Lotyšsko – Česko 1:5 (kon.) | Francie – Norsko 5:6 (po pr.) | Rakousko – Dánsko 8:2 (kon.)
Francie
5:6 (0:2, 2:2, 3:1 - 0:1)
Norsko
Neděle 12.04.2015, 16:00 • Patinoire de l'Ile Lacroix, Rouen • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Dnešní onlajn přenos končí, těším se příště na shledanou! (18:39:29)

České hráčky si musí dát na oba dnešní soupeře pozor. Oba týmy předvedly své silné stránky a hlavně bojovnost. Jako první nastoupí Česká republiky proti Francii, a to hned zítra – v pondělí 13. dubna v 19:30. My budeme u toho.

Střely na branku: 25:33

Nejlepší hráčkou Francie je vyhlášena Emmanuelle Passardová, na straně Norska pak Helene Martinsenová.

Do druhé třetiny zápasu měly převahu Norky, které vedly už 5:2, ale pak se o slovo přihlásila Francie. Domácí hokejistky nejdříve snížily na 4:5 a v poslední minutě zápasu, 5 vteřin před koncem, vyrovnaly zásluhou Soline Fohrerové na 5:5. V prodloužení rozhodla o vítězství Norska 6:5 a zisku dvou bodů pro Seveřany střelou do pravého horního rohu MADELEN HAUG-HANSENOVÁ.

62:59
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Krásný zápas končí individuální akcí MADELEN HAUG-HANSENOVÉ! Norská útočnice zavezla kotouč kolem levého mantinelu do útočného pásma, vybruslila si mezi kruhy a střelou tahem poslala kotouč do pravého horního rohu branky. Baldinová puk svým ramenem nedokázala vykrýt. Bez asistence.

62:39
    Martinsenová to vzala na sebe a snažila se probít si cestu mezi třemi Francouzkami, ale neuspěla.

61:32
    Boucheová zaváží kotouč do útočného pásma Francie, ale dál se domácí tým nedostal, Norky posouvají puk do středního pásma.

60:39
    V prodloužení stále aktivnější Francouzky, norský tým brání.

60:01

Po krátké přestávce uvidíme až 5 minut prodloužení, případně nájezdy. Utkání, které měly Norky pevně v rukou, se nakonec zvrtlo v pořádné drama!

60:00

59:54
    Francie právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelné střídání teď předvedla nasazená francouzská šestka hokejistek. když už se zdálo, že je všechno snažení marné, Allemozová vybojovala kotouč v rohu kluziště a poslala ho na volnou SOLINE FOHREROVOU, která v pádu poslala vyrovnávající kotouč nad levé rameno Nilsenové. Závěr třetí třetiny byl opravdu dramatický a velice atraktivní! Asistence: Marion Allemozová.

59:15
    Francie odvolává svou brankářku a zkusí to se šesti hráčkami v poli. Vhazuje se příhodně před Nilsenovou.

58:56
    Norky se probraly a zvýšily svou aktivitu.

57:41
    Norky už jsou v plném počtu a drží se takticky v útočném pásmu.

55:37
    Ingvild Farstadová (NOR) podrazila svou protihráčku a zatápí tak ještě více svému týmu, který je nyní pod tlakem Francie. Domácí mají k dispozici přesilovou hru, která možná rozhodne o konci tohoto zápasu.

55:00
    Do konce zápasu zbývá pět minut a Francie hodně tlačí, dočkáme se vyrovnání?

53:04
    Francouzská kapitánka Allemozová dostala trochu více prostoru na pravém křídle a Nilsenová musela vytáhnou pěkný zákrok lapačkou!

49:44
    Domácí hráčky snižují na rozdíl jediné branky! MARION ALLEMOZOVÁ využívá přesilovou hru svižnou střelou z levého kruhu. Puk tečovala nešťastně norská hráčka svou hrudí, takže Nilsenová měla těžkou práci. Bez asistence.

49:12
    Fohrerová nahodila kotouč na Nilsenovou, a vybojovala tak pro Francii útočné pásmo.

48:04
    Francie dělá všechno pro to, aby zápas ještě zdramatizovala. Ingrid Morsetová (NOR) musela zahákovat jednu z Francouzek, která se dostávala do slibné šance, a dostává 2 minuty.

