Luleå – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Gap 6:1 (kon.) | HV71 – SønderjyskE 7:1 (kon.)
Blues – Grenoble 4:2 (kon.) | Düsseldorf – TPS 4:5 (kon.) | Nitra – Liberec 0:9 (kon.)
Vienna Capitals – Krefeld 2:3 (2:3 po s.n.) | Zug – Djurgården 2:3 (kon.) | Ženeva – Storhamar 0:3 (kon.)
Braehead – Växjö 1:3 (kon.)
Düsseldorfer EG
4:5 (0:2, 3:2, 1:1)
TPS Turku
Sobota 29.08.2015, 17:45 • ISS Dome • Hokejová Liga mistrů • Skupina 7

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Příjemný sobotní podvečer u Champions Hockey League! Základní skupiny pokračují 4. kolem, do zápřahu se tak dnes dostanou i soupeři ze skupiny G – Düsseldorf a TPS Turku.

DÜSSELDORFER EG

Hokejoví zástupci Německa mají za sebou teprve jedno střetnutí proti Linci, během něhož skvěle zahráli v ofenzivě a po výhře 6:3 si připsali tři body. Právě plný bodový zisk z minulého utkání zatím Düsseldorfu zaručuje druhé postupové místo za jeho dnešním protivníkem. Pokud by se dnes domácím povedlo naplno bodovat, stane se play-off CHL v podstatě hotovou věcí.

TPS TURKU

Hostující finský celek si posledním vítězstvím 3:2 na hřišti rakouských Black Wings zajistil dvoubodový náskok na Düsseldorf, a tak zatím vévodí pelotonu ve skupině G. TPS do této chvíle odehrálo dva zápasy a oba skončily z jeho pohledu vítězně. Jestli by se stejný počin povedl i tentokrát, bude ještě probíhat lítý boj o druhou příčku.

3. Tero Koskiranta – 2 body (1+1)

Düsseldorfer EG: Niederberger (Goepfert) – Daschner, Conboy, Roennberg, Mapes, Schuele, Davis, Ebner – Dmitriev, Olimb, Lewandowski – Kreutzer, Minard, Collins – Turnbull, Strodel, Milley – Brandt, Preibisch, Alanov – Kammerer

TPS Turku: Georgiev (Setanen) – Nummelin, Mojžíš, Friman, Tallinder, Kojo, Eronen, Tikkanen – Kallio, Koskiranta, Tukonen – Ahtola, Spina, Perrin – Vainiola, Pikkarainen, Salo – Moisio, Vahatalo, Karvonen – Virtanen

Rozhodčí: Persson (SWE), Schukies – Seeßle, Berger (všichni GER).

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrávají domácí, avšak útok se jim nevydařil a postupuje Turku.

00:30
    Tentokrát se již ovšem Němcům zdařilo pokořit hranice pásma TPS, ale nezakončili.

01:02
    Finský hokejista zkušeně vybruslil do zajímavé střelecké pozice, bránící hráč jej obral o kotouč.

01:19
    Vhazování po pravici Georgieva opanovalo hostující mužstvo, Düsseldorf musí zpět.

01:35
    Obětavý průnik ofenzivní linie TPS v rámci možností vyšel, jenže útočníkovi už chyběly síly pro střelbu.

02:06
    Po důrazném souboji u mantinelu se k puku dostávají hosté, jejich průchod však komplikuje ofsajd.

02:23
    Nahození z levého křídla nepřineslo Finům úspěch, Düsseldorf s klidem uklízí nepořádek kolem brankoviště.

02:47
    TPS právě vstřelilo branku!
    První trefa utkání na sebe nenechala dlouho čekat. Má ji na svědomí HENRIK TALLINDER, jenž obsadil území před brankovým prostorem a ihned, jak k němu doputoval puk, vyslal nelítostnou ránu. Asistence: Jonne Virtanen.
    Henrik TALLINDER - 0:1

04:05
    Další akce Turku překazil rychle se vracející defenzivní hráč Düsseldorfu.

