Chomutov – Čáslav 2:1 (kon.) | Písek – Benešov 6:3 (kon.) | Bohem. Pr. – Admira Praha 2:0 (kon.)
Chrudim – Jirny 1:0 (kon.) | Převýšov – Králův Dvůr 0:2 (kon.)
Bohemians Praha
2:0 (1:0)
FK Admira Praha
Sobota 06.06.2015, 10:15 • SK Prosek, Lovosická ulice - Praha • Česká fotbalová liga

Vítám Vás u online přenosu ze zápasu 31. kola ČFL mezi Bohemians Praha a Admirou Praha. Dnešní derby startuje v 10:15.

Bohemians Praha || 1. místo – 80 bodů

Domácí celek klokanů má již delší dobu postup do FNL v klokaní kapse, zbytek soutěže tedy dohrává pro čest a své fanoušky. Dnes čeká Bohemku minimálně na rok poslední zápas v ČFL a jedná se o velké derby, od Admiry ji dělí jen pár kilometrů. V posledním zápase Bohemka vyhrála v Benešově 3:1.

FK Admira Praha || 16. místo – 37 bodů

Na straně hostujícího celku se jedná o daleko horší situaci. Jarní část se Admiře vůbec nepovedla a sestoupila až hluboko do sestupového pásma, aktuálně Admiru dělí tři body od záchrany, pokud dnes prohraje tak se může téměř jistě těšit na zápasy v divizi. V posledním zápase si hosté na domácí půdě podřezali větev po prohře 0:5 s Převýšovem.

Dnešní zápas odřídí jako hlavní rozhodčí pan Vlček, jeho asistenty budou pánové Koval a Musil. Delegátem zápasu je pan Kořínek.

Bohemians Praha:

Winter – Neuberg, Šandera, Trýzna, Štoček, Šimák, Laštovka ''K'', Sedláček Michal, Nešpor, Volek, Mareš.

Náhradníci: Brauneis – Sedláček Marek, Melechovský, Křeček, Kocourek, Hruška, Boček.

FK Admira Praha:

Kučera – Kadlec, Martinic, Mošna, Vosický, Sudek, Majer ''K'', Farkaš, Čmejla, Šimeček, Zahálka.

Náhradníci: Hybeš – Paťha, Kurek, Salašovič, Tenkl.

Rozhodčí: Vlček – Koval, Musil. DS: Kořínek..

Zápas by měl touto dobou začínat, ale na hrací ploše zatím není ani jeden z týmu a ani rozhodčí.

máme za sebou i minutu ticha, držela se z důvodu úmrtí jednoho z dlouholetých fanoušků.

1

Utkání zahájili úvodním výkopem hráči Admiry.

1
    První útok si připisuje domácí tým, Štoček napadal rozehrávku Kučery a ten si musel dát velký pozor aby dostal balon pryč z vápna.

2
    Pod tlakem byl také domácí celek, Mošna se k balonu přes stopera nedostal.

3
    Slabá střela Volka z hranice velkého vápna si našla cestu jen za bránu a k balonu se vrací Admira.

4
    Kadlec v poklidu zpracoval dlouhý centr, ale přes Nešpora jeho přihrávka nepřešla.

5
    Winterův výkop dokázal Štoček zpracovat i proti přesile čtyř hráčů soupeře, následně se po faulu na Šimáka domácí vrhli do útoku a Volek v dobré šanci ve vápně nezakončil ideálně.

7
    Šandera byl sražen poblíž vápna, dle rozhodčího se nejednalo o faul, to se ovšem nelíbí domácím příznivcům.

8
    Nebezpečný útok Admiry skončil bez úspěchu, hosté se špatnou přihrávkou o balon připravili.

10
    Vosický byl sražen ve vápně a z tribuny by se dalo říct, že se jednalo o faul. Ovšem rozhodčí měl lepší pohled a rozhodl se nepískat.

11
    Bohemians Praha právě vstřelili branku!

Michal Sedláček rozjel útočnou akci a přihrál do strany, z té přišel krásný centr na kopačky ZDEŇKA VOLKA a pro něj již nebylo těžké překonat Kučeru – 1:0!
    Zdeněk VOLEK - 1:0

13
    Domácí tým pokračuje ve svém nátlaku, ale k další střele zatím nedošlo.

15
    Na své obranné polovině se dopustil tvrdého faulu Martinic, o faul na žluté kázání se nejednalo.

17
    Teď už to z tribuny vypadalo na penaltu pro domácí, Martinicův faul na Štočka ale není takto posouzen.

19
    Větší převahu si nyní tvoří Admira, ale její kombinace se odehrává na půlce hřiště.

19
    Ke střele se následně odhodlal Mošna, jeho první ránu blokovala zeď, druhý pokus letěl mimo Winterovu bránu.

20
    Ovšem daleko více nebezpečný útok opět ukázala domácí Bohemka, hlavička Nešpora skončil těsně mimo bránu.

22
    Mošna se dopustil faulu na Šimáka, rychlá rozehrávka nikam nevedla a hosté se nemuseli bránit.

23
    Zahálka ještě stihl balon na hrací ploše, ale až moc lehce se o něj hosté opět nechali připravit.

26
    Šandera se musel rychle vrátit a obrat o balon soupeře, skluz se mu povedl a zachránil situaci.

