Slavia – Č. Budějovice 0:3 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Krefeld 3:2 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
BK Mladá Boleslav
3:2 (1:0, 0:1, 1:1)
Krefeld Pinguine
Úterý 28.07.2015, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Přípravné zápasy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pěkný červencový den přeji z Mladé Boleslavi všem hokejovým fanouškům, kteří se stejně jako spousta ostatních hokejových příznivců nemohli dočkat této chvíle. Junioři Bruslařského klubu, kteří jsou mimochodem vicemistry České republiky z předchozího ročníku ELJ, totiž odehrají svůj první přípravný zápas a zároveň hned zpočátku přípravy na ledě okusí mezinárodní konfrontaci s německým Krefeldem.

Krefeldští junioři z města, které se nachází ve spolkové zemi Severní Porýní–Vestfálsko, patří ke spičce nejvyšší německé juniorské soutěže. Junioři Bruslařského klubu s tímto týmem změřili síly už v loňském roce. “Je to tým, který je na tom silově i bruslařsky velmi dobře, který je velmi důrazný v obranném pásmu. Loňský zápas s nimi pro nás byla velmi kvalitní prověrka,“ prozradil trenér Mladé Boleslavi Jan Křivohlávek.

Jak už bylo řečeno níže, loňský juniorský tým Mladé Boleslavi došel v DHL extralize juniorů velmi daleko, když se probojoval až do finále, ve kterém se utkal s Chomutovem. Jednalo se o velké překvapení, protože jen málokdo by před začátkem play off očekával, že Boleslavští porazí doposud velmi suverénní Plzeň nebo horkého aspiranta na zisk titulu – Vítkovice. Pro někoho možná nemožná představa se však stala realitou a v Mladé Boleslavi propukla hokejová euforie, kdy na zápasy juniorů chodila i tisícová návštěva! Boleslavští fanoušci začali věřit v zisk titulu, avšak ve finálové sérii narazili hokejisté z města automobilů na velmi sporné úsudky rozhodčích a také už se jim nedařilo tolik jako dříve. I přesto však velmi hrdě odehráli druhý finálový zápas, kdy před zraky 1 200 diváků prohráli 1:2. Letos by parta kolem trenérů Křivohlávka a Žabky ráda navázala na loňský úspěch, ale nečeká ji vůbec jednoduchá cesta, protože odešlo mnoho zkušených hráčů, které nahradili především hokejisté z loňského staršího dorostu, kterému se nedařilo. Více však už napoví nadcházející přípravné zápasy, které startují právě úterním duelem s Krefeldem.

BK Mladá Boleslav: Kořínek (Musílek) – Mašek, Žalud, Tůma, Červinský, Mlčoch, Marček, Makovička – Motloch, Sedmík, Vaníček – Průšek, Gola, Pořízek – Váňa, Prokop, Němec – Vajsejtl, Rypar, Veselý

Krefeld Pinguine: Eckardt (Lehwald) – Schäfer, Hoth, Ehrich, Onckels, Schmitz, Hertel, Buschmann, Esch – Kuknekath, Schitz, Kessinger, Weyrauch, Stachowiak, Theuerkauf, Luknowsky, Fomin, Peter, Horrix, Leuschner, Pfeifer

Rozhodčí: Machač – Kettner, Záhora.

Oba týmy si zatím dávají s nástupem na led na čas. Rozhodčí už jsou připraveni.

Část boleslavské ŠKOENERGO Arény připomíná menší staveniště, protože zde probíhaly stavební úpravy v kabinách mládeže a rozhodčích, které byly zvětšené. Naopak byl zmenšen box trestoměřičů.

Oba týmy jsou už na ledové ploše a dlouho očekávaný zápas může konečně vypuknout!

Oba kapitáni se sešli na červené čáře, krefeldský kapitán Peter Balacz-Szabolcs předal boleslavskému kapitánu Milanu Průškovi šálu svého klubu.

00:01

00:17
    Makovička vyslal Sedmíka do útoku a druhý jmenovaný prověřil Lehwaldovu pozornost.

01:08
    Makovička úřaduje nebezpečně v útočném pásmu.

01:23
    Dalším Bruslařem, který ohrozil krefeldskou bránu byl kapitán Milan Průšek, který se prezentoval důraznou střelou od modré.

