Slovensko – Dánsko 4:3 (2:1 po s.n.) | Švýcarsko – Rakousko 3:4 (0:1 po s.n.) | Bělorusko – Slovinsko 4:2 (kon.)
Francie – Německo 1:2 (kon.) | Norsko – USA 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Česko 2:4 (kon.)
Montreal Canadiens
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1) Stav série: 0:1
Tampa Bay Lightning
Sobota 02.05.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Play-off NHL
    Rozhodující gól

Takhle Nikita Kučerov vystřelil Tampa Bay Lightning výhru v prvním zápase série s Canadiens de Montréal. První krok za postupem udělalo také Chicago Blackhawks (y) Noční souhrn –> http://bit.ly/1PdrE3m

Posted by NHL.cz on 1. květen 2015

Československá stopa v utkní:

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 5 střel, čas na ledě 25:36
    Andrej Šustr (TBL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 25:03
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 28:13 (08:55:19)

Hvězdy utkání:

1. Nikita Kučerov (TBL) 1+0
    2. Carey Price (MTL) 33 zák., 2 góly, 94,3%
    3. Ben Bishop (TBL) 43 zák., 1 gól, 97,7%

Pro dnešek je to vše. Díky za pozornost a na shledanou.

Tampa se v sérii ujímá vedení 1:0. Já ji gratuluji. A gratuluji i těm, kteří vydrželi zápas sledovat až do konce.

Je dobojováno. Ani na šestý pokus nedokázali svěřenci Michela Therriena najít recept na Blesky z Tampy. V této sezóně se jim zkrátka na tohoto soupeře nedaří.

Nikita KUČEROV - 1:2

82:06
    Tampa právě vstřelila branku!
    Brian Boyle zabojoval v rohu o kotouč. V jeho snaze jej podpořil Valtteri Filppula, který převzal kontrolu nad pukem, přistrčil ho na hokejku NIKITY KUČEROVA. Ten zamířil švihem přesně k pravé tyči a rozhoduje dnešní napínavé a dlouhé utkání. Asistence: Valtteri Filppula.

81:30
    Dale Weise teď hledí do stropu Bell Centre. Ví, že z mezikruží, zcela osamocen, mohl zamířit lépe.

80:45
    Je to určitě škoda, že v play-off už nerozhodují samostatné nájezdy. Pro diváky určitě nejatraktivnější možnost zakončení zápasu. Obecně převládá trend, že prodloužení hrané do nekonečná je spravedlivější. Otázka je, zda má být hokej za každou cenu spravedlivý.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Na hokejistech Tampy Bay se zatím neprojevuje náročná sedmizápasová série s Detroitem. Dokonce bych řekl, že v prvním prodloužení byli svěřenci Jona Coopera aktivnější.

Druhé prodloužení začne lehce po páté hodině ranní. V pekárnách už se roztápí pece na výrobu krásných sobotních křupavých rohlíčků, leckdo právě vstává do práce na ranní víkendovou směnu. Krom toho je tady stále zápas Montrealu s Tampou. Osobně si tipnu, že se dočkáme vítězné branky dříve, než v České republice odbije sobotní poledne.

V prvním prodloužení pochopitelně gól nepadl. To by nám borci na ledě neudělali. Máme tu možnost zůstat i nadále vzhůru a sledovat další porce kvalitní podívané.

80:00
    První prodloužení skončilo.

79:37
    Nejtvrdší střelu večera si připisuje Davida Desharnaise. Ben Bishop, ač chráněn maskou z toho nejlepšího materiálu, bude po zápase vypadat jako Teal'c ze Stargate. Taková dvoumetrová princezna s hvězdou na čele.

Pavel Zeman

Branky a nahrávky: 55. Pacioretty (Subban, Gilbert) – 43. Johnson (Carle, Šustr), 83. Kučerov (Filppula)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Pateryn, Gilbert – Smith-Pelly, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, De La Rose – Flynn, Mitchell, Prust.
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Vilevski) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paqquette, Fillpula, Namestnikov – Něstěrov, Boyle, Morrow.

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Racicot, Miller