Slavia – Č. Budějovice 0:3 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Krefeld 3:2 (2:0 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Mountfield HK
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
HC Olomouc
Úterý 28.07.2015, 13:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím z metropole východních Čech. Střetnutí týmů Hradce Králové a Olomouce v místní FORTUNA aréně bude pro oba celky znamenat odstartování přípravných zápasů na nový ročník DHL extraligy juniorů.

Olomouc

Na rozdíl od Hradce jsou Hanáci již zaběhlým účastníkem nejvyšší juniorské soutěže, byť v loňském ročníku museli hokejisté bojovat o nesestup do barážové skupiny. Tuto tabulku nakonec ale ovládli, a tak budou Kohouti, i s jejich novým trenérem Petrem Fialou, hrát extraligu i letos.

Hradec Králové

To Mountfield HK je v prestižní juniorské společnosti nováčkem. Nicméně mezi extraligovou smetánku může vkročit se smělou statistikou v zádech: v loňském, postupovém ročníku svěřenci trenéra Aleše Krátošky během celé sezóny (včetně play off a baráže) inkasovali pouze tři porážky! Dokážou Hradečtí na tuto pozoruhodnou sérii navázat i v přátelském utkání proti Olomouci? To se dozvíme už za pár hodin!

Juniorská extraliga prošla během léta pořádnou sprškou změn. Kromě navýšení počtu účastníků a uzavření soutěže došlo i ke změně hracího systému! Jak se vám novinky zamlouvají?

Posted by Hokej on 17. červenec 2015

Mountfield HK: F. Veselý (Petr) – Lier, Vacek, Havránek, Faltýnek, Junek, E. Veselý, Souček – Šeda, Malík, Jebavý, Hnik, Drašnar, Zahradník, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař "C". Trenér: Aleš Krátoška.

HC Olomouc: Šoustal (Pospíšil) – Spurný, Polák, Fejko, Kiss, Klvaňa, Markl, Tomek, Šándor, J. Horák, Jarčov, Ministr "C", Kuba, Malý, Hes, Marek, Marcuch, Kolovrátník, Abrahám, Möller, Škoda. Trenér: Petr Fiala..

00:01

01:11
    Na puku jsou zatím častěji domácí hráči, nicméně k větší šanci se nedostali.

02:16
    Stejný obraz hry platí i nadále, Olomouc teď ale přece jen touš vyváží.

02:55
    První skrumáž před brankou Olomouce řeší gólman hostí, jenž puk podržel ve výstroji.

03:20
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak to je solidní nástup domácích! Po zmatku před brankářem Hanáků se dokázal prosadit ŠTĚPÁN HAVRÁNEK. Bez asistence.

04:39
    Olomouc se ale nechce nechat zahanbit a vyvíjí teď tlak na obranu domácích.

05:59
    Olomouc oslabí svým vyloučením Markl.

06:18
    Dobrou střelu od modré čáry vyslal Faltýnek, na puk si však počíhal Šoustal.

07:26
    Hradec se sice drží v pásmu hostů, jenže jeho přesilovková kombinace nevede k žádné střele.

07:58
    Až teď! Od modré nahazoval Veselý a jeho tečovaný pokus jen tak tak, že neskončil mezi betony gólmana Kohoutů.

07:59

08:26
    Vyloučení také na domácí straně, provinilcem je Drahoš Jebavý.

09:00
    Dvojnásobné oslabení pro Hradec, fauloval taktéž Lier.

09:14
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Přesnou střelou z mezikruží se prosazuje JIŘÍ HORÁK. Asistence: Dominik Marek.

09:37
    A Hanáci již vedou! Opět se prosadil MIROSLAV KUBA, tentokrát po skrumáži před gólmanem Hradce. Asistence: Rok Macuch.

10:56
    Dvojnásobné oslabení tentokrát pro Olomouc. Fejko a Kolovrátník jsou potrestanými hráči.

12:56

13:27
    Hradec se ale stále drží v útočném pásmu hostů, nicméně Šoustal nemusí zasahovat.

14:24
    I Veselý si po delším čase sáhl na kotouč, jednalo se ale pouze o odehrání puku holí.

14:54
    Veselý začne další útok domácích zpoza vlastní branky.

15:20
    Jenže Jebavý v útočné třetině po pádu kotouč ztrácí, respektive jej odevzdává na hole soupeřícího celku.

