Skellefteå – Liberec 5:2 (kon.) | Sparta – Ženeva 5:2 (kon.) | Třinec – Kuopio 6:0 (kon.)
Kärpät – Vienna Capitals 4:0 (kon.) | Mannheim – Vítkovice 2:1 (3:1 po s.n.) | Salzburg – HV71 1:3 (kon.)
Bern – Linköping 1:7 (kon.) | Davos – Pardubice 5:3 (kon.) | Sheffield – Frölunda 1:4 (kon.)
Braehead – Ingolstadt 6:4 (kon.)
Braehead Clan Glasgow
6:4 (0:1, 2:1, 4:2)
ERC Ingolstadt
Sobota 05.09.2015, 20:00 • Braehead Arena, Renfrewshire • Hokejová Liga mistrů • Skupina 15
    Braehead Clan se stává prvním britským týmem, který dokázal zvítězit v utkání hokejové Ligy mistrů.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:6, celkem – 24:16. (22:26:26)

Hokejisté Braehead Clan Glasgow slaví se svými fanoušky historicky první vítězství v Champions Hockey League! Skotský celek přehrál Ingolstadt v krásném zápase 6:4. Domácí hráli od druhé třetiny asi na hranici svých možností a za svou snahu byli štědře odměněni. Ingolstadt byl přesto blízko výhře, která by mu zajistila první místo ve skupině. Ve 45. minutě sice Chris Bruton poslal domácí ve vlastním oslabení do vedení 3:2, ale Petr Tatíček a Benedikt Schopper skóre bleskově otočili. Hráči Braehead Clanu ovšem předvedli famózní závěr, dvě a půl minuty před koncem nejprve vyrovnal Matt Keith a v poslední minutě potrestali snahu hostí hrát bez brankáře střelami do prázdné branky Alex Leavitt a Marcus Gotz.

59:36. Marcus GOTZ - 6:4

59:36
    Braehead Clan právě vstřelil branku!
    Po buly v obranném Braeheadu se dostal ke kotouči MARCUS GOTZ a střelou přes celé hřiště definitivně rozhoduje utkání! Asistence: Scott Pitt.

59:32
    Oboustranné vyloučení za hrubost, na hostující straně vyloučen Benedikt Schopper, na domácí Ben Davies, který navíc dostává další dvě minuty za faul kolenem. Ingolstadt tak dohraje zápas v početní výhodě.
    59:02. Alex LEAVITT - 5:4

59:02
    Hosté odvolali brankáře ve snaze rozhodnout ještě v normální hrací době, jen vítězství by jim totiž zaručilo první místo ve skupině. Za jejich troufalost je však střelou do prázdné branky potrestal ALEX LEAVITT! Braehead Clan míří za historickým vítězstvím v Lize mistrů! Asistence: Stefan Meyer.
    57:36. Matt KEITH - 4:4

57:36
    Domácí přesilovku využívají a vyrovnávají na 4:4! Leavitt nahrál rozjetému MATTOVI KEITHOVI, který se z levé strany řítil na branku a zamířil do vzdálenějšího horního růžku Eisenhutovy klece. Asistence: Alex Leavitt a Ric Jackman.

57:09
    Zaútočili ale hosté a Holt musel přerušit hru.

55:55
    Thomas Greilinger je vyloučen za vražení a domácí dostávají dobrou šanci na vyrovnání.

54:51
    Domácím nyní nevyšla rozehrávka a je pískáno zakázané uvolnění.

54:21
    Eisenhut raději přikryl kotouč, který se vykutálel do jeho brankoviště.

53:39
    Nesbitt před brankou hledal najíždějícího obránce McIvera, jenž v tísni nedokázal ohrozit hostujícího gólmana.

53:19
    Máme tu poslední reklamní přestávku.

52:02
    Domácí se snaží o vyrovnání, obrana Ingolstadtu je však velmi pozorná.

50:40

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. Keith (Meyer, Leavitt), 30. Brooks (Bruton), 45. Bruton (Pitt, Aarssen), 58. Keith (Leavitt, Jackman), 60. Leavitt (Meyer), 60. Gotz (Pitt) – 4. Tatíček (Elsner, Laliberte), 35. Kubalík (Laliberte, Tatíček), 46. Tatíček (Laliberte, Kubalík), 47. Schopper (Friesen, McNeill)

Braehead Clan Glasgow: Holt (Russell) – Gotz, Aarssen, Fritsch, Jackman, McIver, Sullivan – Bruton, Brooks, Pitt – Keith, Meyer, Leavitt – Davies, Esders, Nesbitt – McKenzie, Cownie, Harper.
    ERC Ingolstadt: Timo Pielmeier (od 31. min. Eisenhut) – Schopper, Friesen, McNeill, Kohl, Wagner, Koppchen, Kronthaler, Schütz – Lebler, Irmen, Ross – Laliberte, Tatíček, Elsner – Greilinger, Kubalík, A. Barta – Schmidpeter, B. Barta, Thomas Pielmeier.

Rozhodčí: Pajula (FIN), Darnell – Dalton, Flockhart (všichni GBR)