04:36
    Dění na hrací ploše prozatím mluví přesvědčivě ve prospěch hostujících hokejistů. Nezištná přihrávka na rozjetého VILLE-VESU VAINIOLU byla ta nejlepší volba, neboť útočník tváří v tvář gólmanovi nezaváhal a zlepšil pozici do dalšího průběhu utkání. Asistence: Petteri Nummelin a Ilkka Pikkarainen
    Ville-Vesa VAINIOLA - 0:2

05:10
    Bude se poprvé vylučovat. Na trestnou lavici míří Stephan Daschner (Düsseldorf) za sekání.

06:42
    Početní výhoda se TPs vůbec nedaří zužitkovat. Finové sice brázdí třetinu soupeře, ale ke střeleckým pokusům nedochází.

07:13
    Domácí již hrají v pěti mužích a stěhují se blíže ke svatyni Turku.

07:38
    Obléhání Georgievovy brány neskončilo německou radostí, hosté odrazili tlak protivníka.

08:03
    Rychlý přechod přes středovou část hřiště Düsseldorf zvládl na jedničku, avšak finální fáze se mu nevyvedla.

08:41
    TPS je v posledních chvílích pod nepříjemným, byť pouze platonickým nátlakem. Možná se situace změní po rozehrávce Nummelina.

09:27
    Hostující se vepředu příliš neohřáli, domácí si poradili se vznikajícími potížemi.

10:06
    Puk se pohybuje mezi čepelemi finských zástupců, jejich útoku však chybí přesnost v kombinaci.

10:43
    Oba celky se střídají ve tvorbě nebezpečných akcí, nicméně příležitosti končí na chybné koncovce.

11:10
    Kurt Davis sbírá volný kotouč za brankou Niederbergera, hru tvoří domácí.

11:38
    Düsseldorf byl donucen k návratu na vlastní část hřiště.

11:58
    Až nyní se objevila skulina ve finském rozestavení, ovšem Georgiev neměl žádnou vážnější práci.

12:32
    Souboj na zadním mantinelu dopadl vítězně pro obranu TPS, v ofenzivě už to na druhou stranu taková sláva nebyla.

12:57
    Přesilová hra pro Düsseldorf. "Komfort" trestné lavice na vlastní kůži vyzkouší Dave Spina, který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

13:21
    Přihrávky si posílají domácí, jenže pečlivá defenziva rivala stačí k pokrytí veškeré snahy směrem dopředu.

14:00
    Obránci německého týmu si rozmýšlejí rychlou rozehrávku, i s ní se TPS popasovalo s úspěchem.

14:23
    V rohu si vydobyli respekt domácí, jež udrželi pásmo a pokračují v útočení.

14:39
    A máme tu potyčku v brankovišti, která přerostla až v pěstní souboj! V něm se utkali Timothy Conboy a Ilkka Pikkarainen, vítězství si připsal díky rychlému chvatu domácí obránce.

14:39
    Vyloučení musí skousnout za Düsseldorf Christopher Minard za sekání a Timothy Conboy za hrubost. Ze stejného důvodu si sedne na trestnou lavici také Ilkka Pikkarainen z TPS a přidá se k němu jeho spoluhráč Markus Kojo za krosček.

15:06
    Düsseldorf dobývá pásmo Turku, ovšem agilní počínání přítomného obránce zničilo dobrou příležitost.

16:03
    Na ledové ploše to opět vře, hraje se ve vysokém tempu a k vidění je řada hraničních zákroků.

16:03
    Tomi Kallio (TPS) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

17:49
    Georgiev si pohlídal tyč jeho klece a nedopustil, aby kvalitně mířená rána prošla za záda.

17:56
    Dalekonosný příklep od modré čáry zblokoval správně postavený finský obránce.

18:20
    Rozjezd hry mají na starosti hráči Turku, jenomže těm puk odebírají napadající Němci.

18:53
    Opět je k vidění, že si ani jeden z týmů nic nedaruje. Po přerušení se znovu pustila finská skupinka s německou do potyčky.

18:53
    Eric Perrin a Jerry Ahtola (TPS) jsou vyloučeni na dvě minuty za hákování, respektive za hrubost. Za domácí si odsedí dvě minuty za hrubost Manuel Strodel.

19:19
    Nadějná série düsseldorfských šancí byla zneškodněna správně reagujícím Georgievem, jemuž také pomohla při jedné z paleb branková konstrukce.

