Salzburg – Ried 2:1 (kon.) | Rapid – Admira 1:1 (kon.) | Wolfsberger – Grödig 2:1 (kon.)
Wiener – Sturm Graz 4:4 (kon.)
SC Wiener Neustadt
4:4 (2:0)
SK Sturm Graz
Sobota 25.04.2015, 18:30 • Wiener Neustädter Stadion • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Přeji hezký sobotní podvečer všem fanouškům fotbalu. Rakouská Bundesliga má na programu už své 30. kolo a já se zaměřím na utkání mezi Wienerem Neustadt a Sturmen Graz. Pro oba týmy jde o velmi důležitý zápas.

Domácí Neustadt potřebuje každý bod v boji o záchranu. V tabulce je poslední, ale Admira Wacker je před ním pouze zásluhou lepšího skóre. Fotbalisty Wieneru však sráží aktuální forma, vždyť prohráli už pětkrát v řadě. To třetí Sturm, i díky čtyřem výhrám za sebou, ještě bojuje o předkolo Ligy mistrů, na druhý Rapid ztrácí jen dva body.

Oba týmy v této sezóně odehrály už tři vzájemné zápasy. V tom prvním zvítězil na domácí půdě Sturm 4:2, zbylé dva pak skončily remízami.

SC Wiener Neustadt: Vollnhofer – Kainz, Sušac, Sereinig (C), Prettenthaler – Ranftl, Freitag, O'Brien, Denner – Maderner, Hellquist.

Náhradníci: Schierl – Osman Ali, Koch, Rauter, Schöpf, Wimmer, Pollhammer.

SK Sturm Graz: Gratzei (C) – Offenbacher, Pfingstner, Spendlhofer, Klem – Hadžić, Piesinger – Schick, Kamavuaka, Avdijaj – Kienast.

Náhradníci: Schützenauer – Tadić, Schloffer, Rosenberger, Gruber, Beichler, Oščipko.

Rozhodčí: O. Drachta – S. Kühr, A. Rothmann.
    Pohled na útulný stadionek v Neustadtu během předzápasové rozcvičky.

1

2
    Klem se už dostal s míčem do zámezí. Vhazovat budou domácí.

3
    Až příliš důrazně se cpal před bránu Schick. Míč uvede do hry brankář Wieneru Vollnhofer.

5
    Fotbalisté Sturmu Graz v úvodu drží míč častěji na svých kopačkách.

6
    Vollnhofer vyběhl až mimo své pokutové území a odkopl míč před dotírajícím Kienastem.

7
    Avdijaj postupoval po levém křídle, ale jeho snahu zastavil pravý bek Wieneru Kainz.

8
    Kamavuaka si počínal v souboji nedovoleně, domácí rozehrávají standardní situaci.

8
    Po standardce Freitaga se dostal k hlavičce Tobias Kainz. Balón obloučkem zapadl na horní část brankové sítě.

10
    Hostující brankář Gratzei zkontroloval nakopnutý míč až za brankovou čáru. Nyní provede odkop od své svatyně.

11
    Po přetlačované ve středu hřiště budou vhazovat hráči z Grazu.

11
    První gólová šance zápasu! Hosté špatně rozehráli a Maderner utíkal sám na branku! Zkusil udělat kličku gólmanovi, ale Gratzei jeho úmysl přečetl a balón mu sebral z nohy.

14
    Domácí se osmělují a nyní se usadili na polovině soupeře.

15
    Kainz si nekomplikoval situaci a odkopl míč až na tribunu.

15
    Na centr z pravé strany si naběhl Kienast. Bohužel pro hosty hlavou jen usměrnil míč do náručí Vollnhofera.

17
    Jeden z domácích hráčů se ocitl v ofsajdu.

19
    Akce Neustadtu začíná až od brankáře Vollnhofera. Ani jeden z týmů se nesnaží hrát bezhlavě dopředu.

19
    Neustadt právě vstřelil branku!
    Je tu první gól utkání! Conor O'Brien vysunul kolmou přihrávkou REINHOLDA RANFTLA. Ten šel úplně sám na Gratzeie, a přestože hostujícího gólmana napoprvé nepřekonal, napodruhé již dorážel do prázdné brány.
    Reinhold RANFTL - 1:0

21
    Domácí, kteří prohráli pět zápasů v řadě, mají utkání velmi dobře rozehrané. Třetí Sturm bude mít co dělat.

23
    Chvíli se nehrálo, domácí Christoph Freitag byl po nešetrném zákroku protihráče ošetřován.

26
    Domácí Philip Hellquist se dopustil útočného faulu. Míč mají hráči ze Štýrského Hradce.

28
    Hosté zahrávali rohový kop, ale nic velkého z toho nebylo.

29
    Domácí Christoph Freitag, který byl před pár minutami ošetřován, nemůže pokračovat. Nahrazzuje ho Sebastian Wimmer.

