Švédsko – Slovensko 1:3 (kon.) | Kanada – Lotyšsko 11:6 (kon.) | Rusko – USA 3:1 (kon.)
Finsko – Česko 6:1 (kon.)
Kanada
11:6 (2:3, 6:0, 3:3)
Lotyšsko
Čtvrtek 16.04.2015, 15:45 • Zug • Mistrovství světa do 18 let

Skupina B bude pokračovat od 19:45, kdy se v Zugu utkají čeští reprezentanti s Finskem. (18:14:22)

Střely na branku: 44:22
    Trestné minty: 16:10
    Nejlepší hráči: Jeremy Roy – Denijs Romanovskis

Pořádně divoký zápas byl k vidění v Zugu v rámci základní skupiny B. Tři body si do tabulky mistrovství světa do 18 let připsali hráči Kanady, kteří soupeři nadělili jedenáct branek. Lotyšsko ale rozhodně nezklamalo a v některých částech zápasu svého soupeře přehrávalo.

60:00

59:56
    Kotouč má pod kontrolou kanadská defenziva.

59:29
    Kanada je zavřená ve vlastním pásmu. Lotyši očividně nechtějí zápas jen tak dohrát.

59:00
    Přichází poslední minuta třetí třetiny a zřejmě si můžeme dovolit říct, že i celého zápasu.

58:20
    Lotyši se osmělili k dalšímu ofenzivnímu výpadu a i po ztrátě kotouče napadají ve dvou.

57:50
    Blugers je zpět na ledové ploše a znovu se tak hraje v plném počtu na obou stranách.

56:58
    Po brance Lotyšska se kanadští mladíci usazují v útočné třetině a kombinují. Žádná nebezpečná střela ale nepřichází.
    Eduards TRALMAKS - 11:6

56:02
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Ovšem ta se ji nevydařila. Ve vlastním oslabení se totiž do úniku dostal EDUARDS TRALMAKS a nadvakrát pokořil Sawchenka. Bez asistence.

55:52
    Kanada je v plném počtu a začíná její přesilová hra.

55:50
    Vyloučení na lotyšské straně. Roberts Blugers poslal soupeře krosčekem k zemi a dostává dvě minuty.

54:47
    Lotyši se znovu drží v útočném pásmu. Baranovskisova střela ale končí v ochranné síti nad brankou.

53:52
    Kanada navíc bude hrát ve čtyřech. Ethan Bear dostává menší trest za držení protihráče.

53:35
    Lotyši v posledních desítkách vteřin pořádně koušou a kanadská defenziva začíná mít potíže.

52:45
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a po slibně se rozvíjející akci kanadského týmu jsou v útočném pásmu Lotyši. Taktéž ale ne na dlouho.

52:00
    Nicolas Roy zkusil ohrozil brankáře ihned po vhazování, jeho střela zápěstím ale zasáhla pouze zadní hrazení.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 12. N. Roy (Gadwin), 18. J. Roy (Stephens), 24. Howden (Chabot, Spencer), 25. Harkins (Benson, Wotherspoon), 27. J. Roy (Barzal), 27. Stephens (Benson), 28. Capobianco (Spencer), 30. Brisebois, 44. J. Roy (Barzal), 47. Stephens (Beauvillier, Barzal), 50. N. Roy – 11. Zile (Cukste, Dzierkals), 15. Priede (Tralmaks), 18. Bernhards (Blugers), 42. Buncis (Zile), 51. Cukste (Buncis), 57. Tralmaks

Kanada: Sawchenko (Cormier) – Brisebois, J. Roy, Bear, Wotherspoon, Chabot, Spencer, Capobianco – Beauvillier, Barzal, Stephens (C) – Harkins, Suderoff, Howden – N. Roy, Gawdin, Benson – Noel.
    Lotyšsko: Romanovskis (25. Mitens) – Cukste, Zile (C), E. Jansons, Rubins, G. Jansons, Klava, Ponomarenko, Zeilis – Dzierkals, Balcers, Buncis – Zohovs, Baranovskis, Misjus – Priede, Tralmaks, Puide – Bernhards, Blugers, Ezitis.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Solem (NOR) – Oliver (USA), Otmachov (RUS)