46:03
    EMMANUELLE PASSARDOVÁ ukázala důraz na brankovišti, když na několikátý pokus propasírovala kotouč do norské sítě. Bez asistence. Fanoušci rázem ožívají!

45:49
    Julie Oisethová (NOR) zahrála příliš důrazně u mantinelu a dostává 2 minuty za hru tělem.

45:01
    Rouenský zimní stadion už není tolik slyšet, ale domácí hráčky bruslí pořád naplno.

41:10
    Francie hned z kraje třetí části inkasuje pátou branku. ANDREA DALENOVÁ vypíchla na modré čáře rozehrávku Francouzek a ze samostatného úniku dává gól backhandem pod vyrážečku Baldinové. Bez asistence.

40:19
    Leclercová nahazuje kotouč do útočného pásma, kde následně domácí tým bojuje o puk.

40:01

Druhá třetina už nebyla tak divácky atraktivní jako ta první. Rozhodčí, kterými jsou na ženském mistrovství světa rovněž ženy, musely často vylučovat, a tím pádem také často pozastavovat hru. Ta se poměrně vyrovnala, oba celky přidaly po dvou gólech, takže aktuální stav je z pohledu domácích 2:4. Třetí část začne cca v 17:42.

40:00

38:59
    Početní výhoda hostů ale rychle končí, protože Mathea Fisherová (NOR) zahrála vysokou holí.

38:20
    V zápětí Anouck Boucheová (FRA) dostává menší trest za držení protihráčky. Přesilovka pro Norsko.

38:10
    Tak přeci jen jsme se dočkali ještě ve druhé části branky. EMANUELLE PASSARDOVÁ vystihla rozehrávku Norek a z levého kruhu poslala kotouč nad vyrážečku brankářky Nilsenové. Fanoušci slaví, jako kdyby jejich domácí tým právě vyhrál minimálně v prodloužení. Bez asistence.

37:53
    Lovdalová napálila puk od modré čáry, ale Baldinová vyráží betonem.

36:59
    Oba týmy hrají po delší době v plném počtu. Čekáme na nějakou větší šanci...

34:37
    Druhá dvacetiminutovka se hodně kouskuje. Množí se tresty a hra už nemá takový náboj jako v první třetině.

32:26
    Lea Parmentová (FRA) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění, takže zkrácenou přesilovku si naopak za chvíli zahrají Norky.

31:34
    S tresty se roztrhl pytel. Victoria Lovdalová (NOR) je další vyloučenou hráčkou. Francie si zahraje krátkou přesilovku 5 na 4.

30:52
    Za hrubost odchází na 2 minuty na trestnou lavici Julie Oisethová (NOR) a Chloe Aurardová (FRA).

30:45
    Francouzky si berou celkem logicky oddechový čas, aby se uklidnily.

30:45
    Po 30 sekundách od třetího gólu Norky zvyšují už na 4:1. INGRID MORSETOVÁ vypálila tahem z mezikruží a puk prošel nad ramenem Baldinové až do sítě. Asistence: Madelen Haug-Hansenová.

30:15
    Studená sprcha pro Francouzky. Hosté nejdříve vybojovali kotouč za francouzkou brankou a poté dostala pěknou přihrávku do jízdy JEANETT HJELMOVÁ, která se z pravé strany prosazuje střelou k bližší tyči Asistence: Andrea Dalenová.

28:51
    Tento zápas je stále otevřený, Francouzky si chvílemi vytvářejí solidní tlak, ovšem brzdí je nepřesné přihrávky.

27:40
    Norky se zatím vpohodě brání, Francie se nemůže usadit v útočném pásmu.

26:30
    Francie je v plném počtu a rovnou si zahraje rovněž přesilvou hru, protože Ingvild Farstadová (NOR) zahrála nepovoleně tělem.

25:13
    Další vyloučená hráčka na straně Francie, svůj tým oslabuje na další dvě minuty Estelle Duvinová.

22:54
    Sophie Leclercová (FRA) dostává dvě minuty za podražení, Norky si zahrají přesilovou hru.

22:17
    VIRGINIE BOUETZ ANDRIEUOVÁ vypálila od modré čáry a snižuje na 1:2. Nilsenová měla zakrytý výhled, protože před brankovištěm byla skrumáž několika těl. Bez asistence.