27
    Standardní situace Admiry, Majer nechal střílet Zahálku a ten netrefil o pár centimetrů bránu.

28
    Šimák si jednoduše obhodil Zahálku a vytvořil náznak útoku pro svůj tým, vlivem dobré práce obránců Admiry jsou domácí opět na vlastní polovině.

31
    Hra se nám postupem času uklidnila, domácí si hlídají vlastní půlku a vyčkávají na možnosti útoků.

31
    Nešpor zastavoval Majera při jeho útočném pohodu čistě.

33
    Admira se zdá být v útoku bez myšlenky, veškeré možnosti dokáže celkem rychle ukončit vlastní chybou.

34
    Šandera svým centrem spíše pozdravil v bráně Kučeru.

35
    Bohemka získala možnost rozehrát rohový kop, po něm se do zakončení nedostal žádný hráč z domácího výběru.

36
    Žlutou kartu dostává Šimák (Bohemians Praha).

36
    Laštovka špičkou kopačky změnil směr balonu ve vápně, Winter tedy nemusel chytat.

38
    Šandera velmi dobře pronikl přes soupeře do vápna, zcela ideální přihrávku dostal Trýzna, ale byl o balon ještě před zakončením čistě obrán skluzem.

39
    Špatné přihrávky se ujal domácí Šimák, ale ihned byl o balon zase obrán.

40
    Další příkladné zkažení šance v podání Admiry, Mošna prošel do vápna, ale místo střely se po kličce nechal o balon obrat.

42
    Na hráčích je vidět únava z dnešního parného dopoledne a oba týmy se jistě vidí v poločasové přestávce.

43
    Domácí celek získává ještě výhodu standardky, té se ujme Šimák.

44
    Šimák zvolil centr ke vzdálenější tyči, tam byl jen Kučera a vyráží na roh.

45
    Rohový kop Michala Sedláčka nenašel žádného zeleno-bílého hráče ve vápně.

45

První poločas je u konce a do kabin jdou veselejší domácí hráči. Bohemka se dostala do vedení v 11. minutě po krásné akci a přesném zakončení Volka. Domácí celek si poté vytvořil ještě další minimálně tři šance, ale ty už tolik nebezpečné nebyly. Také Admira si vypracovala nějakou šanci, jenže Winter zatím nebyl donucen vytáhnout velký zákrok. Pokud utkání skončí tímto výsledkem, stane se Admira druhým oficiálním sestupujícím. Druhý poločas začne v cca 11:20.

46

46
    Druhý poločas odstartoval výkopem domácí tým.

47
    Po centru Šandery se dostával do zakončení Trýzna, ale balon skončil po souboji s obráncem mimo hrací plochu. Po delším dohadování o rohovém kopu ho nakonec rozehrávali domácí.

48
    A právě po rohovém kopu se dostali do rychlého protiútoku hráči Admiry, Majer se dokonce ocitl sám před Winterem a trefil tyč!

50
    Štoček vyslal špatnou přihrávku na spoluhráče a domácí celek připravil o možnost první střely na Kučeru ve druhém poločase.

51
    Volek obešel několik protihráčů a snažil se vystřelit, jeho slabou ránu vyrazil na roh Vosický.

52
    Šimák z rohového kopu poslal centr na vzdálenější tyč, tam stál připravený Laštovka, ale netrefil bránu.

52
    Hosté sice nastoupili do druhého poločasu jako vyměněný tým, chyby při přechodu do finální fáze zakončení ale stále zůstaly.

55
    Domácí celek nechal zapomenutého Farkaše na hranici vápna, místo faulu na jeho osobu se píská jeho ruka.

57
    Střídání v týmu Bohemians Praha: ze hřiště odchází Trýzna, přichází Kocourek.
    Střídání v týmu Bohemians Praha: ze hřiště odchází Michal Sedláček, přichází Marek Sedláček.
    Střídání v týmu FK Admira Praha: ze hřiště odchází Čmejla, přichází Tenkl.

58
    Krátká epizoda s trojím střídání je za námi, do dalšího útoku se dostali domácí, ale balon netrefil bránu.

60
    Admiře se krátí čas pro obrat skóre, nyní se vztekal Mošna za odpískání jeho útočného faulu.

61
    Martinic odkopl do bezpečí centr Šandery, po rychlé útočné šanci budou hosté rozehrávat roh.

61
    Střídání v týmu FK Admira Praha: ze hřiště odchází Majer, přichází Kurek.

62
    Klokani se dopouští několika chyb v obraně, po rohovém kopu zcela osamoceně hlavičkoval jeden z hráčů hostí mimo bránu.