30
    Žlutou kartu dostává Hadžić (SK Sturm Graz).

31
    Standardní situace ze zajímavé vzdálenosti pro domácí.

31
    PHILIP HELLQUIST kopl trestný kop výtečně! Jeho bomba zamířila pod břevno a v cestě do sítě ji nezabránil ani brankář Gratzei, který si na míč sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal – 2:0.
    Philip HELLQUIST - 2:0

33
    Hosté bojují o kvalifikaci do Ligy mistrů, ale jejich dnešní výkon je zatím velkým zklamáním.

35
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Anel Hadžić, přichází Andreas Gruber.

38
    Hra je přerušena, ošetření si vyžádal domácí brankář Vollnhofer.

39
    Už se opět hraje, strážce svatyně Neustadtu je v pořádku.

40
    Poslední tým tabulky bojuje s velkým nadšením. Pozice celku, který vede, mu vlila do žil nový entuziasmus.

42
    Domácí zahrávali standardní situaci z levé strany. Centrovaný míč skončil jen na hlavách obránců Sturmu Graz.

44
    Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, ale přihrávkou Avdijaje na Kienasta už byla celá akce zbržděna.

45
    Domácí zahrávali rohový kop, který obrana Sturmu odvrací.

45
    Po něm navíc hosté vyrazili do rychlého brejku, který zastavil taktickým faulem na Shicka až Reinhold Ranftl. Je z toho žlutá karta.

45+1
    Už běží nastavený čas. Pan Drachta prodlouží první dějství o tři minuty.

45+3
    Ještě jedna příležitost domácích. Hlavičkující Maderner však netrefil bránu a navíc byl v ofsajdu.

45+3

Po prvním poločase platí hodně překvapivý stav. Poslední Wiener Neustadt totiž vede nad třetím Sturmem Graz 2:0. Skóre utkání otevřel v 19. minutě Ranftl a krátce po půlhodině hry zvýšil domácí náskok z přímého kopu Hellquist. Fotbalisté z Grazu si v úvodním dějství žádnou šanci nevytvořili a po přestávce budou muset hodně přidat.

46

46
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Kamavuaka, přichází Josip Tadić.

48
    Hosté vstoupili do druhé půle hodně aktivně. Před branku Wieneru létá jeden míč za druhým.

51
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    A je sníženo! Po akci Piesingera uklidil míč k tyči domácí brány DONIS AVDIJAJ – 2:1.

52
    Prakticky po rozehrávce udeřili hosté znovu! Z 20 metrů vypálil SIMON PIESINGER a trefil se přesně do pravé šibenice. To byla parádní rána! Sturm tak během chvilky zlikvidoval dvougólové manko.
    Simon PIESINGER - 2:2

55
    Domácí zahrávali rohový kop. Prettenthaler poslal míč jen do rukavic Gratzeie.

58
    Žlutou kartu dostává Wimmer (SC Wiener Neustadt).

60
    Fanoušci Sturmu Graz nyní vytvářejí svému týmu téměř domácí prostředí. Hosté jsou v těchto minutách na koni.

62
    Philip Hellquist se dostal do dobré pozice, ale z rohu šestnáctky vypálil vedle vzdálenější tyče.

64
    Po střetu s protihráčem zůstává ležet na trávníku Hellquist. Domácí hráč si žádá ošetření.

65
    Švéd je odváděn mimo hrací plochu, zatím se bude pokračovat bez něho.

65
    Domácí byli na hřišti v deseti, přesto dávají gól! Podruhé v zápase se trefil REINHOLD RANFTL a Neustadt opět vede.

66
    Střídání v týmu SC Wiener Neustadt: ze hřiště odchází Philip Hellquist, přichází Herbert Rauter.

69
    Domácí jsou zase nahoře a útočí. Madernerovi teď sebral nadějnou příležitost rozhodčí Drachta, který pískal útočný faul.

