HC Plzeň – Slavia 2:9 (kon.) | K. Vary – Č. Budějovice 5:4 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 4:2 (kon.)
Chomutov – Sparta 6:5 (2:1 po s.n.) | Vítkovice – Opava 7:5 (kon.) | Poruba – Vsetín 0:2 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Letňany – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Olomouc – Zlín 4:3 (po pr.)
Havířov – Třinec 1:9 (kon.) | Jihlava – Liberec 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Havlíčkův Brod 5:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Mountfield HK
Pátek 18.09.2015, 17:00 • Tipsport arena • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný hokejový podvečer, dnes je na programu druhé derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, včera se utkali hráči juniorské kategorie a dnes se střetnou starší dorostenci.

Staršímu dorostu Dynama úvod do soutěže příliš nevyšel, po prvních třech kolech měli na svém kontě nula bodů, ale v posledním odehraném utkání se zvedli a zvítězili na půdě Liberce 6:3.

Hradečtí jsou na tom o tři body lépe než jejich dnešní soupeř, v první kole sice prohráli s Boleslaví, ale poté si připsali vítězství po prodloužení a tříbodový zisk proti Havlíčkovu Brodu. V posledním odehraném utkání Mountfield sice vedl 2:0, ale nakonec prohrál s Kometou 3:4 po samostatných nájezdech.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Jánský) – Trejbal, Žouželka, Boček, Matýs, Javůrek, Leder – Martínek, Pochobradský, Kaut, Štefka, Machač, Paliesek, Machala, Syrovec, Petrus, Kubišta, Šeliga.

Mountfield HK: Vomáčka (Bartozel) – Muška, Brádler, Lelek, Gaspar, Pohl, Moník, Kynčl, Šalda – Hašek, Mašín, Matějček, Pažourek, Matouš, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, Moník, Maršík, Šimůnek.

Rozhodčí: Homola – Klouda, Urubčík.

00:01

00:23
    Odpískaný ofsajd Hradce Králové.

00:44
    Hra je zatím nepřesná, oba celky napadají svého soupeře aktivně v jeho obranném pásmu.

02:09
    Matýs nedokázal zakončit z mezikruží, hosté se vydávají do protiútoku.

03:54
    Petrusova zadovka zamířila pouze ke Štohanzlovi, který posílá kotouč do bezpečí.

05:11
    Bočkova nepřesná přihrávka zamířila na hůl Maršíka, který ale chyby pardubického obránce nedokázal využít.

05:59
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pochobradského ránu vyrazil Vomáčka pouze před sebe, kde se puku ujal VIKTOR MARTÍNEK a dorazil ho za gólmana. Asistence: Michal Pochobradský a Michal Machač.

06:28
    Rázem to mohlo být již o dvě branky, ale Pochobradský svůj samostatný únik nedokázal využít.

07:21
    Po Trejbalově ráně od modré čáry se kotouč odrazil do předbranového prostoru, kde ho nakonec získali hráči Mountfieldu.

08:19
    Matějček střelou z pravé strany trefil pouze tyčku.

08:49
    Štohanzl jel sám na Kloučka, na kterého ale nevyzrál.

10:00
    Sražený kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:57
    Moník si vybruslil s pukem až před gólmana, zakončoval ale pouze do něho.

12:01
    Moníkovu ránu od modré čáry zkrotil lapačkou Klouček.

12:46
    Tvrdá rána hostů trefila Kloučka do masky, ten je trochu otřesený, ale hra pokračuje dál.

14:18
    Muškovu tečovanou střelu od modré čáry si pardubický brankář pohlídal a raději přerušuje hru.

14:37
    Odpískaný ofsajd Dynama.

15:13
    Kubištovu ránu vyrazil Vomáčka před sebe, kde se puku zmocnili hostující hráč.

16:36
    Osamocený Štefka se vydal proti hradecké obraně, ale neuspěl hned za modrou čarou.

17:10
    Machač dokázal nasměřovat puk na před brankou osamoceného Kubištu, který však zakončoval pouze do připraveného Vomáčky.

17:33
    Jiráskova rána ze vzduchu končí pouze u gólmana.

18:30
    Hašek dostal přihrávku za pardubickou obranu, jenže si ji nedokázal ideálně zpracovat.

18:53
    Machala se dokázal protáhnout mezi obránci Hradce Králové, jenže na poslední chvíli už nedokázal ideálně zakončit.

19:26
    Kaut pálil z pravé strany přímo do Vomáčky.

19:45
    Tvrdá rána Mytýse se od gólmana odrazila do předbrankového prostoru, k puku se ale žádný z pardubických nedostal.

20:00

Po nepřesném úvodu se Pardubice ujaly vedení v 6. minutě po dorážce Martínka. Poté už obě mužstva hrála lepší hokej, z čehož plynulo větší množství šancí. Druhá třetina začne zhruba v 17:42.

20:01

20:50
    Po zakázaném uvolnění Mountfieldu se bude vhazovat po pravici Vomáčky.

21:39
    Dvořákovu ránu vyrazil domácí gólman pouze před sebe, kde se puku ujal Hradec, ale ke střele se nedostali.

