Kadaň – Kladno 4:2 (kon.) | Havířov – Litoměřice 6:2 (kon.) | Slavia – Benátky n/J 2:0 (kon.)
Třebíč – Přerov 3:1 (kon.) | Most – Šumperk 8:2 (kon.) | Jihlava – Ústí n/L 4:1 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Rytíři Kladno
Sobota 12.09.2015, 17:00 • Zimní stadion města Kadaně • Chance liga • 2. kolo

Domácí tým dokázal otočit utkání a po dvou brankách ve třetí třetině vítězí 4:2. Obrovskou zásluhu na tom má především domácí brankář, který v závěru třetiny vychytal možné i nemožné. To je ode mne vše, příjemný večer a někdy jindy napočtenou. (19:24:40)

59:20
    Hosté bez brankáře!

59:20
    Hanuljak našel před brankou volný kotouč a okamžitě ho přikryl lapačkou.

58:54
    Kindl využil chyby při střídání, ale jeho střela od modré čáry minula branku.

58:35
    Kladno se drží před domácí brankou.

57:58
    Vhazuje se ve středním pásmu.

57:35

57:05
    Skuhravý dojížděl puk a dorážel do odkryté branky, ale co chytí domácí brankář, to se jen tak nevidí!

56:42
    Domácí ve čtyřech.

56:42
    Hanuljak teď několikrát zachránil domácí tým od jisté branky!

56:15
    Stach se objevil sám před prázdnou brankou, ale Hanuljak vytáhl neuvěřitelný zákrok.

55:45
    Gutwald zlomil hůl a musí střídat.

55:15
    Domácí tým si vyžádal oddechový čas a domácí kapitán zuřivě debatuje s hlavním rozhodčím. Bezúspěšně.

55:15
    A další vyloučení na straně domácích. Tejnor(KAD) vyloučen za nedovolené bránění.

55:00
    Domácí tým vyhazuje přes všechny čáry.

54:41
    K překvapení domácí střídačky je vyloučen Havel(KAD) na dvě minuty za hrubost

54:19
    Kladenský tým zakládá útočnou akci z vlastního pásma.

54:00
    Dalecký se natlačil před Hanuljaka, ale oslavenec v domácí brance udržel puk před brankovou čárou.

53:39
    Domácí tým je při chuti a drží puk v útočném pásmu.

52:24
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Kladenská obrana zaspala a domácí tým se ujímá dvoubrankového vedení. Do úniku 2 na 1 ujeli Chlouba s DOMINIKEM TEJNOREM, který zakončil do odkryté branky. Asistence: Roman Chlouba, Jaroslav Kůs.

51:51
    Zakázané uvolnění domácích.

51:30

50:58
    Domácí skórují ve vlastním oslabení a otáčejí průběh utkání. MAREK RAČUK získal puk ve vlastním pásmu, ujel přes celé kluziště a zastrčil puk za Cikánkova záda. Bez asistence.

50:29
    Račuk získal kotouč a vyhazuje přes všechny čáry.

50:05
    Růžičkova střela těsně minula levou tyč Hanuljakovy branky.

49:30
    Rohan(KAD) si odsedí dvě minuty za hákování.

49:28
    Čurda tečoval puk těsně před Hanuljakem, ten však dokázal zareagovat a vyrazil puk hokejkou!

48:52
    Rytířům se podařilo vyhodit puk a mohou střídat.

48:26
    Oddechový čas pro hosty. Patrně proto, že tato formace byla dlouho a ledě a potřebuje chvíli odpočinku.

48:26
    Zakázané uvolnění hostí.

47:57
    Stach vyjel zpoza branky a jen těsně minul pravou tyč domácí branky.

47:34
    Ofsajd domácího celku.

46:56
    Kadaňský tým ztratil puk v útočném pásmu. Kladno vyhazuje a střídá.

46:25
    Rudovský se tlačil před Hanuljaka, ten mu však dokázal vypíchnout kotouč.

45:59
    Ofsajd domácích.

45:21
    Dalecký ujížděl na Hanuljaka, ale místo puku skončil v brance samotný brankář domácího týmu.

44:49
    Charousek znovu v akci. Tenkrát se kladenský brankář více zapotil a puk nakonec skončil v ochranné síti.

44:27
    Charouskova střela od modré čáry skončila pouze na betonu Cikánka.

43:06
    Tejnorovo nahození Cikánek raději ukryl do lapačky.

42:57

41:34
    Račuk se objevil mezi kruhy, ale jeho střela byla zablokována.

40:16
    Skuhravý zkoušel překvapit Hanuljaka střelou od modré, ale minul branku.

