Moldavsko – Černá Hora 1:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Rakousko 0:2 (kon.) | Lotyšsko – Belgie 0:2 (kon.)
Finsko – Rusko 2:0 (kon.) | Česko – Malta 4:1 (kon.) | Slovinsko – Litva 3:0 (kon.)
Lucembursko – Wales 1:3 (kon.) | Nizozemsko – Kypr 4:0 (kon.) | Rumunsko – Bulharsko 0:2 (kon.)
Nizozemsko
4:0 (2:0)
Kypr
Pátek 04.09.2015, 18:30 • De Adelaarshorst, Deventer • Kvalifikace ME U21 • Skupina 8

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na ME hráčů do 21 let má na programu úvodní zápasy a my budeme sledovat duel mezi Nizozemskem a Kyprem. Jednoznačným favoritem je domácí celek.

Ve skupině s označením 8 je kromě Nizozemska a Kyprem ještě Slovensko, Turecko a Bělorusko. Nizozemsko je favoritem této skupiny, ze které postupuje na šampionát přímo vítěz. Druhý celek si zahraje ošidnou baráž.

Poslední vzájemné zápasy

Nizozemsko – Kypr 5:1
    Kypr – Nizozemsko 0:3

Utkání mezi Nizozemskem a Kyprem začíná v 18:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho. Myslím si, že se máme na co těšit.

Nizozemsko: van der Hart – Hateboer, van Beek, Rekik (C), Ake – Bazoer, Hendrix, de Vilhena – Boetius, Janssen, Kishna
    Náhradníci: De Fockert – Hoedt, Brenet, van Overeem, Haye, Mahi, Tannane

Kypr: Tasouris – Kousoulos, Mouktaris, A. Kyriakou (C), N. Ioannou – Panayiotou, Djamas, T. Konstantinou, Theodorou, Andreou – Antoniou
    Náhradníci: Tziakouris – T. Ioannou, Fragkeskou, Aresti, Papafotis, A. Andreou, Mavrou

Rozhodčí: Árnason – Gudmundsson, Gunnarsson.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel mezi Nizozemskem a Kyprem tedy začne za malý okamžik.

1

1
    Nizozemci se hned od úvodního hvizdu tlačí před branku svého soupeře.

2
    Po faulu jsou u míče stále domácí fotbalisté, kteří trpělivě kombinují na polovině Kypru.

3
    Nakonec se domácí dostali do zakončení, ale Van Beek nemířil přesně a branku trefit nedokázal. Rozehrávat tak bude Tasouris.

4
    Ve velké šanci se zjevil Janssen, který poslal míč do pravé tyče! Po odrazu je tu roh pro domácí Nizozemsko.

5
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    A domácí celek jde velmi rychle do vedení. Po rohu se k míči dostal na zadní tyči HANS HATEBOER, který neměl problém uklidit kulatý nesmysl do branky.
    5. Hans HATEBOER - 1:0

7
    Do dalšího zakončení se dostal domácí Kishna, ale jeho pokus byl zblokován a nic z toho nebylo.

8
    Nyní to domácí sehráli skvěle, dostali se až do vápna, ale překombinovali to a nakonec ani nevystřelili.

10
    Obraz hry je stále stejný. Domácí mladíci se tlačí dopředu a Kypr pouze brání.

12
    Stále se hraje na polovině Kypru. Hosté zatím směrem dopředu nevymysleli vůbec nic a jsou pod neustálým tlakem.

13
    Nyní to ale Nizozemsku nevyšlo a po nepřesné přihrávce skončil míč v zámezí.

14
    Bazoer dostal dobrou přihrávku do vápna, ale zakončení nezvládl a míč skončil vedle branky.

15
    Snad poprvé se dopředu vydali i hosté, ale velmi rychle je zastavil pomezní rozhodčí, protože Mouktaris byl v ofsajdu.

17
    K další střele se propracoval domácí Kishna, ale brankář Kypru si s jeho pokusem poradil.

19
    Rohový kop pro Nizozemsko.

20
    Domácí se nakonec dostali do zakončení, ale tomu scházela přesnost a stav zápasu se tedy nemění.

21
    Po krásné přihrávce před branku zakončoval z malého vápna Janssen, ale z dobré pozice poslal míč nad branku!

22
    A zasahovat musel i domácí brankář van der Hart, ale s propagačním pokusem neměl problém.

24
    Na druhé straně se do zakončení dostal Hendrix, ale ani on neuspěl. Zatím se diváci ale rozhodně nenudí.

25
    A je to 2:0 pro domácí mladíky. VINCENT JANSSEN dostal přihrávku do vápna, podíval se a přesnou střelou překonal Tasourise. Povedená akce nizozemského celku.
    25. Vincent JANSSEN - 2:0

27
    Janssen je při chuti. Opět se dostal do zakončení, ale tentokrát branku trefit nedokázal.

29
    Hosté bojují, ale kvalita je jednoznačně na straně domácích mladíků, kteří na trávníku dominují.

31
    Rohový kop pro Oranjes.

32
    A Kishna mohl přidat třetí branku, ale proti byl Tasouris, který tutovou šanci skvěle zlikvidoval a podržel svůj celek!

34
    Domácí opět kombinují. Kypr se stále pouze brání a vypadá to, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto už v prvním poločase.

