Leverkusen – BATE 4:1 (kon.) | AS Řím – Barcelona 1:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Arsenal 2:1 (kon.)
Olympiakos – Bayern 0:3 (kon.) | Dynamo Kyjev – Porto 2:2 (kon.) | Chelsea – Maccabi Tel Aviv 4:0 (kon.)
Valencia – Zenit 2:3 (kon.) | Gent – Lyon 1:1 (kon.)
GNK Dinamo Záhřeb
2:1 (1:0)
Arsenal FC
Středa 16.09.2015, 20:45 • Stadion Maksimir, Zagreb (CRO) • Liga mistrů • Skupina F
    Hráči Dinama Záhřeb oslavují první výhru poté, co v úvodním zápase základní skupiny UEFA Champions Legue 2015/16 podali proti Arsenalu skvělý výkon a zaslouženě zvítězili 2:1.

Arsenal vstoupil do nového ročníku UEFA Champions League překvapivou porážkou s Dinamem Záhřeb, které v nejprestižnější evropské soutěži vyhrálo první zápas od roku 1999. Olivier Giroud v prvním poločase nevyužil dvě obrovské šance a šest minut před přestávkou byl navíc vyloučen. O osudu utkání rozhodl vlastní gól Alexe Oxlada-Chamberlaina ze 24. minuty, na který téměř po hodině hry navázal Junior Fernándes. Závěr zápasu ještě zdramatizoval Theo Walcott, Arsenal se ale navíc nezmohl. Konečný výsledek. Dinamo Záhřeb 2 Arsenal 1. (22:41:26)

90+5

90+5
    Ante Ćorić se ocitl v závěru zápasu po dlouhém pasu Eduarda, který rychle rozehrál, tváří v tvář Davidu Ospinovi, brankář Arsenal ale předvedl fantastický zákrok a jeho střelu zneškodnil!

90+4
    Joel Campbell fauloval a hra byla přerušena. Dinamo ušetřilo několik cenných sekund.

90+3
    Alexis Sánchez vybojoval pro Arsenal rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Gabirel, jeho hlavička ale zamířila mimo.

90+2
    Arsenal rozehrál další standardní situaci z levého křídla, tu ale vzápětí zastavil útočný faul.

90+1
    Nad rámec zápasu bylo nastaveno 5 minut.

90
    Žlutou kartu dostává Marko Rog (GNK Dinamo Záhřeb).

90
    Běží poslední minuta utkání.

90
    Eduardo byl úspěšný ve vzduchu v souboji s Laurentem Koscielnym.

89
    Santi Cazorla rozehrál standardní situaci z levého křídla v blízkosti rohového praporku, jeho následný centr na přední tyči ale trefil prvního hráče Dinama.

88
    Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Marko Pjaca, přichází Filip Benković.
    Dinamo Záhřeb doposud odehrálo v UEFA Champions League 15 zápasů, během nichž ani jednou nedokázalo zvítězit. Dnes tuhle nelichotivou bilanci ale pravděpodobně protrhne.

87
    Žlutou kartu dostává Joel Campbell (Arsenal FC).

86
    Do konce zápasu zbývá necelých pět minut. Dinamo Záhřeb je stále blízko překvapivé výhry.

85
    Paulo Machado si mohl připsat druhou asistenci, když krásným centrem našel na vzdálenější pravé tyči Leonarda Sigaliho, ten ale hlavičkoval z ofsajdové pozice a David Ospina navíc jeho pokus zneškodnil!

84
    Joel Campbell se provinil proti pravidlům a Záhřeb bude zahrávat standardní situaci.

84
    Dinamo Záhřeb se proti oslabenému soupeři trochu dostalo do útlumu.

83
    Arsenal se k ničemu nedostal a Eduardo může v klidu odkopávat od své brány.

82
    Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Domagoj Antolić, přichází Marko Rog.

81
    Theo Walcott se tentokrát málem dostal do šance na opačné straně šestnáctky, k zakončení se ovšem neprotlačil.

80
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut a Arsenal prohrává po skvělé akci dvou střídajících hráčů pouze o gól.

79
    Krásná akce v podání Gunners, kteří se vracejí zpět do hry, i když v deseti to budou mít hodně těžké.
    78. Theo WALCOTT - 2:1

79
    Arsenal právě vstřelil branku!
    THEO WALCOTT dostal nádhernou přihrávku za obranu od Alexise Sáncheze a přesnou přízemní diagonální střelou uklidil míč z levé strany pokutového území ke vzdálenější pravé tyči.

