tyče, po té se domácí uvolňují jen za cenu icingu.

42:09
    Dacjuk předal puk Tatarovi, jehož střelu ze středu pásma zablokovala hostující obrana.

41:24
    Zetterberg se snažil dostat před Holtbyho, ale nakonec byl odcloněn Orpikem.

40:31
    Niskanen svojí dělovkou od modré čáry netrefil domácí klec.

40:07
    Poslední třetina začíná, u puku jsou domácí hokejisté.

40:01

Hosté nejprve v druhé třetině šli do dvoubrankového vedení, když Green vymetl pavučinky v domácí bráně. Red Wings ale zásluhou Helma snížili a na konci třetiny měli možnost vyrovnat stav ve dlouhé přesilovce 5 na 3, což se jim ovšem nepovedlo.

Další třetina začne přibližně v 1:02.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38
    V pásmu Caps se dlouho bojovalo o puk u mantinelu a následně se hostům povedlo dostat puk alespoň do středního pásma.

38:15

38:08
    Tomáš Tatar z bezprostřední blízkosti trefuje pravou tyč hostující brány!

37:45
    Hosté jsou ve čtyřech.

37:30
    Židlický nejprve pálil do bloku hostujícího hráče a následně jeho druhou střelu zastavil Holtby lapačkou.

37:22
    Kronwallova střela bez přípravy byla zablokována Orpikem.

36:59
    A opět je puk až u Mrázka.

36:34
    Niskanen vyhazuje kotouč až na druhý konec hřiště.

36:14
    Hosté budou hrát ve třech! Brouwer (WSH) je vyloučen na 2 minuty také za zdržování hry.

35:45
    Green (WSH) je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

35:13
    Tatar si udělal kličku na osu hřiště, ale pálil jen do těla Orpika.

34:36
    Gleasonova střela od modré čáry byla zablokována domácím Smithem.
    DARREN HELM - 1:2

33:00
    Detroit právě vstřelil branku!
    Přesilovku domácí okamžitě využívají. Po střele Pulkkinenova se kotouč odrazil k Dacjukovi, který ještě přihrával přes šíři pásma na DARRENA HELMA, jehož střela netrefila ideálně poloodkrytou klec, ale nakonec se po odrazu od betonu hostujícího gólmana odrazila za brankovou čáru. Asistence: Pavel Dacjuk, Teemu Pulkkinen.

32:28

32:14
    Ward (WSH) byl domácím obráncem sražen na Mrázka, ale přesto si právě hvězda Capitals odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.

32:07
    Po Kuzněcovově střele přerušuje strážce domácí svatyně hru.

31:11
    Proti Ovečkinově střele se dokázal Mrázek přesunout a těsně ji vyrazit svým pravým bokem.

30:28
    Židlický ve středním pásmu krásným bodyčekem poslal k ledu Wilsona, bohužel pro českého beka už nebyl hostující borec v držení puku, a tak si Židlický (DET) odsedí 2 minuty na trestné lavici za pád pod nohy.

30:04
    Odpískán icing hostujícího týmu.

29:26
    Ovečkin nebezpečně střílel zpoza domácího obránce, jenže jeho střele mířila mimo.

29:08
    Johansson se zapomněl v útočném pásmu, proto se píská ofsajd.

27:38

27:00
    Teď se dokonce Caps dopustili icingu během vlastní přesilovky.

26:38
    Hosté se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.

25:38
    Hráčská lavice (DET) je potrestána dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě.
    MIKE GREEN - 0:2

24:42
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté jdou nečekaně do dvougólového vedení. Na modré dostal čas MIKE GREEN, který se napřáhl a tvrdou ranou vymetl všechny pavučinky v rohu domácí brány. Asistence: Tim Gleason, Alex Ovečkin.

23:56

23:48
    Židlického projektil od modré zastavuje hostující gólman vyrážečkou.

23:01
    Nyquistovu střelu si našel a podržel na svých prsou Holby.

22:17
    Židlický od modré minul a následně se hostům podařilo vyhodit.

21:56
    Orpik (WSH) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

20:53
    Tatar přihrával na pravý kruh Zetterbergovi, který ve velmi dobré pozici minul hostující klec.

20:05
    Dacjuk byl na buly úspěšný.

20:01

Domácí v první třetině vypadali velmi zaskočeně, a tak se hosté ujali vedení v přesilové hře, když Kuzněcovova střela velmi šťastně rozvlnila síť domácí brány.

