Salzburg – Ried 2:1 (kon.) | Rapid – Admira 1:1 (kon.) | Wolfsberger – Grödig 2:1 (kon.)
Wiener – Sturm Graz 4:4 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
2:1 (2:0)
SV Guntamatic Ried
Sobota 25.04.2015, 16:00 • Red Bull Arena • Rakouská Bundesliga

Je dobojováno. Hráči Riedu dnes sehráli více než vyrovnanou partii s domácím Salzburgem. Ve dvaasedmdesáté minutě dokázal snížit střídající Perstaller, který vlil optimismus do žil hostujících hráčů. Ti se snažili o vyrovnání. To se jim ovšem nepodařilo. Navíc mohl v jednaosmdesáté minutě potvrdit vedení Salzburgu Soriano, ale ten napálil pouze pravou tyč hostující branky. (17:54:57)

90+5

90+4
    Hosté konec utkání nezvládají. Kragl nakopl domácího Soriana zezadu.

90+3
    Thomalla zajel kopačkami nepěkně do jednoho z domácích hráčů. Míč tak budou mít fotbalisté Salzburgu.

90+3
    Následně upadl ve vápně hostů právě Djuricin, ale ani tentokrát se nejednalo o penaltový zákrok. Hra pokračuje dále.

90+2
    Hráči Salzburgu šli do rychlého přečíslení, ovšem finální přihrávku Soriana nedokázal Djuricin zachytit a tak bylo po šanci.

90+2
    Kragl poslal balón do vápna domácích, kde kraloval ve vzduchu Gulásci, který si stáhl míč do rukavic.

90+1
    Hosté se postupně dostávají na dostřel domácí branky.

90
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Ziegl, přichází Kreuzer.

89
    Hosté opět kombinují před vápnem Salzburgu, ten se trpělivě brání a čeká na svou šanci v podobě protiútoku.

87
    Ve vápně domácích se dostal ke střele z pravé strany Reifeltshammer. Střele hostujícího obránce však scházela razance.

86
    Nepřesná přihrávka Ilsankera zabrzdila útok domácích. Naopak do protiútoku se vydali hráči Riedu. Hinteregger nápor hostů ukončil faulem. Fotbalisté v zelených dresech ovšem zůstanou u balónu.

85
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Elsneg, přichází Fröschl.

84
    Po neúspěšné akci Riedu bude od domácí branky odkopávat Gulásci.

83
    Hráči Riedu se hodně vytahují směrem dopředu, ovšem mají poměrně otevřenou obranu, kam se snaží domácí podnikat rychlé protiútoky.
    Soriano mohl rozhodnout, ale trefil pouze tyč hostující branky.

81
    Mohlo být rozhodnuto. Soriano ovšem nastřelil pouze pravou tyč hostující branky.

80
    Domácí rozehrávali standardní situaci. Míč poslal do vápna jeden z hostující hráčů. Balón výborně vyboxoval do bezpečí Gulásci.

79
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Berisha, přichází Bruno.

78
    Čas neúprosně běží, což vyhovuje domácím hráčům, kteří vedou cca patnáct minut před koncem utkání i s nastavením stále o jednu branku.

76
    Filipović tvrdě atakoval Djuricina, kterému dal loktem do břicha. Ani za tento zákrok rozhodčí neuděluje kartu.

74
    Hosté jsou rázem při chuti a snaží se o rychlé vyrovnání. V cestě jim ovšem stojí pozorná obrana domácích.
    Julius PERSTALLER - 2:1

72
    Ried právě vstřelil branku!
    JULIUS PERSTALLER vybojoval před vápnem míč a ze stejného místa jako Soriano, při druhé brance domácích, snižuje na rozdíl jediného gólu.

71
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Sabitzer, přichází Djuricin.

70
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Polverino, přichází Perstaller.

68
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Lazaro, přichází Minamino.

67
    Ve vápně hostů se poroučel k zemi Schmitz, ovšem k nevoli domácích fanoušků se nepíská a hra pokračuje dále.

66
    Po nepovedeném útoku hráčů Riedu bude od své vlastní branky odkopávat Gulásci.

64
    Na zemi se ocitl Sabitzer, kterého sestřelil Filipović. Rozhodčí Harkam zatím nechává hráčům volný metr.

63
    Keita raději zahrál míč do autu před dotírajícím Filipovićem.

62
    Berisha byl na polovině hřiště faulován Elsnegem, kterému domlouvá rozhodčí. Emoce se na hřišti stupňují.

59
    Na trávníku skončil jeden z hostujících hráčů po faulu domácího Ilsankera.

58
    Tempo hry lehce opadlo. Obě mužstva jsou s balónem ve středu hřiště a ani jeden z týmů se nedostává ke střele, natož do výraznějších šancí.

