Trinidad a Tobago – Kuba 2:0 (kon.) | Guatemala – Mexiko 0:0 (kon.)
Guatemala
0:0 (0:0)
Mexiko
Pondělí 13.07.2015, 03:10 • University of Phoenix Stadium, Glendale, Arizona • CONCACAF Gold Cup • Skupina C
    Tabulka skupiny C po tomto duelu

Je dobojováno! Přestože Mexičané po celý průběh zápasu disponovali výraznou územní převahou a vytvořili si několik gólových příležitostí, míč za brankovou čáru nedostali. Guatemala bránila velice zodpovědně a vybojovaný bod proti velkému favoritovi má pro ni cenu zlata, tím spíše, když Středoameričané dohrávali utkání bez vyloučeného Contrerase. (05:17:12)

90+5

90+5
    Reprezentanti Guatemaly se ale znovu ubránili a vypadá to, že remízový stav už udrží.

90+4
    Hráči v bílých dresech vyslali přízemní centr z levé strany, který byl obranou středoamerického celku sražen na roh.

90+3
    Guatemala, oslabená o jednoho muže v poli, stále odolává sílícímu tlaku ze strany Mexičanů.

90+2
    Ze střední vzdálenosti se opřel do míče Miguel Layún, poslal jen však příliš vysoko.

90
    Ve druhém poločase se bude hrát ještě čtyři minuty, přesně tolik času totiž nastavil Armando Castro.

89
    Kupředu se po zisku míče vydali fotbalisté v modrých dresech, kteří na polovině soupeře šetří cenné vteřiny.

87
    Střídání v týmu Guatemala: ze hřiště odchází Minor López, přichází Edgar Chinchilla.

86
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Jonathan Dos Santos, přichází Javier Orozco.
    86. Héctor Herrera orazítkoval břevno

86
    Velká šance Mexika gólem nekončí, Héctor Herrera totiž pouze orazítkoval brankovou konstrukci!

85
    Reprezentanti Mexika stále doslova buší do obrany Guatemaly, modrá hráz je ale neprostupná.

82
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Paul Aguilar, přichází Giovani Dos Santos.

82
    Střídání v týmu Guatemala: ze hřiště odchází Moises Hernández, přichází Stefano CIncotta.

81
    Moises Hernández se z ničeho nic svalil na zem a žádá si ošetření, do jaké míry jde ze strany reprezentanta Guatemaly o zdržování si netroufám odhadnout.

79
    Do střelecké pozice se dostal Diego Reyes, jenže branku netrefil.

77
    S důrazem to v osobním souboji přehnal také Moises Hernández a oprávněně si prohlédl žlutý kartónek.

77
    Střídání v týmu Guatemala: ze hřiště odchází Carlos Ruiz, přichází Marco Pappa.
    76. Zákrok Contrerase, po kterém uviděl druhou žlutou kartu

76
    Guatemala bude zbytek utkání dohrávat v desíti hráčích, po druhé žluté kartě byl totiž vyloučen José Contreras (Guatemala), který se během chvíle provinil dalším ostrým nedovoleným zákrokem.

75
    José Contreras se dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu.
    72. Šance Peralty

72
    Do šestnáctky Guatemaly přilétl nadýchaný centr, po kterém byl míč hlavou sklepnut Oribe Peraltovi, jenž ovšem balon na hranici malého vápna netrefil ideálně a s jeho nepříliš razantní střelou, navíc mířící do středu brány, si Motta poradil.

70
    Po centru Jonathana Dos Santose vznikla v pokutovém území skrumáž a hráči Mexika se začali dožadovat odpískání pokutového kopu, píšťalka hlavního arbitra však zůstala němá, jelikož nebyl žádný důvod přerušit hru.

69
    Mexičané to tak budou muset zkusit jinak, možná po rohovém kopu?

68
    Dobře pracující defenziva Guatemaly nedovoluje svým soupeřům vytvořit si střelecké pozice.

66
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází José Vázquez, přichází Carlos Esquivel.

65
    Mexičané stále disponují výraznou územní převahou, ale otevřít skóre se jim kvůli urputně bránící obraně Guatemaly nedaří.

64
    Přímý střelecký pokus však trefil pouze dobře postavenou obrannou zeď.

62
    Jeden z reprezentantů Guatemaly zahrál před pokutovým územím rukou, standardní situace pro Mexiko.

61
    Za hranicí velkého vápna napřáhl ke střele Carlos Vela, míč ovšem poslal jen nad břevno a Motta tak zasahovat nemusel.

60
    Míč vyslal do šestnáctky Andrés Guardado, jeho spoluhráčům se však brankový prostor nepodařilo ohrozit.

59
    Roh pro Mexiko.

57
    Fotbalisté Mexika poměrně dlouho obléhali šestnáctku svých soupeřů, defenziva Guatemaly však brání velmi urputně.

55
    Zpoza šestnáctky napřáhl ke střele Jorge Aparicio, neměl ale dostatečně přesně seřízena mířidla a jeho střela tak byla hodně nepřesná.

