Rakousko – Argentina 0:0 (kon.) | Panama – Ghana 0:1 (kon.) | Myanmar – Nový Zéland 1:5 (kon.)
Ukrajina – USA 3:0 (kon.)
Myanmar
1:5 (1:1)
Nový Zéland
Pátek 05.06.2015, 09:00 • Westpac Stadium, Wellington • Mistrovství světa U20 • Skupina A
    Konečná tabulka skupiny A

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu – 2:8
    Střely mimo – 4:5
    Rohové kopy – 4:7
    Držení míče v % – 46:54 (11:01:35)

Nový Zéland nakonec porazil Myanmar vysoko 1:5 a připisuje si vůbec první vítězství na MS v historii. All Whites tak ve skupině A obsadili konečné třetí místo se čtyřmi body a v minitabulce třetích týmů se aktuálně dokonce uhnízdili na postupových příčkách.

Dlouho to přitom na žádný debakl nevypadalo. Myanmar se ve 28. minutě dokonce ujal po trefě Aunga Thua vedení, ale ještě do přestávky srovnal Noah Billingsley. Ve 47. minutě otočil skóre na stranu Nového Zélandu Monty Patterson a poté se na hřišti dlouho nic podstatného nedělo. Až v 79. minutě přidal třetí gól domácího výběru střídající John Stevens a hra asijského celku se úplně rozpadla. Ve zbytku zápasu tak ještě skórovali Samuel Brotherton a Clayton Lewis, jenž využil nepochopitelné hrubky gólmana Latta.
    Nový Zéland deklasoval Myanmar 5:1 a po zásluze si připisuje zisk tří bodů, čímž přepisuje historii

90+2

90+2
    Tuiloma obstřelil zeď, ale i bránu soupeře. To už je asi vše, co dnešní zápas nabídl.

90+1
    Naing Lin Tun dostává žlutou kartu, navíc standardní situace pro Nový Zéland.

90+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.
    Clayton LEWIS - 1:5

89
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Neskutečná hrubka brankáře Latta darovala All Whites pátý gól! Strážce svatyně Myanmaru chtěl odkopnout míč, který směřoval před jeho svatyni, ale promáchl ho a CLAYTON LEWIS zakončoval do odkryté brány. Nový Zéland si dnes výrazně vylepšil skóre.

88
    Hráči Nového Zélandu drží míč na svých kopačkách, soupeř zřejmě odešel fyzicky i psychicky.

86
    All Whites si užívají závěr zápasu. Už je jisté, že si dnes připíší první výhru na šampionátu a dokonce budou živit naděje na postup ze skupiny.

84
    Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Noah Billingsley, přichází De Jong.
    Páté inkasované brance zabránil Latt, který vychytal Billingsleyho

83
    Další velká šance Nového Zélandu! Billingsley se řítil sám na brankáře Latta, ale nastřelil pouze jeho nohy. Bude z toho rohový kop.
    Samuel BROTHERTON - 1:4

81
    Asiaté teď úplně vypadli z role! Na rohový kop Lewise si naskočil SAMUEL BROTHERTON a hlavou poslal míč do šibenice Lattovy brány.
    John STEVENS - 1:3

Martin Augustin

Branky: 28. Aung Thu (Myo Ko Tun) – 40. Billingsley (Wynne), 47. Patterson (Billingsley), 79. Stevens (Billingsley), 81. Brotherton (Lewis), 89. Lewis

Karty:   90+1. Naing Lin Tun (MYA) – 70. Lewis (NZL)

Myanmar: Latt – Min, Htike Htike Aung, Naing Lin Tun, Kyaw (C) – Soe (65. Than Paing), Lwin, Myo Ko Tun, Kyaw Min Oo, Yan Naing Oo – Aung Thu.
    Náhradníci: Chit, Wai Lin Aung – Htwe, Nyein Chan Aung, Paing, Hlaing Myo Aung, Yan Lin Aung, Swan Htet Aung, Myo Zaw Oo.

Nový Zéland: Tzanev – Messenger (77. Stevens), Tuiloma (C), Brotherton, Wynne – Hudson, Dyer – Patterson (68. Blake), Lewis – Rufer, Billingsley (84. De Jong).
    Náhradníci: Sail, Hirst – Edge, Mitchell, Stevens, Ridenton, Brown, Blake, De Jong, Holthusen.

Rozhodčí: J. Pitti – J. Baines, G. Victoria (PAN)