56
    Hostům se nedaří kombinace. Balón jim skáče od nohy. U míče jsou tak opět domácí fotbalisté.

55
    Schmitz rozehrál rohový kop Salzburgu. Balón se nesl na zadní tyč, ale obrana Riedu si poradila a dostal míč daleko od své branky.

54
    Hostující hráč pravděpodobně utržil ránu do hlavy. Lainer ovšem odešel po svých za postranní čáru a vypadá to, že bude v pořádku.

53
    Na trávníku zůstal na čtyřech Lainer, ke kterému rozhodčí volá zdravotníka.

52
    Ani z toho nezapršelo. Na balón si vyskočil Gulásci, který lapil kulatý nesmysl do rukavic.

51
    Ried má k dispozici další rohový kop.

50
    Domácí šli dva na jednoho, ovšem Berisha nezvládl přihrát na pravou stranu, kde byl zcela volný Sabitzer.

48
    Hosté měli k dispozici rohový kop. Ten obrana Salzburgu zvládla s přehledem a domácí šli do rychlého protiútoku, který skončil nepřesnou přihrávkou.
    Střelec druhé branky - Jonatan Soriano.

47
    Výborným obraným zákrokem se prezentoval hostující Filipović, který zastavil unikajícího Soriana.

46

Obě mužstva jsou připravena na zahájení druhého poločasu, který za pár okamžiků zahájí rozhodčí Harkam.

Je za námi první poločas. Rozhodčí Harkam nepřidal ani vteřinu navíc k prvním pětačtyřiceti minutám. Domácí se dostali do vedení v patnácté minutě, kdy se dokázal prosadit Keita. Čtyři minuty před přestávkou navíc zvýšil Soriano na rozdíl dvou branek, který si vezme Salzburg do druhého poločasu.

45

45
    K nevoli domácích fanoušků se píská faul Lazara.

44
    Útočný faul byl odpískán právě domácímu kapitánovi. Hosté tak budou moci jít dopředu.

43
    Hosté jsou druhou brankou zaskočeni a nejsou schopni se dostat na půlku svého soupeře.
    Jonatan SORIANO - 2:0

41
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Mezi obránce dostal balón španělský útočník JONATAN SORIANO, jenž se s ním dostal do vápna a Gebauera dokázal prostřelit mezi nohama.

40
    Balón dokázal odvrátit hlavou do bezpečí Trauner. Míč je opět ve středu hřiště.

39
    Na druhé straně ze stejné situace tečoval balón Reifeltshammer na rohový kop.

38
    Do vápna Salzburgu poslal míč Kragl, ale tam nenašel nikoho v zeleném dresu. Na míč si navíc nejvýše vyskočil Gulásci, který ho sebral do svých rukavic.

36
    Domácí fotbalisté se dostávají čím dál tím blíže na dostřel branky. Ovšem obrana Riedu je zatím pozorná a nepouští domácí útočníky do šancí.

35
    Soriano se dostal za obranu soupeře, ale byl mu přitom odmáván a následně také odpískán ofsajd.

34
    Polverino fauloval unikajícího Keitu a po právu je mu odpískán faul na polovině hřiště.

32
    Tempo hry v posledních minutách lehce opadlo. Ani jeden z týmů se nedostává do vážnějších šancí.

30
    Obě mužstva hrají převážně na středu hřiště. Momentálně jsou u míče hráči Riedu, kteří se snaží dostat kombinační hrou k brance Salzburgu.

29
    Z levé strany poslal do vápna načechraný balón Ziegl. Nejvýše si ovšem vyskočil Gulásci a schoval míč do svých rukavic.

28
    Z otočky vypálil jeden z domácích hráčů, který našel pouze náruč připraveného Gebauera.

27
    Domácí měli k dispozici rohový kop. Ten rozehrál Sabitzer, ale ten ve vápně nenašel nikoho v bílém dresu. Hosté odvrátili balón daleko od branky.

26
    Domácí obrana si poradila s hostujícím útokem, který ztroskotal na dvojici Hinteregger Ilsanker.

24
    Kragl se utrhl na levé straně a poslal přízemní centr do vápna na Thomallla, který jen nastavil nohu. Balón skončil ovšem vysoko nad brankou domácích.