20:53
    Hra ve čtyřech je vyrovnaná, ani jeden z týmů se nedostal do šance.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 7:11

První třetina dnešního zápasu byla jiná, než předchozí zápas mezi Českem a Lotyšskem. Domácí Francouzky mají značnou podporu publika, které je žene vpřed. Ovšem přestože jsou domácí hráčky opticky více na kotouči a vytvořily si také více šancí, po prvních dvaceti minutách prohrávají se svými největšími rivalkami na turnaji 0:2. Norsko bylo zatím účelnější v koncovce. Druhá část začne cca v 16:50.

20:00

19:16
    Za vzájemnou potyčku odchází pykat jak Ingrid Morsetová (NOR), tak domácí Betty Jouannyová (FRA). Pokračuje se ve čtyřech.

19:01
    Hosté jdou před koncem první třetiny do dvoubrankového vedení zásluhou ANDREY DALENOVÉ. Norská útočnice si položila nejdříve jednu soupeřku, druhou obehrála a poté švihem zamířila přesně k levé tyči francouzské branky. Parádní individuální akce! Bez asistence.

17:55
    Hjelmová z nenápadné akce pěkně vypálila zpoza obránkyně, Baldinová vyráží kotouč do rohu.

16:42
    Trenér Norek Arne Billkvam není spokojen z výkony rozhodčích a dává hlasitě najevo svůj názor směrem k sudím. To si říkalo o menší trest pro lavičku hostích.

15:19
    Fohrerová dostala krásnou nabídku k pravé tyči, ale z první přestřelila vysoko norskou klec!

14:25
    Na ledě to celkem vře, viděli jsme náznak několika potyček, které ale rozhodčí spěšně rozehnaly.

14:13
    Baudritová dorážela nahozený kotouč na Nilsenovou, ale neuspěla.

13:37
    Francie si zahraje další přesilovku. Andrea Dalenová (NOR) přidržela svou soupeřku a pak ji poslala k zemi.

12:29
    Zajímavá šance pro Passardovou, která se dostala o krok za norské obránkyně. Domácí útočnice se dostala k zakončení po ledě, které Nilsenová vykryla svým levým betonem!

11:54
    Norky už hrají v plném počtu a Farstadová hned prověřila střelou od pravého mantinelu domácí brankářku.

10:00
    Parmentová vypálila od modré čáry, Nilsenová její nepříliš povedenou střelu kryje v náruči.

09:03
    Norská kapitánka Ingrid Morsetová se dopustila podražení, takže první přesilovou hru si zahrají také Francouzky.

08:33
    Lovdalová 11 sekund před koncem norské přesilovky vypálila od modré čáry, ale Baldinová měla odkrytý výhled a střelu si pohlídala.

07:30
    Francouzsky se zatím dobře brání. Nejdříve se osvobodily vyhozením kotouče a poté se Norky samy vyhnaly z útočného pásma zakázaným uvolněním.

06:44
    Sofie Leclercová (FRA) oslabuje domácí tým. Francouzská obránkyně na poslední chvíli zabránila dalšímu norskému úniku.

05:08
    Norská křídelnice HELENE MARTINSENOVÁ se zmocnila ve středním pásmu kotouče a přebruslila francouzskou obranu, načež z pravého kruhu přesně vypálila mezi betony Baldinové. Asistence: Rikke Fuglseth Tautraová.

04:08
    Atmosféra tohoto zápasu je o hodně jiná, než v prvním utkání mezi Českem a Lotyšskem (5:1), kdykoliv se Francouzky dostanou ke kotouči, tribuny ožívají.

03:12
    Podobnou akci vidíme také na druhé straně, ale ani Baudritová nedokázala z otočky zasunout kotouč do norské klece. Puk proletěl brankovištěm k mantinelu, kde se jej ujímají Norky.

02:54
    Norská útočnice Martinsenová se natlačila před bránu, ale puk jí sjel z hole.

01:47
    První šanci zápasu si dobrým pohybem vypracovala domácí Fohrerová, její ránu švihem z prostoru před brankovištěm musela Nilsenová vykrýt ramenem!

00:55
    Oisethová zavezla kotouč do útoku, ale tam Francouzky nic nevymyslely.

00:07
    Úvodní buly vyhrály Norky, ale ve snaze o rychlý přechod do útočného pásma se provinily zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat v útočném pásmu domácích.

