Ukrajina - Maďarsko 4:2 (kon.) | Španělsko - Ázerbájdžán 3:1 (kon.)
Itálie - Švýcarsko 7:4 (kon.) | Portugalsko - Rusko 1:2 (kon.)
Portugalsko - Rusko

1:2

(0:0, 1:1, 0:1)

Sobota 27.06.2015, 17:30 • Beach Arena, Baku (kapacita 1506 míst) • Evropské hry - Plážový fotbal • Semifinále

Dnešní utkání je u konce! Portugalsko nezvládlo duel s Ruskem a brankou ze závěru utkání prohrálo 1:2!

Jednoznačným hrdinou dnešního utkání je Artur Paporotnij, který vstřelil obě ruské branky a rozhodl o postupu Ruska do semifinále. V něm čeká ruskou reprezentaci Itálie!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (18:34:54)

36:00
    Konec zápasu

34:55
    Na druhé straně střílel Kirill Romanov, avšak gólman Andrade nemusel zasahovat!

34:18
    Rozehrávky se ujal Rui Coimbra, kterému však rozehrávka nevyšla a mířil mimo!

34:18
    Kirill Romanov fauloval Ruie Coimbru a Portugalsko má k dispozici volný přímý kop!

34:10
    Portugalsko se teď bude snažit vrhnout všechny síly do útoku, avšak musí myslet na zadní vrátka!

34:04
    GÓL RUSKO
    Rusko dává necelé dvě minuty před koncem možná rozhodující branku dnešního čtvrtfinále! Prosadil se ARTUR PAPOROTNIJ, pro kterého je to druhá branka v tomto utkání!

33:41
    Rozhodnutí měl na noze Joao Saraiva. Jeho ránu však lapil ruský brankář!

32:51
    Krašeninnikov se dostal ke střele o pár sekund znovu, tentokrát ale mířil mimo.

32:33
    Rusko zahrávalo standardní situaci, které se ujal Krašeninnikov. Jeho rána mířila mezi tři tyče, nicméně ruský brankář dokázal zasáhnout!

32:33
    První žlutou kartu portugalského týmu dostává Bruno Torres!

31:46
    O pár vteřin později střílel další portugalský hárč Bruno Torres. I jeho ráně však chyběla potřebná přesnost!

31:29
    Na druhé straně se pokoušel rozhodnout Joao Saraiva. Jeho rána však na branku Buchlitskije nemířila.

30:48
    I z dalšího rohového kopu Rusko nedokázalo udeřit.

29:54
    Rusové měli k dispozici rohový kop. Rozehrávky se ujal Krašeninnikov, který posunul míč do míst, kde stál Gorčinskij. Jeho rána mířila na branku, nicméně Andrade zasáhl!

29:32
    Další ránu portugalského týmu vyslal Bruno Novo, který však mířil nepřesně.

28:23
    Bernardo Santos se objevil v obrovské šanci, avšak nastřelil pouze břevno!

27:49
    Portugalsko mělo k dispozici další rohový kop. Rozehrávky se ujal Bernardo Santos, nicméně žádné nebezpečí pro branku Buchlitskije nevzniklo.

27:26
    Portugalsko mělo k dispozici penaltu! K rozehrávce se postavil Nuno Belchior, který ji však neproměnil! To by mohlo Portugalce mrzet!

27:26
    Dmitrij Šišin dostává druhou žlutou kartu a v dnešním utkání dohrál!

26:38
    Jordan Santos již mířil lépe. Jeho tvrdou ránu však lapil Buchlitskij.

25:49
    Další střelecký pokus vyslal Dmitrij Šišin, avšak nemířil přesně.

24:47
    První střelu třetí třetiny vyslal Portugalec Santos, avšak ruská obrana zafungovala výborně a střelu zablokovala.

24:00
    Třetí třetina začala

Druhá třetina nabídla celkem dvě branky. Hned v úvodu šlo do vedení Rusko zásluhou Paporotnije. O čtyři minuty později však Portugalsko srovnalo a před poslední třetinou je skóre srovnané – 1:1!

24:00
    Druhá třetina skončila

23:15
    Bruno Novo byl faulován Šajkovem a měl výhodu volného přímého kopu. Jeho rána však mířila mimo.

21:02
    První rohový kop ve druhé třetině rozehrálo Portugalsko. Exekuce se ujal Cavalcanti, avšak branku Buchlitskije neohrozil.

20:29
    Jordan Santos zahrával volný přímý kop po faulu Šajkova. I jeho pokus však na branku nemířil.

20:06
    Ruský brankář Buchlitskij se pokoušel svého kolegu v portugalské brance napodobit, avšak mířil mimo.

19:33
    Brankář Portugalska vyslal opět další střelu na branku. Zřejmě se snaží ukázat svým spoluhráčům, že to opravdu jde a nemusí stále střílet mimo branku.

19:10
    Po dlouhé době jsme viděli střelu na branku! elinton Andrade prověřil pozornost Buchlitskije.

18:35
    Andrej Buchlitskij se pokoušel navrátit vedení Rusku. Jeho rána z hodně velké vzdálenosti byla zablokovaná.

17:59
    GÓL PORTUGALSKO
    Portugalsko srovnává! Úspěšným střelcem se stává JOSÉ MARIA FONSECA!

16:49
    Portugalsko mělo k dispozici volný přímý kop po nedovoleném zákroku Kirilla Romanova. Rozehrávky se ujal Fonseca, který však mířil mimo.

14:29
    Další portugalský pokus vyslala Jordan Santos. Stav však nadále zůstává nerozhodný, neboť portugalský hráč mířil mimo.

