Heerenveen – Willem II 1:1 (kon.) | Breda – Heracles 1:3 (kon.) | GA Eagles – Utrecht 0:2 (kon.)
Excelsior – Eindhoven 2:3 (kon.)
SC Heerenveen
1:1 (0:0)
Willem II Tilburg
Sobota 25.04.2015, 18:30 • Abe Lenstra Stadium • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Rozdíl čtyř příček, avšak více než dvojnásobného počtu bodů. Takové je postavení Heerenveeenu a Willemu II Tilburgu před jejich vzájemným utkáním v rámci 32. kola nizozemské Eredivisie.

Heerenveen se krátce před koncem sezony nachází na šesté příčce tabulky. Hypoteticky ještě může vypadnout z příček zaručujících předkolo Evropské ligy, případný tříbodový zisk z tohoto zápasu by ale postavení Heerenveenu výrazně pojistil. O tom se ale rozhodne až na hřišti, kde je Heerenveen v posledních době naprosto nevyzpytatelný. V posledním kole projel utkání s Eidhovenem a prohrál 4:1, o týden dříve naopak rozmetal Alkmaar 5:2. A aby toho nebylo málo, o další týden dříve přišlo bezbrankové trápení se slabou Bredou. Tento zápas tedy může dopadnout jakkoliv, byť papírově je Heerenveen nemalým favoritem.

Willem II sice neprožívá nejpovedenější období, ale rozhodně není bez šance. Tým sice hraje v klidném středu tabulky a reálná šance na poháry není, vybičovat k dobrému výkonu se však dokáže. Sezona budiž důkazem. Momentálně jde ale Willem do utkání s prohrou 1:4 s Groningenem v zádech. Na vítězství navíc čeká už tři zápasy. Posilňujícím prvkem před utkáním by ale mohla být skutečnost, že podzimní první vzájemné klání v sezoně na svém stadionu Willem ovládl 2:1 poté, co v poslední čtvrthodině otočil skóre.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SC Heerenveen: Nordfeldt – Otigba, St. Juste, de Roon (C), van Anholt – Bikel, van den Berg, Thern – Slagveer, Uth, Larsson.
    Náhradníci: De Fockert – Huizing, Duarte, Thorsby, Namli, Veerman, Warmolts.

Willem II Tilburg: Lamprou – van der Struijk, Wuytens, Peters (C), Dijks – Haemhouts, Messaoud, Wuytens – Andrade, Armenteros, Ondaan.
    Náhradníci: Meul – Heerkens, Vicento, Cabral, Braber, Sahar, Pluim..

1

1
    Heerenveen do utkání nastupuje ve svých tradičních dresech, tedy v modro-bílé kombinaci, hosté z Tilburgu hrají v tmavě šedém. V prvním poločase útočí Heerenveen na branku po pravé straně hřiště z pohledu kamery.

3
    Heerenveen se v prvních minutách pokusil o několik výpadů, ty ale vždy ztroskotaly na pevné defenzívě Willemu.

4
    Ofsajd Terella Ondaana vystavuje stopku také akci hostů.

5
    Ve vzdušném souboji si počínal loktem nedovoleně kapitán hostů Peters, u míče zůstane Heerenveen.

6
    První těžší zákrok za sebou má brankář Lamprou, střlený centr mu ale vypadl z rukavic, a tak děkoval spoluhráči, že míč před dotírajícím soupeřem odkopl do zámezí na roh pro Heerenveen.

7
    Domácí si kop od rohového praporku zopakují ještě jednou. Obrana byla znovu v pohotovosti.

7
    Tentokrát se nejvýše do vzduchu vyšponoval Mark Uth a míč hlavou poslal půl druhého metru od Lamprouovy levé tyče!

8
    Heerenveen v průběhu posledních minut získal nad utkáním kontrolu a zdržuje se výhradně na soupeřově půli.

9
    Na hranici malého vápna soupeře budou domácí vhazovat.

10
    Heerenveen se snaží často zakončovat, což se mu ale zatím daří jen do určité míry, takže Willem se také častěji dostává k zakládání vlastních akcí. Zde je ale třeba podotknout, že Heerenveen soupeři nedovolí nic nebezpečného za polovinou hřiště a rychle ho připravuje o míč.

12
    Při pokrývání míče byl faulován Bruno Andrade, Willem má výhodu přímého kopu, ale pouze z velké vzdálenosti.

13
    Centr letěl na zadní tyč, nakonec byl ale o fous delší, než by nabíhající Ondaan potřeboval, a míč zamířil do zámezí.