64
    Krátký pobyt Admiry na útočné polovině skončil po špatné přihrávce na Kurka.

64
    Také Vosický se vzteká po odpískání jeho faulu na soupeře, na hráčích hostí je vidět velká nervozita, dělí je jen 26 minut od sestupu do divize.

65

Standardku domácích nejprve zkoušel zakončit neúspěšně Štoček, k balonu se poté dostal JOSEF LAŠTOVKA a angličákem přiblížil Admiru k sestupu – 2:0!
    Josef LAŠTOVKA - 2:0

65
    Žlutou kartu dostává Vosický (FK Admira Praha).

67
    Admira to ještě nezabalila, ze svého útoku se jí ale podařilo pouze vystřelit nad bránu.

68
    Dobrým centrem vybídl Šandera ke hlavičce Štočka, ten netrefil bránu.

68
    Střídání v týmu Bohemians Praha: ze hřiště odchází Šimák, přichází Křeček.
    Střídání v týmu Bohemians Praha: ze hřiště odchází Volek, přichází Melechovský.

70
    Střídající Melechovský vybojoval balon na útočné polovině a v klidu doběhl až do střelecké pozice a po jeho střele zazvonilo břevno Kučerovy brány!

72
    Další sporný moment na straně Admiry, po standardce Kurka zakončoval do sítě Vosický, ale gól není pro odpískaný ofsajd uznán.

72
    Střídání v týmu Bohemians Praha: ze hřiště odchází Mareš, přichází Boček.

73
    Na dnešní utkání si našlo cestu 303 diváků.

75
    Nešpor si pohlídal soupeře a ubránil situaci, domácí celek chce jistě ukončit sezonu s čistým kontem.

76
    Štoček by se dnes rád prosadil, ale jeho střela neměla nárok a ani gólové parametry.

77
    Šandera po vzoru Kadeřábka piluje pravou stranu od obrany po útok, nyní vyběhl zbytečně, spoluhráči o balon přišli.

78
    Zahálkovu hlavičku ještě tečoval Šandera do protisměru, balon nemířil do sítě a Winter se v klidu mohl vrátit.

79
    Opět byl v akci vidět Nešpor, dobrou malou domů vyšachoval společně s Winterem protihráče.

79
    Kocourek se zjevil v malém vápně, ale zkusil ještě jednu kličku a po pádu o balon přišel.

80
    Střídání v týmu FK Admira Praha: ze hřiště odchází Mošna, přichází Paťha..

81
    Paťha se ihned snažil dostat do útoku, ale přihrávku zpracovával v ofsajdové pozici.

82
    Rohového kopu se ujal Křeček, do zakončení se dostal Štoček, ale jeho hlavička opět končí mimo bránu. Po právu se sám na sebe vzteká.

84
    Utkání se spíše jen dohrává v klidnějším tempu, aktuálně se snaží domácí celek ještě o jeden gól.

85
    Štoček získal další možnost pro zakončení, zakončoval sice z ofsajdu, ale ani tak nevstřelil gól.

86
    Hosté si vypracovali nadějnou akci, ale jejich snahu ukončil ofsajd, následuje druhá vlna nadávek.

86
    Ale v ofsajdu byl nalezen i Kocourek, to mrzí domácího trenéra.

87
    Šandera hledal Kocourka, ale svoji přihrávku neposlal do území, kde se zrovna nacházel.

88
    Zřejmě největší šance Admiry ve druhém poločase, Paťha se uvolnil do zakončení a donutil Wintera k zákroku.

89
    Kurek si vyzkoušel dva rohové kopy, ale ani z jednoho se Admira nedostala do zakončení. Celou akci ukončil faul na Wintera.

90
    faulovaný byl i Boček po faulu Kurka, o osudu Admiry je rozhodnuto.

90
    Letošní sezona se Bohemce nastavuje o jednu minutu.

90+1
    Šandera našel přetaženým centrem jen Melechovského, Admira si s touto situací poradila.

90+1
    Fakraš v procházkovém tempu naháněl malou domů na Wintera, dnes se již zřejmě nic nestane.

90+1

Dnešní utkání je u svého konce a Bohemka zakončila sezonu výhrou 2:0. Ve druhém poločase se Admira zlepšila, ale druhý gól Bohemky přidal v 65. minutě Laštovka. Admira si dnešní prohrou definitivně podřízla větev a v sezoně 2015/16 si zahraje minimálně na rok divizi. Na hráče Bohemky čeká v následující sezoně boj v lize druhé (FNL).

Ze stadionu Bohemians Praha to je pro tuto sezonu vše, já se s Vámi loučím a u příštích onlajnů SPORTU ZDAR! (12:11:57)