78
    Ospinův zákrok byl však v pořádku.

77
    David Ospina se vydal z brány až za hranici vlastního pokutového území, kde následně tvrdým zákrokem připravil o míč střídajícího Anteho Ćoriće.

76
    Arsenal je sice častěji u míče, zatím mu to však není vůbec nic platné.

75
    Theo Walcott si ale v blízkosti levé postranní čáry zpracoval míč rukou.

74
    Arsenal je u míče a může se vydat směrem vpřed poté, co zastavil útok Dinama.

73
    Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Junior Fernándes, přichází Ante Ćorić.

72
    STŘELY NA BRÁNU: Dinamo Záhřeb 3 Arsenal 3

71
    STŘELY CELKEM: Dinamo Záhřeb 13 Arsenal 9

70
    Hra je přerušena a lékařský tým Dinama už je u zraněného brankáře Eduarda, který byl nepříjemně zasažen do tváře.

69
    Theo Walcott se ocitl v ofsajdu a ještě nepříjemně zasáhl domácího brankáře Eduarda.

68
    Ivo Pinto dvakrát posílal do šestnáctky Arsenalu oblouček, ani v jednom případě se ale domácí hráči ke střele nedostali.

67
    Alexis Sánchez dobře vypálil z volného přímého kopu a jeho následná střela skončila zhruba metr nad!

66
    Arsenal vybojoval volný přímý kop a hlavní rozhodčí ještě musí umravnit a usměrnit domácí zeď.

65
    Žlutou kartu dostává Ivo Pinto (GNK Dinamo Záhřeb).

65
    Arséne Wenger přichystal hned trojí střídání, tak uvidíme, zda londýnskému celku pomůže.

64
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Theo Walcott.

64
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Kieran Gibbs, přichází Joel Campbell.

64
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mikel Arteta, přichází Francis Coquelin.

64
    Na lavičce Arsenalu už se připravuje Joel Campbell a také Theo Walcott.

63
    Fanoušci Dinama Záhřeb jsou ve varu a těší se ze dvoubrankového vedení svého týmu.

62
    Arijan Ademi dokázal odcentrovat z blízkosti rohového praporku, trajektorie jeho centru ale ve vzduchu opustila hrací plochu a hlavní rozhodčí ukázal na odkop od brány.

61
    Až další zápasy ukážou, zda Arsenal postoupí do další fáze nebo ne, dnes mu ale zatím osud zatím rozhodně nepřeje.

60
    Arséne Wenger před zápasem prohlásil, že nezdar v úvodním zápase může rychle znamenat konec týmu v soutěži.

59
    Dinamo Záhřeb je nyní hodně blízko úvodní výhry ve skupině UEFA Champions League a oslabený Arsenal se marně snaží zápas zdramatizovat.
    58. Junior FERNÁNDES - 2:0

58
    Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
    JUNIOR FERNÁNDES zvyšuje přesnou hlavičkou na 2:0!! Paulo Machado rozehrál rohový kop, na který si na přední tyč skvěle naběhl Junior Fernándes a přesnou hlavičkou míč usměrnil do levého horního rohu.

57
    El Arbi Hillel Soudani se nadechl k velkému sólu a po skluzu jednoho z hráčů Arsenalu dostali domácí výhodu, po které se na levé straně šestnáctky ocitl úplně sám Junior Fernándes, jehož střela byla sražena na rohový kop.

57
    Bezprostředně po autovém vhazování byl Arsenalu odpískán další ofsajd, což se Arsénu Wengerovi hodně nelíbilo a bezmocně máchl rukou.

56
    Jérémy Taravel skluzem zastavil na pravém křídle rozběhnutého Mesuta Özila. Arsenal mohl vhazovat.

55
    Dinamo Záhřeb stále vede nad Arsenalem 1:0 a krátce po přestávce navíc orazítkoval tyč.

54
    Mesut Özil se ocitl v ofsajdu, který neunikl pomeznímu rozhodčímu.

54
    Gunners po rozehrání rohového kopu bránu Eduarda neohrozili a poté rychle museli spěchat zpět, nebezpečný protiútok Dinama Záhřeb ale zastavil fantastickým skluzem Mathieu Debuchy.

53
    Přihrávka na Mesuta Özila sice neprošla, Arsenal ale vzápětí mohl rozehrát rohový kop.

52
    El Arbi Hillel Soudani se pokusil na pravém křídle protáhnout Laurenta Koscielnyho, ten mu ale dokázal špičkou kopačky míč vypíchnout.