14
    Další hodně nepřesné zakončení Heerenveenu.

14
    Domácí z velkého tlaku z před několik minut nic zásadního nevytěžili a nyní se nadechuje naopak Willem.

15
    Ali Messaoud to zkusil z necelých dvaceti metrů, jeho pokus byl ale odkloněn na rohový kop.

15
    Hráči v tmavých dresech zůstávají natlačení na polovině soupeře. Kontrolu nad zápasem mají teď zcela ve svých rukou. Fotbal dokáže být proměnlivý z minuty na minutu.

16
    Další faul Heerenveenu. Tentokrát se provinil Bikel a hosté budou centrovat z totožné pozice jako před pár minutami.

17
    Gólman Nordfeldt vytěsnil padající míč na roh.

17
    Jen vynaložením velkého úsilí teď Heerenveen dotlačil míč k půlící čáře, tam o něj ale přichází.

18
    Willem favorita zápasu přišpendlil k vlastní brance a bude kopat další ze série rohových kopů.

18
    Míč ze vzduchu stáhl do rukavic Nordfeldt.

19
    Messaoud se znovu prodral do zakončení, tentokrát šlo o netečovanou střelu hodně mimo tři tyče.

20
    Po sedmi minutách se Heerenveen dostal až k brance soupeře. Nápaditá kolmice na nabíhajícího útočníka však nakonec skončila pouze v rukavicích pozorného Lamproua, jenž míči vyrazil naproti.

21
    Ale Heerenveen nechce zůstat u této jedné akce a zůstává na dostřel branky.

22
    Zpoza šestnáctky napřáhl ke střele Sam Larsson, míč ve vzduchu zaplaval, a tak, ač šla střela přímo doprostřed branky, rozhodl se ji Lamprou jen vyrazit před sebe.

23
    Zdá se, že se týmy nedobrovolně dohodly na jakémsi střídání výpadů. Po osmi minutách, kdy Heerenveen prakticky nebyl u míče, se teď hra odvíjí znovu výhradně před Lamprouem.

24
    Domácí vhazují kousek za polovinou hřiště.

25
    Bikel přerušil ofenzivní akci Willemu, ten vhazuje.

25
    Stijn Wuytens (Willem II Tilburg) vlétl do soupeře, přerušil jeho akci a po zásluze dostává žlutou kartu.

27
    Hráči se na sebe teď v klubkách doslova sápou, je jasné, že budou padat karty, a ne jedna!

28
    Žlutou kartu dostává Kenny Otigba (SC Heerenveen).
    Žlutou kartu dostává Bruno Andrade (Willem II Tilburg).

29
    Hromadné postrkování odnesli žlutými kartami nakonec jen dva hráči, iniciátoři incidentu.

29
    Střelu z téměř nultého úhlu brankář hostů Lamprou bez potíží chytá.

30
    Stejně tak v jeho rukavicích končí kolmice za obranu.

31
    Heerenveen je stále tím aktivnějším, avšak pokud se zápas hodlá odvíjet podle stejného scénáře jako doposud, pomalu by měla znovu nadejít několikaminutová převaha Willemu.

32
    Prozatím hosté alespoň kombinují před svým gólmanem.

33
    Robbie Haemhouts se přikopnutím míče do běhu snažil zbavit hned dvojice obránců najednou, míč ale nedostihl před vyběhnuvším gólmanem Heerenveenu.

33
    Přímý kop pro domácí jen pár metrů od rohového praporku. Faulován byl van den Berg.

34
    Krátce po půlhodině zápasu je hra více méně vyrovnaná.

35
    Velmi nebezpečně si počínal hostující útočník Armenteros, jenž soupeře podrážkou kopačky trefil při jeho snaze hlavičkovat přímo do obličeje. Ačkoliv noha Armenterose byla velice vysoko, rozhodčí situaci kupodivu přešel bez žluté karty.

37
    Armenteros je znovu ústřední postavou dění. Tentokrát v kladnějším slova smyslu, byť spoluhráči ho zřejmě ani teď nepochválí. Hrotový útočník hostů se urval svému strážci a závěr náběhu na gólmana byl otázkou jeden na jednoho. Vítězně vyšel brankář Nordfeldt, který vytáhl skutečně brilantní zákrok!

