Mattersburg – Salzburg 2:1 (kon.) | Sturm Graz – Admira 1:1 (kon.) | Rapid – Ried 3:0 (kon.)
Grödig – Rheindorf Altach 2:1 (kon.)
SV BauWelt Koch Mattersburg
2:1 (1:0)
FC Red Bull Salzburg
Sobota 25.07.2015, 16:00Rakouská Bundesliga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemné sobotní odpoledne! Tento víkend se nám rozjíždí rakouská Tipico Bundesliga a hned tu máme pikantní souboj. Společně se dnes podíváme na zápas mezi SV Mattersburg a FC Red Bull Salzburg. Mattersburg je v Bundeslize nováčkem, v loňské sezóně se 71 body s přehledem ovládl 2.nejvyšší ligu v Rakousku ( Erste Liga) a po právu tak postoupil do Bundesligy. Naopak Salzburg naprosto bez problémů kraloval Tipico Bundeslize a zaslouženě si došel pro další mistrovský titul. Dnes se tedy budeme moci podívat na souboj dvou rakouských mistrů, překvapí dnes nováček nebo favorit neponechá nic náhodě?

SV Mattersburg: Kuster – Malič, Mahrer, Prietl – Farkaš, Velasco, Sprangler, Novak – Perlak, Pink, Onisiwo
    Náhradníci: Borenitsch – Erhardt, Ertlthaler, Grgic, Holler, Ibser, Rocher

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Schmitz, Doin, Hinteregger, Ulmer – Reyna, Laimer, Keita, Atanga – Djuricin, Soriano
    Náhradníci: Walke – Berisha, Caleta-Car, Lainer, Minamino, Oberlin, Pires

Rozhodčí: Lechner – Staudinger, Kolbitsch.

Ještě jednou vítejte u dnešního zápasu. Hráči na hřiště nastoupili k slavnostnímu ceremoniálu, španělský kanonýr ve službách Salzburgu Jonathan Soriano obdržel ocenění pro nejlepšího střelce loňské sezony a můžeme začít.

1

1
    Mattersburg právě vstřelil branku!
    Tak to je start! Ihned v první minutě se domácí dostali do šance skrz laxní obranu Red Bullu, míč se dostal na kopačku MARKUSE PINKA, jenž si obhodil Stankovice a následně poslal míč do prázdné brány!
    1. PINK - 1:0

3
    Do útoku se vydávají také hosté, nepříliš výraznou střelu Kuster hravě kryje.

4
    Balón se teď nachází na polovině hřiště.

5
    Domácí útočník Onisiwo teď předvedl parádní únik po pravém kraji hřiště, bohužel po dlouhém sprintu v zakončení selhal.

7
    Salzburg je v útočné akci zastaven kvůli ofsajdu.

8
    Djuricin si výborně naběhl na přihrávku za obranu, domácí celek však včasným vyběhnutím podržel gólman Kuster.

9
    Mattersburg předvádí pohlednou kombinační hru, se kterou má Salzburg zjevně velké problémy.

11
    Domácí dnes hrající v zelenobílé kombinaci, se drží i nadále u míče.

12
    A po Laimerově faulu na Farkase budou zahrávat přímý kop.

13
    Bíločervená obrana se ale tentokrát nenechala překonat a míč po centru do vápna odhlavičkovala.

15
    Keita se ochotně skácel po lehkém faulu Spranglera k zemi, Red Bull má možnost přímého kopu z ideální pozice.

16
    A málem toho hostující celek mohl využít. Jonathan Soriano svým projektilem trefil spojnici!

17
    Prietl si s míčem nepočínal příliš šikovně a v nouzi poslal balón na brankáře Kustera, ten se však ocitl ve velmi svízelné situaci, ze které naštěstí pro domácí nedokázal Djuricin vytěžit.

18
    Atanga si doběhl pro nakopnutý míč za obranu Mattersburgu a pokoušel se procedit míč Kusterovi mezi nohy, pomezní sudí však mává ofsajd.

20
    Domácí hráči se pomalu dostávají pod tlak, prozatím ale dokázali odolat.

21
    Na půlící čáře leží na zemi Velasco po předchozím nešetrném faulu, hlavní sudí nechává hru pokračovat.

22
    Hru nakonec musel zastavit až brankář Kuster svým zákrokem.

23
    Kuster opět zasahuje! Domácí brankář drží svůj tým nad vodou, když v situaci 1 na 1 vystihl směr Sorianovy střely, již následně dokázal zachytit do rukavic.

25
    Míč se nachází opět u Kustera, ten s rozehrávkou příliš nepospíchá. Nakonec míč posílá výkopem z ruky až na polovinu hřiště.

