Liberec – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Třinec – Minsk 2:4 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 2:1 (kon.)
Třebíč – Kometa Brno 2:6 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:3 (1:0 po s.n.) | Havířov – Vítkovice 3:6 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Jihlava – Francie U23 4:2 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Čtvrtek 30.07.2015, 18:00 • Stadion města Kadaň • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kadaň v minulém ročníku skončila na hokejkách Slovanu v předkole play-off. Dnes mají svěřenci trenéra Becka první možnost vrátit Ústí vyřazení. Právě zkušený kouč pozval fanoušky do ochozů: "Zveme všechny příznivce kadaňského hokeje na první domácí zápas proti Ústí. Sestava bude pro fanoušky tajemství, které rozluští až na zimním stadioně. Všichni jsou srdečně vítáni!" Sportovní klub bude i v nadcházejícím ročníku spolupracovat s chomutovskými Piráty, takže se dá očekávat, že v sestavě nalezneme některá známá jména.

Ústecký Slovan dokráčel v minulém ročníku do čtvrtfinále, kde prohrál s Chomutovem 4:2 na zápasy. Během letní přestávky podepsalo vedení klubu smlouvu o spolupráci s extraligovou Mladou Boleslaví. Novými tvářem v sestavě celku z krajské metropole jsou například Antonín Melka, Jiří Kuchler, David Pojkar, David Bernad, Jiří Kurka či Patrik Podsedníček. Ústecký dres už nebudou oblékat napříkal Kloz, Kolafa, Přeučil či talentovaný brankář Petrásek, jenž v předkole trápil útočníky Kadaně.

00:01

01:18
    Úvod zápasu se nese v opatrném duchu.

01:29
    Nepřesná rozehrávka Ústí končí zakázaným uvolněním.

02:13
    Martin Rohan nahazoval puk před branku, žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.

03:24
    Lukáš Novák se postaral o první střelu dnešního zápasu. Ašenbrener však s jeho střelou doprostřed branky neměl problém.

03:59
    Ofsajd domácího týmu.

04:46
    První vyloučení dnešního zápasu. Burdov(UNL) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

05:01
    Ústečtí hokejisté vyhráli vhazování a osvobozují se. Následný útok pod vedením Trochty zastavit ofsajd.

05:37
    Trochta se dostal k puku před odkrytou brankou, ale na poslední chvíli mu v zakončení zabránil Smetana.

06:46

07:54
    Na branku hostí se dral Müller, ale nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a puk mu přeskočil hůl.

08:19
    Vykouk ostrou ranou od modré prověřil Strmeňovu pozornost.

09:19
    Kadaňští drží puk na holích, ale nedokáží se dostat přes střední pásmo.

10:01
    Před domácí brankou se objevil úplně volný Ondřej Kopta, Strmeň však stihl vystrčit pravý beton a s jeho střelou si poradil.

10:28
    Baránek dostal přesnou přihrávku do prostoru pravého kruhu a nebezpečnou střelou potrápil domácího brankáře. Strmeňova lapačka však byla na svém místě.

11:50
    Hosté mají více ze hry a tlačí se před branku domácích. Ta stále odolává.

12:28
    Kůrka převzal puk v obranném pásmu a projel až před Strmeně, který si s jeho střelou doprostřed branky poradil.

13:39
    Vaněk hledal před brankou volného Vránu, tomu ale puk přeskočil hůl. Následná rána Charouska skončila pouze na pravém betonu hostujícího brankáře.

15:00
    Lukáš Novák projel obranou hostí a hledal svého bratra, který kličkou nepřekvapil Ašenbrenera.

15:50
    Vyloučení na straně domácích. Za nedovolené bránění si dvě minuty odsedí Trefný.

16:14
    Brzákovo nahození ukryl domácí brankář do lapačky.

16:39
    Kadaň právě vstřelila branku!
    K vyhozenému puku se jako první dostal Vrána, který střelou mezi betony Ašenbrenera nepřekonal. Puk se ovšem odrazil k TOMÁŠOVI ROHANOVI, který nekompromisně zakončil pod břevno. Asistence: Lukáš Vrána.

18:59
    Řídel(UNL) si odsedí dvě minuty za hákování.