38
    Messaoud fauloval u rohového praporku na polovině soupeře a Willem přichází o míč.

40
    Centr z levého křídla jen prolétl šestnáctkou Willemu, nikdo v bílo-modrém na míč nedoskočil.

41
    Je za námi čtyřicet minut utkání, během kterých můžeme konstatovat, že ač byla k vidění jen jedna stoprocentní gólovka, sledujeme špičkový ofenzivní fotbal pravého nizozemského ražení!

43
    Willem už nikam nespěchá, kombinuje na své polovině a čeká na poločas.

44
    Autové vhazování pro hosty na hranici šestnáctky Heerenveenu nic nepřineslo, u míče jsou domácí.

45
    Rozeběhla se poslední minuta prvního dějství, bude se něco nastavovat?

45
    Centrovaný míč z přímého kopu hostů skončil pouze v rukavicích Nordfeldta.

45+1
    Rozhodčí nastavuje nakonec jednu minutu.

45+1
    A právě v nastavení přichází jedna z největších šancí domácích v prvním poločase. Míč ale ke spokojenosti hostů prolétl jen metr od levé tyče.

45+1

V prvním poločase jsme sledovali vyrovnanou podívanou, kdy se týmy v téměř desetiminutových intervalech střídaly v naprosté dominanci, ta ale byla vždy na konci každého úseku zničehonic utnuta. Naproti tomu a skutečnosti, že jsme sledovali ofenzivní fotbal se vší parádou, byla k vidění jen jedna vyložená gólovka. Tu krátce před 40. minutou zahodil hostující Armenteros při samostatném nájezdu na gólmana Nordfeldta.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 19.31.

46

46
    Do druhého poločasu vstupuje Willem s jednou personální změnou v sestavě: na hřišti se již neukáže Terell Ondaan, nahrazuje ho Ben Sahar.

47
    Krátce po začátku druhého poločasu byla na programu další stoprocentní tutovka hostů. Frank van der Struijk byl adresátem milimetrového pasu od Armenterose, ale rozhodl se ještě přihrávat na druhou stranu šestnáctky na spoluhráče, na konci celé akce však stály konečky prstů brankáře Nordfeldta, který si připisuje druhý hvězdný okamžik tohoto odpoledne.

48
    Následný rohový kop už v porovnání s předešlou akcí neznamenal vůbec nic.

50
    Ofsajd ukončil další ofenzivní výpad hráčů v tmavých dresech.

51
    Willemu zatím úvod druhého poločasu patří plnou měrou.

52
    Žlutou kartu dostává Simon Thern (SC Heerenveen).

53
    Armenteros svým pohybem způsobuje soupeři nemalé problémy, nyní se ale utopil v kličkách.

54
    Dlouhou přihrávku vystihl Nordfeldt. S rozehrávkou chvíli vyčkává.

56
    Armenteros vybojoval rohový kop, když mu dobíhající obránce ukopl míč od kopaček.

57
    Dlouhý centr skončil pouze na hlavě domácího hráče.

57
    Byť se v posledních minutách Heerenveen dostal místy k míči, má Willem hru stále pod kontrolou.

59
    Další dobrá šance pro Willem. Na centr z levé strany doskočil nejvýše Ali Messaoud, ale prudký míč poslal pouze do rukavic připraveného Nordfeldta.

60
    Ojedinělý pokus domácích ve druhém dějství končí zblokováním střely obránci Willemu.

62
    Ačkoliv je Ben Sahar plný sil, na tento míč byl i on krátký.

63
    Stijn Wuytens podrazil soupeře u autové čáry, míč se přesouvá na kopačky domácího celku. Ten se, ač ve druhém poločase hodně zaostává za soupeřem, může spolehnout na skvěle povzbuzující fanoušky.

64
    Tento centr si Sam Larssson za rámeček rozhodně nedá. Prakticky odevzdaný míč soupeři.

65
    Mnohem lépe už vypadala akce Luciana Slagveera, jenž potáhl míč a ze 17 metrů vypálil. Směrem dolů k břevnu mu ale dobré čtyři metry chyběly.

66
    Jako na koníčkovi teď Mitchell Dijks povozil soupeře poté, co na něj po skluzu dopadl.

67
    Andrade před šestnáctkou nezištně našel nalevo lépe postaveného Armenterose, ten ale míč prudce napálil jen do boční sítě!

68
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Rohový kop po bleskové akci vybojovali hráči Heerenveenu.

69
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Robbie Haemhouts, přichází Freek Heerkens.

69
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Simon Thern, přichází Henk Veerman.

69
    Centrovaný míč letěl příliš blízko gólmana Lamproua, který ho vyrazil do bezpečné vzdálenosti.

71
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Jordens Peters, přichází Wiljan Pluim.