40:01

Druhá třetina nabídla tvrdý hokej z obou stran. Po třech minutách hry se před kadaňskou střídačkou strhla potyčka mezi Chrpou a Zajícem, ze které si oba aktéři odnesli trest 5 minut a do konce utkání. Ve 33. minutě potrestal kladenskou lehkovážnost v obranném pásmu Kůs a vyrovnal skóre. Oba celky se snaží strhnout skóre na svou stranu. Komu se to povede zjistíme ve třetí třetině, která začne přibližně 18:47.

40:00

39:10
    Račuk se dostal k odraženému puku, ale z mezikruží těsně minul pravou tyč kladenské branky.

39:00
    Veselý nahazuje puk na Cikánka a domácí tým jde střídat.

38:06

37:55
    Kindova střela od modré čáry skončila na pravém betonu domácího brankáře.

37:10
    Domácí znovu vyvážejí puk před Cikánka.

36:30
    Chlouba s Račukem ujížděli sami na Cikánka, ten však ukryl puk pod betonem!

36:06
    Kůs(KAD) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

35:42
    Cikánek ukryl puk před dojíždějícím Kůsem.

35:14
    Redlich se dostal k odraženému puku, ovšem Hanuljak měl beton na svém místě.

34:30
    Havel napřáhl na modré čáře, ale trefil pouze před ním stojícího obránce.

33:37
    Rytíři rozhodně neházejí flintu do žita a zatlačili domácí tým do pásma.

33:26
    Další strkanice před domácí brankou, tentokrát se obešla bez trestů.

32:59
    Kladenský tým zaváhal v obranném pásmu a je potrestán vyrovnáním. K odraženému puku se dostal Havel, přihrál JAROSLAVOVI KŮSOVI, který srazil puk za Cikánkova záda. Asistence: Radek Havel, Marek Račuk

32:33
    Po Lukáčově střele ukryl Hanuljak puk do lapačky.

32:10
    Tomáš Rohan napřáhl z pravého kruhu, ale minul branku.

31:47
    Zakázané uvolnění Rytířů.

Omlouváme se za problém s plynulostí. Na kadaňském stadionu jsou technické problémy s internetem.

29:50

25:00
    Trefný napřáhl na modré čáře, ale jeho střela byla zablokována.

24:30
    Hosté vyhazují.

23:23
    Gutwald(KLA) si odsedí dvě minuty za hákování.

23:00
    Oba aktéři obdrželi tresty 5 minut a do konce utkání.

23:00
    Zajíc s Chrpou se do sebe pustili u domácí střídačky. Domácí útočník přetáhl svému soupeři dres přes hlavu, následně oba hráči skončili na kolenou a rozhodčí oba bijce oddělili.

21:40
    Mrázek napřáhl na modré čáře, ale puk mu přeskočil hokejku.

20:54
    Ve tlačenici o puk byli úspěšnější domácí.

20:01

První třetina přinesla napínavý hokej s šancemi na obou stranách. Hosté se sice po 12. minutách hry vedli 2:0 po brankách Bílka a Strnada, domácí však vzápětí odpověděli. Ve dvojnásobné přesilové hře se trefil Mrázek. V závěru došlo ke střídání brankářů na straně hostí, když se zranil Mensator a v brance Rytířů ho nahradil Cikánek. Druhá třetina začne přibližně v 17:57.

20:00

19:51

19:24
    Kadaňský celek drží puk v útočném pásmu, ale nemůže se dostat ke střele.

18:45
    A Mensator musí střídat! Do branky se tak postaví Lukáš Cikánek.

18:45
    Na ledě zůstává ležet Mensator, patrně došlo ke střetu s jedním z domácích útočníků.

18:13
    Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude po Menatorově pravici.

17:51
    Skuhravý zfauloval Trochtu a odsedí si dvě minuty za vysokou hůl.

17:03
    Strnad ujel podél mantinelu a natlačil se až před Hanuljaka, který skvělým zákrokem podržel domácí tým.

16:28
    Rytíři si nerozuměli během rozehrávky a Chlouba vyváží puk do středního pásma.

15:44
    Vrána zachytil puk a přihrál na volného Müllera, ten trefil pouze pravý beton brankáře hostí.

15:26

14:58
    Domácí tým i ve čtyřech hráčích drží útočné pásmo.

14:43

13:55
    Rytíři drží puk za brankou.

13:25
    S vyloučeními se dnes roztrhl pytel. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Mrázek(KAD).

12:52
    Ve stejném čase obdržel Růžička(KLA) osobní trest za nesportovní chování.

12:52
    Kadaňští rychle využívají dvojnásobnou přesilovou hru. Na modré čáře napřáhl JAROSLAV MRÁZEK a propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Roman Chlouba, Darek Hejcman.

12:41
    A Rytíři jdou do tří! Za vysokou hůl si odsedí dvě minuty Kehar .