19:18
    Vaněk se objevil u levé tyče a zkoušel zasunout puk do branky, ale Ašenbrener skvělým zákrokem vestoje vyráží puk do rohu kluziště.

20:00

První třetina je za námi. Oba celky předvádějí opatrný hokej, tak jak jsme v přípravných zápasech zvyklí. První branka padla v 17. minutě, když Vrána využil své rychlosti, přebruslil obránce hostí a ve vlastním oslabení připravil gólovou pozici pro Rohana. Druhá třetina začne přibližně v 18:45

20:01

20:41
    Charousek střelou od modré čáry trefuje tyč!

20:59

21:36
    Dominik Novák se objevil sám před brankou domácích a pokusil se Strmeně překvapit střelou mezi betony. Nepřekvapil.

22:42
    Tomáš Rohan vybídl ke střele Vránu, ten trefuje pouze vyrážečku brankáře hostí.

23:47
    Trefný se ocitnul v nezvyklé pozici před brankou hostí. Obrana Ústí ho však k puku nepustila.

24:07
    Kopta se prezentoval tvrdou střelou od modré čáry. Strmeň jeho pokus srazil do rohu kluziště.

25:54
    Martin Rohan zachytil rozehrávku hostí a vrací puk před ústeckou branku. Kadaňští drží puk, ale nemohou se dostat ke střele.

26:40
    Zakázané uvolnění hostí.

26:45
    Černého střela proletěla skrz obranu hostí až na Ašenbrenera, ten si se skákavým pukem dokázal poradit.

28:50
    Domácí drží puk za brankou a nikam se neženou.

29:30
    K puku se dostal Kovářů a založil útok hostí. Jeho nahození skončilo pouze na bruslích jednoho z bránících hráčů.

29:40
    Trochta(KAD) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

29:40
    Změna brankářů v brance hostí! Ašenbrenera nahradí Lukáš Lavinger.

30:44
    Hlava se dostal k vyhozenému puku a dále zdržuje hru.

31:27
    Hosté se stále nedostali k ohrožení branky.

31:40

32:13
    Zbytečný útočný faul v podání Lukáše Nováka. Domácí útočník si odsedí dvě minuty za podražení.

32:29
    A domácí tým jde do tří. Jakub Novák při vyhození puku zasáhl obličej jednoho z útočníků Ústí a odsedí si dvě minuty za vysokou hůl

32:57
    Domácí se osvobozují

33:10
    Po Pohlově střele od modré čáry se k puku dostal Kovářů, ale jeho dorážce do odkryté branky zabránil Strmeň, který se roztáhl na brankové čáře.

33:33
    Nepřesná rozehrávka hostí končí zakázaným uvolněním.

33:50
    A další vyhození kotouče.

34:04
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Těsně před skončením přesilové hry se hosté dočkali branky! Sýkorovu střelu dorazil za Strmeňova záda DANIL BURDOV . Asistence: Tomáš Sýkora, Dominik Novák.

35:00
    Do útoku vyrazil Jakub Vrána, byl však zastaven Charouskem, který si odsedí dvě minuty za faul kolenem.

35:37
    Ústí drží puk v útočném pásmu a snaží se otočit skóre. Domácí obrana je však pozorná.

36:35
    Holomkovi přeskočil puk hokejku a hra se přesouvá do středního pásma.

36:56
    Vrána zachytil rozehrávku hostí a sám stál tváří v tvář Lavingerovi. Místo střely však volil přihrávku na lépe postaveného spoluhráče, který nezachytil puk.

37:00

37:03
    Charousek vyjel z trestné lavice přímo do samostatného úniku. Zkoušel Lavingera rozhodit, ten zůstal ledově klidný a jeho střelu mezi betony zlikvidoval.

38:38
    Kůrka se nelíbilo, co dělal Lukáš Novák před brankou a dal mu to jednoznačně najevo. Oba hráči si odnesli menší trest za hrubost

39:19
    Smetanovu prudkou střelu zastavila až tyč!