72
    Mezi několika střídáními se teď převaha Heerenveenu trochu ztratila, nutno ale říct, že oproti náporu hostů z předešlých minut se jednalo jen o jakousi snahu o oddych vlastních obránců.

73
    Další roh pro domácí Heerenveen. Larsson ho ale nekopl dobře.

74
    Willem si připisuje další tutovku. Tentokrát se rozezvučela spojnice za Nordfeldtovými zády!

74
    A vzápětí bylo rušno také na druhé straně, tam ale zakončení z kopaček domácích šlo vysoko nad břevno.

76
    Už tři stoprocentní gólovky mají na svém kontě hostující hráči, stav je ale stále bezbrankový. Hosté by si za svou aktivní hru, především pak ve druhém poločase, vedení zasloužili.

78
    Rušno ale bylo znovu před Lamprouem, který nejprve výběhem donutil hráče místo střely zvolit zpětnou přihrávku na hranici velkého čtverce, jenž následně zcela přestřelil.

78
    Willem II právě vstřelil branku!
    A je to tady. Willem jde do vedení, když se k od země odraženému míči vcelku nečekaně dostal BRUNO ANDRADE a zbývalo překonat zřejmě stejně překvapeného Nordfeldsta. Toho krásně přeloboval a hosté vedou 1:0.

79
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Luciano Slagveer, přichází Lerin Duarte.

80
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Domácí ale bleskově během dvou minut odpovídají. Přihrávku od Sama Larssona na hranici stoperů Willemu přebíral MARK UTH, v šestnáctce napřáhl a pod padajícím brankářem Lamprouem poslal míč do sítě – 1:1.
    Mark UTH - 1:1

82
    Zápas je tak během dvou minut znova tam kde byl. Willem musí znovu skórovat, pokud chce svou územní převahu podtrhnout třemi body. Heerenveen naopak skóroval z první vyložené gólovky v zápase, byť několik nadprůměrně dobrých příležitostí už měl.

83
    Šikovně otočkou se nový muž na hřišti Lerin Duarte zbavil svého strážce a z úhlu vyslal na branku tvrdou střelu. Leč hodně nepřesnou.

83
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Sam Larsson, přichází Younes Namli.

86
    Stadion propukl v pískot poté, co se po faulu Martena de Roona k zemi skácel Pluim a na hrací plochu byli přivoláni zdravotníci.

87
    Zápas se po vstřelených gólech poměrně rychle přehoupl do poslední čtyřminutovky.

89
    Znovu se píská. Podle názoru sudího fauloval Mark Uth, takže se míč vrací na kopačky hráčů Willemu.

90
    Jako smyslů zbavený zajel hned do dvou hráčů po sobě Jerry St. Juste (SC Heerenveen), jenž nedokázak zkrotit emoce z posledních rozporuplných rozhodnutí sudího, a zcela správně si zblízka prohlíží žlutou kartu.

90+1
    Žlutou kartu ihned poté dostává také Ali Messaoud (Willem II Tilburg).

90+1
    Rozhodčí přidává oproti prvnímu poločasu tři minuty navíc, celkem tedy nastavuje 4 minuty.

90+2
    Heerenveen ještě dostává možnost ohrozit soupeřovu branku po centru z přímého kopu v podobě hodně zkráceného rohu.

90+2
    Heerenveen ale neuspěl a po rychlém brejku mohli naopak skórovat Tilburští. Po levé straně unikající Armenteros si ale stínujícího obránce přidržel za dres.

90+3
    Závěr tohoto zápasu je ještě hodně napínavý.

90+4
    Nebýt ofsajdového postavení, šel by Namli sám na gólmana Lamproua. Naštěstí pro hosty se ale mávalo i pískalo.

90+4

Druhý poločas přinesl ještě lepší podívanou než kvalitní první půle. Především Willemu bylo plné hřiště, hosté zaznamenali také dvě jasné tutovky, ale neproměnili. Skóre se měnilo až krátce před osmdesátou minutou, kdy nejprve svou převahu zúročili gólem hosté, ale do dvou minut byl stav znovu nerozhodný. Hned první tutovku v zápase totiž proměnil též Heerenveen. Nakonec se tedy body dělily, což, pokud máme činit rozhodnutí o spravedlnosti, může rozhodně více mrzet hosty, kteří byli po většinu zápasu lepším týmem.

To je z mé strany z tohoto kvalitního utkání vše, přeji hezký sobotní večer.