19:55
    Puk se ještě stihl odrazit k Niederbergerovi, situaci ve vysoké rychlosti řeší nejblíže stojící spoluhráč.

20:00

STŘELY NA BRANKU – 1. TŘETINA

Düsseldorf: 6
    TPS: 7

Na německém ledě se odehrává vyrovnaná podívaná, obě družstva si vytváří slibně vypadající pozice. Využívání nabídnutých možností v první periodě vycházelo lépe hostům, kteří se po zásluze ujali dvougólového vedení. Bude zajímavé sledovat, zda častá vyloučení a tvrdá hra budou součástí také prostředního dějství.

Další třetina začne přibližně v 18.38.

20:01

20:10
    K otevíracímu útoku druhé třetiny se osmělil Düsseldorf, Georgiev odolává.

20:35
    Hostům se podařilo zmocnit odraženého puku a odpálili jej až za klec německého strážce.

20:57
    U mantinelu se dostali k moci domácí, rázem se tak uvolnil prostor na středu a gólman TPS měl co dělat, aby lapačkou zastavil kotouč ještě před brankovou čarou!

21:43
    Dobré akce Němců sice vypadaly nebezpečně, ale žádná z nich nepřekvapila maskovaného muže.

22:16
    Jednoduché nahození mělo za cíl vyhledat finského útočníka, ovšem k jeho smůle se šance dále nerozvinula.

22:59
    Opakuje se podobný scénář jako z první dvacetiminutovky, Timothy Conboy (Düsseldorf) nezvládl situaci a čeká jej dvouminutový pobyt na trestné lavici za krosček.

23:23
    TPS si v naprosté pohodě přihrává ve třetině Němců, Niederberger finální dělovku skryl ve výstroji.

23:34
    Pokud dnešnímu zápasu něco nechybí, tak to jsou emoce. Důkazem může být další dvojice vyloučení – za Düsseldorf byl vyloučen Corey Mapes (hrubost) a za finský klub odpyká trest za stejný prohřešek Tero Koskiranta.

23:45
    Brankář domácích opět v permanenci, ani tentokrát se nezalekl nebezpečného projektilu z finské hole.

23:50
    Tero Koskiranta (TPS) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

25:12
    Buly v pásmu Düsseldorfu vyhráli hosté, avšak s nabídnutou pozici naložili nepřesně.

25:49
    Salva vyloučení se stále nezastavuje! Markus Kojo (TPS) je vyloučen na dvě minuty za sekání a domácí hrají přesilovku 5 na 3.

26:00
    Výhoda dvou mužů se na ledě neprojevila, Turku zodpovědně ubránilo svoji část ledu.

26:32
    Trestné minuty stále nabíhají a nabíhají. Tentokrát dvě minuty dostává gólman Alexander Georgiev (TPS) za zdržování hry.

26:54
    Düsseldorfer EG právě vstřelil branku!
    Dvojnásobná výhoda byla Düsseldorfem proměněna v gólovou střelu. STEPHAN DASCHNER si udělal dostatečné místo u modré čáry a nechytatelným projektilem rozvlnil síťku. Asistence: Eduard Lewandowski a Norman Milley.
    Stephan DASCHNER - 1:2

27:32
    Georgiev už ležel na zemi a domácí útočník měl dostatek času a místa k vyrovnání, jenže famózní zákrok brankáře TPS udržel vedení hostů při životu.

29:50
    Výborným dvojitým zasažením se opět prezentoval Georgiev! Obrovská opora Turku nejprve vyrazila ránu z osy hřiště, aby ani ne o sekundu později hasila požár u levé tyče!

30:21
    Oba týmy hrají již nějaký čas v plném počtu, což nebylo v dosavadním průběhu utkání úplně obvyklé. Trumfy drží domácí.

30:47
    Düsseldorf dosáhl branky, ovšem sudí volá videorozhodčímu, zda nedošlo při posledním dotyku s hokejkou Travise Turnbulla ke hře vysokou holí.

30:47
    Gól je uznán! TRAVIS TURNBULL šikovně tečoval kotouč na pomyslné hranici horní tyče brankářovy svatyně a smazal manko. Asistence: Kurt Davis a Timothy Conboy.
    Travis TURNBULL - 2:2

31:39
    Timothy Conboy (Düsseldorf) si odsedí dvě minuty, přesilovka pro TPS.