22:27
    Ofsajd zastavil útočné snažení Hradce Králové.

22:37
    Lelek trefil pouze před sebou stojícího Bočka.

23:53
    Jako první vyloučený usedá na trestnou lavici Viktor Martínek (PCE) na dvě minuty za krosček.

24:24
    Kautova střela byla sražena mimo tři tyče.

24:39
    Hradečtí se až nyní usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

25:20
    Další ofsajd hostujícího celku.

27:05
    Další vyloučení na straně Pardubic, dvě minuty za držení si odpyká Matouš Boček.

27:29
    Pardubičtí se vyhozením přes celé hřiště na malou chvíli osvobozují.

28:28
    Martínek se snažil vybruslit s kotoučem před branku, jenže hosté ho o něj obrali.

28:49
    Pažourek pálil z levé strany mimo branku.

30:22
    Matýs našel od levého mantinelu svou přihrávkou přesně hokejku VIKTORA MARTÍNKA, jenž střelou z první z předbrankového prostoru dnes již podruhé překonává Vomáčku. Asistence: Ondřej Matýs.

32:08
    Osamocený Matouš pouze nahodil kotouč směrem na branku, čímž celá jeho akce skončila.

33:02
    Tomáš Kynčl (HKM) vyloučen na dvě minuty za podražení.

33:02
    Oddechový čas pro domácí.

33:44
    Šaldův střelecký pokus mířil pouze na zadní mantinel.

34:12
    Vomáčka ležel na ledě po předchozím zákroku, jenže Boček trefil pouze jeho beton.

35:12

36:23
    Po střele Mašína přerušil Klouček raději hru.

36:49
    Machač svým pokusem trefil pouze tyčku.

37:59
    Jiráskova střela skončila pouze na betonu domácího gólmana.

38:39
    Aleš Leder (PCE) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

38:57
    Kaut se svou střelou poměrně dlouho vyčkával, poté trefil pouze gólmana.

39:39
    Muškův pokus mířil těsně mimo, Hradec zůstává u puku.

40:00

Ve druhé dvacetiminutovce dokázali domácí navýšit svůj náskok po druhé trefě Viktora Martínka. Hradec Králové měl výhodu třech přesilových her oproti jedné pardubické, ale ani v nich se nedokázal prosadit. Třetí perioda začne zhruba v 18:29.

40:01

40:52
    Kaut se vydal s kotoučem přes celé hřiště, ale pálil nepřesně.

41:11
    Součastně vyloučeni Jakub Mert (PCE), který však nebyl na soupisce a Filip Moník (MHK).

42:34
    Machalovu přihrávku do jízdy nedokázal Kaut zpracovat, k puku se tak dostal Hradec.

44:36
    Hradečtí jsou nyní aktivnějším celkem, ale nedaří se jim dostat do gólové šance.

45:15
    Nejprve Štefka trefil pouze před sebou stojícího protihráče a následně Kaut mířil do připraveného Vomáčky.

47:26
    Velká mela u pardubické branky, Klouček ležel na ledové ploše, ale žádný z hostujících hráčů se nedokázal dostat ke kotouči.

48:09
    Klouček si poradil s nahozením Hradce v pohodě a ukryl kotouč v lapačce.

48:38
    Lelkův pokus od modré čáry vyrazil domácí gólman do ochranné sítě.

49:52
    Štefka trefil z pravé strany tyčku hostující branky!

50:10
    Následný protiútok zastavil úspěšným zákrokem Klouček.

51:23
    Paliesek vystihl rozehrávku Mountfieldu, ale následně nedokázal ideálně zakončit.

51:52
    Ondrej Paliesek (PCE) oslabuje svůj celek na dvě minuty za držení.

52:16
    Machala se ujal kotouče již u obranného pásma, vybruslil s ním po pravé straně až do útočného, kde ho poslal na druhou stranu kluziště na osamoceného MARTINA KAUTA, jenž zakončoval do odkryté klece. Asistence: Ondřej Machala.

53:29
    Teč Kynčla končí pouze v ochranné síti.

54:09
    Martínek pálil z levé strany mimo tři tyče.

55:07
    Hradečtí aktivním napadáním získali kotouč v útočném pásmu.

55:34
    Šaldův pokus letěl mimo, ale hosté zůstávají u puku.

56:29
    Boček vyvezl kotouč do útočného pásma a jeho spoluhráči mezitím odjíždějí střídat.

58:08
    Domácím se nedaří vyhodit puk z obranného pásma.

58:37
    Martínek navezl kotouč až do brankoviště Hradce, žádný z jeho spoluhráčů ho ale nedokázal dorazit do branky.

59:12
    Štohanzl trefil pouze před sebou stojícího protihráče.

59:35
    Aleš Leder (PCE) dostává osobní desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

Dynamo vstřelilo v každé třetině po jedné brance a vyhrává tak rozdílem tří branek, Hradec Králové se ani přes větší počet přesilovek nedokázal prosadit. (19:01:12)

Adam Joska

Branky a nahrávky: 6. Martínek (Pochobradský, Machač), 31. Martínek (Matýs), 53. Kaut (Machala)

Rozhodčí: Homola – Klouda, Urubčík