01:50
    Krefeldští hokejisté pouze nahazují na Kořínkovu branku a odjíždějí střídat.

02:19
    Preifer se musel vrátit do obraného pásma, protože přes spleť boleslavských hráčů nepřešel.

03:03
    Horrix se snažil proniknout do útočné třetiny, avšak na modré jej zastavil Vaníček.

03:44
    Kuknekath se snažil připravit Žaluda o puk, ale bohužel pro svůj tým byl neúspěšný.

04:09
    Mašek nastřelil z bezprostřední blízkosti břevno Lehwaldovy branky!

04:46
    Červinský střílel od modré a upadl u toho, i tak měla slušně vypálená střela gólové parametry.

05:19
    Fomin se vydal až ke Kořínkově brance, jenže se mu nepodařilo dobře zakončit.

05:44
    Poprvé v zápase se přerušuje, protože kotouč skončil v ochranné síti za krefeldskou brankou.

06:12
    Stachowiak provětral zblízka Kořínkovy betony. Boleslavský gólman raději přerušuje.

06:50
    Nyní odjíždějí oba týmy střídat a puk se pohybuje za hostující brankou.

07:15
    Buschmann se pokusil neúspěšně nahodit do pásma.

07:22
    Žalud prověřil střelou, která mířila mezi betony Lehwalda, který se však nenechal překvapit.

07:31
    Němečtí hokejisté následně vyhazují na zakázané uvolnění.

07:44
    Bruslaři hrají ve výhodě, ve které nebezpečně pálil Červinský.

07:54
    Na trestnou lavici odjíždí za sekání Erik Buschmann (KRF). Odsedí si dvě minuty.

07:57
    Ihned po buly Krefeld vyhazuje přes všechny čáry.

08:10
    Před dojíždějícím Průškem přikryl Lehwald kotouč pod lapačku.

08:26
    Mlčochovo nahození končí v ochranné síti. Boleslavští zatím v přesilové hře příliš neperlí.

08:46
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Krásná souhra loňského staršího dorostu! Prokop poslal puk na volného MARKA MLČOCHA, který se do odkryté klece nemohl mýlit. Asistence: Jan Prokop, David Marček.

10:01
    Boleslavští se i nadále drží v útočném pásmu.

10:31
    Krefeldští se snažili nahodit do pásma, jenže z toho bylo zakázané uvolnění. Hra se tedy stěhuje zpět do jejich obranného pásma.

11:03
    Další vyloučení. Za vysokou hůl si odpyká dvouminutový trest Jeremy Luknowsky (KRF).

11:15
    Nováček v boleslavském dresu Váňa nebezpečně nahazoval od modré a způsobilo to sloušný závar u Lehwaldovy svatyně.

11:29
    Hosté vyhazují.

12:07
    Bruslaři se znovu museli vracet až za svého brankáře.

12:30
    Makovičkova střela skončila na pravé tyči krefeldské brány.

13:03

13:50
    V posledních sekundách se hraje zejména ve středním pásmu. Ani jeden tým si nevytváří gólové šance.

15:08
    Na Bruslaře zívala prázdná branka, avšak Lars Ehrich se chopil pohotově puku a zavezl jej do bezpečí.

15:55
    Thore Weyrauch si najel sám až ke Kořínkovi, který musel zničehonic vytasit svou lapačku!

16:03
    Na ledě zůstal ležet kapitán Krefeldu Balacz-Szabolcs, ale po chvíli se zvedl a odjel na střídačku.

16:21
    Za napadení je vyloučen na dvě minuty Lucas Leuschner (KRF). Boleslavští mají k dispozici už třetí početní výhodu.

16:29
    Červinský mířil z dálky těsně mimo.

16:44
    Napodruhé poslal tentýž hráč kotouč na betony Tima Lehwalda.

16:54
    Tato početní výhoda zatím vypadá nejlépe.

17:-3
    Žalud od modré přestřelil.

17:31
    Bruslaři mají stále tlak, ale Krefeld se velmi dobře brání.

17:58
    Pořízek nahrál Tůmovi, který se jen o kousek netrefil do odkryté brány.

18:21

18:53
    Wojtek Stachowiak se dostal ke kotouči a ujel sám až ke Kořínkovi, jenže ve finální fázi se mu nepodařilo zrovna nejlépe zakončit. Této příležitosti mohou Krefeldští litovat zatím asi nejvíce.