54
    Hra se v posledních minutách ustálila ke středu hracího pole a je nezáživná, týmy se střídají v držení míče.

52
    Na centr ze strany si naskočil Minor López, ale při výskoku fauloval gólmana Guillerma Ochou a přestože s výrokem hlavního arbitra nesouhlasí, jeho rozhodnutí už nezmění.

51
    Fotbalisté Guatemaly ale s nabídnutou standardní situací nenaložili úspěšně, centr byl obranou Mexika odvrácen.

50
    V blízkosti rohu pokutového území fauloval Miguel Layún, za což inkasoval žlutou kartu.

50
    Praporek pomezního arbitra vylétl okamžitě vzhůru, důvodem bylo ofsajdové postavení Andrése Guardada.

49
    Nedovoleného zákroku se dopustil Moises Hernández, který v rozporu s pravidly atakoval Paula Aguilara.

48
    Mexičané se pokusili zaútočit pomocí dlouhého nákopu, míč ovšem skončil až u brankáře Motty.

46
    Žádné z mužstev o poločasové přestávce nevystřídalo, v zápase tak pokračuje všech dvaadvacet hráčů z úvodní půle.

46
    Takhle to v tuto chvíli vypadá před stadionem

Úvodní poločas byl jednoznačně v režii mexického celku, který disponoval výraznou územní převahou a množstvím střeleckých pokusů. Reprezentanti Guatemaly se k pokutovému území dostávali spíše jen sporadicky a většinu první pětačtyřicetiminutovky poctivě bránili.

45+2

45+2
    V samotném závěru úvodní půle zahrávali Mexičané rohový kop, míč mířil na zadní tyč, kde ale stála připravená obrana Guatemaly.

45+1
    Hlavní arbitr se v úvodním poločase rozhodl nastavit dvě minuty.

45
    Paul Aguilar si v souboji o míč pomohl přistrčením soupeře, za což byl potrestán kartou žluté barvy.

43
    Jakoby Mexičané chtěli skórovat ještě před přestávkou, střelecké štěstí totiž zkusil také José Vázquez, ale neměl dostatečně přesně seřízena mířidla, jeho rána prosvištěla zhruba metr od tyče.

42
    Zpoza pokutového území se opřel do míče Héctor Herrera, jeho jedovatá rána ale letěla jen do středu brány, kde stál připravený Motta.

41
    Nacházíme se v závěru úvodního poločasu a stav je stále bezbrankový, úvodní branka by ale utkání prospěla.

39
    Mexičané měli dostatek prostoru na střelu, se zakončením ale příliš dlouho otáleli a nakonec o míč přišli.

37
    Za faul na Carlose Velu inkasoval žlutý kartónek Jorge Aparicio.

35
    Trochu úsměvu vyvolal na tvářích fanoušků pád hlavního arbitra, který na chvíli ztratil kontrolu a po zakopnutí se ocitl na trávníku.

34
    Míč uvedl do hry centrem od rohového praporku Jonathan Dos Santos, ale obrana Guatemaly si nabíhající soupeře pokryla a nedovolila jim zakončit.
    33. Příležitost Andrése Guardada

33
    Mexiko si vytvořilo svou první velkou šanci, kdy po centru z pravé strany byl adresátem míče Andrés Guardado, který zakončoval z hranice malého vápna, ale míč napálil pouze do gólmana Motty, od něhož se balon odrazil za bránu.

32
    Odmávaný a posléze i odpískáný ofsajd, v něm byl přistižen Minor López.

31
    Uplynula půlhodina hry a stav se stále nezměnil, výraznou územní převahou však disponuje mexický celek, Guatemala se k pokutovému území dostává jen sporadicky a spíše je nucena se bránit.

30
    Fotbalisté Mexika neudrželi míč na hrací ploše, autové vhzaování tak budou mít k dispozici hráči Guatemaly.

28
    Proti pravidlům se o chvíli později na opačné straně provinili také fotbalisté Mexika, konkrétně Héctor Herrera.

26
    Míč do pokutového území vyslal José Contreras, ale jeho spoluhráči se po uvedení balonu do hry dopustili útočného faulu.

25
    Fotbalisté Guatemaly podnikli ojedinělou útočnou akci a získali výhodu rohového kopu.

24
    Kulatý nesmysl se ale záhy vrátil na kopačky mexického reprezentačního celku, jehož hráči opět obléhají šestnáctku Guatemaly.

22
    Vypadá to, že Aguilar dnes nemá svůj den. Reprezentant Mexika totiž během necelé minuty dvakrát nepřesně přihrál a kvůli jeho laxnosti Mexičané opět přišli o míč.

21
    Hráči v bílých dresech podnikli ofenzivní tažení po pravé straně, nepřesné přihrávky se ale dopustil Aguilar a míč skončil v zámezí.

