Lyon – Évian TG 2:0 (kon.) | Bastia – Saint-Étienne 1:0 (kon.) | Guingamp – Remeš 2:0 (kon.)
Lorient – Bordeaux 0:0 (kon.) | Montpellier – Rennes 0:0 (kon.) | Nice – Caen 1:1 (kon.)
Montpellier HSC
0:0 (0:0)
Stade Rennes
Sobota 02.05.2015, 20:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítejte u onlajn přenosu utkání pětatřicátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí MONTPELLIER HSC přivítá na Stade de la Mosson v Montpellieru STADE RENNES.

MONTPELLIER HSC

Domácí vstupují do dnešního zápasu v pozici favoritů, opravňuje je k tomu postavení v ligové tabulce, kde drží velmi dobré sedmé místo. A to i přes poměrně nepovedené poslední zápasy, kdy Montpellier čtyřikrát z osmi zápasů prohrál.

STADE RENNAIS FC

Rennes ztrácí na svého dnešního soupeře pouze tři body a aktuálně je na devátém místě Ligue 1. Oproti svému soupeři však prožívá poměrně vydařené ligové období, kdy od porážky 13. března v Lille třikrát vyhrálo a dvakrát remizovalo! I díky tomuto bodovému zisku se tak Rennes posouvá tabulkou vzhůru.

Vzájemné zápasy
    Na podzim skončil vzájemný duel těchto dvou týmů v Rennes výhrou Montpellieru, který domácí tým zdrtil krutou porážkou 4:0.

Rozhodčí
    Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Frank Schneider. Na čarách mu budou pomáhat Matthieu Lombard a Gilles Lang. Čtvrtým rozhodčím je Karim Abed.

Montpellier HSC: Jourdren – Dabo, Hilton, El Kaoutari, Congré – Lasne, Saihi, Martin, Mounier – Barrios, Bérigaud.
    Náhradníci: Bertaud – Wüthrich, Tiéné, Marveaux, Camara, Deplagne.

Stade Rennais FC: Costil – Diagné, Mexer, Armand, M'Bengue – André, Fernandes, Doucouré – Ntep, Toivonen, Henrique.
    Náhradníci: Sorin – Grosicki, Moreira, Konradsen, Prcić, Habibou, Danzé.

Rozhodčí: Schneider – Lombard, Lang.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

1

3
    Domácí to zkouší po levé straně, kde je nakonec faulován Bérigaud.

4
    Montpellier tak má k dispozici volný kop z levé strany, v dobré vzdálenosti od vápna Rennes.

5
    Hosté sice odvrací míč, ale domácí ještě zůstali u míče.

7
    Vůbec poprvé registrujeme útočnou akci Rennes, kterou nakonec Henrique zakončil střelou zpoza vápna, branku však netrefil.

9
    Bérigaud "cpal" přihrávku na Barriose před branku, ale ten se k míči nedostal.

10
    Hosté ve středu hřiště.

12
    Nyní již hráči Motpellieru kombinují na polovině Rennes.

14
    Rennes na polovině domácího týmu, dopředu to je ale zatím velká slabota.

16
    Statistika držení míče: 56% : 44%.

17
    Rohový kop pro Montpellier, domácí ho rozehrají z pravé strany.

18
    Hosté v pohodě odvrací, ale domácí zůstanou u míče na polovině soupeře.

19
    A zatím největší šance dosavadního průběhu, domácí Kévin Bérigaud prošel před vápno Renne a vypálil, Costil měl se střelou problémy, ale dokázal míč chytit.
    Pěkná střela Bérigauda

20
    První rohový kop Rennes, hosté rozehrají z levé strany.

21
    Domácí v pohodě odvrací první roh hostů a sami nyní mohou zaútočit.

22
    Další rohový kop pro Rennes, hosté opět rozehrají z levé strany.

24
    Sudí Schneider přerušil celou akci pro útočný faul hráčů Rennes.

26
    Odkop od branky Rennes, míč směřuje na polovinu Montpellieru, kde ho získává Hilton.

28
    Costil vyboxovává nepřesný nákop domácích.

29
    Hilton nyní dobře zasáhl v obraně, kde zvládl souboj s útočícím Ntepem a odkop před ním míč do bezpečí.

30
    Nyní dobře zasáhla obrana Rennes a hosté to zkouší rychlým protiútokem.

31
    Ten končí faulem ve středovém kruhu na pronikajícího Andrého.

31
    Žlutou kartu dostává Kévin Bérigaud (Montpellier HSC).