20:00

První třetina se odehrála v poklidném tempu, které ale bylo umocněné třemi boleslavskými přesilovkami, přičemž jednu z nich domácí proměnili po hezké souhře loňských starších dorostenců.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

20:01

20:08
    Hosté poslali kotouč do pásma, ale domácí se k němu po chvilce dostali.

21:00
    Hraje se převážně v obranném pásmu Krefeldu.

21:36
    Marčekova střela byla zblokována.

22:18
    Veselý mohl poslat kotouč na Lehwalda, jenže hostující obránci se k němu dostali dříve než brankář.

23:30
    Dnešní utkání sleduje 81 diváků.

24:05
    Stále se hraje v obranném pásmu Krefeldu, avšak hra je značně monotónní.

24:54
    Slibnou ránu vyslal na Lehwalda Patrik Vaníček, který se prezentoval zákrokem svými betony.

25:31
    Boleslavští se poprvé v zápase dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tedy stěhuje ke Kořínkovi.

26:12
    Makovička se svými spoluhráči kombinuje v pásmu, ale boleslavským se nedaří příliš střílet.

26:36
    Michael Fomin provětral Kořínkovu lapačku.

27:25
    Patrik Rypar ujížděl na branku, ale zakončení se mu nepovedlo úplně podle představ.

27:51
    Další icing v podání Mladoboleslavských.

28:27
    Němec s Motlochem operují v útočném pásmu, ale Krefeldští hráči je nechtějí pustit k puku. Hostující hra se v posledních minutách značně zlepšila.

28:58
    Motloch skončil v hostující brance, která je vychýlena mimo svou konstrukci.

29:23
    Weyrauch střílel z mezikruží, ale minul branku.

29:58
    Tůmovu střelu se snažil dorážet Pořízek, jenže Lehwald byl proti.

30:55
    Němec se přetahoval s Fominem v rohu u krefeldské branky o puk. Úspěšnější byl domácí hráč.

31:19
    Leuschner mohl zakončit do odkryté branky, jenže minul.

31:37
    Schmitz to zkusil od modré, Kořínek následně chytil kotouč do své lapačky a přerušil hru.

31:48
    Preifer se zblízka netrefil.

32:02
    Následuje zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Krefeld se i nadále prezentuje zlepšeným výkonem a snaží se vyrovnat.

33:11
    Vaníček nahrál Sedmíkovi, ale ten krefeldského strážce svatyně výrazněji neohrozil.

33:32
    Poprvé v zápase se vylučuje na straně domácích. Za hákování si odpyká dvě minuty Lukáš Motloch (MBL).

34:09
    Weyrauch nastřelil ochrannou síť nad Kořínkovou brankou.

34:18
    Boleslavští vyhazují přes všechny čáry.

34:42
    Stachowiakova střela zblízka byla zblokována.

34:55
    Balacz-Szabolcs se pokoušel překonat Kořínka od modré, dodejme však že neúspěšně.

35:32
    Lukáš Motloch je už na ledové ploše, Boleslavští hrají v pěti.

35:51
    Krefeld Pinguine právě vstřelili branku!
    Krátce po vypršení přesilové hry hosté vyrovnávají, když dorážel polský hráč v krefeldských službách WOJTEK STACHOWIAK. Asistence: Michael Fomin.

37:30
    Boleslavští okupují útočné pásmo, ale výraznější šance stále nemají.

37:52
    Kessinger obral o puk Průška a ještě stačil vystřelit. Bohuže pro německý tým to ale bylo mimo.

38:10
    Průšek se následně řítil s Makovičkou na Lehwalda, jenže druhý jmenovaný jej nepřekonal.

39:03
    Tobias Esch se z mezikruží netrefil. I nadále se však hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi.

39:45
    Bruslaři jsou v závěru naopak aktivní v útočném pásmu, ale žádný z nich nedostrkal kotouč za brankovou čáru.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:04.

Druhá třetina patřila Krefeldu, který se po nepovedené první periodě zlepšil a také se mu podařilo vstřelit branku zásluhou Stachowiaka. Ve třetí třetině bude tedy stále o co hrát. Zůstaňte proto s námi, protože toto utkání bude určitě ještě hodně napínavé.

40:01

40:08
    Bruslaři nastoupí do třetí třetiny s brankářem Musílkem.