15:49
    Markl prověřil Veselého přízemní střelou od modré čáry, brankář domácích byl ale pozorný.

17:38
    Jinak se hraje ve vysokém tempu se spoustou bruslení a čistých soubojů.

17:58
    Kuba tečoval těsně před Veselým, ale nad! Olomouc je teď o něco lepším celkem.

17:59
    Trest dvě plus dvě za vysokou hůl si odpyká Horák.

18:29
    Lier nahazoval do betonu, chvíli po něm to zkoušel také Pilař, ale ani jeden si na brankáře Šoustala nepřišel.

19:16
    Vypadá to, že se již nic vážného nestane.

19:59
    Tak přece jen ještě Pilař zkoušel v poslední vteřině napřáhnout od modré čáry, jeho pokus skončil jen na betonu Šoustala.

20:59
    Veselý chytá kotouč po nahození od modré čáry.

V úvodní části jsme byli svědky vyrovnané bitvy, v níž šli jako první do vedení domácí. Olomouc posléze ale jako by zařadila další rychlostí stupeň a dvěma rychlými góly překlenula vedení na svoji stranu.

Další třetina začne přibližně v 13:45.

Hradec Králové půjde do čtyř za pozdní nástup na ledovou plochu, trest si odpyká kapitán Pilař.

21:59
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

22:25
    Hanáci sice vyhodili puk přes všechny čáry, ale rozhodčí dal rozpažením najevo, že pískat icing nehodlá.

23:01
    Šándor se mohl dostat do samostatného úniku, na levém křídle ale neměl dostatečnou rychlost, aby dojel nahozený puk.

23:23
    Vackovo nahození od modré čáry s poklidem vyrazil Šoustal.

23:49
    Ou, tečovaná rána jednoho z olomouckých div, že netrefila Macucha, stojícího na hranici brankoviště, přímo do tváře.

24:19
    Fejko se šikovně zbavil v přečíslení dvou na jednoho hradeckého beka, jenže jeho přihrávka na samostatného Poláka mířila před hůl olomouckého plejera, který mohl jet sám na bránu!

24:45
    Trestné střílení pro Hradec Králové! František Hnik ale se svojí kličkou k levé tyči neuspěl, Šoustal mu nastavil svůj beton.

25:17
    Kapitán domácích Pilař je potrestán za držení, Olomouc si tak zahraje další přesilovou hru.

25:42
    Jenže Štěpán Havránek dokázal vyjet s pukem až do středního pásma, kde si vybojoval faul ze strany olomouckého Horáka. Hrát se tak bude ve vyrovnaném počtu.

26:34
    V němž Hradec drží Olomouc zamknutou v jejím obranném pásmu. Jenže hrou po mantinelu se k šanci jen tak nedostane...

27:05
    Šoustal ve velkých problémech! Střelu jednoho z domácích hráčů sice vyrazil, ta však málem spadla i tak do jeho sítě. Touš nakonec skončil na brance.

27:17

27:42

28:14
    Bude se vhazovat po levici strážce olomoucké svatyně.

28:41
    Až teď dokázali hráči z Moravy vyvést kotouč. Ten se dostal až před Veselého, který ale zasahovat nakonec nemusel.

29:16
    Pilař se snažil zasunout puk do brány kolem pravé tyče Šoustala, jenže to se nepovedlo ani jemu ani jeho spoluhráčům.

29:58
    Trestné střílení pro Olomouc! Jarčov jel sám na bránu, byl ale podražen domácím bekem!

30:06
    Jarčovova klička do bekhendu končí v ukázkovém zákroku lapačkou Veselého!

30:28
    Jestliže na konci minulé třetiny domácí byli o něco slabším celkem, teď je to Olomouc, která musí řešit více problémů v podobě nájezdů druhého celku s pukem na její branku.

31:34
    Orságův projektil prosvištěl těsně vedle konstrukce hostujícího gólmana! Pěkný pokus.

32:04
    A Hradečtí pokračují ve svém náporu.

32:15
    Na ledě zůstal ležet jeden z hráčů Olomouc, pravděpodobně Kuba. Bohužel jsem neviděl přesný důvod vzniku jeho problémů.

32:39
    Hostující forvard už je ale na střídačce, navíc se nevylučuje, takže se pravděpodobně jednalo o zásah pukem.