33:03
    Tero Koskiranta (TPS) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

33:54
    Domácí buší na vrata od finské brány, zatím defenziva zvládá pokrývat všechno nebezpečí.

35:00
    Obrat dokonán, domácí se dnes poprvé dostávají do jednogólového vedení! EDUARD LEWANDOWSKI uplatnil trpělivost při čekání na nahrávku a následně z první trefil odkryté místečko. Asistence: Norman Milley a Ken Andre Olimb.
    Eduard LEWANDOWSKI - 3:2

36:12
    V Düsseldorfu je opět vyrovnáno. V brejkové situaci se objevili dva hráči Turku, Eric Perrin předložil umístěnou přihrávku JULIOVI VAHATALOVI, který neměl potíže s umístěním puku do nedostupných míst. Asistence: Eric Perrin a Dave Spina.
    Julio VAHATALO - 3:3

37:43
    HENRIK TALLINDER se od modré napřáhl k mocné ráně, jejíž směr nedokázal Niederberger přečíst. Vedení se opět překulilo na stranu hostů. Asistence: Tomáš Mojžíš a Dave Spina.
    Henrik TALLINDER - 3:4

38:35
    Vyloučen byl Elmeri Eronen (TPS) za držení protihráče.

39:41
    Akce hostů v oslabení končí neúspěchem, domácí zastavili nápor ještě před Niederbergerem.

40:00

STŘELY NA BRANKU – 2. TŘETINA (CELKEM)

Düsseldorf: 16 (22)
    TPS: 11 (18)

Další třetina začne přibližně v 19:39.

Trestných minut sice během druhého dějství neubylo, ale viděli jsme mnohem více branek a zajímavých situací než v rámci první dvacetiminutovky. Hráči předvádí úchvatné ofenzivní pojetí hry, ke kterému dodávají také ve vysoké míře už zmiňované nekompromisní počínání. Osud utkání je stále otevřený.

40:01

40:05
    Puk v moci domácích, kterým k jeho získání nezabránilo ani prohrané první vhazování třetiny.

40:52
    Hru rozvíjí po křídlech hráči TPS, cestu jim však zatarasil důrazný bek Düsseldorfu.

41:26
    Turku uteklo na útočné území hrací plochy, snahu maří ofsajd.

41:49
    Za vlastní brankou skáče puk na hůl domácích, jež postupují vpřed.

42:13
    Zasahovat musí Georgiev, jeho lapačka byla na střelu z dálky připravená.

42:15
    Chyba Němců dovolila Turku jít do protiútoku, brankář na čáře zachytil touš.

43:19
    Důrazný souboj skončil lépe pro německý tým, obránci měli s likvidací pokusu nemalé potíže.

43:50
    Kreutzerova střelecká zkouška z ostrého úhlu nemohla dopadnout úspěšně, gólman reagoval.

43:59
    Georgiev je nyní v nezáviděníhodné situaci, musí krýt jednu dělovku za druhou.

44:06
    Rychlý sprint domácího útočníka se vyplatil, jeho přihrávka ale nenalezla nikoho ze spoluhráčů.

44:47
    TPS odhání dotírající řadu protivníka.

45:20
    Niederberger zkušeně zmenšil sokovi prostor k palbě a nenechal se překonat.

45:43
    Jedovatý Olimbův projektil zaplachtil do náručí Georgieva! V tomhle momentu obránci strážci svatyně zrovna nepomohli.

46:21
    Hokejisté finského celku sebrali zbytky sil a nebojácně se vrhli do ofenzivy, obrana našla ten pravý recept.

47:08
    Brejk TPS nesklidil ovoce, trefený prostor stihl bez výrazné námahy utěsnit Niederberger.

47:23
    Formace Düsseldorfských uvádí hru do pohybu, ovšem úspěch byl minimální.

48:17
    Turku začíná nepříjemně kousat, Düsseldorf odpovídá nutným vyhozením z pásma.

48:45
    Dlouhá nahrávka hostů se nevyvedla a TPS mohlo být vděčné, že Němečtí neumístili ránu lépe.

49:35
    Bitva o puk přináší kotouč domácím, jež jej zaváží do bezpečí vlastní třetiny.

