Jihlava – Olomouc 4:3 (1:0 po s.n.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 7:2 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 4:0 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 1:2 (kon.) | Zlín – Třinec 4:3 (2:0 po s.n.) | HC Plzeň – Chomutov 6:5 (po pr.)
Pardubice – Sparta 2:7 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Slavia – Kladno 7:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HC Litvínov
Sobota 05.09.2015, 12:00 • KV Arena • DHL Extraliga juniorů • 1. kolo

První zápas DHL extraligy je za námi, Karlovarští vyhráli 4:0 a je třeba zcela upřímně říct, že zaslouženě. Energetici hráli po celý zápas lépe a jedinou vadou na kráse jsou tak dva ztracené zuby Ondřeje Beránka. Děkujeme za sledování online přenosu, na shledanou. (14:15:07)

59:30
    Rulík se u mantinelu s Čapkem domluvil, oba odhodili rukavice, sundali si helmy a pustili se do sebe. Litvínovský hráč neměl sebemenší šanci, Rulík jej nepustil k jediné ráně a vítězství v bitce řádně oslavil. Oba byli sudím Kostourkem oceněni za 5+OK.

59:04
    Frček zalehl puk před ujíždějícím Jíchou, vhazování v útočném pásmu Litvínova.

57:26
    První zprávy z karlovarské kabiny hlásí, že Ondřej Beránek přišel po nahození od spoluhráče Martina Osmíka, které jej trefilo do obličeje, o dva zuby. Aneb daň za první rok bez mřížky.

56:55
    Domácí v plném počtu, Litvínov se v přesilovce dost trápil.

55:16
    Za Frčkovou brankou se do sebe pustili Štěpka s Michálkem a oba odcházejí na 2+2 minuty za hrubost.

54:55
    Vyloučení pro střelce poslední branky. Weinhold odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

53:17
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici si dlouho přihrávali na pravé straně útočného pásma, navázali na sebe obrannou čtveřici Litvínova, pak Michálek našel volného MARTINA WEINHOLDA, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrik Michálek a Jakub Vrána.

52:33
    Za sekání vyloučen Dominik Čapek (LIT).

52:10
    Znovu vhazování před Spěšným. Energie hraje dle svých potřeb.

51:36
    Davídek zakončil akci Energie lehkou střelou od modré.

50:50

50:15
    Weinhold si udělal z pozice pravého beka před Spěšného, chytrou střelou zápěstím ale brankaře nepřekvapil.

48:50
    Frček nadvakrát zastavil střelu z blízkosti. Při té druhé mu ale pomohl Michálek, který rozhodil střelce faulem a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

47:55
    Osmík trefil spoluhráče Beránka nahozením přesně do obličeje, ten jen zahodil rukavice a odešel na domácí střídačku. Bude se šít ret.

47:30

47:07
    Litvínov začal hrát v obraně dobře, bohužel pro hosty až v poslední třetině v době, kdy prohrávají 0:3.

46:05
    Varům ale trvá dostat se do pásma, zkusí to nová pětice.

Vladimír Koča

Branky a nahrávky: 15. Osmík (Svoboda, Nguyen), 15. Vrána (Beránek), 23. Davídek (Rulík), 54. Weinhold (Michálek, Vrána)

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Kuchař) – Michálek (C), Rulík, Dudek, Weinhold, Beer, Vodička – Beránek, Osmík, Vrána – Čejka, Janata, Davídek – Nguyen, Procházka, Svoboda – Hendrych, Babka, Tamáš.
    HC Litvínov: Spěšný (Kovařík) – Březák, Vostárek, Franc, Brejžek, Brzek, Jonák – Sklenička, Štěpka, Kučera – Ujfaluši, Šimeček, Reichel – Stříbrný, Bárdoš, Čapek – Jícha, Najman, Chmelař.

Rozhodčí: Kostourek – Hynek, Kokrment