51
    Mathieu Debuchy nedosáhl na kolmou přihrávku svého spoluhráče a u míče byl jako první Eduardo, který se dobře a včas vydal ze své brány, aby na levé straně šestnáctky ukryl míč v náruči.

50
    Laurent Koscielny předvedl parádní skluz a čistě připravil o míče Hillela Soudaniho.

49
    Alexis Sánchez se ocitl ve skvělé příležitosti, jeho střela uvnitř šestnáctky ale byla zablokována.

48
    Mesut Özil rozehrál standardní situaci, jeho nebezpečný centr ale nedokázal na vzdálenější tyči nikdo usměrnit na bránu.

48
    Žlutou kartu dostává Domagoj Antolić (GNK Dinamo Záhřeb).

47
    Dinamo rozehrálo rohový kop a následný centr propadl na vzdálenější tyči k El Arbi Hillel Soudanimu, který z blízkosti orazítkoval tyč!

46
    Ivo Pinto to vzal na sebe po rozehrávce druhého poločasu a napřáhl ze střední vzdálenosti pravačkou ke střele, která byla sražena na rohový kop.

46

Hráči obou týmů už se vrací zpět na hrací plochu, aby odehráli druhý poločas úvodního zápasu základní skupiny UEFA Champions League, ve kterém je po prvním poločase Dinamo Záhřeb blízko překvapivé výhry.
    Fanoušci Dinama Záhřeb mohou být po prvním poločase velice spokojení, domácí vedou nad Arsenalem, který bude dohrávat zbytek zápasu bez vyloučeného Oliviera Girouda o deseti, 1:0.

Dinamo Záhřeb se zásluhou vlastního gólu ujalo v polovině prvního poločasu překvapivého vedení a šest minut před přestávkou přišla ještě jedna rána, když byl po druhé žluté a následně červené kartě vyloučen útočník Olivier Giroud, který v úvodu zápasu nevyužil dvě skvělé příležitosti. Skóre po prvním poločase. Dinamo Záhřeb 1 Arsenal 0!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Nad rámec prvního poločasu bude nastavena 1 minuta.

44
    Arsenal se marně snaží o nějakou slibnější akci a v prvním poločase už se zřejmě nic nestane.

43
    Záhřeb se na pravém křídle propracoval k centru, ten byl ale nepřesný a David Ospina mohl v klidu odkopávat od své brány.

42
    Olivier Giroud je venku ze hry po inkasování druhé žluté karty, která však byla poměrně přísná, a Arsenal musí hrát pouze na jednoho útočníka.

41
    Paulo Machado vypálil z volného přímého kopu, jeho projektil ale zastavila zeď Arsenalu.

41
    Olivier Giroud opouští hrací plochu a necelých pět minut před přestávkou oslabuje Arsenal.

40
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Olivier Giroud (Arsenal FC).

39
    Domácí se pokusili o překvapivou rozehrávku, ta ale nic nepřinesla.

38
    Mikel Arteta se provinil proti pravidlům a Záhřeb bude zahrávat volný přímý kop ze 34 metrů.
    Nešťastný okamžik pro Arsenal, po kterém si záložník londýnského celku Alex Oxlade-Chamberlain vstřelil vlastní gól.

36
    Do konce prvního poločasu zbývá necelých deset minut a svěřenci Arséna Wengera se marně snaží zareagovat na inkasovaný gól.

35
    Santi Cazorla rozehrál rohový kop z pravé strany na přední tyč, kde jeho centr odvrátil první hráč Dinama Záhřeb.

34
    Následný protiútok Arsenalu ovšem zastavila další finální přihrávka, po které mohl brankář Eduardo v klidu rozehrát.

33
    Junior Fernándes přišel v blízkosti šestnáctky o míč a domácí museli rychle spěchat zpět.

32
    Gunners mohli vyrazit směrem vpřed, jenže jejich akci středem hřiště zastavila nepřesná přihrávka.

31
    Je za námi úvodní půlhodina zápasu, ve kterém Dinamo Záhřeb překvapivě vede nad Arsenalem 1:0.

30
    Junior Fernándes se na opačné straně řítil do nebezpečného protiútoku, ten ovšem zastavila nepřesná finální přihrávka.

29
    Alex Oxlade-Chamberlain se snažil z pravé strany šestnáctky tvrdou přízemní střelou zamířit ke vzdálenější levé tyči, jeho pokus byl ale zablokován.

28
    Josip Pivarić se pokusil na levé straně proniknout do šestnáctky, tentokrát byl ale na její hranici zastaven.

27
    Nyní se mu to určitě nepovede. Akci Arsenalu po pravém křídle zastavila nepřesná přihrávka, která skončila v zámezí.