00:01

Tribuny stadionu se stále plní, na dnešní zápas by mohlo dorazit kolem tisícovky převážně domácích diváků.

Turnaj sice začal už po obědě zápasem mezi Českou republikou a Lotyšskem (5:1), ale pro domácí diváky šampionát startuje až nyní. Oba týmy nastoupily za bouřlivého potlesku na modré čáry a naslouchají slavnostnímu proslovu místních pořadatelů.

Oba týmy jsou připraveni vstoupit na led. Domácí tým oblékl pro dnešní zápas modré dresy, Norky se představí v bílém.

Hala se před zápasem plní domácími fanoušky a na ledové ploše se snaží vyburcovat diváky k lepší atmosféře dva maskoti – rouenský drak a francouzský kohout.

Francie: Baldinová (Morinová) – Leclercová, Parmentová, Villiotová, Gendarmeová, Bouetz Andrieuová, Lager Lacombeová, Grenierová, Obreová – Passardová, Allemozová, Aurardová – Duvinová, Escuderová, Boucheová – Fohrerová, Jouannyová, Baudritová – Vixová, Rihetová, Cuasnetová. Trenér: Gregory Tarle.

Norsko: Nilsenová (Sandvenová) – Lovdalová, Holosová, Morsetová, Tautraová, Guntherová, Oisethová, Tendenesová, Olafsenová – Farstadová, Dalenová, Hjelmová – Martinsenová, Henriksenová, Haug-Hansenová – Gjerdeová, Carlssonová, Fischerová – Berntsenová, Fjellvangová, Furulundová. Trenér: Arne Billkvam.

Rozhodčí: Findurová (SVK) – Toddová (CAN), Visalaová (FIN).

Přípravný zápas vyhrálo Norsko 1:0
    Ve čtvrtek 9. dubna sehrály výběry Francie a Norska přímo v dějišti turnaje přípravný zápas. Norsko se v první třetině brzy dostalo do jednobrankového vedení, ale po zbytek zápasu bylo pasivnějším týmem. Ačkoliv francouzské hráčky neztrácely naději a urputně se snažily o vyrovnání, zápas skončil po základní hrací době hubeným poměrem 1:0 ve prospěch Norek. Dočkají se domácí úspěšné odvety?

Norky mají vysoké ambice, ukázaly to už v Přerově
    Zatímco francouzskému ženskému výběru se na posledním mistrovství světa příliš nedařilo, Norsko potvrdilo svoji roli jednoho z favoritů. S třemi výhrami a celkovým pozitivním skóre 17:12 obsadily norské hráčky 2. místo. Češkám, které turnaj vyhrály, podlehly Norky 0:2 a poté nestačily na Rakousko, se kterým překvapivě padly 2:5. Společně s Francií se jedná o největší konkurenty českého týmu.

Francie černým koněm turnaje?
    Francouzky se budou jistě chtít na domácím mistrovsví světa předvést. Na loňském šampionátu v Přerově skončily až na 4. místě, když si připsaly dvě výhry a tři prohry s celkovým skóre 12:15. Ze šesti zúčastněných týmů bylo horší už jen páté Rakousko a poslední Slovensko, které pro letošní rok spadlo do skupiny B. Francie oba týmy porazila – Slovensko 3:1, a Rakousko dokonce 7:2. S Češkami ovšem Francie prohrála 0:3. Letos má tým výhodu domácího prostředí, čemuž přikládá důležitou roli také trenér českého národního týmu Jiří Vozák: „Hraje v domácím prostředí, určitě nebude chtít lidi zklamat,“ říká.

Dobré odpoledne z francouzského Rouenu! V 16:00 začíná zápas místrovství světa žen divize IA mezi Francií a Norskem. Oba výběry by měly být největšími konkurenty českých reprezentantek v bojích o postup do elitní skupiny a jejich první představení na turnaji budeme sledovat v podrobném online přenosu.

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 23. Bouetz Andrieuová, 39. Passardová, 47. Passardová, 50. Allemozová, 60. Fohrerová (Allemozová) – 6. Martinsenová (Tautraová), 20. Dalenová, 31. Hjelmová (Dalenová), 31. Morsetová (Haug-Hansenová), 42. Dalenová, 63. Haug-Hansenová

Rozhodčí: Findurová (SVK) – Toddová (CAN), Visalaová (FIN)