33:06
    Dvě těžké rány teď vyslali svěřenci trenéra Fialy na Veselého. První z nich mířila mimo, druhou lapil gólman Mountfieldu do lapačky.

33:46
    Znovu je puk až za brankou Olomouc, odkud se hostujícímu celku nedaří jej dostat.

34:15
    Hradec teď po hřišti opravdu létá a vytváří jednu útočnou akci za druhou. Jenže těsně před samotným zakončením se většinou dostane do problémů.

34:44
    A nebo ho zastaví brankář Šoustal, stejně jako teď střelu z levého kruhu Františka Hnika.

35:14
    Velkou skrumáž rozpoutal svým nájezdem na hranici brankoviště Radek Pilař, Šoustal ale puk zalehl a znemožnil domácím jakékoliv pokusy o případné dorážky.

35:38
    Olomouc se ne a ne vymanit ze svého obranného pásma, až její "laxnost" málem potrestal Drašnar, jenž vypíchl puk při rozehrávce hostů.

36:17
    Veselý vybruslil proti puku, který dojížděl jeden z forvardů Kohoutů, a krásnou žabičkou odpálil touš daleko od svojí klece.

36:58
    Vhazovat se bude opět na půli Hanáků.

37:43
    Pilař z otočky dorážel bezprostředně před Šoustalem, ten byl ale na svém místě a puk odrazil do rohu hřiště!

38:39
    Po icingu se hra po dlouhé době přestěhuje před Veselého.

39:23
    Dohrává se ve středním pásmu, uvidíme, zda-li oba celky ještě něco vymyslí.

40:00

Druhá třetina nabídla velké množství šancí na obou stranách, taktéž oba celky měly k dispozici jedno trestné střílení. Nic z toho ale nebylo využito, a proto je stav po dvou třetinách, i přes lepší herní projev domácích, stále 1:2.

40:01

40:30
    Olomouc si v šatně o pauze zřejmě vyslechla své, její hráči začali poslední periodu doslova s vervou.

40:48
    Veselý dvakrát po sobě zasahuje, vhazuje se po jeho pravici.

41:10
    Po zakázaném uvolnění Kohoutů se hra ale přestěhuje zase před jejich brankáře.

41:32
    Nicméně Olomouc se opětovně natlačilo do útočné třetiny. Hradec se vysvobozuje jen vyhozením.

42:31
    A další takového vyhození končí icingem domácích, kteří do třetí části nevkročili ani zdaleka tak, jak se prezentovali v předcházející periodě.

42:55
    Teď si ale domácí zahrají přesilovku, tak uvidíme, zda-li jim to bude něco platné.

43:06
    Na trestnou lavici putuje olomoucký Macuch.

43:33
    Jenže Olomouc napadala tak dobře, že se až teď domácí dostávají do útočné třetiny.

44:32
    Hradec sice kombinuje, jenže ke střele se svěřenci trenéra Krátošky nemohou dostat.

45:06

45:28
    Budeme svědky vhazování po levici gólmana Šoustala.

45:57
    Zahradník od modré čáry míří vysoko nad, vzápětí půjdou jeho spoluhráči do čtyř.

46:25
    Veselý se totiž provinil nedovoleným bráněním.

46:52
    Jarčova tečovaná střele končí jen v ochranné síti za brankou Veselého, vhazovat se bude v pravém kruhu.

47:31
    Další tečovaný puk doplachtil dokonce až na domácí střídačku.

48:21
    Menší trest inkasuje olomoucký Fejko.

48:25

48:58
    Šoustal nechtěl připustit žádné komplikace, a tak nahozený puk raději zalehl a schoval pod svojí výstroj. Přesilovka Hradce pokračuje.

49:28
    Po kombinaci Východočechů se ke střele dostal Jebavý, byl ale v natolik velkém úhlu, že jej Šoustal snadno vykryl.

50:15
    A Šedova rána zápěstím končí jen na boční síti hostů.

50:21

50:58
    Ani ne deset minut mají domácí na to, aby zvrátili stav utkání, v němž celkem rychle vedli. Podaří se jim to?

51:36
    Ministrovo nahození, které clonil Polák, Veselého nepřekvapilo, musel si proti němu ale hodně vyjet z brankoviště.

52:05
    Na druhé straně zase proti dorážce z bezprostřední blízkosti zasahuje Šoustal. Rána totiž zamířila přímo do jeho náruče.