12:33
    Hráčská lavice Rytířů Kladno obdržela dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Čurda

12:16
    Chrpa vybojoval puk v útočném pásmu a vysunul Tomáše Rohana, kterého zastavil pravý Mensatorův beton.

11:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají dvoubrankového vedení. Stach našel před brankou volného JAKUBA STRNADA, který zblízka prostřelil domácího brankáře. Asistence: David Stach.

10:44
    Kadaňští ztratili puk v útočném pásmu a dopředu se hnal Strnad, jeden z obránců ho včas odstavil od puku.

10:21

10:03
    Hosté vyhazují puk.

09:38
    Domácí tým drží puk u mantinelu, ale nemohou se dostat ke střele.

08:52
    Tejnor si sjel do prostoru mezi kruhy, ale nadvakrát nedokázal překonat Mensatora!

08:21
    Kadaňští se po dlouhé době dostali před Mensatora a podařilo se jim vybojovat přesilovou hru. Za hákování si odsedí menší trest Čurda.

07:54
    Hanuljak vyjel do rohu kluziště aby odehrál kotouč, ovšem srazil se s Daleckým. Rozhodčí přerušuje hru.

06:42
    A hosté rychle využívají přesilovou hru. Z ostrého úhlu vypálil VÍTĚZSLAV BÍLEK a střelou pod břevno překonal Hanuljaka. Asistence: David Růžička, David Stach.

06:26
    První vyloučení dnešního zápasu. Za sekání si odsedí dvě minuty Havel(KAD)

05:46
    Po zmatcích v obranném pásmu vyhazuje Trefný přes všechny čáry.

05:01
    Po nepřesné kombinaci domácích se k puku dostal Stach, ale jeho střelu ukryl Hanuljak do lapačky.

04:29
    Kadaňský tým se po dlouhé době dostal před branku Kladna, Račukovu střelu však zablokoval jeden z bránících hráčů a puk skončil v ochranné síti.

04:10
    Domácí tým drží puk za brankou.

02:57
    Rytíři drží puk v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.

02:19
    Dalecký vyjel zpoza branky, ale jeho střelu zablokoval jeden z bránících hráčů.

01:35
    Domácí tým držel puk v útočném pásmu, ale Bílkovi se daří vyvést puk z pásma a hosté mohou střídat.

00:34
    Mrázek vystřelil ze středního pásma a Mensator si připisuje první zákrok.

00:01

Úvodní buly zápasu vhodí Karel Ton, který po minulé sezóně ukončil kariéru.

Oba celky jsou nastoupeny na ledě. Dochází k předání výtěžku z exhibičního utkání mezi hráči SK Kadaň a KLH Chomutov. Celkem bylo vybráno přes 140 000 korun.

Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Tadeáš Dvořák) – Mrázek, Tejnor, Charousek, Trefný, Tomáš Dvořák, M Rohan, Havel – Kůs, Chlouba, Račuk – Rohan T, Hejcman, Chrpa – Veselý, Trochta, Šťovíček – Müller, Vrána, Vaněk

Rytíři Kladno: Mensator (Cikánek) – Růžička, Gutwald, Kehar, Repe, Posmyk, Zajíc, Kolařík – Rudovský, Skuhravý, Dvořáček – Kindl, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Čurda – Redlich, Lukáč, Strnad.

SK Kadaň

Domácí tým se pokusí navázat na povedenou přípravu, během které na domácím ledě čtyřikrát zvítězil a podařilo se mu vstřelit 19 branek. Kadaňskému týmu první kolo příliš nevyšlo. Na ledě nováčka z Přerova nepředvedl ideální výkon a podlehl tamnímu týmu 2:3. Proti Kladnu tak domácímu týmu nebude chybět motivace. Pro svěřence trenéra Becka hovoří také statistiky. Kladno v Kadani odehrálo tři ligová utkání a ani jednou tu nedokázalo zvítězit.

Kladenští Rytíři patří i tento rok k horkým favoritům na postup do nejvyšší soutěže. Kádr středočechů posílili například Lukáš Mensator nebo zkušený útočník Václav Skuhravý. Svěřenci trenéra Lidického se v prvním kole utkali s pražskou Slávií, která v jarní baráži opustila po dvou dekádách extraligu. Vyrovnané utkání skončilo po základní hrací době 2:2. V samostatných nájezdech poté Rudovský vystřelil Rytířům bonusový bod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 13. Mrázek (Chlouba, Hejcman), 33. Kůs (Havel, Račuk), 51. Račuk, 53. Tejnor (Chlouba, Kůs) – 7. Bílek (Růžička, Stach), 12. Strnad (Stach)

Rytíři Kladno: Mensator (19. Cikánek) – Růžička, Gutwald, Kehar, Repe, Posmyk, Zajíc, Kolařík – Rudovský, Skuhravý, Dvořáček – Kindl, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Čurda – Redlich, Lukáč, Strnad