Plzeň – K. Vary 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:1 (kon.) | Litvínov – Zlín 4:0 (kon.)
Třinec – Chomutov 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 3:4 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Liberec 5:2 (kon.)
Sparta – Olomouc 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 11.09.2015, 18:08 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 1. kolo

To se také stalo. O dnešním utkání rozhodla zejména první třetina, kde si domácí vytvořili dvoubrankové vedení, o které již za celý zápas nepřišli. Kometa tak v premiérovém zápase letošní sezóny poráží liberecké hokejisty a připisuje si první tři body do extraligové tabulky. To je ode mě pro dnešek vše. Z brněnské DRFG Areny přeji příjemný zbytek večera u dalšího onlajnu opět napočtenou. (20:37:23)

59:50
    Diváci vstávají ze sedadel a tuší, že dnešní utkání si už Kometa pohlídá.

59:25
    Káňův pokus Lašák pouze tečoval lapačkou mimo tři tyče.

58:40
    Stránský se prezentoval dobrým pokusem ve vlastním oslabení, Čiliak vyrazil jeho střelu levým ramenem vysoko nad.

58:16
    Brňané operují v útočné třetině, zatím se jim ale nedaří postavit přesilovkovou formaci.

57:44
    To jim komplikuje i fakt, že Branko Radivojevič (LIB) je vyloučen na dvě plus dvě minuty za krosček.

57:10
    Hosté se snaží ještě udělat něco s výsledkem prvního extraligového duelu, zatím však neúspěšně.

56:50
    Bakoš operuje za domácí brankou.

56:05
    Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků. Vyprodáno.

56:04
    A znovu Hruška. Tentokrát se ujal kotouče ve středním pásmu a vyslal na Lašáka střelu zápěstím.

55:25
    Ze středního pásma nahodil puk na bránu Jan Hruška a Lašák přerušil hru, jelikož neměl poblíž žádné spoluhráče.

55:13
    Domácí hrají v plném počtu.

54:30
    Káňa dobře napadá rozehrávku libereckých hráčů a komplikuje jim tak přechod přes modrou čáru.

54:00
    Šest minut zbývá do konce utkání a domácí se osvobozují.

53:30
    V obranném pásmu Komety opět operují Vampola, Birner a Řepík.

53:12
    Další přesilová hra pro Liberec. Na trestnou lavici usedá Jan Hanzlík (BRN), který poslal puk přímo na ochozy DRFG Areny – zdržování hry.

53:12
    Svěřenci Aloise Hadamczika si nyní mohou na chvíli odpočinout během komerční přestávky.

52:11
    Bílí Tygři i nadále aktivní. Plutnar nahodil kotouč za domácí branku a následně ho dojel. Kometa se snaží alespoň vyhazovat puky do středního pásma.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Koreis), 12. Hruška (Ostřížek, Kováčik), 18. Ostřížek (Kuboš), 33. Ostřížek, 48. Vondráček (Koreis, Burian) – 3. Radivojevič (Jelínek), 39. Vampola (Řepík, Ševc)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Stehlík, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš – Ostřížek, Hruška, Němec, Káňa, Čermák (C), Zohorna, Burian, Koreis, Vondráček, Mrázek, Raška, Honejsek.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Plutnar, Vitásek, Výtisk (C), Ulrych – Birner, Vampola, Řepík, Radivojevič, Bulíř, Bakoš, Krenželok, Jelínek, Valský, Vlach, Lakatoš, Stránský.

Rozhodčí: Hribik, Lacina – Barvíř, Blümel