USA – Bělorusko 2:5 (kon.) | Česko – Francie 5:1 (kon.) | Finsko – Slovinsko 4:0 (kon.)
Švédsko – Německo 4:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
2:1 (1:0, 0:0, 1:1) Stav série: 3:0
Montreal Canadiens
Čtvrtek 07.05.2015, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL

Z mé strany to bude všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc, respektive dobré ráno! (03:53:37)

Dnešní utkání sledovalo 19204 diváků.

V Tampě Bay je pochopitelně veselo, neboť Lightning gólem vteřinu před koncem rozhodli o třetí výhře v sérii!

První gól padl ve 12. minutě, kdy se prosadil Alex Killorn. V první třetině jsme toho moc neviděli.

Ani druhé dějství hry nenabídlo moc pohledný hokej, ale Montreal v něm byl lepší a mermomocí bojoval o vyrovnání.

Toho se nakonec dočkal v 51. minutě, kdy skóroval Brendan Gallagher. Už už se zdálo, že půjdeme do prodloužení, ale necelé dvě vteřiny před koncem základní hrací doby Tyler Johnson rozhodl o výhře Bolts 2:1!

Tampa tak nyní vede v sérii s Montrealem 3:0!

60:00
    Tyler JOHNSON - 2:1

59:58
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak to je neuvěřitelné!!!! Necelé dvě vteřiny před koncem základní hrací doby Tampa dává gól a rozhoduje o dnešním vítězství! TYLER JOHNSON obdržel nadýchanou přihrávku od Victora Hedmana před odkrytou branku a dopravil puk za bezmocného Careyho Price! Asistence: Victor Hedman a Ondřej Palát.

59:42
    Steven Stamkos zápěstím rovněž nezamířil dobře.

59:18
    Jason Garrison vyslal velmi zajímavou střelu, ovšem zamířil těsně vedle!

58:58
    Carle zkusil vystřelit z levé strany, ale puk jen proletěl brankovištěm.

58:35
    Zakázané uvolnění Canadiens, vhazování v útočném pásmu Bolts se tak bude opakovat.

58:28
    Dobrou střelu nyní od modré čáry vyslal Matthew Carle, Price ale schoval puk v lapačce. Následně se za brankou strhla kvůli dorážkám strkanice.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty, stav je stále vyrovnaný, ale oba celky se snaží rozhodnout ještě před prodloužením.

57:05
    Alex Galchenyuk se dostal k odraženému puku a nahrával na Davida Desharnaise, na něhož zívala odkrytá branka! Útočník Montrealu ale na kotouč nedosáhl, velká škoda pro Habs!

56:34
    Šustrova dělová rána skončila těsně vedle branky Careyho Price.

56:00
    Steven Stamkos naskočil do hry ze střídačky a hned měl dobrou šanci po špatné rozehře Ellera! Nicméně jeho střela se od Gilberta odrazila do ochranné sítě.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 12. Killorn (Stamkos), 60. Johnson (Hedman, Palát) – 51. Gallagher (Gilbert, Pateryn)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Strålman, Garrison, Coburn, Carle, Šustr – Boyle, Filppula, Brown – Palát (A), Johnson, Kučerov – Killorn, Stamkos (C), Callahan (A) – Morrow, Namestnikov, Drouin
    Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov (A), Subban (A), Jemelin, Petry, Gilbert, Pateryn – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Galchenyuk, Desharnais, Weise – Prust, Eller, Parenteau – De La Rose, Mitchell, Smith-Pelly

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Amell, Nansen

Diváci: 19204