32
    Míč na polovině Rennes, hosté v klidu kombinují.

34
    Rennes s míčem na polovině soupeře, zpětnou přihrávku M'Bengueho špatně zpracoval Armand, který míč poslal do autu.

35
    Costil chytá míč, domácí ale dobře zakombinovali před pokutovým územím Rennes.

36
    Centr Diagného z pravé strany nepřesný, ale hosté se snaží vybojovat míč zpět.

37
    Jenže je pískán ofsajd, hrát tak mohou domácí.

39
    Hraje se ve středu hřiště, Cheikh M'Bengue ztratil míč, ale hosté dál napadají.

40
    Poslední pětiminutovka první půle, stav stále bezbrankový, dočkáme se gólu do poločasové přestávky?

42
    Hosté zahrozili z pravé strany, kdy se Ntep snažil vystřelit, ale pod nohy se mu vrhl gólman Jourdren.

43
    Statistika držení míče: 44% : 56%.

45
    Poslední minuta prvního poločasu, stále platí, že se hraje bez branek, hosté drží míč ve středu hřiště.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Po prvním poločase je to nerozhodně 0:0, když oba týmy se v podstatě nedostaly do šance, výjimkou je akce domácích z 19. minuty. V úvodu byli lepší domácí, pak ale hosté převzali otěže hry, branku Montpellieru v podstatě ale neohrozili.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

48
    Hraje se ve středu hřiště, opět mají míč hosté, kteří jsou v této statistice lepší.

50
    Trochu zápasnický chvat v podání domácího Martina, který srazil k zemi bránícího Diagného.

52
    Rohový kop pro Montpellier, domácí rozehrají z levé strany.

53
    Obrana Rennes tam nedovolila vystřelit útočícímu Henriquemu.

56
    Míč má gólman Jourdren, který vykopává od své branky.

58
    Rohový kop pro Rennes, hosté rozehrají z levé strany.

59
    Domácí se v pohodě ubránili, ale v hlavičkovém souboji byl zraněn Dabo.

60
    Ten je již na nohou a vypadá to, že bude normálně pokračovat v zápase.

61
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Lucas Barrios, přichází Souleymane Camara.

62
    Na druhé straně rozehraje domácí Mounier rohový kop, a to z pravé strany.

63
    Přetažený centr na vzdálenější tyč, kde ale není nikdo v oranžovém dresu, kdo by mohl zakončit.

63
    Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Henrique, přichází Kamil Grosicki.
    Camara nastupuje ke svému 300. zápasu v dresu HSC!

65
    Míč ve středu hřiště, hosté se snaží něco vymyslet.

67
    Velmi dobrý pas poslal nyní z pravé strany Goriscki, ale na míč nikdo v bílém nedosáhl!

69
    Rohový kop Rennes rozehraje z pravé strany Grosicki.

70
    Ale opět se nikdo do zakončení nedostal, míč prolétl celým vápnem a domácí mohou rozehrát.

72
    Statistika držení míče: 48% : 52%.

74
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Siaka Tiéné.

76
    Rohový kop pro domácí tým, z pravé strany rozehraje Mounier.

77
    Míč míří na bližší tyč, kde ale obránce Rennes odvrací.

77
    A Ntep dokonce spěchal do brejku, jenže nakonec byl před pokutovým územím soupeře odstaven od míče.

79
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jamel Saihi, přichází Joris Marveaux.

81
    Probíhá poslední desetiminutovka, stále jsme nezaznamenali gól.

83
    Montpellier rozehraje svůj devátý dnešní rohový kop.

84
    Hosté odvrací, ale Fallou Diagné tam utrpěl nějaké zranění, musí být ošetřován, dokonce má problémy se stabilitou.

87
    Autové vhazování domácích, z levé strany, ve středu hřiště.

89
    Odkop od branky Rennes, míč se však celkem rychle vrací na polovině hostů.

90+1
    Nastaveny jsou čtyři minuty, faul domácích ve středovém kruhu.

90+1
    Červenou kartu dostává Vitorino Hilton (Montpellier HSC).
    Červená karta Hilton (HSC)

90+4
    Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Abdoulaye Doucouré, přichází Habib Habibou.

90+4

Dnes končí zápas bezbrankovou remízou. Utkání nenabídlo fotbalovou krásu, byl to spíše urputný boj o každý míč a konečný výsledek je nakonec zaslouženým odrazem toho, co jsme sledovali.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:52:08)