13:56
    Na druhé straně se pokoušel vstřelit druhou branku Egor Šajkov. Ani jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel.

13:34
    Hned po rozehrávce pálil Joao Saraiva. Jeho pokus však na branku Buchlitskije nemířil.

13:30
    GÓL RUSKO
    Rusové se hned na začátku druhé třetiny dostávají do vedení! Úvodní branku zaznamenal ARTUR PAPOROTNIJ!

12:00
    Začala druhá třetina

První třetina nám bohužel branku nenabídla. Více ze hry měli fotbalisté Ruska, kteří vyslali také mnoho střeleckých pokusů. Brankář Andrade si však připsal pouhé dva zákroky. Doufejme, že druhá třetina nějakou tu branku nabídne.

12:00
    První třetina skončila

10:28
    Výhodu rohového kopu měli k dispozici i fotbalisté Ruska. Rohový kop Antona Škarina však pro branku Andradeho žádné nebezpečí neznamenalo.

9:42
    Rui Coimbra se prezentoval dalším střeleckým pokusem, avšak ani jeho rána na branku nemířila.

9:33
    První rohový kop dnešního utkání měli k dispozici Portugalci. Rozehrávky se ujal Bernardo Santos, který však před brankou nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

8:13
    Jurij Krašeninnikov se pokoušel poslat ruský tým do vedení, nicméně jeho střela minula branku Andradeho.

7:44
    I střela Bruno Torrese přesná nebyla a stav zůstává nerozhodný.

7:12
    Po delší době se střeleckým pokusem prezentovalo také Portugalsko. Joao Saraiva však svůj pokus mezi tři tyče nezamířil.

6:06
    Poslední ruskou střelu na branku vyslal Anton Škarin, nicméně stav je i nadále nerozhodný!

4:52
    Brankář Elinton Andrade se prezentoval svým střeleckým pokusem, který mířil mezi tři tyče. Brankář Buchlitskij však zasáhl!

4:16
    Rána Rusa Dmitrije Šišina mezi tři tyče nezamířila.

3:08
    Portugalsko vyslalo v krátkém časovém sledu dva střelecké pokusy. Oba však zablokovala ruská obrana.

2:36
    První střelu na branku v tomto zápase vyslal Jurij Krašeninnikov, který nechal vyniknout Andradeho.

1:53
    Další ruský střelecký pokus vyslal Alexej Makarov. Ani on však gólmana Andradeho neprověřil.

1:12
    Rozehrávka se však ruskému týmu nepovedla a ke střele se dostal Nuno Belchior. Jeho střela však mezi tři tyče nemířila.

1:12
    Prvního nedovoleneného zákroku se dopustil Jordan Santos a Anton Škarin bude rozehrával volný přímý kop!

0:03
    První střelecký pokus tohoto zápasu vyslal Egor Šajkov, avšak nemířil přesně.

0:00
    První třetina začala

Alespoň jednu branku vstřelilo 46 z celkových 96 hráčů na turnaji, jediný vlastní gól si vstřelil španělský hráč Llorenc Gomez.

Nejlepšími střelci jsou portugalský útočník Nuno Belchior, který navíc nastoupil jen ve dvou zápasech, a Noel Ott ze Švýcarska.

Nejlepší střelci:

5 – Belchior (POR), Ott (SUI)
    4 – Allahgulijev (AZE), M. Jaeggy (SUI), Gori (ITA), Madjer, Fonseca (oba POR), Gomez (ESP)
    3 – Stankovič (SUI), Krašeninnikov, Šišin (oba RUS), Zurlo (ITA), I. Borsuk, Kornijčuk (oba UKR)

Skupina A byla do posledního zápasu hodně zamotaná. Itálie rozhodla o svém postupu vítězstvím nad Rusy.

V posledním zápase skupiny se pak v přímém souboji o postup utkali Rusko se Španělskem a nakonec byli úspěšnější dvojnásobní mistři světa z Ruska.

Maďaři získávali zkušenosti, v ani jednom zápase se ale výrazně neztratili. Dva zápasy dokonce ztratili v samotném závěru.

Tabulka skupiny A:
    1. Itálie – 6 bodů, skóre 12:10
    2. Rusko – 6 bodů, skóre 14:12
    3. Španělsko – 4 body, skóre 10:8
    4. Maďarsko – 0 bodů, skóre 9:15

Skupinou nejlépe prošli Portugalci, kteří dokázali vyhrát všechny tři zápasy, jediný bod ztratili při výhře nad Ukrajinou v prodloužení.

Ukrajinci byli ve skupině B velmi blízko postupu, když včera vedli nad Švýcary už 4:0, nakonec ale prohráli 4:5 a do medailových bojů se dostali právě reprezentanti helvétského kříže.

Domácí Ázerbájdžán sice kousal, jejich nezkušenosti z vrcholných akcí nakonec ale byli znát.

Tabulka skupiny B:
    1. Portugalsko – 8 bodů, skóre 17:13
    2. Švýcarsko – 6 bodů, skóre 17:14
    3. Ukrajina – 3 body, skóre 11:11
    4. Ázerbájdžán – 0 bodů, skóre 9:16

Evropské Hry v ázerbájdžánském Baku pomalu vrcholí, o víkendu se rozdělí poslední sady medailí, v plážovém fotbale se dnes odehrají první zápasy vyřazovací části.

Nejprve se odehrají dvě utkání v rámci malého play off o 5.-8. místo, následovat budou dvě utkání semifinále.