22
    Domácí po vstřelené brance přebrali iniciativu a a kombinují na polovině svého soupeře.

19
    Ani z toho nezapršelo. Nicméně fotbalisté Salzburgu zůstávají i nadále u balónu a kombinují před vápnem Riedu.

18
    Z toho nic nebylo, ovšem to domácím vadit nebude, jelikož budou zahrát rohový kop.

17
    Ziegl přistrčil jednoho z domácích hráčů. Hráči Red Bullu budou rozehrávat balón ze čtyřiceti metrů.
    Naby KEITA - 1:0

15
    Domácí se dostávají do vedení. Z levé strany poslal centr do vápna Sabitzer, který našel přesně nohu NABY KEITY, který poslal míč do sítě.

15
    Obě mužstva kombinují s míčem na polovině hřiště. Ani jeden z týmů se příliš nehrne do zakončení.

13
    K míči se postavil právě domácí kapitán, který minul pravou tyč Gebauerovy branky. To byla dobrá šance Salzburgu.

12
    Před vápnem byl faulován domácí Soriano a bude z toho zajímavá standardní situace z nadějné vzdálenosti.

11
    Lazaro si při útočném snažení počínal nedovoleně a rozhodčí Harkam mu odpískal faul. U míče tak budou opět hosté.

10
    Hosté jsou zatím překvapivě lepším celkem, který drží balón na svých kopačkách.

8
    První vážnější střelu na branku vyslal z levé strany Filipović, který se dostal k odraženému míči a ten napálil levačkou přímo do domácího gólmana.

7
    Ten se ovšem hostům vůbec nepovedl. Gulásci bude odkopávat od své vlastní branky.

6
    Z pravé strany poslal přízemní centr do vápna Walch a Schmitz pouze odvrátil na rohový kop.

5
    Při útočném snažení se provinil Thomalla. Od vlastní branky bude odkopávat domácí gólman.

4
    Na půlce hřiště fauloval Lazaro hostujícího Filipoviće. U míče tak zůstanou fotbalisté Riedu.

3
    Na druhé straně měli domácí k dispozici rohový kop, který následně obrana Riedu odvrátila do bezpečí.

2
    Hosté se drali do zakončení, ovšem nepovedený pokus Walcha lapil do rukavic Gulásci.

1
    Domácí rozehráli dnešní utkání.

1

Salzburg nastoupí v dnešním utkání v bílých dresech, oproti tomu fotbalisté Riedu oblékli dresy zelené.

FC Red Bull Salzburg: Gulásci – Schmitz, Ilsanker, Hinteregger, Ulmer – Lazaro, Leitgeb, Keita, Berisha – Soriano, Sabitzer
    Náhradníci: Ankersen, Ramalho, Djuricin, Minamino, Walke, Quaschner, Bruno

SV Josko Ried: Gebauer – Reifeltshammer, Trauner, Ziegl – Polverino – Lainer, Elsneg, Kragl, Filipović – Walch, Thomalla
    Náhradníci: Perstaller, Fröschl, Pichler, Kreuzer, Höbarth

Rozhodčí: Harkam – Heidenreich, Bauernfeind.

SV Josko Ried

Ried je na tom v tabulce o poznání hůře. Ried se nachází na šesté pozici v tabulce, když se hostům podařilo vydobýt sedmatřicet bodů za deset výher a sedm remíz. Bez zisku jediného bodu odcházeli hráči Riedu z trávníku celkem dvanáctkrát. Na čtvrtou příčku, zaručující Evropskou ligu ztrácí hosté celkem dvanáct bodů, což je velká bodová propast vzhledem k tomu, že do konce sezóny zbývá odehrát sedm kol.

Poslední ligová utkání:

29. kolo SV Ried – Rapid Vídeň 0:1
    28. kolo SC Wiener Neustadt – SV Ried 0:1
    27. kolo SV Ried – SK Sturm Graz 1:2

Domácí fotbalisté plní letošní sezónu to, co se od nich očekává. Po devětadvaceti kolech jsou na vrcholu rakouské Bundesligy se ziskem osmapadesáti bodů za osmnáct výher a čtyři remízy. Fotbalisté Salzburgu našli přemožitele pouze v sedmi případech. Na druhou Rapid Vídeň mají fotbalisté Red Bullu náskok pohodlných šesti bodů. V dnešním utkání je pro domácí povinnost vytěžit tři body.

29. kolo Red Bull Salzburg – SC Wiener Neustadt 6:0
    28. kolo Rapid Vídeň – Red Bull Salzburg 3:3
    27. kolo Red Bull Salzburg – Austria Vídeň 3:1

Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u dalšího ze zápasů rakouské Bundesligy, kde se v rámci třicátého kola střetne domácí FC Red Bull Salzburg, který vyzve SV Josko Ried. Úvodní výkop utkání je naplánován na 16:00, tak u toho buďte s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.