20
    Útočnou akci mexického mužstva zastavil zdviženým praporkem asistent rozhodčího, který signalizoval ofsajdové postavení Carlose Vely.

19
    Mexiko disponuje výraznou územní převahou, na čí straně je kvalita je více než zřejmé.

18
    Obránci Guatemaly si na chvíli mohou oddychnout, hra se totiž přesunula ke středu hřiště, kde se bojuje o míč.

16
    Z hranice pokutového území napřáhl ke střele Jonathan Dos Santos, mířil ale jen doprostřed brány, kde se nacházel Motta.

15
    Mexičané jsou směrem dopředu nadále aktivní a jejich soupeř je ncen bránit se ustavičném tlaku.

13
    Do vápna Guatemaly létaly centrované míče jako na letišti, žádný z nich ale gólmana Mottu neohrozil.

12
    Fotbalisté Mexika vyslali do šestnáctky centr, který směřoval na zadní tyč, ale obrana Guatemaly situaci zvládla a k zakončení nakonec nedošlo.

11
    Rubén Morales se u postranní čáry dopustil nedovoleného zákroku, za který byl potrestán žlutou kartou.

10
    V úvodních deseti minutách disponovali územní převahou Mexičané, ovšem Guatemala si vytvořila jednu velkou příležitost, kterou však neproměnila.
    8. Šance Minora Lópeze

8
    Na opačné straně se ve velké šanci objevil Minor López, který v pokutovém území dostal ideální přihrávku do volného prostoru, následně se pokusil přelobovat vyběhnuvšího Ochou, ale zamířil mimo tyři tyče.

7
    Defenziva Guatemaly si ale s centrovaným míčem poradila a odhlavičkovala jej do bezpečných míst.

6
    Mexičané po zblokované střele budou zahrávat rohový kop.

5
    Do šestnáctky se podařilo proniknout Andrési Guardadovi, jenž se následně odhodlal ke střele, které však scházela jek větší razance, tak i přesnost.

4
    Fotbalisté mexického celku kombinují na útočné polovině, momentálně obléhají pokutové území svých soupeřů.

3
    Ve středu hřiště se nedovoleného zákroku dopustil Francisco Rodríguez, který fauloval Brandona de Leóna.

2
    Míč opustil vymezený prostor hrací plochy a zpět do hry jej v blízkosti středové čáry uvede Paul Aguilar.

1
    Reprezentanti Mexika drží míč na svých kopačkách, zatím ovšem kombinují výhradně na vlastní polovině hřiště.

1
    Úvodní výkop obstarali Mexičané.

1

Fotbalisté Guatemaly nastoupí k zápasu v modrých dresech, reprezentanti Mexika utkání odehrají v dresech bílé barvy.
    V Glendale je vše připraveno, utkání může začít

Armando Castro právě přivádí hlavní aktéry na hrací plochu.

Guatemala: Motta – Morales, Vásquez, D. López, Lalín, Hernández – Contreras, Aparicio, de León Ramos – M. López, Ruíz
    Náhradníci: Ayala, Mejía, Arreola, Arias, Márquez, Chinchilla, Pappa, Herrarte, Castrillo, Jérez, Cincotta, Figueroa

Mexiko: Ochoa – Rodríguez, Reyes, H. Herrera, Layún, Aguilar – J. dos Santos, Vázquez, Guardado – Peralta, Vela
    Náhradníci: Muñoz, Y. Corona, M. Herrera, J. Corona, G. dos Santos, Jonathan Orozco, Javier Orozco, Ríos, Alanís, Dueñas, Torres, Esquivel

Rozhodčí: Armando Castro (Honduras).
    University of Phoenix Stadium

Utkání se odehraje na University of Phoenix Stadium v Glendale ve státě Arizona. Stadion disponuje kapacitou 63 400 míst. Hlavním rozhodčím zápasu bude Armando Castro z Hondurasu.

Mexiko

Mexiko se na šampionátu představilo v zápase s Kubou a začátek turnaje mu vyšel náramně. Mexičané na svého soupeře doslova vlétli a už o poločase disponovali čtyřbrankovým náskokem. Po změně stran přidali reprezentanti Mexika další dvě branky a zvítězili tak vysoko 6:0.

Mexiko – Kuba 6:0 (4:0)

Branky: 17., 37. a 62. Peralta, 23. Vela, 44. Guardado, 75. dos Santos

Guatemala

Guatemala narazila v prvním utkání na Trinidad a Tobago a už po necelé půlhodině hry prohrávala už o tři branky. Po změně stran se reprezentanti Guatemaly zmohli už jen na snížení nepříznivého stavu na konečných 1:3.

Zahajovací výkop je na programu od 03:00

Příjemné brzké pondělní ráno přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. CONCACAF Gold Cup pokračuje boji ve skupině C, v jejíž rámci Guatemala změří síly s Mexikem. Výkop utkání je naplánován na 03:00. Prostřednictvím textové online reportáže vám dění na hřišti zprostředkuje Lukáš Jasoněk. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.