26
    Na stadionu panuje výborná atmosféra, domácí borci za potlesku celého stadionu stále odolávají náporu salzburského celku.

27
    Po Novakově sprinterském sólu po pravém kraji hřiště se zdálo, že tu bude další vážné ohrožení pro Stankovice. Doin s Hintereggerem si však dokázali pohlídat hlavičkujícího Perlaka.

28
    Celý stadion teď bouří a píská, hlavní sudí doslova přehlédl faul salzburského záložníka a nechal hru pokračovat do obrovské šance Red Bullu.

29
    Onisiwo si u rohového praporku ťuknul s Velascem a vybídl Spranglera ke střele, poslední zmiňovaný sice vystřelil, ale přímo do rukavic Stankovice.

31
    Domácí se drží před Stankovicem, Farkasův centr mu však příliš starostí nenadělal.

32
    Salzburg mohl z rychlého brejku těžit, Soriano se pokoušel vybídnout ke skórování své spoluhráče před bránou, avšak jeho přihrávku vystihl Mahrer dobře načasovaným skluzem.

33
    Situace jak přes "kopírák" byla k vidění i na druhé straně, Onisiwo si potáhl míč po kraji hřiště, přihrávkou do vápna vybídl ke střele Spranglera, ten však trefil pouze stopera Red Bullu.

35
    Atanga poslal nadýchaný centr do běhu Djuricinovi, ten však z první nedokázal zakončit a poslal míč vysoko nad bránu.

36
    Bíločervení se i nadále nacházejí u balónu, po faulu Keity však rozhodčí píská.

37
    Salzburg působí v posledních minutách velmi vytaženě, v jednu chvíli zůstal na vlastní polovině pouze gólman Stankovic.

39
    Přestože domácí hrají pouze na 3 obránce, nedělá jim sebemenší problém pohlídat si dlouhé nákopy za obranu v podání hostů.

40
    Balón je opět u Kustera. Zdá se, že zelenobílí budou chtít dohrát prvních 45 minut již v klidu.

41
    Po nepřesném dlouhém nákopu končí balón až v zámezí.

42
    Záložník Salzburgu Reyna se pokoušel o přelobování domácího brankáře, bohužel své zakončení příliš přetáhl a míč tak končí až za Kusterovou bránou.

43
    Mattersburg je v útoku zastaven pomezním sudím, který odmávl ofsajd.

44
    Nastolené tempo se v samotném závěru výrazně uklidnilo, domácí se již nechtějí pouštět do výraznějšího risku.

45

Máme za sebou prvních 45 minut. Hned v první minutě byl k vidění překvapivý gól Mattersburgu, jenž měl na starosti Markus Pink. K vidění byl po celý poločas velmi aktivní a pohledný fotbal, dalšího gólu jsme se však nedočkali. Dokáže ve druhém poločase udržet nováček ligy vedení na vlastní straně a nebo zkušený matador v podobě Salzburgu vezme průběh zápasu do vlastních rukou?

46

46
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Reyna, přichází Minamino.

46
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Laimer, přichází Berisha.

47
    Ihned z kraje druhého poločasu musel zasáhnout Kuster před dotírajícím Djuricinem.

48
    Onisiwo si potáhl míč po pravém kraji, pod nátlakem Schmitze však nacentroval velmi nepřesně do zámezí.

49
    Gólman Stankovic poslal míč zpět do hry výkopem od brány.

50
    Na druhé straně je k vidění rohový kop, toho se ujal obránce Schmitz. Jeho centr sice mířil přesně na hlavičku Keity, ale ten nedokázal míč usměrnit do sítě.

52
    Domácí se v druhém poločase prakticky ještě nedostali pořádně k balónu.

53
    Soriano teď výborně patičkou poslal míč do běhu Atangovi, ten si ho však nestihl včas zpracovat před zachraňujícím Kusterem.

54
    Žlutou kartu dostává Sprangler (SV Mattersburg).

55
    Po Minaminově centru se odhodlal Djuricin zakončit efektivními nůžkami, míč však za Kusterova záda nedokázal dostat.

56
    Pink se ocitl nikým nehlídán ve velkém vápně, nakonec se rozhodl přihrát pod sebe, kde však jeho přihrávka nenašla žádného z protihráčů.

57
    Stankovic si připisuje veledůležitý zákrok! Z malého vápna dokázal nohou vyrazit pumelici útočníka Mattersburgu a drží tak stále pouze jednogólové manko.

59
    Mattersburg znovu v šanci, bohužel pro domácí byl Velascův nákop příliš vysoký.

60
    Keita vyslal technickou střelu zpoza obránců Mattersburgu, ta nadělala Kusterovi mnoho starostí, ale nakonec zamířila nad jeho svatyni. Nakonec se však ještě bude kopat rohový kop.