70
    Rohový kop domácích hráči Grazu přestáli.

72
    Hostující Spendlhofer trefil skluzem Ranftla a zaslouženě vidí žlutou kartu.

73
    Domácí skórují z přímého kopu a vedou už 4:2! TOBIAS KAINZ poslal balón k bližší tyči a Gratzei ho nedokázal vyrazit.
    Tobias KAINZ - 4:2

75
    Domácí sice v úvodu druhé půle ztratili dvoubrankové vedení, ale dokázali se z toho oklepat a nyní mají tři body na dosah.

77
    Hostující Andreas Pfingstner si přidržel Prettenthalera a obdržel žlutou kartu.

78
    Ze hřiště odchází jeden z hrdinů zápasu, dvougólový střelec Reinhold Ranftl. Nahrazuje ho Pollhammer.

81
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Klem, přichází Daniel Beichler.

81
    Hostující celek rozehrával dva rohy v krátkém sledu. Snížení z toho však nevytěžil.

83
    Hostům se již výrazně krátí čas, vypadá to na překvapivý výsledek.

85
    Střelou zpoza vápna prověřil Gratzeie Maderner. Míč šel do středu brány a hostující brankář tak v klidu zakročil.

86
    Snížení měl na hlavě Kienast! Vollnhofer byl však u své bližší tyče včas a vytlačil balón mimo. Výborný zákrok.

88
    Hosté dramatizují závěr! Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Spendlhofer a DONIS AVDIJAJ míč zblízka dokopl do sítě – 4:3.
    Donis AVDIJAJ - 4:3

90+1
    Hosté dnes již podruhé dvěma slepenými góly dorovnávají dvoubrankovou ztrátu! Gruber poslal hlavou míč do šestnáctky, kde byl ROMAN KIENAST, který akrobatickým zakončením zády k bráně srovnává stav na 4:4. Domácí reklamují ofsajd, ale jejich snaha je zbytečná.
    Roman KIENAST - 4:4

90+2
    Rozhodčí bude nastavovat pět minut.

90+3
    Žlutou kartu dostává Prettenthaler (SC Wiener Neustadt).

90+5
    Rozhodčí uklidňuje emoce žlutými kartami na obou stranách. Za hosty je potrestán Roman Kienast...

90+5
    ... za domácí Adam Sušac.

90+5

Máme za sebou hodně divoké utkání, které přineslo osm gólů! Neustadt vedl po první půli 2:0, ale o tento náskok krátce po přestávce přišel, když se během minuty prosadili Avdijaj a Piesinger. Domácí se však nesložili a dvougólový náskok si vybojovali znovu. V 65. minutě skóroval podruhé v zápase Ranftl a v 73. minutě zvýšil z přímého kopu na 4:2 Kainz. Když už se zdálo, že třetí celek tabulky odjede z Neustadtu s prázdnou, přišlo v 88. minutě snížení z kopačky Avdijaje a v první minutě nastavení srovnal na konečných 4:4 Kienast. Hráči Wieneru dnes sice protrhli sérii pěti porážek v řadě, ale s tím, že dvakrát přišli o dvougólové vedení, být spokojeni rozhodně nemohou. (20:30:44)
    Favorizovaný Sturm Graz si z trávníku posledního Neustadtu odvezl pouze remízu.

Martin Augustin

Branky: 19. Ranftl, 31. Hellquist, 65. Ranftl, 73. Kainz – 51. Avdijaj, 52. Piesinger, 88. Avdijaj, 90+1. Kienast

Karty:   45. Ranftl (WIE), 58. Wimmer (WIE), 90+3. Prettenthaler (WIE), 90+5. Sušac (WIE) – 30. Hadžić (STG), 72. Spendlhofer (STG), 77. Pfingstner (STG), 90+5. Kienast (STG)

SC Wiener Neustadt: Vollnhofer – Kainz, Sušac, Sereinig (C), Prettenthaler – Ranftl (78. Pollhammer), Freitag (29. Wimmer), O'Brien, Denner – Maderner, Hellquist (66. Rauter).

SK Sturm Graz: Gratzei (C) – Offenbacher, Pfingstner, Spendlhofer, Klem (81. Beichler) – Hadžić (35. Gruber), Piesinger – Schick, Kamavuaka (46. Tadić), Avdijaj – Kienast.

Rozhodčí: O. Drachta – S. Kühr, A. Rothmann