26
    Uvidíme, zda se londýnský celek dokáže rychle otřepat a ještě do přestávky vyrovnat.

25
    To je šok pro fanoušky Arsenalu.
    24. Josip PIVARIĆ - 1:0

24
    ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN si vsítil vlastní gól!! Záložník Dinama Josip Pivarić dostal nádhernou přihrávku za obranu od Hillela Soudaniho, a přestože David Ospina dokázal jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazit, míč se od nohy Alexe Oxlada-Chamberlaina odrazil do sítě. Gól byl však oficiálně připsán Josipu Pivarićovi.

24
    Olivier Giroud dostal žlutou kartu za protesty.

23
    Žlutou kartu dostává Olivier Giroud (Arsenal FC).

23
    Hra byla na chvíli přerušena, jeden z hráčů Dinama už je ale zpět na nohou.

22
    Domácí fotbalisté jsou střelecky aktivnější, zatím se jim nepodařilo na rozdíl od Arsenalu zamířit mezi tři tyče.

21
    Domagoj Antolić pálil na opačné straně zpoza šestnáctky, jeho pokus ale zamířil vysoko nad.

20
    Gabriel zkusil vypálit ze střední vzdálenosti a podle toho také jeho střela dopadla.

19
    Arsenal si již vytvořil dvě velké šanci, ale Záhřeb drží nad vodou fantastický brankář Eduardo.
    18. Olivier Giroud (Arsenal) ani na podruhé nedokázal skórovat.

18
    Olivier Giroud se po špatně odvráceném centru Alexise Sáncheze z pravé strany šestnáctky ocitl na přední tyči v obrovské šanci, když se k němu míč po hlavičce jednoho z domácích obránců odrazil od tyče, z bezprostřední blízkosti ale fantastického Eduarda nedokázal překonat!

17
    Santi Cazorla rozehrál rohový kop a do šestnáctky posílal další dobrý centr, domácí ho ovšem dokázali odvrátit.

16
    Olivier Giroud se ve skluzu protlačil do zakončení a vybojoval pro Arsenal třetí rohový kop.

15
    Jérémy Taravel poslal k zemi zezadu Oliviera Girouda, který si skvěle pokryl míč, a byl mu odpískán útočný faul.

14
    Alexis Sánchez se v blízkosti šestnáctky ocitl pod tlakem dvou protihráčů a poté měl co dělat, aby pod tlakem špičkou kopačky míč posunul do středu hřiště na jednoho ze svých spoluhráčů.

13
    Alexis Sánchez podržel míč a poté nádhernou kolmou přihrávkou hledal Oliviera Girouda, který se mohl řítit do obrovské šance, brankář Eduardo ale skvěle vyběhl z brány a odkopl míč za postranní čáru.

12
    Marko Pjaca se skvěle uvolnil v blízkosti šestnáctky a poté napřáhl k technické střele, ta ovšem o velký kus minula pravý horní roh.

11
    Po následném rohovém kopu už se hosté do zakončení nedostali a Dinamo se definitivně ubránilo.
    10. Olivier Giroud (Arsenal) se ocitl v první slibné šanci.

10
    Santi Cazorla rozehrál rohový kop a v pokutovém území si na jeho centr skvěle naskočil Olivier Giroud, jehož hlavička směřovala přesně do pravého horního rohu, brankář Eduardo ovšem vytáhl fantastický zákrok a jeho pokus vyrazil mimo!

9
    Olivier Giroud se sice do zakončení nedostal, Arsenal ale bude zahrávat z levé strany rohový kop.

8
    Kdyby Dinamo Záhřeb vstřelilo gól, určitě by to byl pro Arsenal velký šok.

8
    Na počátku akce stál El Arbi Hillel Soudani, který na polovině hřiště málem přišel o míč, ve skluzu ho ovšem dokázal posunout na jednoho ze spoluhráčů a vzápětí z toho byla velmi dobrá akce.

7
    Marko Pjaca se po dobré kombinaci Dinama Záhřeb dostal do zakončení, jeho střela zpoza šestnáctky ovšem zamířila vysoko nad.

6
    Dinamo Záhřeb nedokázalo přesně rozehrát a do rozehrávky Arsenalu se opět zapojil brankář David Ospina.

6
    Alexis Sánchez si na vzdálenější levé tyči naskakoval na centr Mathieu Debuchyho, hlavní rozhodčí ale odhalil útočný faul chilského útočníka.