50:00
    Düsseldorf se nikam nežene a spoléhá na zodpovědnou kombinaci.

50:20
    Hostující útočník pro jistotu vyklidil prostor před brankářem a umožnil jeho kolegům zkusit zahrozit.

50:53
    Otočka ofenzivně laděného hokejisty TPS byla zastavena betonem domácího gólmana.

51:13
    Davis čeká za Niederbergerem, až si formace najede do výhodnějších pozic.

51:44
    Útoku německých zástupců chybělo trochu štěstí, Turku vyráží na zteč.

52:05
    Niederberger výborně přečetl hru a nepřipustil, aby si na něm soupeř smlsl.

52:30
    Přečíslení Düsseldorfu se ve finále nekoná. Hosté se ukázkově vrátili.

52:46
    Buly před Georgievem se nestalo začátkem domácí šance, Turku uklidňuje dění.

53:15
    Přihrávky si vyměňují němečtí hokejisté, momentálně není jednoduché najít mezeru v postavení TPS.

53:20
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Tim Schuele (Düsseldorf) a Dave Spina (TPS) jsou vyloučeni za hrubost.

53:24
    Domácí hlídač svatyně zjistil záměr protivníka a bez okolků vyrazil.

54:21
    Pohledná individuální akce v podání NORMANA MILLEYHO končí vyrovnáním na 4:4! Hokejista se hbitě obkroužil kolem konstrukce brány a i když zakončení nebylo úplně jednoduché, dovedl jej k dokonalosti. Asistence: Travis Turnbull a Bernhard Ebner.
    Norman MILLEY - 4:4

55:11
    Bernhard Ebner (Düsseldorf) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

57:48
    Přesilovka hostí skončila fiaskem, dopředu se tak dere domácí parta.

58:19
    Stále se hraje před Georgievem, toho však ochraňuje skupina finských bránících hokejistů.

58:48
    Joonas Roennberg (Düsseldorf) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

58:56
    Puk po buly opustil hrací plochu, dojde k novému vhazování ve středním pásmu.

59:10
    Na straně hostů probíhá výbuch radosti, Turku totiž necelou minutu před koncem základní hrací doby bere vedení. HARRI TIKKANEN uplatnil učebnicovou střelu z úctyhodné vzdálenosti a pravděpodobně rozhodl o třech bodech pro jeho tým. Asistence: Dave Spina.
    Harri TIKKANEN - 4:5

via GIPHY

59:48
    Niederberg ještě uhání na střídačku, avšak ani hra 6 proti 5 už nejspíše ke zvratu nepomůže.

To byl zápas! V prvních dvaceti minutách to vypadalo, že hráči budou ukazovat spíše negativní stranu svých schopností a budou hlavně faulovat, ovšem od druhé třetiny k častému vylučování přibyly i nádherné gólové akce. Za zmínku stojí obrat Düsseldorfu z 0:2 na 3:2, jenomže TPS svědomitě zabojovalo a nakonec v samém závěru duelu ostrým dělem rozhodlo o plném bodovém zisku.

TPS Turku si tak dnes pojistilo postup do play-off Champions Hockey League, Düsseldorf naopak bude muset ještě odrážet touhu nevyzpytatelného Lince, který i přes ztrátu rozhodně bude chtít projít dále.

STŘELY NA BRANKU – 3. TŘETINA (CELKEM)

Düsseldorf: 9 (31)
    TPS: 11 (29)

Náš přenos je v tuhle chvíli u konce. Jsem rád, že jste sledovali dnešní výtečný zápas, přeji příjemně strávený zbytek sobotního večera a budu se těšit příště u dalších onlajnů. Na shledanou! (20:28:31)

Tadeáš Mima

Branky a nahrávky: 27. Daschner (Lewandowski, Milley), 31. Turnbull (Davis, Conboy), 35. Lewandowski (Milley, Olimb), 55. Milley (Turnbull, Ebner) – 3. Tallinder (Virtanen), 5. Vainiola (Nummelin, Pikkarainen), 37. Vahatalo (Perrin, Spina), 38. Tallinder (Mojžíš, Spina), 60. Tikkanen (Spina)

Rozhodčí: Persson (SWE), Schukies – Seeßle, Berger (všichni GER)