PSG – Barcelona 1:3 (kon.) | Porto – Bayern 3:1 (kon.)
Středa 15.04.2015, 20:45 • Parc des Princes, Paříž • Liga mistrů

Z mé strany to je všechno. Děkuji vám za pozornost a těším se u příštích přenosů. Loučí se s vámi Michal Belšán, na počtenou! (22:43:47)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 1:3.

Zápas je u konce, Barcelona zaslouženě zvítězila na hřišti PSG 3:1!

Od začátku kráčela za vítězství, ačkoliv francouzský celek taktéž dokázal párkrát zahrozit. Do vedení šli jako první hosté, v 18. minutě se totiž po přihrávce od Messiho prosadil Neymar. Do konce první půle už branka nepadla.

Druhou branku si hráči schovali až do 67. minuty, kdy jesličky Luizovi nasadil Luis Suárez. A v 69. minutě se totéž opakovalo znovu – opět Luis Suárez, opět jesličky Luizovi, a opět gól. 3:0 pro Barcelonu. Domácí se alespoň dočkali snížení na 1:3, když střelu van der Wiela si do vlastní branky srazil Jérémy Mathieu.

Výrazně lepší pozici do odvety tak má španělská Barcelona.

90+4

90+3
    Vypadá to, že v dnešním zápase už se nic nestane.

90+3
    Neymar byl ve středu hřiště faulován, klidná rozehrávka tedy pro Barcelonu. Navíc to jsou další vteřiny k dobru...

90+2
    Teď se ale domácí vydali na útočný výlet, který zahájil Lucas. Ten posléze nedosáhl na dlouhou přihrávku a akce tedy skončila.

90+2
    Právě se nám rozeběhla druhá minuta celkem tříminutového nastavení. Barcelona se snaží momentální stav bez potíží kontrolovat. A zatím se jí to daří.

90+1
    Luis Suárez vybojoval autové vhazování pro svůj tým na útočné polovině. To Barceloně naprosto vyhovuje.
    Messiho střela na vzdálenější tyč

90
    Lionel Messi se ujal exekuce tohoto přímého kopu z 25 metrů, Salvatore Sirigu se ale po míč natáhl a vyrazil ho do bezpečí!

89
    Adriano faulován Pastorem, je z toho nebezpečná standardní situace pro Barcelonu.
    Závar před brankou Barcelony

89
    Edinson Cavani se v pokutovém území dostal k velmi nebezpečné střele, kterou ale dokázal zblokovat Mathieu! Nyní už dobře, tedy tak, že zamezil jakémukoliv ohrožení brankáře ter Stegena.

89
    Nyní se jim ovšem kombinace nepovedla, Mascherano fauloval Cabayeho.

88
    Hra má nyní stále stejný obrázek. Barcelona u míče, nahrávka za nahrávkou...

87
    Xavi ho rozehrál s Messim nakrátko a byla tedy zahájena další kombinace španělského týmu.

87
    Adrianův centr letěl na Neymara, předtím se ovšem k hlavičce dostal Marquinhos, který odhlavičkoval míč na rohový kop.

86
    Barcelona hraje velice zkušeně a několika přihrávkami v řadě se snaží kontrolovat a hlavně držet své vedení.

Michal Belšán

Branky: 82. Mathieu (vla.) – 18. Neymar (Messi), 67. L. Suárez, 79. L. Suárez (Mascherano)

Karty:   37. Cabaye (PSG) – 32. Piqué (BAR), 54. Messi (BAR)

Paris Saint-Germain: Sirigu – van der Wiel, Silva (21. Luiz), Marquinhos, Maxwell – Rabiot (65. Lucas), Cabaye, Matuidi (C) – Lavezzi, Cavani, Pastore.
    Náhradníci: Douchez – Camara, Digne, Luiz, Kimpembe, Lucas, Bahebeck.

FC Barcelona: ter Stegen – Montoya (80. Adriano), Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić (74. Mathieu), Busquets, Iniesta (53. Xavi (C)) – Messi, L. Suárez, Neymar.
    Náhradníci: Bravo – Bartra, Adriano, Mathieu, Xavi (C), Rafinha, Pedro.

Rozhodčí: Clattenburg – Beck, Collin (Anglie)