Další třetina začne přibližně v 0:01.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:06
    Red Wings se proviňují proti pravidlům vyhozením puku na zakázané uvolnění.

18:43
    Helmovu střelu ještě dorážel Tatar, z bezprostřední blízkosti ovšem trefil jen betony hostujícího brankáře.

17:40
    Niskanen mohl v dobré pozici pálit, jenže při snaze vyslat puk na domácí bránu zlomil hůl.

16:49
    Nyquistova střela byla zastavena Holbym, který si musel proti tomuto pokusu povyskočit.

15:35
    Dlouho bojovali hráči v rohu kluziště, ale nakonec si puk odvážejí Caps.

14:00
    Niskanenova velmi tvrdá rána od modré čáry orazítkovala mantinel za domácí bránou.

13:39
    Wardovo nahození jistě zastavil Mrázek svou vyrážečkou.

12:18

11:58
    Chimera přihrával v přečíslení 2 na 1 na Brouwera, který sám proti Mrázkovi minul domácí klec.

11:17
    Proti střele Nyquista a následné dorážce Zetterberga se blýskl skvělými zákroky Holtby!

10:46
    Puk je až u Mrázka, domácí musí začít od své brány.

10:18
    Ovečkin (WSH) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

09:40
    Puk se nebezpečně odrazil do hostujícího brankoviště, ale Holby měl vše pod kontrolou.

08:29
    Tatarova střela z levého kruhu byla přizvednuta do ochranné sítě.

08:13
    Po chybné rozehrávce domácích se hra přesune před Mrázka.

07:29
    Johanssonova střela se naštěstí pro domácího gólmana zastavila v klubku clonících hráčů.

05:40
    Na druhé straně si připisuje jistý zákrok Holtby.
    JEVGENĚJ KUZNĚCOV - 0:1

03:38
    Hosté jdou díky šťastnému gólu do vedení. Z pravé strany střílel opět JEVGENĚJ KUZNĚCOV, jeho střela byla přizvednuta bránícím Kronwallem, a tak se obloučkem snesla za záda českého brankáře. Asistence: Matt Niskanen, Mike Green.

03:26
    Kuzněcov pálil bez přípravy, jenže proti jeho dělovce se skvěle přesunul Mrázek!

02:58
    Ovečkin pálil z pravé strany přímo do hrudníku Mrázka.

02:35
    Domácím se daří vyhodit kotouč ze svého pásma.

01:51
    Cleary (DET) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

01:23
    Nyquistova formace operovala v útočném pásmu, ale následně o kotouč přišla.

00:18
    Hosté mají puk na holích a vydávají se kupředu.

00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Židlický, Smith – Nyquist, Zetterberg, Abdelkader, Tatar, Dacjuk, Helm, Weiss, Sheahan, Pulkkinen, Andersson, Glendening, Miller

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Gleason – Ward, Kuzněcov, Ovečkin, Brouwer, Backstrom, Johansson, Chimera, Gehr, Glencross, Wilson, Latta, Laich.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hosté jsou v tabulce o dvě pozice výše, a také doposud nasbírali o dva body více, než Boston. Velkou zásluhu na tomto umístění má hvězda Capitals Alex Ovečkin, který nastřílel 52 branek, což je nejvíc v celé lize. Ruský útočník s největší pravděpodobností získá trofej pro nejlepšího střelce, protože čtyři zápasy před koncem sezóny na jeho první místo ztrácí druhý Stamkos deset gólů.

Domácím patří s 95 body sedmá příčka Východní konference, což znamená, že ještě budou muset o play-off bojovat. Pozitivem pro Detroit je skvělá forma talentovaného českého brankáře Mrázka, který odchytal několik utkání v řadě, ale v tom posledním ho nahradil zkušený Howard.

Dnes v Joe Louis Areně uvidíme zápas mezi Detriotem Red Wings a Washingtonem Capitals!

VIDEOROZHOVOR! Ondřej Palát se druhé sezóny v NHL nezalekl a řadí se mezi nejproduktivnější hráče Tampa Bay Lightning....

Posted by NHL.cz on 4. duben 2015

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 33. Helm (Dacjuk, Pulkkinen) – 4. Kuzněcov (Niskanen, Green), 25. Green (Gleason, Ovečkin)