Olomouc – Jihlava 1:3 (kon.) | Kladno – Slavia 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:1 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Třinec – Zlín 2:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:3 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 3:5 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (po pr.)
Piráti Chomutov
5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
HC Plzeň 1929
Sobota 19.09.2015, 12:30DHL Extraliga juniorů • 6. kolo

Toto je ode mne vše a u příštího onlajnu z SD ARÉNY se těším na počtenou. (14:30:11)

Piráti díky skvěle zvládnuté třetí třetině poráží zatím vedoucí Plzeň 5:2. Velký podíl na vítězství má útočník Petr Macháček, jenž čtyři branky vstřelil a na jednu nahrál.

59:27
    Piráti dohrávají zápas v klidu a nepouštějí soupeře k nějakému ohrožení Danylcovy branky.

58:46
    Po zašlápnutí kotouče v rohu získala pirátská družina buly těsně za útočnou modrou.

58:01
    Začala poslední dvouminutovka hry ve třetí části.

57:52
    Piráti právě vstřelili branku!
    Zřejmě je rozhodnuto. Střelou od červené čáry trefuje prázdnou klec Plzně PETR MACHÁČEK a posílá Piráty do tříbrankové náskoku. Asistence: Jakub Hierman.

57:34
    Danylec kryje střelu ihned po buly.

57:30
    Zakázané uvolnění Pirátů a plzeňský brankář na střídačce.

57:05
    Tvrdou střelu Rindoše vyráží brankář Štekr do rohu.

56:00
    Plzeňští jsou usazeni v pirátské třetině, avšak všechny pokusy byly buďto nepřesné, nebo je chytil brankář či zblokovala obrana.

54:40
    Krliš trefuje boční síťku Danylcovy branky. Plzeňští zůstanou před domácím mužem s maskou.

54:12
    Jedna taková chyba přišla při nepřesné rozehrávce, po které se dostal ke střele od mantinelu Hajšman, jenže Danylec byl připraven a přerušuje hru.

53:14
    Piráti kontrolují kotouč a snaží se již neudělat chybu, která by je mohla stát dobře rozehraný zápas.

51:40
    Kokoškovou zpětnou přihrávku vystihl hráči domácích, kteří rychle otáčejí hru.

49:51
    PETR MACHÁČEK si nyní vyjel z rohu na hranci levého kruhu a střelou zápěstím na lapačku překonal brankáře Štekra. Domácí forvard tímto gólem kompletuje hattrick. Asistence: Adam Kellerstein.

49:22
    Jiří Stráský (PLZ) dostává menší trest za hrubost a deset minut za nesportovní chování. Piráti si tak zahrají další početní výhodu.

48:46
    Plzeňští nyní předvedli několik slibných pokusů, ale zatím k většímu ohrožení Danylce nedošlo.

46:39
    Doležal dvakrát trefuje pouze chrániče plzeňských zadáku, takže Štekr zasahovat nemusí.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 1. P. Macháček (Részegh, Běhula), 37. Cestr (Kellerstein, P. Macháček), 42. P. Macháček (Részegh), 50. P. Macháček (Kellerstein), 58. P. Macháček (Hierman) – 13. Krliš (Kokoška, Suchý), 15. Jakubec (Hajšman)

Piráti Chomutov: Danylec (Zvědělík) – Běhula, Páleník, Hierman, Cestr "C", Hlaváček, Benda, Novák – A. Macháček, Krivošík, Dyrynk, Részegh, P. Macháček "A", Adámek, Tupý, Kellerstein "A", Rindoš, Doležal, Strunz. Trenér: Robert Kaše.
    HC Plzeň 1929: Štekr (Zeman) – Kvasnička, Polívka, Čechura, Kaňák, Walter "A" – Beneš "C", Švarc, Vlček, Vavřička, Kučera, Krystl, Krliš "A", Hajšman, Jakubec, Kokoška, Vracovský, Suchý, Stráský. Trenér: David Bruk.

Rozhodčí: Smitka – Votrubec, Ševic