52:17
    Hradec jako kdyby se první polovinu poslední třetiny šetřil a teď opět nabírá na síle. Jeho hokejisté jsou totiž opticky opět lepší, navíc teď budou hrát domácí přesilovku.

52:55
    Marek je tím hráčem hostů, který se provinil proti pravidlům.

53:29
    K ohrožení Šoustalovy brány ze strany Mountfieldu zatím ale nedošlo.

54:06
    To platí i nyní, dosavadní jediná přesilovková střela Mountfieldu mířila po teči jednoho z hráčů mimo tři tyče.

54:55

55:09
    Tak čas se teď pro domácí hodně rychlé krátí. Sérii jejich pokusů o střelu vždy zablokovali hostující beci.

55:37
    Za hrubost je ale vyloučen olomoucký Škoda, velká šance pro Hradec srovnat stav!

55:51
    Hra se ale rychle přerušuje, na ledě zůstává ležet Tomáš Drašnar, a to v prostoru střídaček.

55:51
    Už je v péči zdravotníků, hra pokračuje vhazováním ve středním pásmu, které vyhrává Hradec.

56:17
    Jakub Orság měl na holi vyrovnání, jeho střela z mezikruží přes beka ale orazítkovala jen levou tyč Šoustala!

56:55
    A Havránkovu střelu, jíž tečoval Šeda, zase vyrazil brankář Hanáků.

57:35

57:58
    Utkání graduje, Hradec natlačen v útočném pásmu, Olomouc v trvalé defenzívě. Jak tohle dopadne?

58:16
    Havránek míří z voleje těsně vedle levé tyče Šoustala!

58:49
    Puk je u mantinelu za brankou Šoustala, Veselý pravděpodobně čeká na signál povolání na střídačku.

58:58
    Oddechový čas pro domácí.

58:58
    A Hradec hraje bez brankáře!

59:14
    Velká a nepřehledná skrumáž v brankovišti končí hvizdem rozhodčího, puk je ale v bezpečí pod Šoustalem!

59:27
    A puk je opět zašlapáván v rohu kluziště.

59:43
    A je vyrovnáno! Po nepřehledné situaci a množství dorážek se Hradec zásluhou JAKUBA ORSÁGA může radovat z vyrovnání. Bez asistence.

Konec třetí části.

Tak Hradci se nakonec přece jen povedl husarský kousek a po velkém tlaku ke konci zápasu se dočkal vyrovnání, následovat bude pětiminutové prodloužení.

60:00

61:39
    Hraje se hlavně ve středním pásmu, oba týmy vypadají, že chtějí zápas dovést až do nájezdů.

62:32
    V solidní šanci se ocitl Polák, Veselý byl ale připraven.

62:40
    To je nepříjemné! Hradec jde do čtyř, fauloval Junek.

64:40

64:42
    Olomouc se brání vyhozením, vypadá to, že vše spěje k nájezdům.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první se na Veselého rozjel Fejko, jenže na gólmana Hradce nevyzrál.

1. série
    0:0
    Jenže Jakub Orság za domácí dopadl nachlup stejně.

2. série
    0:1
    Rok Macuh se stává dnešním prvním úspěšným střelcem samostatných nájezdů!

2. série
    0:1
    Radek Pilař nedokázal zakončit podle svých představ a neproměňuje!

3. série
    0:1
    Ale ani Polák na druhé straně není úspěšný, Hradec teď musí dát, jinak zápas prohrál.

3. série
    0:1
    František Hnik ale šanci nevyužil, Hradec tak prohrává po samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Autorem vítězné branky je ROK MACUCH.

Do posledních vteřin dramatická bitva, tak by se dal charakterizovat dnešní přípravný zápas mezi hokejisty Hradce Králové a Olomouce. Hradečtí rychle vedli, ale dvě rychlými góly soupeře ještě v první části svoji výhodu ztratili. V poslední minutě zápasu ale Východočeši zvládli poslat zápas až do prodloužení, respektive samostatných nájezdů, v nichž se nakonec radovali Kohouti.

To je ode mě z východních Čech vše, přeji hezký zbytek dne. (15:35:53)

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 4. Havránek, 60. Orság – 10. J. Horák (Marek), 10. Kuba (Macuch), rozh. náj. Macuch