40:10
    Mašek nahodil puk na Motlocha, který už se žene do útočného pásma.

42:25
    Po nahození Jana Prokopa přerušuje Lehwald hru.

43:18
    Mlčoch mohl poslat kotouč do prázdné branky, jenže to se mu nepodařilo.

43:25
    Boleslavští jsou i nadále velmi aktivní v útočném pásmu a Lehwald má hodně práce, zatímco Musílek ještě nemusel výrazněji zasahovat.

44:05
    Luknowsky se snažil nahodit na domácí branku, jenže to mu znemožnili jeho protihráči.

44:49
    Obrovská šance Lukáše Motlocha, který ujížděl sám na Lehwalda. Krefeldský brankář se však prezentoval kvalitním zákrokem a vyrazil kotouč do ochranné sítě.

45:23
    Onckels chtěl od modré střílet, což mu překazil jeden z domácích hráčů.

46:06
    Pořízek zkusil uspět za pomocí kličky, na jejíž provedení však neměl dostatek času.

46:56
    Místo toho, aby kapitán hostí vyzkoušel Musílkovu pozornost, tak namazal puk na hůl překvapeného Pořízka.

47:57
    Žaludovi se nepovedla přihrávka, a je tedy pískáno zakázané uvolnění.

48:17
    Na ledě je k vidění velká bitka mezi Janem Maškem a Philippem Hothem.

48:17
    Bude se vylučovat. Oba kohouti dostali pět minut a do konce utkání. Navíc jsou ještě vyloučeni Jiří Veselý (MBL) a Jeremy Luknowsky (KRF) – vše za hrubost.

48:33
    Chvíli po tom jdou Bruslaři do vedení. Pohotovou střelu přetavil v gól ONDŘEJ ŽALUD. Asistence: Patrik Vaníček.

49:35
    Radek Pořízek (MBL) a Michal Fomin (KRF) byli vyloučeni za hrubost.

50:19
    Boleslav se stále drží v útočném pásmu. Mezitím se na trestné lavici snaží Radek Pořízek navázat anglickou konverzaci s Michaelem Fominem. Příliš se mu to ale nedaří.

51:14
    Další vyloučen. Za vysokou hůl byl potrestán dvěma minutami Valentin Pfeifer (KRF).

51:25
    Žalud chtěl poslat kotouč pod břevno, ke splnění jeho úmyslu mu ale chybělo několik centimetrů.

51:35
    Pořízek a Fomin jsou už na ledové ploše.

52:28
    Průšek nahrál Marčekovi, který se však k puku dostla pozdě, a tak vystřelil až od modré. Lehwald své betony sklapl včas.

52:49
    Hosté vyhazujáí až k Musílkovi.

53:13
    U Lehwalda se strhl závar a Makovička se snažil dorazit kotouč do klece. Krefeldský gólman byl však nekompromisní.

53:14

55:00
    Tůma střílel od modré, jeho rána byla ale zblokována.

55:43
    Makovička střílel z hranice mezikruží, i tentokrát ale Lehwald vynikl za pomocí svých betonů.

55:55
    Za podražení byl vyloučen na dvě minuty Váňa (MBL).

56:01
    Pfeifer ihned po buly střílel, ale nerozchytaný Musílek i přesto svůj tým podržel.

56:16
    Boleslavští vyhazují přes všechny čáry. Krefeldu se výrazně krátí čas na vyrovnání.

56:37
    Pohledný gól. BALACZ-SZABOLCS PETER se dostal do úniku a svou povedenou akci zakončil nekompromisně pod víko boleslavské branky. Bez asistence.

57:14
    I nadále se hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi. Uvidíme prodloužení, nebo se dočkáme rozuzlení ještě v základní hrací době?

58:15
    Leuschnerovu skrytou střelu od modré chytá Musílek, který raději přerušuje hru.

58:26
    V posledních sekundách se hraje doslova o každý centimetr ledu. Nyní se vhazuje po pravici Tima Lehwalda.

58:43
    Krefeldu je odpískáno zakázané uvolnění.

58:58
    Leuschner nahazuje do pásma a snaží se ještě společně se svými spoluhráči rozhodnout.

59:05
    Nejspíše se odehrají samostatné nájezdy.

Konec třetí třetiny, následovat budou samostatné nájezdy.