HFK Olomouc – Břeclav 1:0 (kon.) | Hlučín – Slovácko B 1:0 (kon.) | Hulín – Zlínsko 2:1 (kon.)
Vítkovice – Prostějov 1:2 (kon.) | Vyškov – Vel. Meziříčí 1:0 (kon.) | Zlín B – Uničov 2:1 (kon.)
Líšeň – Kroměříž 0:2 (kon.) | Mohelnice – Třebíč 1:1 (kon.)
1. HFK Olomouc
1:0 (0:0)
MSK Břeclav
Středa 16.09.2015, 16:30 • Stadion 1. HFK Olomouc, Olomouc-Holice, ul. Staškova. Kapacita: 2.900 míst. • Moravskoslezská fotbalová liga • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky, MSFL se po dvou dnech znovu hlásí o slovo a konkrétně její kompletně předehrávané 15. kolo. Na stadionu v Olomouci-Holicích zavítá tým MSK Břeclav.

HFK Olomouc

Domácí tým po výborném představení 1.9. na domácím hřišti proti Mohelnici, kdy si připsal své první vítězství v ročníku, znovu zabředl do letargie. Prohra 0:3 s Vyškovem a sobotní remíza 0:0 s poslední Líšní jenom potvrzují slova kouče Machaly o nesehranosti a nevyspělosti mužstva. Ani exreprezentant Marek Heinz zatím nepředvádí výkony, jaké by si asi sám přál. Tým z městské části Olomouce je zatím s bilancí 1-2-3 na 12. místě.

MSK Břeclav

Hosté pod taktovkou Iva Dvořáka se drží ještě v nižších místech tabulky než domácí. Kádr obsahující i dva mladé Brazilce zatím
    kromě vysoké prohry 1:6 s rezervou Slovácka ale uhrává vyrovnané výsledky. Bodovat však dokázal pouze třikrát. Těsná výhra nad Hlučínem a dvě remízy z Otrokovic a Hulína stačí ve vyrovnané tabulce až na 14. místo. Největší personou Břeclavi je bývalý hráč Slavie nebo Jablonce Zdeněk Šenkeřík. Poslední zápas prohráli hráči z jižní Moravy o víkendu 2:3 s Prostějovem.

Vzájemné zápasy v MSFL v ročníku 2014/2015

16.8.2014 HFK Olomouc x MSK Břeclav 2:1
    6.5.2015 HFK Olomouc x MSK Břeclav 1:1

-30
    Hezké fotbalové odpoledne, za půl hodiny začne zápas předehrávaného 15. kola mezi domácími HFK Olomouc a hosty z Břeclavi. V Olomouci je aktuálně příjemných 24 °C, ideální podmínky pro fotbal.

Na hrací ploše se momentálně obě mužstva rozcvičují

Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je pan Marek Podaný, na čarách budou působit Jiří Polák a Kamil Hájek.

1. HFK Olomouc: Mucha – Kotouč, Kováč, Kucharčuk,, Murin – Bernard, Šteigl, Buček, Rozsíval, Šteigl – Heinz (C)
    Náhradníci: Neuer – Grézl – Šuba, Bořil

MSK Břeclav: Prokop – Košut, Klusák, Sedlo, Fojtík – Horčička, Paděra, Simandl (C), Levai, De Carvalho – Šenkeřík
    Náhradníci: Bohunský – Wallish – Jurčík, Lapin, Sycha – Tetur, Silveira

Rozhodčí: Podaný – Polák, Hájek.

Rozhodčí přivádějí hráče na hrací plochu, borce obou týmů doprovází nejmladší členové HFK Olomouc.

1

1
    Heinz zblokoval pokus Břeclavi o dlouhou přihrávku.

2
    Kováčova střela zpoza vápna letěla o velký kus od brány.

4
    Kováč teď dvakrát po sobě zaváhal při rozehrávce na středu, ale Břeclav z toho nic nezužitkovala.

6
    Centr od Levaia na De Carvalha letěl jen o kousek vedle, Břeclav break nevyužila.

7
    Šteigl se dostal k balonu po nepřesné malé domů, ale jeho centr skončil v rukách vyběhlého Prokopa.

8
    Dlouhá přihrávka na Heinze skončila jen u nohou Břeclavské stoperské dvojice.

11
    Dobře rozehranou akci Holic zastavil svým faulem Paděra, následný přímý kop z pravé strany odpálil Košut do bezpečné vzdálenosti od brány

12
    Horčička měl šanci vyslat Carvalha na Muchu, ale jeho přihrávka byla příliš dlouhá.

14
    Horčička se hezky dostal mezi obránce Holic, ale při své snaze o odstavení obránce ve vápně se dopustil útočného faulu.

15
    Šenkeřík se dostal k šanci, po centru z levé strany dostal krásnou přihrávku do vápna, pálil však vysoko nad.
    15. Šenkeřík v dobré pozici pálil vysoko nad!

16
    Po rohu se Šteigl dostal k balonu, ale velice dlouho váhal se střelou a balon mu sebrali beci.

19
    Simandl se znovu po rychlém přečíslení dostal ke střelbě, jeho střelu po zemi kontroloval Mucha.

20
    Šance Břeclavi střídá šanci, Mucha zatím výborně zasahuje.

