Mexiko – Bulharsko 9:1 (kon.) | Nový Zéland – Čína 4:7 (kon.) | Izrael – Jihoafrická rep. 6:3 (kon.)
Mexiko
9:1 (3:0, 0:0, 6:1)
Bulharsko
Čtvrtek 16.04.2015, 13:00 • Grandwest Ice Arena, Kapské Město • Mistrovství světa - II. B Divize

Je dobojováno. Mexiko si otevřelo ve třetí třetině střelnici. Bulharsko se sice dočkalo snížení z hole Stefanova z třiačtyřicáté minuty. To bylo ze strany Bulharska vše. Mexiko se v závěru utkání dokázalo několikrát střelecky prosadit a zcela po zásluze dnes vítězí poměrem 9:1.

Počet střel ve druhé třetině: 24 – 8

Počet střel celkem: 54 – 15 (15:10:46)

60:00
    Hector MAJUL - 9:1

59:26
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    Mexická převaha je korunována další brankou. Tu dává HECTOR MAJUL, který zvyšuje již na 9:1. Asistence: Adrian Cervantes.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:22
    Dimitrov musí lovit kotouč opět ze své sítě. Tentokrát nedosáhl hostující gólman na střelu CHRISTIANA SMITHERSE. Asistence: Hector Carrero.

58:10
    Tak to je již exhibice v podání Mexika. Na pravé straně se dostal ke střele tahem CARLOS GOMEZ a mexický hráč se trefil přesně pod břevno. Asistence: Roberto Chabat, Diego Linares.
    Hector MAJUL - 6:1

57:19
    Na levé straně se dostal do zakončení HECTOR MAJUL, jehož ránu vyrazil Dimitrov pouze zpět na hůl domácího hráče, který objel hostujícího gólmana a zasunul kotouč do prázdné branky. Asistence: Carlo Gomez, Adrian Cervantes.

56:29
    Hra se již spíše dohrává. Oba celky jsou s výsledkem smířeny.
    Roberto CHABAT - 5:1

55:03
    Ovšem nyní je to již branka v síti Bulharska. O tu se postaral ROBERTO CHABAT, který zvýšil necelých pět minut před koncem třetí třetiny náskok Mexika již o čtyři branky. Asistence: Carlo Tommasi, Carlos Gomez.

54:42
    Mexiko přitvrdilo. Dimitrov se měl nyní co ohánět v brankovišti, aby zabránil páté brance Mexika.

54:01
    Hector Majul nabral rychlost, dostal se mezi dvěma obránci do velmi slibné pozice, ale poté podklouzl a skončil na ledě.

53:34
    Po dalším přerušení se bude vhazovat v obranném pásmu Mexika.

53:19
    Dobrý zákrok předvedl Dimitrov proti střele jednoho z domácích hráčů z mezikruží.

52:37
    Bulharsko se snaží s výsledkem něco udělat, ale nesmí zapomínat na zadní vrátka.

51:27
    Kotouč z čepele Francisca Padilli zamířil pouze nad branku Bulharska.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 13. Gomez (Arroyo, Chabat), 13. Linares (Smithers, Cervantes), 20. Sierra (Cervantes, de la Vega), 42. Chabat, 56. Chabat (Tommasi, Gomez), 58. Majul (Gomez, Cervantes), 59. Gomez (Chabat, Linares), 59. Smithers (Carrero), 60. Majul (Cervantes) – 43. Stefanov (Nikolov, ov)

Mexiko: de la Garma (de Alba) – Escandon, Colas, de la Vega, Gonzalez, Ugarte "C", Rosette, Padilla – Majul, Sierra, Cervantes – Carrero, Smithers, Chabat – Ramirez, Arroyo, Gomez – Linares, Tomassi
    Bulharsko: Dimitrov (Nikola Nikolov) – Stefanov, Mihov, Bozhanov, Tsitselkov, Semkov – Panev, Gatchev, Boyadjiev, Hodulov, Martin Nikolov, Dikov, Chompolov, Georgiev, Blagoev, Tchaliov, Genkov, Dilkov

Rozhodčí: Roshchyn (ESP) – Burger (JAR), Park (KOR)