35
    Držení míče: 80% – 20%.

36
    Rohový kop pro domácí.

37
    Z tohoto rohu ale nic nebylo a stav zápasu se tedy tentokrát nemění.

39
    Je tu další rohový kop pro Nizozemsko, už pátý v prvním poločase.

40
    A hned následuje šestý roh pro domácí mladíky.

40
    Hostující celek se ale ubránil a vypadá to, že v prvním poločase se už žádné další branky nedočkáme.

42
    Žlutou kartu dostává de Vilhena (Nizozemsko).

43
    Sedmý roh pro Nizozemsko.

44
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. První poločase se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém zcela jasně dominuje Nizozemsko, které vede nad Kyprem 2:0. Domácí mladíci jsou jasně lepší a dá se říct, že se hraje na jednu branku, a to na tu Kypru. Uvidíme, kolika branek se ve druhém poločase ještě dočkáme.

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.

46

46
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází T. Konstantinou, přichází A. Andreou.

47
    Žlutou kartu dostává N. Ioannou (Kypr).

49
    Dopředu se dral hostující K. Andreou, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.

51
    Domácí jsou u míče a tlačí se dopředu. Ve druhém poločase ale zatím Nizozemsko nic nevymyslelo.

53
    Tak jsem to možná přivolala, protože po další akci jde domácí celek do vedení 3:0. RIECHEDLY BAZOER se dostal ve vápně k míči a přízemním pokusem prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
    53. Riechedly BAZOER - 3:0

55
    Domácí jsou opět u míče a tlačí se dopředu. Hosté jsou všichni na své polovině a brání se, jak jen mohou.

57
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Theodorou, přichází Aresti.

60
    Žlutou kartu dostává А. Kyriakou (Kypr).

62
    Žlutou kartu dostává Tasouris (Kypr).

64
    Ke střele se nyní natlačil domácí Trindade de Vilhena, ale jeho rána nebyla přesná.

64

65
    Osmý rohový kop nic nepřinesl a Nizozemsko tak vede nad Kyprem stále o tři branky.

67
    Čtvrtá branka je na světě. VINCENT JANSSEN si navedl míč na hranici velkého vápna a přízemní střelou překonal Tasourise.
    67. Vincent JANSSEN - 4:0

69
    A hostující brankář musel opět zasahovat, ale s pokusem Akého si poradil.

70
    Žlutou kartu dostává Djamas (Kypr).

72
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází de Vilhena, přichází Haye.

73
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází K. Andreou, přichází Fragkeskou.

73
    Rohový kop pro Kypr, vůbec první v tomto zápase.

74
    Ale z rohu nic nebylo a u míče jsou opět borci v oranžovém, tedy domácí Nizozemsko.

76
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Kishna, přichází Tannane.

78
    Po delší době musel zasahovat domácí brankář, ale střelu, kterou vyprodukoval A. Andreou, zlikvidoval.

80

81
    Míč poslal do vápna Boëtius, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprotlačil.

83
    Domácí se ještě tlačí dopředu, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky.

84
    Tentokrát z toho ale nic nebylo, protože aktivní Janssen byl v ofsajdu.

85
    Rohový kop pro domácí celek.

86
    I tentokrát se Kypr dokázal ubránit, ale u míče jsou stále mladíci v oranžovém.

88
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Aké, přichází Brenet.

89
    Domácí se stále tlačí dopředu, střílí ze všech pozic, ale vypadá to, že pátou branku už dnes nedají.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90

90
    Domácí se dostali do zakončení, ale tomu scházela přesnost.

90+2
    Domácí drží míč a čekají na závěrečný hvizd, už se zřejmě nic nestane.

90+4
    Asi poslední akci tohoto zápasu ukončil ofsajd, ve kterém byl domácí hráč.

90+4

Je dobojováno. Nizozemsko vstoupilo do kvalifikace skvěle a na svém hřišti doslova přejelo Kypr 4:0. Domácí mladíci na trávníku dominovali a od úvodních minut bylo jasné, kdo získá tři body. Myslím si, že výsledek mluví za vše a není potřeba něco dodávat. Nizozemsko kralovalo a vyhrálo zcela zaslouženě.

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 11:2.
    Střely mimo: 13:0.
    Rohy: 12:1.
    Ofsajdy: 1:3.
    Fauly: 21:13.

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:22:07)

Jakub Kopřiva

Branky: 5. Hateboer, 25. Janssen, 53. Bazoer, 67. Janssen

Karty:   42. Vilhena (NED) – 47. Ioannou (CYP), 60. Kyriakou (CYP), 62. Tasouris (CYP), 70. Djamas (CYP)

Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 13:0. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 21:13.
    Nizozemsko: van der Hart – Hateboer, van Beek, Rekik (C), Aké (88. Brenet) – Bazoer, Hendrix, de Vilhena (72. Haye) – Boëtius, Janssen, Kishna (76. Tannane)

Kypr: Tasouris – Kousoulos, Mouktaris, A. Kyriakou (C), N. Ioannou – Panayiotou, Djamas, T. Konstantinou (46. A. Andreou), Theodorou (57. Aresti), K. Andreou (73. Fragkeskou) – Antoniou

Rozhodčí: Árnason – Gudmundsson, Gunnarsson