5
    Domácí dokázali centr Arsenalu odvrátit, budou se však muset nadále bránit. Gunners budou vhazovat.

4
    Alex Oxlade-Chamberlain z první odcentroval z pravé strany v blízkosti šestnáctky, uvnitř pokutového území ale Oliviera Girouda nenašel.

4
    Dinamo mohlo vyrazit do protiútoku, akci chorvatského celku ale rychle zastavil Mikel Arteta.

3
    Kieran Gibbs operoval na levém křídle, jenže neměl komu přihrát a tak zvolil zpětnou přihrávku na polovinu hřiště.

3
    Autové vhazování mělo být zároveň kolmou přihrávku, vpředu však nebyl žádný z domácích fotbalistů a David Ospina v klidu rozehrál.

2
    Dinamo Záhřeb se poprvé dostalo k míči a po nepřesné rozehrávce Arsenalu mu bylo přiděleno autové vhazování.

1
    Alex Oxlade-Chamberlain se snažil prosadit na pravém křídle ihned po rozehrávce a vybojoval pro svůj tým autové vhazování, které obstaral Mathieu Debuchy.

1
    Hlavní rozhodčí Ovidiu Haţegan dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral Arsenal.

1

Hráči obou týmů právě přicházejí na hrací plochu a za malou chvíli se stadionem Maksimir rozeznění po tříleté pauze tradiční a nádherná hymna UEFA Champions League!
    Pohled na krásný stadion Maksimir, kde Záhřeb vyzve Arsenal.

Dinamo Záhřeb zvolilo pro dnešní zápas rozestavení 4-3-3 a ofenzivního záložníka Marka Roga překvapivě posadilo na lavičku. Také na straně Arsenalu jsou v základní sestavě dvě poměrně velká překvapení, Petr Čech a Theo Walcott usednou pouze na lavičku.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

GNK Dinamo Záhřeb: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić – Machado, Ademi, Antolić (C) – Soudani, Pjaca, Fernándes.
    Náhradníci: Ježina – Benković, Măţel, Ćorić, Rog, Henríquez, Hodžić.

Arsenal FC: Ospina – Debuchy, Gabriel, Koscielny, Gibbs – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Arteta (C), Alexis Sánchez – Özil, Giroud.
    Náhradníci: Čech – Monreal, Chambers, Flamini, Coquelin, Walcott, Campbell.

Rozhodčí: Ovidiu Haţegan. Asistenti: Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe. Čtvrtý rozhodčí: Radu Ghinguleac. Brankoví rozhodčí: Alexandru Tudor, Sebastian Colţescu (všichni ROU).
    Hector Bellerin a Aaron Ramsey neodcestovali do Chorvatska kvůli zranění. Všichni ostatní hráči Arsenalu jsou připraveni.

Arsenal FC

Pro Arsenal není Dinamo Záhřeb žádnou neznámou, v roce 2008 se s ním střetl v třetím předkole UEFA Champions League a po výsledcích 2:1 a 0:3 postoupil s celkovým agregátem 5:1. Svěřenci manažera Arséna Wengera se do finální fáze milionářské soutěže kvalifikovali poosmnácté v řadě. Gunners jsou si vědomi toho, že pokud nevstoupí do soutěže dobře, může to rychle znamenat jejich konec. Londýnský Arsenal je samozřejmě favoritem a ve středu večer bude chtít do základní skupiny vstoupit vítězstvím.
    Hráči Dinama Záhřeb během úterního večerního tréninku.

Dinamo Záhřeb se vrací do UEFA Champions League po tříleté pauze, chorvatský celek si nejprestižnější evropskou klubovou soutěž naposledy zahrál v sezóně 2012/2013, když se v základní skupině střetl s Paris Saint-Germain, Portem a Dynamem Kyjev. Záhřeb tehdy doma remizoval 1:1 s Dynamem Kyjev, ostatní zápasy však prohrál a slavnou soutěž opustil. Dinamo se může před zápasem s Arsenalem pochlubit jednou fantastickou bilancí, od listopadu 2014 neprohrál ve všech soutěžích ani jeden ze 41 zápasů.
    Stadionem Maksimir se po třech letech rozezní znělka UEFA Champions League, když do Chorvatska zavítá Arsenal.

Manchesterské kluby vykročily do základní skupiny UEFA Champions League porážkou a ve středu večer budeme zvědaví, jak si povedou celky z Londýna. Konkrétně Arsenal, který zavítá na hřiště Dinama Záhřeb. Zajímavým střetnutím ze stadionu Maksimir Vás s potěšením provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.