39:29
    Bratrská dvojce Nováků znovu na trestné lavici. Jakub Novák si odsedí dvě minuty za hráčskou lavici, která byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

40:00

Druhá třetina přinesla tvrdý hokej poznamenaný vyloučeními. Ve sbírání trestných minut byli aktivnější domácí hráči, kteří se nechali vyloučit hned šestkrát. Naopak hosté místo trestných minut sbírali branky. V přesilové hře pěti proti třem se prosadil Burdov. Rozuzlení zápasu přinese až třetí třetina, která začne přibližně v 19:32.

40:01

40:35
    Ofsajd hostí.

41:19
    A hosté otáčejí skóre zápasu. VLADIMÍR BROŽ napřáhl na modré čáře a jeho tvrdá rána skončila za zády domácího brankáře. Asistence: Tomáš Sýkora

42:20
    Strmeň vyjíždí z branky, aby pomohl rozehrávce domácích.

42:44
    Lavinger raději přikryl puk před dotírajícími útočníky domácích.

43:02
    Černého střela skončila v náručí hostujícího brankáře.

43:49
    Domácí teď drží puk v útočném pásmu a Ústí se nedaří se osvobodit.

44:08
    Ústecký protiútok zastavuje Strmeň, který raději ukryl kotouč do lapačky.

44:30
    Vaňkova prudká střela skončila na brankové konstrukci, od které se odrazila mezi diváky!

45:08
    Martin Rohan napřáhl na modré čáře, jeho střela skončila vedle branky.

46:32
    Huckova střela skončila ve Strmeňově lapačce.

47:28
    JAN HAMMERBAUER projel skrz obranu hostí a protlačil puk úzkým prostorem mezi tyčkou a ramenem Lavingera. Asistence: Martin Trochta, Jaroslav Kůs.

48:23
    Ústecký icing.

49:28
    Hosté mají více ze hry a kombinují v útočném pásmu.

50:09
    Baránek ujel sám na branku, ale mířil příliš vysoko.

50:43
    A Kadaň se znovu ujímá vedení. K odraženému puku se dostal DOMINIK VANĚK a protlačil puk do branky. Asistence: Tomáš Rohan

52:10
    Ústecký ofsajd.

53:04
    Kopta se snažil projet podél mantinelu, ale domácí obrana ho zastavila.

53:13
    Hráčská lavice SK Kadaň dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí kapitán Vaněk.

54:09
    Müller vyhodil puk přes všechny čáry.

55:06
    Kůrka napřáhl na modré čáře, jeho prudká střela skončila nad brankou.

55:13

55:53
    Vaněk se dostal k odraženému puku a zkoušel využít chaosu při střídání, ale hostující obránci se včas vrátili.

56:13
    Hostující hráči se dožadují branky. Hlavní rozhodčí však rozpažil, protože branka padla až po odpískání. Vhazovat se bude po pravici Strmeně.

56:53
    TOMÁŠ ROHAN ujel s Vaňkem do přečíslení dva na nikoho. První jmenovaný místo přihrávky volil střelu, na kterou hostující brankář neměl šanci zareagovat. Asistence: Lukáš Vrána

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:43
    Hammerbauer zkoušel střílet z rohu kluziště, Lavinger si prostor mezi lapačkou a tyčí pohlídal.

Domácí třemi brankami v poslední třetině rozhodli zápas a poráží Slovan 4:2. Hlavní zásluhu na vítězství nese Tomáš Rohan, který dvě branky dal a na jednu přihrál. To je ode mne pro dnešek vše a brzy napočtenou. (20:06:55)

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 17. Rohan (Vrána), 48. Hammerbauer (Trochta, Kůs), 51. Vaněk (Rohan), 57. Rohan (Vrána) – 35. Burdov (Sýkora, Novák), 42. Brož (Sýkora)

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Dvořák) – Mrázek, Charousek, Trefný, Černý, Rohan M, Dvořák, Mazanec, Muller, Novák L, Novák J, Kůs, Trochta, Hammerbauer, Rohan T, Vrána, Vaněk, Hlava, Hejcman, Šťovíček
    HC Slovan Ústí nad Labem: Ašenbrener (30. Lavinger) – Pohl, Holomek, Brož, Burdov, Kůrka, Smetana, Macek, Hucek, Baránek, Kopta, Kovářů, Vykouk, Sýkora, Novák, Navarra, Řídel, Kuchynka, Vrána, Brzák, Podsedníček