22
    Mucha měl velké problémy s malou domů, tohle smrdělo golem!

23
    Horčičkova tečovaná střela letěla jen těsně vedle brány.
    23. Horčičkova tečovaná rána končí jen těsně vedle!

24
    Danis nepřesnou přihrávkou zkazil ojedinělou akci domácích.

26
    Levai trefil z velkého úhlu spojn26ici, Holice odvrátili míč na roh.
    26. Levai trefil spojnici domácí branky!

28
    Dva rohy Břeclavi po sobě byli obrovsky nebezpečné, Mucha je zatím nejlepším hráčem domácích, když první vytěsnil konečky prstů, ve druhém pokusu si počínal zkušeně a míč letící těsně nad břevno pouze kontroloval.

29
    Centr Paděry z levé strany na volného Carvalha byl velmi nepřesný. Holice vykopávají.

33
    Kováč byl na pravém místě při přihrávce do vápna a jen tak tak zabránil obrovské šanci hostů.

35
    Rozsíval sebral míč krásným skluzem z noh Paděrovy a vybojoval míč pro domácí, ti jej jako už několikrát po sobě ztratili.

37
    Carvalho svým uvolněním vybojoval roh pro Břeclav, ten však hosté pro skorování nevyužili.

38
    Šteigl se dostával do úniku na golmana, míč si však moc předkopl a obránce Břeclavi tak neměl moc práce z posláním do zámezí.

40
    Holice doslova zavřeli hosty ve vápně, jejich snaha však v branku nevyplynula.

42
    Heinz se dostal ke střele, byl však výborně zblokován hostující obranou.

45
    Rozsívalova střela, ke které se dostal po pouhém vyražení Prokopa, se strefila pouze do jednoho z hostů. Následný break Břeclavi skončil na půli po výborném zákroku holických.

45

První poločas ovládli fotbalově hosté. Domácí obrana měla obrovské problémy, celkově hra Holic byla velice nepřesná a statická. Břeclavi chybělo ke skorování štěstí, velice nebezpečná byla hlavně střela Levaie z 26. minuty. Druhý poločas začíná přibližně v 17:35.

Na hřišti mezitím probíhá modelové utkání přípravky HFK Olomouc.

46

46
    Zdeněk Šenkeřík celkem překvapivě střídá, na hřišti ho nahrazuje Ivo Tetur

47
    Buček dostal hezkou přihrávku, ale chyběla mu rychlost, aby ji dostihl.

48
    Carvalho jel osamocen na Muchu, ten ale předvedl neskutečný zákrok a i na druhý pokus dorážku vykryl.
    48. Hosté nadvakrát Muchu nepřekonali!

49
    Murin se pokoušel o dlouhou malou domů, ale nepřidal dostatečnou razanci a málem nahrál soupeři na gol.

51
    Murin se dostal osamocen k hlavičce, ale Prokop byl byl na svém místě.

53
    Filip Rozsíval obdržel žlutou kartu za faul na hráče bez balonu.

55
    Aktuálně je na hrací ploše ošetřován Kováč, který dostal naloženo od jednoho z hostů.

57
    Ondřej Kováč nevypadá vůbec dobře a je střídán Jaroslavem Grézlem.

59
    Holičtí jsou v druhé půli aktivnější, před chvílí několika šancemi ohrozili Prokopovu svatyni.

61
    Sedlo byl na vzdálené tyči úplně volný, pro obranu domácích naštěstí centr nohou netrefil.

64
    Buček si narazil balon s Heinzem, ale finální přihrávku pokazil a nastřelil do hráče Břeclavi.

67
    Tomáš Horčička odchází ze hřiště, na jeho místo naskakuje Pavel Jurčík.

68
    Šteigl s Danisem nevyzrál na obranu Břeclavi a oba dva od balonu odstavili obránci.

70
    Na Heinze letěl centr z pravé strany, ale přes beka se k němu nedostal.

71
    Kucharčuk se v závaru před brankou dostal k hlavičce, před ním však stál postaven výborně Fojtík.

Dnešní utkání sleduje 112 diváků.

73
    Murin teď zaskočil za Muchu a zastavil míč po střele zprava na brankové čáře.
    73. Murin zaskočil za brankáře Muchu na brankové čáře!

75
    HFK právě vstřelil branku!
    ONDŘEJ BUČEK vstřelil hlavou branku po nepovedeném výhozu Prokopa, otevírá tak skore zápasu.
    75. Ondřej BUČEK - 1:0

77
    Ondřej Murin obdržel krátce po vstřelené brance žlutou kartu.

78
    Přímý kop Břeclavi nedaleko vápna vytěsnila zeď na roh.

79
    Tomáš Košut přenechává místo na hrací ploše Milan Sycha.

79
    Pavel Jurčík dostává žlutou kartu za protesty.

80
    I Holice střídají, Jan Šteigl je vyměněn Ondřejem Bořilem.

86
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou, nepřesnosti jsou na obou stranách.

88
    Simandelův přímý kop vystihl vyběhnutím Mucha a drží šance Holic na vítězství.

90
    Přichází taktické střídání od kouče Machaly, Štefana Danise nahrazuje Jan Šuba.

90
    Rozhodčí Podaný nastavuje 3 minuty.

90+1
    Carvalho si teď myslel, že byl faulován a po přemetech vzal balon do rukou. Měl štěstí, že nedostal žlutou.

90+3

Ve druhém poločase doplatili hosté na neproměňování šancí. Carvalhova střela mohla rozhodnout zápas. Bučkův gol vyplynul z tlaku Holic, který byl kolem 70. minutý obrovský Tyto 3 body, i přes nepovedený první poločas byly pro domácí povinné. (18:29:02)