Litva – Estonsko 6:1 (kon.) | J. Korea – Velká Británie 2:3 (kon.) | Chorvatsko – Nizozemsko 2:5 (kon.)
Chorvatsko
2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Nizozemsko
Čtvrtek 16.04.2015, 20:30 • IJssportcentrum Eindhoven • Mistrovství světa - I. B Divize

Je dobojováno. Ve třetí třetině se trefil ve třiačtyřicáté minutě Brekelmans, který poslal Nizozemsko do dvoubrankového vedení. Chorvaté se sice snažili, ale výborného Oosterwijka již nedokázali překonat. Domácí sáhli ke konci utkání power play. V té přidal pátou brankou Nizozemska Hagemeijer, který tak pečetil překvapivé vítězství Nizozemska nad Chorvatskem.

Počet střel ve třetí třetině: 10 – 6

Počet střel celkem: 24 – 28 (22:39:49)

60:00

59:58
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Dnešní vítězství Nizozemska podtrhává střelou do opuštěné klece DIEDERICK HAGEMEIJER. Bez asistence.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:55
    Chorvatsko to zkouší se šesti bruslaři na ledě. Dekanich je na střídačce.

51:59
    Papírově domácí celek se dokázal ubránit v oslabení a hra pokračuje s pěti hráči na obou stranách.

49:59
    Za sekání si jde odpočinout Nathan Perkovich (CRO), který tak oslabuje svůj tým v cestě za vyrovnáním.

48:02
    Chorvatsko je ve třetí třetině mnohem aktivnější a snaží se ještě s utkáním něco udělat. Chorvaté vedou ve třetí části 7:2 na střely.

47:03
    Početní výhodu se Chorvatům nepodařilo využít. Nizozemsko hraje v plném počtu.

45:03
    Nyní se však budou muset hokejisté nizozemského mužstva bránit. Vyloučen je hostující Nick de Jong (NED), který se provinil podražením.

42:24
    Nizozemsko udělalo překvapivý, ale velmi rázný krok ke třem bodům. Do dvoubrankového vedení dostává hosty MAARTEN BREKELMANS. Asistence: Nick de Jong, Julian van Lijden.

40:01

Je za námi druhá perioda, ve které se podařilo Nizozemcův strhnout vedení opět na svou stranu. Čtyřiadvacet vteřin před sirénou se podařilo Ronaldu Wurmovi trefit přesně do branky Chorvatska. Nizozemci tak půjdou do třetí části za stavu 3:2.

Počet střel ve druhé třetině: 4 – 15

Počet střel celkem: 14 – 22

40:00

39:36
    Čtyřiadvacet vteřin před koncem koncem prostřední části vrací vedení Nizozemsku RONALD WURM. Asistence: Diederick Hagemeijer, Ivy van den Heuvel.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:29
    Bude se vylučovat na obou stranách. Hostující Ronald Wurm (NED) si odsedí dvě minuty za hákování. Na straně domácích je ve stejný čas vyloučen Dominik Kanaet (CRO), který vyfasoval taktéž dvě minuty.

34:01
    Osobní desetiminutový trest vyfasoval Ivan Jankovic (CRO).

28:36
    Druhá třetina je velmi vyrovnaná, o čemž hovoří také poměr střel. Obě mužstva vyslala na soupeřova brankáře čtyři pokusy.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 1. Perkovich, 20. Murray (Kinasewich, Letang) – 13. Demelinne (Kevin Bruijsten), 16. Kevin Bruijsten (Wurm, Tummers), 40. Wurm (Hagemeijer, van den Heuvel), 43. Brekelmans (de Jong, van Lijden), 60. Hagemeijer

Chorvatsko: Dekanich (Tomljenovic) – Jacmenjak, Silovic, Waugh, Letang, Sertich, Ljubic, Macaulay, Martinovic, Kegalj – Brencun, Blagus, Jankovic, Kostovic, Kinasewich, Kanaet, Milicic, Glumac, Murray, Miric, Perkovich
    Nizozemsko: Oosterwijk (Meierdres) – Vogelaar, de Jong, van Oorschot, van de Velden, Tummers, van Iersel, van Gestel – van den Heuvel, Kevin Bruijsten, Nagtzaam, Mitch Bruijsten, Mason, Wurm, van Biezen, Houkes, van Linden, Demelinne, Brekelmans, Hagemeijer