62
    Kuster opět drží Mattersburg nad vodou! Při sérii rohových kopu nejprve dokázal vyrazit Ulmerovu pumelici a poté nadvakrát chytit Doinovu přesnou hlavičku.

63
    Dění na hřišti začíná být velmi emotivní, Mattersburg se za každou cenu snaží udržet vedení. Naopak hosté se nechtějí s nepříznivým výsledkem smířit.

64
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Pink, přichází Ibser.

65
    Po dalekém odkopu obránců Mattersburgu se vydal gólman Stankovic až k půlící čáře, aby rychle poslal svůj tým do další útočné akce.

66
    Red Bull vychází i z dalšího rohového kopu naprázdno.

68
    Domácí se v posledních minutách soustředí především na bránění a upravili tomu tak i své rozestavení, v posledních 20 minutách se můžeme přesvědčit, jestli toto rozhodnutí bylo správné.

69
    Hlavní sudí přerušuje hru po Berishově nešetrném zákroku na Onisiwa.

70
    Po Scmitzově ostrém skluzu dochází k pádu Spranglera, publikum hlasitě píská, ale hráč odchází jen se slovním napomenutím.

70
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Djuricin, přichází Oberlin.

72
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Perlak, přichází Grgic.

73
    Domácí se teď drží daleko od své brány, což jim zcela určitě vyhovuje.

74
    Po krátké útočné akci hostů, kdy výborně zasáhl skluzem Prietl, tu máme rychlý brejk Mattersburgu, do zakončení se nakonec dostal Karim Onisiwo, jenž si příliš předkopl balón a pálil tak z velkého úhlu. Stankovic míč vyrazil na rohový kop.

75
    Z rohového kopu nevyplynulo žádné ohrožení pro Stankovice.

76
    Salzburgští se snažili o rychlý kombinační ťukec, který se jim v závěru nepodařil dotáhnout do zdárného konce.

77
    Zelenobílí mohli jít ve dvou do rychlého protibrejku, využít se jim ho však nepodařilo. Grgic bude zahrávat alespoň přímý kop.

78
    A Grgic to neudělal vskutku špatně! Zvolil přízemní střelu, kterou obstřelil stojící zeď, avšak míč zamířil těsně vedle pravé tyče do zámezí.

79
    Po nepřesné kombinaci má balón znovu v rukavicích Kuster.

80
    Red Bull začíná poněkud zmatkovat, jejich přihrávky nabírají na zbrklosti – to by mohlo hrát do karet Mattersburgu.

81
    Po Onisiwově nepovedeném centru míč končí v náruči Stankovice.

82
    Pomezní sudí opět mává ofsajd pro Red Bull, tentokrát se za obranou domácích pozapomněl Minamino.

83
    Doinovu zblokovanou střelu dokázala ještě Kuster zachytit ve vápně, což domácí příznivci odměňují hlasitým potleskem.

83
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno! Salzburg vyslal za obranu domácích tradiční přihrávku, jaká byla k vidění od tohoto celku dnes nesčetněkrát. Brankář Kuster na ní sice dokázal zareagovat a šel si pro ní, bohužel pro domácí ji nedokázal pevně chytit, čehož využil NABY KEITA, který téměř z brankové čáry vsítil gól do prázdné brány.
    83. KEITA - 1:1

86
    Pro domácí mohlo být ještě hůř! Další střelu na Kusterovu bránu tentokrát zastavila až tyč!

86
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Novak, přichází Holler.

88
    I domácí se pokoušejí ještě o vstřelení branky, na Stankovice si teď ale nepřišli.

90
    Domácí to zkoušejí i nadále, ale neúspěšně.

90+3
    Domácí se v samotném závěru přece jen dočkali. Farkas po pravém kraji hřiště vyslal přihrávku do běhu k níž se po chybě Doina dostal ALEXANDER IBSER, jenž následně běžel sám na brankáře Stankovice. Útočník Mattersburgu zachoval klidnou hlavu a obstřelením gólmana poslal balón k levé tyči!
    90+3. IBSER - 2:1

90+4

Máme tady konec zápasu. V úvodním kole Tipico Bundesligy byla k vidění parádní podívaná v podání obou celků. Šťastnějším týmem však dnes přeci jen může být nováček ligy SV Mattersburg, který díky brankám v 1. a 93.minutě porazil loňského mistra Red Bull Salzburg 2:1. Salzburg ztroskotával především na výborně chytajícím brankáři Kusterovi, jenž se dnes rozhodně nenudil.

Z dnešního zápasu je to ode mne vše. Budu se s vámi těšit zase někdy na shledanou. Hezký zbytek dne! (18:03:18)